Bělorusko – Ázerbájdžán 0:0 (zruš.) | Arménie – Kazachstán 3:0 (kon.) | Švédsko – Srbsko 2:1 (kon.)
Turecko – Ukrajina 2:0 (kon.) | Rakousko – Rumunsko 0:0 (kon.) | Francie – Estonsko 4:0 (kon.)
Švédsko
2:1 (1:1)
Srbsko
Úterý 05.06.2012, 19:00Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý podvečer při sledování online reportáže z mezinárodního přátelského zápasu mezi Švédskem a Srbskem. Pro domácí tým je dnešní utkání generálkou na blížící se mistrovství Evropy, Švédové odehrají první zápas na turnaji v pondělí 11. června proti Ukrajině.

Švédsko: Isaksson - Lustig, Mellberg, Granqvist, Olsson - Larsson, Svensson, Ibrahimovič, Kallström, Elm - Toivonen

Srbsko: Aleksić - Subotić, Maksimović, Luković - Tomić, Petrović, Ignjovski, Obradović - Tošić, Lekić, Lazović

Rozhodčí: Brych.

Švédsko má v kalendářním roce 2012 dobrou formu. Tým pod vedením Erika Hamréna třikrát vyhrál, když postupně porazil Bahrajn, Chorvatsko a Island.

1

2
    První velkou šanci v zápase měli domácí, když se po rohovém kopu dostal k hlavičce Ibrahimović, jeho pokus šel těsně vedle.

3
    Na druhé straně se zastřeloval Lekić, jeho střelecký pokus byl ale také nepřesný.

5
    Další šanci si připravili opět domácí fotbalisté, když brankář Aleksić vyběhl mimo vápno a z dálky se ho snažil překvapit Larsson. Jeho ránu ale dokázal vracející se gólman vyrazit.

7
    Zatím sledujeme vyrovnaný fotbal. Ani hráči Srbska nehrají odevzdaně a snaží se hrát aktivně.

9
    Srbové teď dlouze drží balon a svému soupeři ho nepůjčují.

9
    Přesně z hranice vápna zkoušel levačkou vystřelit Lazović, gólman Isaksson zasahovat ale nemusel, protože Lazovićova střela šla nad bránu.

10
    U míče jsou opět hráči Srbska, kteří se snaží založit další postupný útok.

11
    Tošić opustil s míčem hrací plochu a domácí budou vhazovat.

12
    Domácí teď sice mají míč, ohrozit bránu soupeře se jim ale zatím nedaří.

14
    Po chybě v rozehrávce šli hosté do přečíslení a po rychlé kombinaci zakončoval Tošić. Z gólové pozice ale trefil pouze brankáře Isakssona. Ten měl nyní velké štěstí!

15
    Švédové na druhé straně kopali rohový kop, Granqvist ale ve výskoku fauloval brankáře Aleksiće a míč tak budou mít Srbové.

17
    Domácí nyní svého soupeře tlačili, po centru z levé strany ale nedokázal Ibrahimovič udržet balon na hřišti a bude se odkopávat od srbské brány.

18
    Švédové začínají ovládat hru. Do vyložené šance se sice nedostali, ale hodně teď drží balon.

20
    Švédové stále mají balon ve své moci, přesto se jim nedaří překonat pozornou obranu soupeře. Z tribun stadionu se velmi brzy začíná ozývat první nesmělý pískot nespokojených fanoušků.

22
    Střelu Obradoviće z velké dálky musel nadvakrát zastavovat brankář Isaksson.

23
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Domácí se velmi lacino dostávají do vedení. Po rohovém kopu neudržel brankář Aleksić balon v rukavicích, ten spadl přímo pod nohy OLY TOIVONENA, který bez problémů poslal míč do prázdné brány!

25
    Po faulu Svenssona budou mít hosté příležitost zahrávat přímý kop z velice výhodné pozice. Dvacet metrů od brány Isakssona.

26
    Přímý kop zahrál Tošić a gólman Isaksson s velkým štěstím vyrazil míč jen na rohový kop!

27
    Srbsko právě vstřelilo branku!
    Po rohu si ideálně mezi obránce naběhl NEVEN SUBOTIĆ a jeho přesná hlavička zamířila přímo k levé tyči Isakssonovy brány!

29
    Ibrahimovič trefil na polovině hřiště soupeře loktem a je pískán faul. Míč budou mít hosté.

31
    Domácí fotbalisté nejsou s průběhem zápasu spokojeni a ženou se vehementně do útoku. Na levé straně zatahoval míč Larsson, jeho centr do vápna ale v pohodě chytil Aleksić.

32
    Toivonen se snažil na hranici velkého vápna obhodit soupeře, to se mu ale nepovedlo.

34
    Petrović zkoušel z poloviny hřiště překvapit brankáře Isakssona. Střela mu vyšla ideálně a mířila pod břevno, domácí gólman se ale s vypětím všech sil vrátil a balon vyškrábl na roh!

35
    Následnou standardku domácí hráči pokryli a ubránili se. Nyní se míč přesunul do středu hřiště.

37
    Stále sledujeme velice zajímavý fotbal. Oba týmy se snaží hrát aktivně.

38
    Do další šance se dostal nyní opět Radosav Petrović, ani tentokrát jeho střela ke gólu nevedla.

40
    Rychle se blíží konec poločasu a stále je na co koukat. Je ale pravda, že v posledních minutách se týmy již tolik do šancí nedostávají.

42
    Míč mají ve své moci domácí hráči, zatím se ale drží jen na vlastní polovině.

44
    Až teď se konečně dostali domácí na polovinu soupeře, zatím tomu ale chybí zakončení.

45
    Ke střele se dostal Zlatan Ibrahimovič, mířil ale mimo bránu.

45+1
    První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.

45+1
    Domácí v nastavení rozehrávali ještě přímý kop z poloviny soupeře, bránu Aleksiće ale neohrozili. Ten bude odkopávat.

Ve vyrovnaném prvním poločase jsme viděli po jednom gólu na každé straně, a proto je stav nerozhodný 1:1. Uvidíme, s čím přijdou oba týmy do druhé půle.

46

46
    Srbové o poločase vystřídali gólmany. Hrát tedy nebude Aleksić a zahraje si Kahriman.

46
    A zároveň nebude hrát Lekić, místo kterého nastoupil Šćepović.

48
    Druhý poločas je zatím opatrnější než ten úvodní, míč mají pod kontrolou hosté.

49
    Po centru z pravé strany musel balon odvracet Larsson. Následovat bude roh z levé strany.

49
    Centr do pokutového území byl příliš dlouhý a skončil až hodně vzadu ve velkém vápně. Tam nikdo ze Srbů nebyl.

50
    Na polovině soupeře fauloval Elm a hosté tak zůstanou u balonu.

51
    Penalta pro Švédsko. Toivonen dostal míč obránce, chtěl udělat kličku brankáři a ten ho fauloval. Kahriman dostává navíc žlutou kartu.

52
    ZLATAN IBRAHIMOVIČ poslal brankáře na druhou stranu než kam poslal balon a v pohodě tak posílá domácí zpět do vedení.

54
    Domácím vstřelená branka pomohla a po další útočné akci budou kopat roh.

54
    První centr se Källströmovi sice nepovedl, balon se k němu ale znovu odrazil a přestože byl druhý centr již lepší, domácí útočníci se nedokázali prosadit.

55
    Domácí střídají. Odešel Toivonen a nastupuje Hysén.

56
    Srbové se ale rozhodně nevzdávají a i oni nyní vybojovali rohový kop.

56
    Centr do vápna domácí obrana bez větších problémů odvrátila.

58
    Aut poblíž švédské brány měl vhazovat Obradović, míč mu ale vyklouzl z ruky a kvůli špatně vhozenému autu dostali balon domácí.

60
    Hraje se opět více ve středu hřiště. Na domácích je vidět, že nechtějí zbytečně dělat chyby a že se snaží držet jednobrankové vedení.

62
    Domácí hráči stále celkem v pohodě hlídají vedení a balon drží daleko od Isakssonovy brány.

64
    Srbsko střídá. Odešel Aleksandar Ignjovski, místo něj nastupuje Nemanja Matić.

66
    Další zajímavou akci zakončoval Petrović, ani tentokrát ale brankáře domácího týmu neprověřil.

67
    Nepřesně střílel také Tobias Hysén, míč mají ale stále domácí.

68
    Teď musel ale hostující gólman zasahovat proti povedené střele Andersa Svenssona. Kahriman jeho ránu dobře vyrazil, pokračuje se ve hře.

70
    Brankáře střídají také domácí. Odešel Isaksson a nastupuje Wiland.

72
    Domácí hráči se postupným útokem blíží k bráně soupeře. Srbové jsou zatažení v defenzivě.

73
    Ibrahimovič posílal do vápna zajímavý centr, útočník Hysén byl ale pokrytý dvojicí obránců.

74
    Další střídání domácího týmu. Odstupuje Lustig a zahraje si Jonas Olsson.

76
    Po pěkné narážečce střílel z plného běhu Källström, jeho ránu vyrazil hostující gólman na roh.

77
    Srbové střídají. Odešel Obradović a nastupuje Kolarov.

78
    Po centru za obranu se do šance dral Tošić, byl mu ale mávaný a pískaný ofsajd.

80
    Domácí fotbalisté se začínají trochu dostávat pod tlak, zatím ale gólman Wiland zasahovat nemusel.

81
    Až nyní si domácí gólman sáhl na balon, bez větších problémů ale odkopem rozehrál, když mu míč přihrál jeden ze spoluhráčů.

81
    Velmi nepřesně a slabě střílel Petrović, rozehrávat bude Wiland.

82
    Domácí střídají. Odešel střelec rozdílové branky Ibrahimovič a nastupuje Wernbloom.

84
    Hostům se nyní podařilo vybojovat rohový kop.

85
    Kolarov poslal míč do vápna, balon se odrazil mimo velký čtverec k Lazovićovi, jehož rána byla hodně nepřesná.

86
    Necelých pět minut před koncem mají míč ve své moci domácí a snaží se zápas v poklidu dohrát.

87
    Dvojité střídání domácích. Odešli Larson a Svensson a místo nich si zahrají Holmen a Wilhelmsson.

88
    Ještě je tady rohový kop pro Švédsko.

89
    Po centru do vápna hlavičkoval Hysén, mířil ale hodně nepřesně nad bránu.

89
    Další pokus o útočnou akci domácích končí ofsajdem Hyséna.

90
    Začala poslední minuta normální hrací doby, míč mají hosté.

90
    Teď už mají ale míč domácí hráči a očividně se snaží šetřit čas.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+3
    V samém závěru budou domácí kopat přímý kop.

90+4
    Z něj ale nic nebylo a zápas spěje do svého konce.

Je tu konec přátelského zápasu mezi Švédskem a Srbskem. Viděli jsme vyrovnanou podívanou, která nakonec vyzněla lépe pro domácího účastníka Eura 2012, když vítěznou branku vstřelil v 52. minutě z pokutového kopu Zlatan Ibrahimovič. (20:55:15)