Austrálie – Japonsko 1:1 (kon.) | Jižní Korea – Libanon 3:0 (kon.) | Irák – Omán 1:1 (kon.)
Írán – Katar 1:0 (kon.)
Írán
1:0 (0:0)
Katar
Úterý 12.06.2012, 17:30Kvalifikace MS (Evropa)

Viděli jsme utkání, ve kterém měli ze hry jednoznačně více hráči Íránu, nicméně Katar si připravil natolik defenzivní taktiku, že domácí nebyli s to obranný val prolomit. Hosté zájem o útok příliš nejevili, a tak zápas skončil bez gólu. Ode mě je to dnes vše a těším se někdy příště u dalšího přenosu. (19:29:42)

90+5
    Jenže je zastaven hvizdem rozhodčího a zápas končí.

90+5
    Útok Íránu je zažehnán a Katar vyráží na steč.

90+4
    Taktické střídání Kataru. Ze hřiště jde Fabio Cesar a jeho místo zaujme Yousef Ahmad Ali

90+3
    Dejagah přestřelil.

90+3
    Přímý kop pro Írán z velmi dobré pozice.

90+2
    Ani další roh Íránci nevyužili.

90+1
    Neudělal to vůbec špatně, ale Ansariho střela byla vyražena mimo.

90
    Karimi rozehraje rohový kop.

90
    A dalším do žluté party je Fabio Cesar.

89
    Stejný papírek nyní s rudýma očima pozoruje i Karimi.

84
    Burhan dostává žlutou kartu.

88
    Byl to Marcone, ale už je v pořádku a hra pokračuje.

87
    Na hřišti jsou lékaři, kteří ošetřují jednoho z hostů. Bohužel leží na zádech a nejsem schopen odtušit o koho jde.

86
    Timotian vidí žlutou kartu.

85
    Ale ani tentokrát se domácím standardní situace nevydařila.

84
    Hráči Kataru si prostor před brankou pohlídali, ale je z toho další roh. Tentokrát z druhé strany a rozehraje jej Dejagah.

83
    Dajagah nakopl míč dobře do pásma a je z toho roh, který rozehraje Karimi.

83
    Íránci budou rozehrávat volný kop z dobré pozice.

82
    S přibývajícím časem přibývá i opatrnosti na straně Íránců, takže se míč čím dál častěji potuluje okolo středové čáry.

80
    Ansariho centr byl nepřesný.

79
    Cesar se probil do vápna, ale k zakončení se nedostal.

78
    Burhan vyboxoval míč bezpečně daleko.

77
    Ansariho střela byla zablokována a Dejagh rozehraje další íránský roh.

76
    Hosté pohlídali prostor před svou brankou.

75
    Karimi předvedl další svůj dravý průnik, ale vybojoval "jen" rohový kop.

73
    Ani tentokrát nebyl Íránský roh úspěšný.

72
    Příliš to nevyšlo, ale Katarci míč zakopli, takže si Dejagah dá repete.

71
    Íránci si vyválčili další rohový kop. Rozehraje jej Dejagah.

70
    Hráči Kataru sebrali veškerou odvahu a na půli soupeře strávili téměř minutu. To je jejich dnešní rekord, ale nyní už na plný plyn kmitají zpět do obrany, jelikož se vpředu cítí nesví.

69
    Ansarimu je máván offside.

68
    Ansariho centr uplatnění nenašel.

66
    Karimi se parádně prokličkoval do dobré pozice, ale chtěl vše vylepšit přihrávkou, což bylo kamenem úrazu celé jeho akce.

65
    Dejagah to zkusil, ale Burhan byl připraven.

64
    Khalfan trefuje břevno!

63
    Burhan vyskočil tak vysoko, že se při dopadu div nepřerazil, ale základem pro něj bylo, že míč lapil a zamezil nebezpečí před svou brankou.

62
    Rohový kop pro Írán.

61
    Hra se na chvíli zklidnila, ale stále jsou na míči více Íránci.

59
    Dejagah dobře centroval, ale jeho pokus byl zablokován.

57
    Opět malé zdržení, jelikož je na hřišti ošetřován Al Ghanim.

46
    Mohda nahradí Siddiq.

55
    Burhan si pohlídal míč a nebezpečí bylo zažehnáno.

55
    Íránci vybojovali roh.

54
    Abdulmajed je za svůj faul odměněn žlutou kartou.

53
    Začínám mít pocit, že čert se kříže bojí méně než Katarci gólu. S takovým betonem se jej dnes zřejmě nedočkáme.

51
    Ansari se dravě prodral přes tři hráče, ale na čtvrtého už nevyzrál.

50
    Cesar poslal na branku dobrý centr, ale Íránci si vápno pohlídali.

48
    Úvodní minuty druhé půle naznačují, že i tato pětačtyřicetiminutovka se zřejmě odehraje ve stejném duchu, jako ta první. Teda pod dohledem pasivního katarského obranného valu.

46
    Podle mého názoru dnes nejlepší hráč Íránu Eshan Haji Safi opouští hřiště na úkor Mohammada Khalatbariho.

46

Hráči už se vracejí na hřiště a druhý poločas začne za malou chvíli.

Máme za sebou první půli, ve které měli více ze hry jednoznačně domácí íránští hráči. Hosté z Kataru pojali dnešní zápas po zednicku a své vápno využili k vytvoření nepropustného betonu. Zda jim tato defenzivní taktika ponese ovoce, zjistíme ve druhé půli.

45+2
    Zatímco se Mohammen bolestivě svíjí po střetu s Nekonamem, je pískán konec prvního poločasu.

45+2
    Ansari se pěkně dral dopředu, ale byl zastaven obranou.

45+1
    V prvním poločase uvidíme dvě minuty navíc.

45
    Mahani centroval, ale nikdo jeho nabídky nevyužil a míč končí v zámezí.

44
    Mohammed poslal out až do vápna, ale nenašel žádného ze spoluhráčů.

43
    Hosté také na chvíli zamířili do útoku, ale domácí je drží zkrátka.

42
    Burhan vyskočil nejvýše a vyboxoval míč bezpečně daleko od své branky.

42
    Rohový kop pro domácí.

41
    Hosseini poslal do vápna dlouhý centr, ale namířil jej přímo mezi hlouček Katarců.

40
    Ansari hlavičkoval, ale Burhan stál na správném místě.

39
    Mahini poslal do vápna další ze svých dalekonosných outových hodů, ale vše skončí jen Burhanovým výkopem od branky.

38
    Je odváděn k ošetření za čáru a hra může pokračovat.

37
    Quintana se svíjí bolestí na trávníku a hra je na chvíli přerušena.

36
    Íránci předvedli dobrou kombinaci, ale Haji Safiho střela byla zablokována.

35
    Cesar to udělal parádně! Mohamed hlavičkoval do téměř odkryté branky, ale Rahmati si míč našel.

34
    Z ojedinělého útoku Katar vybojoval rohový kop.

33
    Heydariho pokus končí mimo. Burhan rozehraje od své branky.

32
    Burhan si vyskočil pro vysoký centr Hosseiniho.

30
    Mahini hodil do vápna dlouhý out, který Nekonam nůžkami poslal do břevna!

29
    Hra nám upadá do mírného stereotypu, kdy Íránci marně dobývají vápno Kataru, jehož hráči do Teheránu přijeli evidentně výhradně bránit.

27
    Nekonam to zkusil zdálky po zemi, ale Burhana to nijak ohrozit nemohlo.

26
    Nabízí se nám stále stejný herní obrázek, kdy hráči Íránu na hřišti dominují, ale nejsou schopni projít přes dobře organizovaný obranný val Kataru.

25
    Íránci dále pokračují v obléhání katarského vápna, ale v uplynulých dvou minutách si střeleckou pozici nepřipravili.

23
    Aghili nahodil do vápna parádní dlouhý out, ale Bruhan byl u míče první.

22
    Cesarova dalekonosná střela nenadělala Rahmatimu žádné problémy.

21
    Haji Safi se dobře uvolnil a situaci vylepšil přihrávkou na spoluhráče, který však při zakončení totálně selhal.

20
    Aghili nedoběhl přihrávku a Burhan bude vykopávat od své branky.

19
    Tentokrát rozehrávka Haji Safimu nevyšla vůbec.

18
    Timotian se důrazně tlačil na bránu a vybojoval další roh.

18
    Ten také nerozehrál vůbec zle, ale hráči Kataru vyčistili prostor před svou brankou.

17
    Nemyslel to špatně, ale trefil jen hráče před sebou. Vybojoval alespoň rohový kop.

16
    Albloushi si počínal nedovoleně a Haji Safi rozehraje "přímák! z dobré pozice.

15
    Khalfan se snažil prodrat do vápna, ale obrana jej zastavila.

14
    Ten jim nevyšel podle představ a Katar otáčí hru.

13
    Íránci budou rozehrávat přímý kop.

12
    Stále se hraje velmi opatrně a míč převážnou většinou času tráví v okolo půlící čáry.

9
    Katar hraje hodně pasivně. Neštítí se opakovaných "malých domů" a zatím spíše vyčkává, co Íránci vymyslí.

8
    Irán má zatím území převahu. Uvidíme, jak dlouho se bude hostům z Kataru dařit strážit svou branku bez újmy.

6
    Khalfan dobře zatáhl míč do vápna, ale obrana Iránu si s nepříjemnostmi poradila.

6
    Burhan vyskočil nejvýše a stáhl míč do své náruče. Nebezpečí pro Katar zažehnáno.

5
    Hosseni centroval míč do vápna a přestože si brankář Burhan míč pohlídal, bude z toho roh.

4
    Zatím vidíme jen počáteční oťukávání a vše podstatné se odehrává ve středu hřiště.

1

2
    Rohový kop pro Irán.

Hráči už přicházejí na hřiště a zápas za malou chvíli začne.

Írán: Rahamati - Heydari, Haji Safi, Hosseneni, Aghili, Nekonam, Karimi, Ansari, Mahini, Timotian, Pouladi

Katar: Burhan - Mohammen, Mohd, Rahmati, Marcone, Khalfan, Cesar, Abdulmajed, Al Ghanim, Albloushi, Quintana

Rozhodčí: Green - Hobson, Mat Daud.

Hosté z Kataru odehráli v kvalifikaci již dvě utkání, když nejprve vyhráli v Libanonu 1:0 a následně doma nestačili na Jižní Koreu, které podlehli vysoko 1:4.

Dobrý podvečer při sledování online reportáže z kvalifikace mistrovství světa 2014 v Brazílii mezi Íránem a Katarem. Favoritem dnešního utkání jsou domácí fotbalisté, kteří mají v dosavadním průběhu kvalifikace na kontě jeden zápas - výhru nad Uzbekistánem 1:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.