Kazachstán – Lotyšsko 0:0 (kon.) | Rusko – Albánie 0:0 (kon.) | Norsko – Island 2:1 (kon.)
Arménie – Andorra 4:1 (kon.)
Kazachstán
0:0 (0:0)
Lotyšsko
Úterý 12.06.2012, 15:00 • Astana Arena • Kvalifikace ME U21

V prvním poločase dominovalo Lotyšsko, v tom druhém se probudil Kazachstán. Zápas nakonec končí bezbrankovou remízou a ani jeden z týmů tak do hlavního programu šampionátu nepostoupí. Já se s vámi pro dnešek loučím a u dalších onlajnů nashledanou. (16:51:11)

90+2
    Ani tento centr ovšem adresáta nenašel a utkání končí.

90+2
    Chyba v rozehrávce Lotyšska a Kazaši mají ještě poslední šanci. Petersons za tento zákrok vidí žlutou kartu a je to vůbec první žlutá karta za nějaký zákrok v tomto utkání.

90+2
    Pranic z toho nevzešlo a už se pouze čeká na závěrečný hvizd.

90+1
    Asi poslední přímý volný kop pro Kazachstán.

90
    Ale Kazachstánu se nedaří rozehrát a zápas se nám chýlí ke konci.

88
    Druhé střídání Kazašů. Za Makhambetova jde na trávník Bayurzhan. To je spíše ofenzivní hráč a Kazachstán se ještě asi o něco pokusí.

88
    Nekonečná kombinace Lotyšů pokračuje.

86
    Tempo utkání už je to tam a asi se pouze čeká na závěrečný hvizd hlavního arbitra.

84
    Hru se pokusí oživit nový muž na hřišti Jermolajevs. Nahradil Čistjakovsa.

81
    Opět se nám na hřišti nic neděje.

79
    Roh si tentokrát kopl Makhambetov, ale Vaičulis si vyběhl a lapil ho ze vzduchu.

77
    Pokus Vardanjanse se nevešel mezi tři tyče.

75
    Tagybergen si seběhl za obranu, ale byl mu odmávan ofsajd.

74
    Další dva rohy Islamkhana nic nepřinesly.

74
    Roh Islamkhana našel hlavu Dmitrenka, který okamžitě hlavičkoval. Vaičulis vytáhl míč rychlou reakcí na roh!

72
    A opět série tří faulů, za která být žlutá prostě být nemůže. Když už zápas nepřinesl góly, tak alespoň velmi čistou hru.

70
    První střídání na straně domácích. Za Chshyotkina jde do hřiště Tagybergen.

69
    Petersons zahrával přímý volný kop, ale vysoce přestřelil.

68
    Hra je opět plná nepřesností.

66
    Série tří faulů na půlící čáře, která vůbec nic neřešila. Dvakrát byl cílem Makhambetov, ale oba týmy hrají férově a žádné zákeřnosti se zatím nekonaly.

63
    Při druhém rohu se k hlavičce probojoval Dautov, ale přestřelil. Tolik šancí v těchto dvou minutách neměl Kazachstán za celý zápas.

63
    První roh byl odvrácen na další.

62
    A sám faulovaný vypálil na bližší tyč. Míč zatočil perfektně a Vaičulis vyrazil balón na roh za pět minut dvanáct!

62
    Jako bych to zakřikl. Je tu žlutá karta, ale ne za faul. Shomko byl tvrdě faulován na hranici vápna a dožadoval se žluté. Nakonec se jí dočkal, ale obdržel ji on.

61
    Faul Gilničse, v utkání zatím nepadla jediná žlutá karta a dle mého názoru právem.

60
    Ani jeden z týmů se teď k ničemu nedostává... Hra ztrácí tempo.

57
    Petersonsova rána byla zblokována a Makhambetov vedl protiútok 3na3. Nakonec sám i zakončil, ale i tato střela šla mimo.

56
    Na druhé straně se neprosadil Lisenkov. Hra je teď velmi kouskovaná.

54
    Ani rána Chshyotkina se nevešla mezi tři tyče.

52
    Vardanjans dostal přihrávku do běhu a zkusil propálit Tkachuka tvrdou ranou. Střela sice tvrdá byla, ale šla přímo doprostřed branky a Tkachuk míč lapil.

50
    Islamkhanův roh k ničemu nevedl.

50
    Teď nádherná akce Lisenkova, který obešel dva hráče a pálil na Vaičulise. Brankář hostí skvělým skokem vyrazil míč na roh.

49
    Další pokus si připsal Čistjakovs, ale jeho rána byla zblokována.

48
    Višnakovs v protiútoku střílel z dálky, ale branku minul. Tak jako tak by s tímto míčem Tkachuk problém neměl.

47
    Žádný z týmů se teď nemůže dostat na dostřel branky.

46
    A za Jagodinskise Rožkovskis.

46
    Za Karklinše přišel Vardanjans.

46

V prvním poločase Lotyši dominují, ale nejsou schopni přetavit své šance v gól. Zda se jim to povede v druhém poločase se teprve dovíme.

45
    Poločas se již pouze dohrává.

43
    Ovšem tento centr přistál pouze do rukavic Tkachuka.

42
    Sinicins bude zahrávat volný přímý kop.

40
    Dvě zblokované střely Dzolchiyeva, Kazaši na svou první střelu na branku stále čekají.

38
    Ale tohle byl obrovský tlak! Po rohu se k míči dostal Jagodinskis, který si udělal místo a pálil ke vzdálenější tyči, ale obrana jeho střelu zblokovala. K dorážce se dostal Petersons, opět zasáhla obrana, ale míč se k němu odrazil zpět a Petersons pálil k bližší tyči, kde předvedl famózní zákrok Tkachuk!

37
    A další z mnoha rohů od Sinicinse, který dopadl naprosto stejně, jako všechny před tím.

36
    Ofsajd Chshyotkina zastavuje další náznak šance pro domácí.

35
    Další z mnoha rohů Sinicinse co neslavil úspěch.

34
    Jagodinskisova střela byla zblokována na roh.

33
    Lotyši opět přebírají otěže zápasu a obléhají vápno domácích.

31
    Rychlý protiútok, ale ani Višnakovs netrefil prostor vymezený pro gól.

30
    Po dlouhé době nějaký souvislejší tlak na straně domácích. Nejprve pálil Dzolchiyev, s tím si ještě obrana hostí poradila, ale následně se dostal k dorážce Dautov, který trestuhodně minul odkrytou branku!

30
    A opět je tu pasáž nepřesných přihrávek.

27
    Sinicins vyslal do vápna centr, ale ten nenašel nikoho.

26
    Bogdaškins faulován několik metrů před vápnem a další šance Lotyšů. Míč si nejspíše postaví Sinicins.

25
    Po dlouhé době opět pokus o střelu. Karklinšův pokus ovšem neprošel skrz obranu domácích. Výbornou práci zatím odvádí Dautov.

23
    Hra je teď plná nepřesností a odehrává se především na půlící čáře, kde si týmy navzájem odebírají míč.

21
    Karklinšova střela byla zblokována domácí obranou. Tlak Lotyšů sílí.

20
    Lotyši se rychle dostali zpět k míči a Bogdaškins vyslal další balón směrem branka Kazachů. Ovšem tato střela se mezi tři tyče nevešla.

19
    Roh se ovšem vůbec nevyvedlo a Jagodinskis předvedl taktický faul, aby zabránil protiútoku Kazachů.

18
    A první velká šance, Petersons se probojoval na hranici vápna a střelou k bližší tyči se snažil překvapit Tkachuka. Brankář domácích ovšem skvěle skočil a míč vyrazil na roh!

17
    Sinicins kopal roh, ale Kazaši si s touto situacím v klidu poradili.

16
    Chshyotkin zaběhl za obranu, ale zastavil ho ofsajdový praporek.

14
    Další střela Višnakovse na druhé straně a opět mimo...

12
    Shomko vysoko přestřelil.

12
    Nakonec měl Islamkhan k dispozici další rohový kop a před vápnem byl faulován Shomko. Dobrá šance pro Kazaše.

11
    Teď ovšem roh v podání Islamkhana, Lotyši s tím ovšem neměli žádný problém.

10
    Lotyši teď mají jasně navrch a přehrávají svého soupeře.

9
    Střela Sinicinse šla opět mimo. Na první střelu na branku si stále musíme počkat.

7
    Lisenkov střílel přímý volný kop, ale minul.

6
    Tentokrát Višnakovs napálil zeď.

5
    Další faul Islamkhana a další šance Lotyšů.

5
    Višnakovs to zkusil přímou střelou na bránu, ale minul.

4
    Z protiútoku byl v dobré pozici Bogdaškins, ale byl faulován Islamkhanem.

4
    Hosté s tímto centrem neměli žádné potíže.

3
    Petersons fauloval Shomka a je tu první šance pro Kazaše.

2
    Hra je zatím rozhádaná, žádný z týmů zatím nevytvořil žádnou kloudnou akci.

1

Vítejte u utkání, které už kartami nezamíchá. Lotyšsko už šanci na postup nemá a Kazachstán má bez přehnání šanci pod 0,1%.

Dá se tedy čekat, že toto nebude utkání týmů, ale jednotlivců, kteří se chtějí ukázat světu. Doufejme, že dnes hráči předvedou otevřený, útočný fotbal a že si fanoušci přijdou na své.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.