Becker – Štěpánek 0:3 (kon.) | Rosol – Nadal 3:2 (kon.)
2
7 4 4 6 4
Čtvrtek 28.06.2012, 19:00Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva)

6:4
    V setu vítězí Rosol. To je neuvěřitelné! Hráč, který měl kurs na vítězství 76 ku jedné, porazil Rafaela Nadala. A hádejte, jak zakončil celý zápas... Pochopitelně, že esem. A ovace si nyní Rosol užívá plnými doušky.

40-0
    Eso. A tři mečboly pro Rosola!

5:4
    "Lukas, Lukas!" Publikum si žádá jediného vítěze! A s aplausem ho vítá na kurtu.

5:4
    V gemu vítězí Nadal. Prasátko Rosolovi nepomohlo. Nadal nakonec vyhrál díky soupeřově autu. Nyní ale bude český tenista podávat na vítězství v tomto klání!

5:3
    V gemu vítězí Rosol. Rychle a stručně! Tvrdé podání, Nadal ho nevybral a Rosol udeřil. Jeden gem ho dělí od vítězství v tomto zápase nad světovou dvojkou!

30-0
    Po druhém podání fantastický úder na lajnu! Return jako blázen a Lukáš je blízko dalším brejkbolům!

4:2
    A na závěr také eso, Lukášovi chybí k senzačnímu postupu do 3. kola jen dva gemy!

1:0
    Nadal skvěle podal, ale následně zahrál slabý forhend a po přechodu na síť nedokázala vrátit dobrý Rosolův forhend. Skvělý začátek pro českého tenistu!

40-30
    Rosol zatlačil soupeře na lajnu a nakonec po bekhendu Nadala do autu má brejkbol!

2:6
    Dohrávat se bude asi za necelých dvacet minut, až se zatáhne střecha. Nyní tedy následuje krátká pauza.

2:6
    V setu vítězí Nadal, který využívá hned první setbol vítězným míčem na čáru.

30-40
    Nadal se skvěle bránil a má k dispozici první setbol!

2:4
    Nadal využívá hned ten první po dlouhém bekhendu Rosola. Škoda!

15-40
    Nadal má dva brejkboly, když v těžké pozici zahrál fantastický lob a Rosol chybuje.

6:4
    Nyní ale Nadal zahrál kousek za koncovou čáru a Rosol získává druhý set! Neuvěřitelný výkon českého tenisty!

2:1
    Rosol ale nyní zahrál fantastický úder a bere soupeři servis! Neskutečné, co dnes převádí 100. hráč na žebříčku.

40-0
    Rosol se dostává ke třem brejkbolům!

6:4
    V setu vítězí Rosol. Tak tohle bylo symbolické zakončení tohoto setu. Jak jinak, než esem. A Nadal se na to jen díval. Rosol využil hned první ze dvou setbolů srovnává stav se světovou dvojkou na 1:1!

40-15
    Eso! A setbol pro Rosola!

5:3
    V gemu vítězí Rosol. A Nadal podruhé během krátké chvíle na zemi. Podjeli mu na anglické trávě nohy. To vypadalo nepříjemně. Zvedá se ale znovu, takže by měl pokračovat. Nemění to nic na tom, že stále prohrává o dva gemy.

30-0
    Páni, to bych do Rosola neřekl. To byl ale mazácký kraťas. Nadal jen plápolal nohama, aby to dobehl.

30-30
    To je prostě nádhera. Český tenista nepřestává udivovat. Takový úder na čáru zahrává jen málo tenistů na světě.

30-40
    Nadal nyní těží z chyb Rosola. A i on má brejkbol!

1:0
    V gemu vítězí Rosol. To je neuvěřitelné. Nadal při svém podání předal všechny fiftýny soupeři. A při tom poslední ztropil svou druhou dvojchybu v zápase!

40-0
    Ale, ale... Nadal znovu podcenil situaci a mířil do sítě. A Rosol má tři brejkboly!

6:7
    V setu vítězí Nadal. Ale to je škoda. Nadal udržel nervy na uzdě a v tomhle setu nakonec zvítězil. V tiebreaku se ale pořádně nadřel. Čech hrál skvělý zápas, jako by nebyl v žěbříčku na 100. místě, ale více vepředu. Asi soupeřovy zkušenosti převládly nad Rosolem. Ale britské publikum je mu nakoloněno. Pokud bude hrát takto i nadále, jeho přízeň bude mít i nadále.

9-10
    Jaj. Prasátko Rosolovi nepomohlo. Nadal toho využil a zahrál kraťase. A Rosol z těžké pozice už jen zamířil do zámezí. Setbol pro Španěla.

9-8
    Wow! Tvrdé podání, Nadal ho vybral jen tak tak, a pak už jen lahůdka českého tenisty. Setbol pro Rosola!

7-8
    Rosol a jeho špatný return. Opět do sítě. A Nadal má nyní setbol.

7-6
    Nadal znovu skvěle rozebrán, zahrál do autu v těžké pozici! Rosol má nyní setbol!

5-6
    Nejkrásnější výměna celého zápasu! Rosol šel k síti, ale nakonec se mu to nevyplatilo. Nadal udeřil, když byl Rosol na dně.

A-40
    Setbol pro Rosola! To je neuvěřitelné. Výhoda poté, co Nadal zahrál rámem rakety.

6:5
    V gemu vítězí Rosol. Zase chvilička a bylo po gemu. Rosol hraje možná svůj životní zápas. Čistá hra, kterou vymazal Nadala z kurtu jako kdyby psal zmizíkem, rozvášnila britské publikum. To mu mohutně zatleskalo. Má důvod, Rosol předvádí fantastický výkon.

15-0
    Míček získává Rosol. To byla paráda. Přesně do protipohybu Nadala. A publikum jako by mu začalo držet palce. To je dobré znamení!

15-0
    Wow, wow, wow! Nadal musí být hodně zaskočený. To byl forhend přesně na čáru. "Takhle to hraji já," jako by vzkazoval přes kurt Nadalovi český hráč.

3:3
    V gemu vítězí Rosol. Wow! Skvělý return Rosola, který Nadala zaskočil.A pak krásná odpověď. Sebral mu servis! Paráda, Lukáši. Jen tak dál.