Bělorusko – Ázerbájdžán 0:0 (zruš.) | Arménie – Kazachstán 3:0 (kon.) | Švédsko – Srbsko 2:1 (kon.)
Turecko – Ukrajina 2:0 (kon.) | Rakousko – Rumunsko 0:0 (kon.) | Francie – Estonsko 4:0 (kon.)
Rakousko
0:0 (0:0)
Rumunsko
Úterý 05.06.2012, 20:30 • Tivoli Stadion (Innsbruck) • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Sportu zdar a fotbalu zvlášt. Vážení nadšenci kopané, vítejte u sledování mezistátního přátelského utkání mezi Rakouskem a Rumunskem. Oba týmy se nekvalifikovaly na prestižní EURO, v tomto duelu jim půjde o čest. A také se budou chtít ukázat svým fanouškům v jaké jsou formě.

Rakousko odehrálo na začátku června přátelské utkání s Ukrajinou a překvapivě vyhrálo. Ve skvělém utkání otevřel skóre ve čtvrté minutě Zlatko Junuzovic. Ve druhém poločase dokázal vyrovnat v šestapadesáté minutě Oleh Anatoliyovych Husyev, aby domácí Arnautovič o šest minut později znovu dostal svou zem do vedení. To však trvalo tři minuty, opět srovnal Husyev. Domácí přeci jen dokázali zvítězit, když se trefil Marko Arnautovič až v nastaveném čase. Stav: 3:2.

Rumunsko rozhodně takové drama neodehrálo, přesto ho to mrzet vůbec nemusí. Dokázalo také vyhrát, a to na půdě Švýcarska. V šedesáté minutě se prosadil z hranice šestnáctky Gheorghe Grozav. Uvidíme, co dnes předvedou Rumuni na půdě Rakouska. Můžeme se zcela jistě těšit na zajímavý duel a snad budou padat i góly.

Rakousko: Gratzei - Garics, Dragovič, Scharner, Suttner - Kavlak, Alaba - Burgstaller, Junuzovič, Arnautovič - Janko. Trenér: Marcel Koller.

Rumunsko: Tatarusanu - Papp, Gaman, Chiriches, Rat - Goian, Florescu - Torje, Grozav, Tanase - D. Niculae. Trenér: Victor Piţurcă.

Rozhodčí: Danny Makkelie (NIZ).

Hráči a rozhodčí jsou na hrací ploše, zní státní hymny obou zemí. Poté už budeme sledovat tento zápas.

1

2
    Výkop mají domácí, kteří zahajují své útočné snažení. Diváci je ženou hned od začátku. V Insbrucku je solidní návštěva, vypadá to, že bude dokonce vyprodáno.

4
    Hezká akce Rakouska, kterou vymyslel Suttner. Z levé strany odcentroval na Janka, jehož taková nenápadná patička nadělala rumunskému brankáři problémy. Nakonec má míč v rukavicích.

5
    Na řadě jsou také hosté, aby ukázali něco ze svého útočného arsenalu.

7
    Zatím však drží mnohem častěji míč domácí, kteří navíc hrozí. Alaba zahrával standardu a nebezpečně hlavičkoval Scharner. Tatarusanu nadvakrát likviduje jeho pokus. Pohledná akce Rakouska nekončí gólem, ale je zřejmé, kdo je pánem na hřišti.

9
    Následoval rohový kop, který už rumunská defenziva dokázala pohlídat zneškodnit.

11
    Uběhlo něco přes deset minut a je vidět, že Rakousko neporazilo Ukrajinu náhodně.

12
    Goian ostře přibrousil Kavlaka, holandský sudí pouze ústně napomíná rumunského záložníka.

13
    Pozor, je tu šance Rumunska. Kavlak poslal k zemi Torjeho a hosté zahrávají z pětadvaceti metrů slibnou standardku...

14
    ...tu však Florescu kazí, jeho rána končí pouze v rakouské zdi. Nic mimořádného se tedy nestalo.

15
    Obraz hry se stále nemění, což se divákům samozřejmě líbí. Hrstce fanoušků z Rumunska méně.

16
    Další trestný kop Rakouska zahrával Junuzovič a našel ve vápně hlavičkujícího Janka, ten však opět posílá míč vysoko nad.

17
    Hostům se nedaří kombinace, to naopak domácím to jde zatím náramně.

20
    Před hranicí velkého vápna napálil tvrdou ránu velice aktivní Alaba a rumunský gólman se musel pořádně protáhnout. Konečky prstů vyráží míč na rohový kop.

22
    Po něm se tlačil do hlavičky Burgstaller, Papp si jej u zadní tyče pohlídal. Prozatím je převaha domácího týmu znatelná a stále čekáme na nějakou rumunskou akci.

24
    Trojice Garics, Suttner a zakončující Janko krásně kombinovala a poslední jmenovaný to dovršil šikovnou střelou doprostřed brány, kde ale Tatarusana nenachytal.

25
    Opět je zde rána a byl to zase Alaba, který pálí levá, pravá a velice nepříjemně.

26
    Mohla se pískat penalta, útočník Janko byl v kontaktu s Gamanem, rozhodčí ale na puntík neukazuje. Pokračuje se ve hře.

28
    Hosté kombinují na své útočné polovině, zatím bez nějakého efektu.

30
    Tak si míč raději vzal hráči z Rakouska a snaží se zatlačit soupeře do své obrany.

31
    Další standardka, která volala po gólu. Alaba rozdává přesné centry, opět na nabíhajícího Janka, tomu však na malém vápně utekl těsně míč a nedostal se tak k zakončení.

33
    Hosté jsou pod soustavným tlakem a vůbec na svého soupeře nestačí. Rakušané jsou pohyblivější a velice nápadití.

34
    Arnautovič vybojoval další roh, tlak pokračuje. Chybí jen gól.

35
    K hlavičce se dostal Paul Scharner, ale nezamířil mezi tři tyče. I souboje ve vzduchu patří výběru Marcela Kollera.

37
    Pátý rohový kop Rakouska, tentokrát ho lapil ze vzduchu Tatarusanu.

39
    Už se zdálo, že Niculae doběhne zdánlivě ztracený míč a bude moci udělat Gratzeiovi takřka hokejový blakák, leč rakouský brankář byl naprosto v pohodě a klidu. Stále čekáme na vůbec první střelu na bránu v podání hostů.

40
    Pořadatelé oznámili, že utkání sleduje 12 500 diváků. Do vyprodání tak chybělo necelých pět tisíc.

42
    První poločas pozvolna míří do svého cíle, tlak domácích poněkud uhasl, u míče začínají být častěji najednou hosté.

43
    Je tu první gólová šance Rumunska. Z dvaceti metrů napřáhl Daniel Niculae, Gratzei vyrazil míč pouze před sebe, kde dobíhal Grozav a branka z toho není, protože rakouský brankář ukázal skvělý postřeh a i dorážku dokázal pokrýt. Největší šance utkání je na světě a byli v ní překvapivě Rumuni, jenž byli do této chvíle podstatně horším mužstvem.

45
    Rozhodčí nastavují nad rámec prvního poločasu jednu minutu.

Nizozemský sudí ukončil první poločas za stavu 0:0. Sledovali jsme čtyřicet minut jasnou převahu domácího výběru, který se snažil a vytvářel si šance. Co to však bylo platné, když Tatarusana nedokázal nikdo překonat. Možná nejblíž byl agilní Alaba. Paradoxně mohli jít do vedení hosté, kteří prakticky celý poločas nevystřelili na bránu. Až se do míče opřel Niculae a následně dorážející Grozav, třicetiletý rakouský mág si však nadvakrát fantasticky poradil.

Tolik tedy první poločas, uvidíme, co nám přinese ten druhý. Jste srdečně zváni k jeho sledování.

46

48
    Po centru Scharnera se skácel velice ochotně k zemi Burchstaller, penalta se naprosto správně nepíská. Domácím fanouškům se nelíbí, ale sudí měl dle všeho dobrý výhled a celou situaci zhodnotil dle pravidel.

50
    Arnautovič se tlačil do vápna hodně vehementně, stopku mu zavčas vystavil Goian. Rakousko hned v úvodu poločasu převzalo iniciativu a pokračuje v útočných rejdech.

51
    Domácí lodivod poprvé střídá. Do kabiny míří dnes velice dobře hrající Janko, své umění půjde na hřiště ukázat Burger.

53
    Krom toho jednoho výpadu rumunského mužstva stále sledujeme územní převahu Rakouska. To je více u míče, jenže stále nemůže svou aktivitu a tlak přetavit ve vedoucí branku.

54
    Suttner se s ničím nepáral, rovnou se opřel do rány, ale ta končí hodně vedle. Jen to zahučelo na stadionu Tivoli.

55
    Obrana domácího týmu pracuje stále velice kvalitně, Rumuni se nedostali za polovinu soupeře. Ovšem, může se stát cokoliv. Stačí poukázat na konec první půle.

58
    Nepřesná kombinace Rakouska končí až u gólmana Tatarusana.

59
    Tutovka jako hrom! Januzovič se z ničeho nic zjevil za obranou Rumunska a málem překvapil střelou z otočky hostujícího brankáře. Ten ale vytáhl tygří skok a letem plavmo vytěsnil míč do zámezí. Tak ani teď se Rakousko neraduje z gólu, proti byl Tatarusanu.

60
    Střídání také u hostující strany. Ze hřiště odešel Gheorghe Florescu a nahradil ho Costin Lazar.

61
    Fantastickou petelici vyslal na rumunskou bránu Alaba a znovu se hostující brankář musel protáhnout. Rumuny drží jejich brankář mírou vrchovatou. Předvádí jeden lepší zákrok za druhým.

64
    Alaba hraje velice dobře, rozhazuje jeden dobrý centr za druhým.

65
    Ani teď to není gól. Alexandr Dragovič hlavičkoval před bránou, kde Tatarusanu vyráží, ovšem vše bylo zbytečné, odpískán ofsajd.

65
    Hosté střídají. Ze hřiště odešel Gheorghe Grozav a nahradil ho Marius Alexe.

65
    Rovněž domácí mění složení svých řad. Dohrál Guido Burgstaller, místo něj přichází Marcel Sabitzer.

68
    Množí se nám ofsajdy, ojedinělý útok Rumunska končí pro tento technický přestupek.

70
    Gabriel Torje pálil mimo, a to tak, že hodně.

72
    Domácí střídají, odpracovanou šichtu má Zlatko Junuzovic, nahradil jej Andreas Ivanschitz.

73
    Zatím se všechny fauly obešly bez karetního napomínání. Hraje se velice férově a slušně.

75
    Hodně hluchých míst má tato pasáž utkání, hra se hodně kouskuje a šance žádné neregistrujeme.

77
    Opět je zde změna stráží. Odejde Vlad Chiriches, utkání si užije Alexandru Bourceanu.

79
    Trenéři se snaží protočit snad všechny hráče, i díky tomu je bohužel fotbal hodně kouskován a v podstatě se vytratil. Nyní odešel Cristian Tanase, přišel Alexandru Chipciu.

81
    Opět se nehraje, protože Suttner je zraněn na hřišti, musí být ošetřen.

83
    No...to bylo hodně nezpečné. Na hranici vápna vypálil střídající Chipciu, ale rukavice a především oči Gratzeje byly pozorné.

86
    Možná poslední střídání v rakouském výběru. Odešel Arnautovič, jeho místo zaujal Pehlivan.

86
    To samé na rumunské straně. Odchází Gabriel Torje, místo něj je na place Maxim.

87
    Tak ještě jedno. Baumgartlinger na hřiště, z něj velice dobrý Alaba.

90
    Vypršela řádná hrací doba, nastavovat se budou tři minuty.

90
    V samotném závěru vyfasoval žlutou kartu hostující Rat.

90+3
    Takže ještě v závěru poslední standardka pro Rakousko.

Už se ale nic nestalo a zápas končí remízou 0:0. Především první poločas nabídl solidní podívanou, kde nechyběly šance. V té druhé části to už nebyl dobrý fotbal. Rumunsko se nedostávalo do šancí, Rakousko si sice něco málo vytvořilo, ale gól nevytěžilo.

Tolik tedy pro dnešní večer, budu se těšit u dalších zápasů na počtenou. Dobrou úterní noc. (22:26:13)