Itálie – Chorvatsko 1:1 (kon.) | Španělsko – Irsko 4:0 (kon.)
Čtvrtek 14.06.2012, 20:45 • Arena Gdaňsk • Mistrovství Evropy

Střely celkem: 26:6

Střely na bránu: 20:4

Fauly: 9:16

Ofsajdy: 6:1

Španělé splnili roli papírového favorita a po zásluze si připisují tři body do tabulky skupiny C. Za premiérovou výhrou na šampionátu nasměroval Španělsko ve 4. minutě Torres. Krátce po přestávce zvyšoval na 2:0 technickou střelou Silva. V 70. minutě přidal po samostatném brejku druhou přesnou trefu Torres a konečný výsledek pak stanovil v 83. minutě střídající Fábregas. Španělsko tak vyhrálo s přehlede 4:0 a vyhouplo se do čela své skupiny. Irové naopak po dnešním duelu ztratili možnost postoupit do čtvrtfinále a jejich souboj s Italy bude na tomto mistrovství jejich posledním vystoupením.

90+3
    Začala poslední minuta nastavení.

90+2
    Martínez se k zakončení nedostal. Míč se pohodlně dokutálel do rukavic brankáře Givena.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Za obranou se zjevil Silva, kterému je posléze pískán ofsajd.

90
    Běží poslední minuta čisté hrací doby. Stadionem se nesou irské chorály.

88
    Španělská kombinace v těchto chvílích k ohrožení branky nevede.

86
    Závěr zápasu patří jednoznačně Španělům. Zatímco Irové už rezignovali, soupeř se snaží o vstřelení pátého gólu.