Finsko – Bělorusko 4:0 (kon.) | Norsko – Sev. Irsko 2:0 (kon.) | Slovensko – Ukrajina 0:2 (kon.)
Dánsko – Česko 1:0 (kon.)
Slovensko
0:2 (0:1)
Ukrajina
Středa 20.06.2012, 19:00Kvalifikace mistrovství Evropy - ženy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý podvečer při sledování online reportáže z ženské kvalifikace o mistrovství Evropy ve fotbale mezi domácím týmem Slovenska a celkem Ukrajiny.

Pro obě mužstva to bude šestý zápas v páté kvalifikační skupině. Jak Slovenky, tak Ukrajinky mají na svém kontě sedm bodů za dvě výhry, jednu remízu a dvě prohry. Ukrajina je jen díky skóre na třetím místě, Slovenky jsou čtvrté.

Slovensko: Korenčiová - Matysová, Bíróová, Fischerová, Fecková, Vojteková, Ondrušová, Hmírová, Kolenová, Šušková, Škorvánková

Ukrajina: Zvarychová - Basanská, Chorná, Kotyková, Pekurová, Chodyrevá, Djatelová, Romaněnková, Andruščáková, Lišafajová, Apanašenková

Rozhodčí: Mitsiová - Kourompyliaová, Koutsoumpouvá (všechny GRE).

Hráčky obou týmů jsou již na hrací ploše. Nyní zní stadionem v Senci státní hymny. Jako první ta ukrajinská.

1

1
    Výkop měli hráčky Slovenska.

3
    K první střele se dostala domácí Šušková, její pokus byl ale zblokovaný.

4
    Ukrajinky jsou v úvodu zápasu aktivnější, domácí hráčky ale dobře brání.

5
    Hostující Pekurová kopala přímý kop, Slovensky se ale ubránili.

6
    První střelecký pokus Ukrajiny zaznamenala Djatelová, její rána byla ale nepřesná.

8
    Stále sledujeme opatrný úvod zápasu, ani jedno z mužstev se do vyložené šance nedostalo.

10
    Po faulu domácí Ondrušové kopaly hostující hráčky další přímý kop, ani tentokrát z toho nic nebylo.

13
    Do další palebné pozice se dostala domácí Bíróová, její střelecký pokus byl ale zblokovaný.

15
    Úvod zápasu se hraje hlavně mezi šestnáctkami obou mužstev, na vyloženou šanci čekáme.

17
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    VIRA DJATELOVÁ se postarala o první gól v zápase, když po přihrávce od Apanašenkové zakončila podél vybíhající domácí gólmanky.

20
    V úvodní dvacetiminutovce byly více u míče domácí hráčky, Ukrajinky byly ale hodně produktivní a z první střely na bránu skórovaly.

22
    Po faulu Bíróové budou u balonu hráčky Ukrajiny.

25
    Hraje se opět hlavně ve středu hřiště. Domácí hráčky zvýšily své úsilí a málem se jim to vymstilo, když se Ukrajinky hrnuly do rychlého brejku. Celá akce skončila na kopačkách domácích hráček.

26
    Hmírová se dostala k zakončení, její rána byla ale zblokovaná.

26
    Hmírová následně faulovala Chornou a míč mají Ukrajinky.

28
    Žlutou kartu dostala domácí Ondrušová.

31
    Velká nepříjemnost pro tým Slovenska. Ondrušová po dalším faulu dostala druhou žlutou, následně červenou a musí opustit hrací plochu.

34
    Domácím hráčkám se nyní nedaří. Hrají v oslabení a Ukrajinky zkušeně drží balon.

36
    Hráčky Slovensky byly teď blízko k vyrovnání, když se po rychlé kombinaci dostala až k zakončení Šušková, mířila ale vysoko nad.

38
    U balonu jsou opět hráčky Ukrajiny, které se snaží držet balon daleko od své brány.

40
    Teď se sice hráčky Slovenska dostaly k balonu, po faulu Škorvánkové se ale míč vrací na kopačky Ukrajinek.

42
    Ke střele se dostala Apanašenková, mířila ale mimo. Bylo to ale jen o malý kousek, míč prolétl asi metr vedle tyče.

44
    Domácí Vojteková měla možnost kopat přímý kop, její centr do vápna byl ale příliš vysoký a dlouhý a skončil mimo hrací plochu.

45
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

Je za námi první poločas kvalifikačního utkání o mistrovství Evropy žen mezi Slovenskem a Ukrajinou. Domácí hráčky byly sice aktivnější, jenže hned v 17. minutě dostali gól a následně byla ve 31. minutě po druhé žluté kartě vyloučená Ondrušová a domácí hráčky budou mít co dělat, aby s výsledkem něco udělaly..

46

46
    Oba týmy o poločase střídaly. Na straně Ukrajiny nebude hrát Andruščáková a nastupuje Masalská.

46
    Za Slovensko nebude hrát Šušková a zahraje si Bojdová.

48
    Basanská faulovala Vojtekovou a dostává žlutou kartu.

49
    Po střele Feckové si první zákrok ve druhém poločase připsala Zvarychová.

49
    Následně kopala rohový kop Fecková, Slovenky z toho nic nevytěžily.

52
    První zákrok ve druhém poločase si připsala také Korenčiová, která musela nyní zasahovat proti střele Romaněnkové.

53
    Djatelová nyní nedovoleně zastavila Bíróovou a hra je přerušena.

54
    Následný přímý kop zahrávala právě Bíróová, mířila ale mimo.

55
    Ukrajinka Masalská dostala žlutou kartu za faul na Feckovou.

56
    Přímý kop posílala do vápna Fecková, i ona ale nedokázala trefit brankový prostor a míč prošel mimo.

57
    Dost možná rozhodující branku dnešního utkání vstřelila Ukrajinka TAŤÁNA ROMANĚNKOVÁ.

59
    Ukrajinky měli další možnost v podobě přímého kopu, domácí hráčky se tentokrát ubránily.

60
    Na druhé straně se do střelecké pozice dostala Bojdová, mířila ale mimo.

61
    Do šance se už už dostávala Pekurová, byl jí ale odmávaný a odpískaný ofsajd.

62
    K dalšímu ohrožení domácí brány se dostala Apanašenková, její ránu ale zlikvidovala Korenčiová.

64
    Další střelu zaznamenala Apanašenková, tentokrát se ale její rána nedostala ani k brankářce Korenčiové.

67
    Po přímém kopu Pekurové se k zakončení dostala Chorná, její pokus mířil ale mimo a domácí brankářka tak nemusela zasahovat.

69
    Ukrajinky ve velké pohodě kontrolují vývoj zápasu. Přestože je do konce ještě dvacet minut, o vítězi dnešního utkání je asi rozhodnuto.

71
    Přímý kop zahrávala Vojteková a další zákrok si musela připsat hostující brankářka Zvarychová.

73
    Domácí hráčky se i za stavu 0:2 snaží s výsledkem sympaticky něco udělat. Zatím se jim to ale nedaří a Ukrajinky v pohodě kráčí k třetímu vítězství v této kvalifikační skupině.

75
    Domácí tým měl možnost zahrávat rohový kop, ani tato standardka ale nevedla ke změně skóre.

77
    Slovensko střídá. Odešla Fischerová a zahraje si Bartovičová.

79
    Po faulu Feckové budou u balonu hráčky Ukrajiny.

81
    Další střídání Slovenska. Odešla Škorvánková a nastupuje Haršányová.

83
    Rohový kop zahrávala Chorná a zakončovala Pekurová. Její rána byla ale zblokovaná.

84
    K dalšímu rohu se nyní postavila sama Pekurová, ani tentokrát z něj ale nic nebylo a Korenčiová nemusela zasahovat.

86
    Zápas pomalu spěje do svého konce a již není pochyb o tom, že si hostující hráčky připíší do tabulky tři body.

87
    Další střelecký pokus Hmírové byl zblokovaný obranou Ukrajiny.

88
    Po rohu Vojtekové se k zakončení dostala Fecková, mířila ale mimo.

88
    Žlutou kartu za faul dostala domácí Vojteková.

89
    Střídání Ukrajiny. Odešla Pekurová a poslední vteřiny si zahraje Alošichevová.

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90+2
    Ještě v závěru měly možnost zahrávat roh Ukrajinky, Chorná ale neposlala do vápna ideální centr.

90+4
    Oba týmy již očividně čekají na závěrečný hvizd, zápas se jen dohrává.

Je tu konec utkání kvalifikace mistrovství Evropy žen mezi Slovenskem a Ukrajinou. Zápas skončil výhrou hostujícího týmu 0:2, který si tak v boji o Euro připisuje důležité tři body. (20:52:16)