Španělsko – Estonsko 2:0 (kon.) | Portugalsko – Řecko 2:3 (kon.) | Chorvatsko – Srbsko 3:0 (kon.)
Francie – Anglie 1:2 (kon.)
Portugalsko
2:3 (1:2)
Řecko
Pondělí 09.07.2012, 16:00Mistrovství Evropy U19

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké pondělní odpoledne. Mistrovství Evropy hráčů do devatenácti let dnes uzavře svou skupinovou fázi. V rámci skupiny A je vše otevřené, šanci na postup mají tři týmy. Týká se to také dnešních soupeřů - Portugalska a Řecka.

Portugalští mladíci prozatím vévodí skupině a dnes tak budou proti Řecku favoritem. Celkem má tým kouče Borgese na svém kontě čtyři body za povinnou výhru nad Estonskem a remízu se Španělskem.

Řekové mají o bod méně, když zaznamenali jednu výhru a jednu prohru. Turnaj započali Jihoevropané těsnou prohrou se Španělskem, o tři dny později si však zpravili chuť vítězstvím nad domácím Estonskem.

Portugalsko: Veloso - Almeida, Ferreira, Ilori, Martins, Cá, Bruma, Mário (C), Esgaio, Cavaleiro, Gomes

Řecko: Kapino - Stafylidis, Bougaidis, Triantafyllopoulos, Ballas, Mavrias, Fourlanos, Diamantakos, Katidis (C), Gianniotas, Kourmpelis

Rozhodčí: Bieri (SUI) - Tomasz Listkiewicz (POL), Ivo Kolev (BUL).

Na lavičce náhradníků jsou na portugalské straně připraveni naskočit do hry také: Varela, Betinho, Cancelo, Teixeira, Alves, Tó-Zé, Cafú. Trenérem mladých Portugalců je Edgar Borges.

Koučem řecké mládežnické reprezentace je Kostas Tsanas. Ten má k dispozici pro střídání tato jména: Dioudis, Marinakis, Rougalas, Lykogiannis, Bouzas, Bakasetas, Bouchalakis.

1

2
    Řecko je v úvodu zápasu aktivnějším celkem. K přímému ohrožení brány ovšem snaha svěřenců kouče Tsanase nevedla.

3
    Rána Fourlanose byla zablokována.

4
    Cavaleiro se provinil faulem. U míče tak zůstanou i nadále Řekové.

6
    Prvním karetně potrestaným hráčem tohoto zápasu je Panagiotis Ballas.

7
    Cavaleiro pálil mimo tři tyče.

8
    Katidis byl faulován a Řecko tak má k dispozici standartní situaci.

8
    Ten rozehrál Mavrias, ale žádné vážnější nebezpečí se nezrodilo.

12
    Po faulu Fourlanose budou kopat Portugalci přímý kop.

13
    Míče se však velice rychle zhostili Řekové, Ballas však v zakončení selhal a pálil vedle.

14
    Kourmpelis si počínal nedovoleně.

15
    Následně jej napodobil Diamantakos. Ten už za své počínání vidí také žluté napomenutí.

17
    Stafylidis rozehraje přímý volný kop.

17
    Řekové z celé situace vytěžili rohový kop.

17
    Centr z rohu hrací plochy rozehrál Mavrias. Posléze se do zakončení dostal Fourlanos, avšak Veloso se prezentoval úspěšným zákrokem.

18
    Řecko právě vstřelilo branku!
    Teď už jde ovšem řecký tým do vedení! Skóre otvírá v osmnácté minutě GIANNIS GIANNIOTAS.

19
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Vedení Řekům nevydrželo dlouho. Hned z další akce srovnal ANDRÉ GOMES a zápas začíná nanovo.

21
    Almeida si počínal v souboji s Mavriasem nedovoleně a inkasuje žlutou kartu.

23
    Portugalsko vybojovalo rohový kop.

25
    Nyní se faulem provinil Gomes, jehož důraz odskákal Katidis.

26
    Přímý kop rozehrál Stafylidis, nebezpečí se ovšem nezrodilo.

27
    Do zakončení se dostal portugalský kapitán Joäo Mário. Jeho střele ale scházela přesnost.

28
    Tentokrát se směrem k řecké bráně hnal Esgaio. Jeho počínání ale zhatil praporek pomezního sudího. Byl to ofsajd.

30
    Na druhé straně zahrozil Dimitris Diamantakos, ale ani jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

33
    Gianniotasova střela byla sražena na rohový kop.

34
    Katidis byl načapán v ofsajdovém postavení.

35
    Faul Kourmpelise je oceněn kartou žluté barvy.

35
    Exekuce přímého kopu se zhostil portugalský kapitán Mário. Balon ovšem nasměroval vedle brány.

37
    A pozor! Portugalci jdou již v prvním poločase do deseti! Faul Daniela Martinse znamená červenou kartu a předčasný odchod do sprchy!

38
    Přímý kop Řecka rozehrál Stafylidis. Brankář Veloso si ale s jeho pokusem poradil.

40
    Kop od rohového praporku budou zahrávat Portugalci.

42
    Řecký tým využívá velice rychle svou početní výhodu a jde opět do vedení! Síť za Velosovými zády rozvlnil kapitán GIORGOS KATIDIS.

45
    V závěru poločasu registrujeme ještě jedno karetní napomenutí. Tentokrát byl jeho adresátem Mavrias, který si počínal nedovoleně v souboji s Almeidou.

45+1
    Srovnat mohl Ferreira, Kapino byl ale na svém místě a míč chytá.

Portugalský favorit svou roli zatím nezvládá a nic lehkého nečeká svěřence trenéra Borgese ani ve druhé pětačtyřicetiminutovce, jelikož je čeká hra v deseti lidech. Gólový účet zápasu otevřel v osmnácté minutě Gianniotas, portugalská odpověď ovšem přišla doslova bleskově. Hned z další akce se totiž podařilo srovnat Gomesovi. Důležitý moment se zrodil v sedmatřicáté minutě, kdy byl předčasně poslán do kabin portugalský Martins. Řecko se tak náhle dostalo do výhody jednoho fotbalisty v poli a naložilo s ní po svém již po pěti minutách, kdy dostal outsidera podruhé do vedení kapitán Katidis.

46

47
    Ilori byl zastaven Diamantakosem za hranicí fotbalových pravidel.

50
    Na první vážnější šanci druhého poločasu stále čekáme.

53
    Švýcarský sudí Bieri vytasil ze své náprsní kapsičky další žlutou kartu, která je v tomto případě určena Máriovi.

54
    Mário po chvilce opět fauluje. Portugalský kapitán by si měl dávat větší pozor.

57
    Další faul Mária, který zřejmě spoléhá na benevolenci rozhodčího.

61
    Střelecký pokus vyslal Agostinho Cá, míč ovšem napálil pouze do bránícího hráče před sebou.

63
    Evidujeme první střídání. Hrací plochu opouští Ballas, místo kterého si na poslední půlhodinu zahraje Bouchalakis.

63
    O další ohrožení portugalské svatyně se pokoušel Diamantakos. Veloso ovšem nemusel vůbec zasahovat, jelikož míč mířil vedle brány.

65
    Faul Mavriase posílá míč do držení soupeře.

66
    Vzápětí však zahrál nečistě také Gomes a kulatý nesmysl je tak zase v moci Řeků.

66
    V dobré šanci se zjevil Stafylidis, gólový prostor ale netrefil.

67
    V akci opět Stafylidis. Tentokrát bude rozehrávat řecký rohový kop.

67
    Dochází ke změně v portugalské sestavě. Duel pro dnešek skončil pro Almeidu, kterého nahrazuje Joäo Cancelo.

69
    GIORGOS KATIDIS zasazuje oslabenému Portugalsku další těžký úder, který je dost možná smrtícím. Náskok dvou branek by si Řekové již měli udržet.

70
    V šanci opět řecký kapitán Katidis. Hattrick se však prozatím odkládá, míč letěl mimo.

73
    Naděje na hattrick definitivně hasnou. Katidis si míří odpočinout a přenechává své místo v sestavě Bakasetasovi.

76
    Poměr sil na trávníku je srovnán. Za svůj faul vidí Mavrias druhou žlutou kartu a utkání tak nedohraje.

79
    Střídající Bouchalakis pálil nepřesně.

80
    Po střele Cavaleira si připsal úspěšný zákrok řecký brankář Kapino.

81
    Záměr Bouchalakise byl zblokován.

82
    Portugalsko přichází z další obměnou sestavy. Cavaleiro předává pomyslnou štafetu Betinhovi.

83
    I přes zvýšenou snahu se Portugalci nedokáží propracovat ke snížení. V další šanci byl Cancelo, ale scházela mu patřičná přesnost.

85
    Rougalas nahrazuje Kourmpelise.

86
    Poslední střídání tohoto střetnutí. Do hry se zapojí na posledních pár minut Tó-Zé, který si zahraje místo kapitána Mária.

87
    Cancelo si pomohl faulem a daroval soupeři možnost přímého kopu.

88
    Míč si postavil Bakasetas, ale bránu netrefil.

89
    Další faul portugalské reprezentace. Tentokrát je viníkem trestného kopu Gomes, který si jako bonus vykoledoval i žlutou kartu.

89
    Nyní se role exekutora zhostil Bouchalakis, který donutil gólmana Velosa k pozornému zákroku.

90
    Na druhé straně to zkoušel střídající Tó-Zé, Kapino byl ale na svém místě a hájí dvoubrankový náskok svého mančaftu.

90+1
    V již nastaveném čase zakroutil míč mimo brankovou konstrukci Stafylidis.

90+2
    Na rohové kopy máme srovnáno. Ve skóre však Portugalci zatím pokulhávají. Třeba se jim podaří vykřesat poslední jiskřičku naděje právě po onom centru z rohu hrací plochy.

90+3
    Míč uvedl do hry Cá, řecká obrana si ale s celou situací poradila.

90+4
    Pravděpodobně poslední šanci zápasu běl Bakasetas. Veloso však nemusel ani zasahovat, jelikož balon mířil vedle brány.

90+6
    Tak ne! Portugalsko se nakonec dočkává kýženého snížení. Zdá se však, že se tak děje příliš pozdě. Autorem branky je TÓ-ZÉ.

Velice zajímavý duel, který divákům přinesl pět branek, nakonec končí jednogólovým vítězstvím řeckého týmu. Ten se tak díky výhry dostal v tabulce před svého soupeře a v turnaji bude učinkovat i nadále. Před Portugalsko se navíc dostalo podle očekávání také Španělsko, které splnilo roli favorita v souboji s domácím Estonskem. Hezký zbytek pondělního dne. (17:58:14)