0
4 5
Úterý 10.07.2012, 12:45ATP Stuttgart - BOSS Open (antuka)

Zhodnocení zápasu

Oba tenisté předvedli výborný výkon na podání. Za celou dobu byly prohrány pouhé dva servisy a oba prohrál Robin Haase a tak zcela pochopitelně utkání prohrál. V druhém setu ztratil svůj servis za stavu 5:5 a přestože dostal ještě několik šancí, i při servisu Rosola, nedokázal již nic s výsledkem udělat.
    Lukáš Rosol tak postupuje přes pátého nasazeného Haaseho do druhého kola, kde se střetne s vítězem utkání Bjorn Phau - Martin Fischer.
    Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (14:12:46)

Konec zápasu

7:5
    Nyní již svou šanci nepouští a vyhrává tento gem a tím i celý zápas!

A-40
    Další šanci už nedostává a Lukáš Rosol má opět mečbol!

40-40
    Nevylepšuje si však statistiku proměněných brejkbolů. Tam zatím stále svítí číslo nula.

40-A
    Brejkbol s pořadovým číslem 4. Za celé utkání neměl Haase žádný, tak si to v tomto gemu vynahrazuje.

40-40
    Jenže ani napotřetí svou brejkovou šanci nevyužívá - shoda.

40-A
    Pozor! Haase dostává další šanci na srovnání skóre.

40-40
    Jenže ten zůstává nevyužit - další shoda.

A-40
    Mečbol pro Lukáše Rosola!

40-40
    Skvěle! Obě šance na srovnání skóre jsou smazány a my zde máme dokonce první shodu v celém utkání!

30-40
    První je odvrácen, jenže co se stane s tím druhým?!

15-40
    Bohužel nyní už ano a Robin Haase má své první dva brejkboly v utkání!

15-30
    Naštěstí soupeři brejbkol nenabízí, tedy alespoň prozatím.

0-30
    Ajaj! Stav 0:30 při vlastním podání to Lukáš nezná.

0-15
    Jenže tento gem nezačal příliš dobře a dává tak šanci Haasemu.

6:5
    Po přestávce půjde Lukáš Rosol podávat na vítězství v utkání.

6:5
    Výborně! Podání Haaseho je prolomeno a Lukáš je velmi blízko postupu do dalšího kola.

40-30
    Je to tak! První brejkbol v druhé sadě má Lukáš Rosol!

30-30
    Stav třicet oba nabízí zajímavou šanci. Dočkáme se prvního brejkbolu v druhém setu?

15-30
    Haase je dva míče od zisku 11. hry druhého setu.

15-15
    Jenže Lukáš ještě bojuje.

0-15
    Haase otevřel 11. hru vítězně a v případě uhrání tohoto servisu by měl jistý minimálně tiebreak.

5:5
    Důležité je získat gem a to se Rosolovi podařilo s přehledem.

40-15
    Čistá hra to nebude, ale to vůbec nevadí.

40-0
    Skvěle tři gemboly a suverenita na podání pokračuje. 11. eso!

30-0
    Vypadá to, že ano, již 10. eso Lukáše. Stav 30:0 ho může uklidnit.

15-0
    Lukáš začal tento gem dobře, snad v nastoleném tempu bude pokračovat i nadále.

4:5
    Haase přežil nepříjemný stav 15:30 při vlastním podání a udržel si veledůležité podání a vede 4:5. Na servis půjde po přestávce český hráč, který si ho musí bezpodmínečně udržet.

30-40
    Vypadá to, že z nadějného stavu nic nebude.

30-30
    Na úvodní brejkbol v druhém setu si budeme muset ještě počkat.

30-15
    Dva fiftýny je Lukáš Rosol od prolomení servisu soupeře!

15-15
    Jenže Haase včas kontruje a srovnává na patnáct oba.

15-0
    Lukáš začal dobře tento gem a má šanci zaútočit na podání Haaseho.

4:4
    Srovnáno a pod tlakem bude nyní nizozemský tenista.

40-15
    Eso. Tohle už vypadá bezpečně. Dva gemboly na 4:4!

30-15
    Lukáš snad nic takového nepřipustí. Opět je blíže k zisku gemu než jeho soupeř.

15-15
    Snad se takového klopýtnutí nedočkáme už v této hře.

15-0
    Blíží se kritická fáze druhého setu a každé klopýtnutí při vlastním podání bude hodně vážné.

3:4
    Situace z prvního setu se neopakuje a Haase vede 3:4!

30-40
    Lukáš ještě zabojoval a je pouze jeden fiftýn za svým sokem.

15-40
    Naopak nyní sám vede při podání 40:15 a je tak blízko k zisku gemu.

15-30
    Haase je opět blíže a již teď je jasné, že stav 15:40, do kterého se dostal v 7. hře v úvodním setu, se opakovat nebude.

15-15
    Lukáš ale bojuje a dokázal srovnat na patnáct oba.

0-15
    Haase si zřejmě nechce připustit stejný scénář jako v úvodní sadě.

3:3
    Eso! Pohodlná hra pro Lukáše. V minulém gemu došlo k brejku právě za stavu 3:3.

15-0
    Lukáš zahajuje dobře a stále pracuje na podání výborně.

2:3
    Haase ukořistil i pátou hru a po krátké pauze bude muset svůj servis hájit Lukáš Rosol.

30-40
    Brejkbol zatím nepřichází.

30-30
    Stav třicet oba a důležitý míč před námi.

15-30
    Navíc je to nyní on, kdo má k zisku páté hry blíže.

15-15
    Jenže ani Haase nepouští Lukáše do většího náskoku.

15-0
    Nizozemec nezačal nejlépe.

2:2
    Dílo je dokonáno a stav 2:2 je opět o něco příjemnější. Povinnost uhrát si servis je na straně Haaseho.

40-15
    Třemi fiftýny v řadě je vývoj gemu naprosto otočen.

30-15
    Sám je blíže k zisku hry.

15-15
    Stav 0:30 nepřipustil a to je jen dobře.

0-15
    Do 4. hry druhého setu vstupuje lépe nizozemský tenista, snad Rosol nepřipustí žádné komplikace.

1:2
    Čistá hra i na druhé straně a Haase opět o krůček napřed ve druhém setu.

0-40
    Suverenita na podání pokračuje.

0-30
    Opět fiftýn pro podávajícího.

0-15
    V prvním setu jsme museli čekat na brejkbol do 7. hry a nevypadá to, že ve druhém setu to bude dříve.

1:1
    Je to tak. Srovnáno na 1:1.

40-0
    Má dokonce šanci na čistou hru.

30-0
    Jak jsme viděli v prvním setu, toto utkání rozhodnou maličkosti v podobě nabídnutých šancí na brejk. Lukáš žádnou takovou nabídnout soupeři nechce.

15-0
    Lukáš zahájil dobře při svém podání.

0:1
    Tento gem v pohodě získává a ujímá se tak vedení v druhém setu.

15-40
    Haase nepřipouští žádné komplikace a jde si pro úvodní gem druhé sady.

15-30
    Lukáš se ještě snaží na soupeře dotáhnout.

0-30
    V dobré hře pokračuje i nadále.

0-15
    Druhý set otevřel na podání Haase a začal dobře.

0:0
    Zhodnocení prvního setu

Jak se dalo očekávat oba tenisté byli výborní na podání. Jediné brejkové příležitosti nabídl Haase v 7. hře. První brejkbol sice odvrátil esem, poté však vystřihl dvojchybu a toto jediné ztracené podání rozhodlo o osudu prvního setu.

6:4
    První set je u konce. Získává ho Lukáš Rosol v poměru 6:4.

40-15
    Dva setboly pro Rosola!

30-15
    Navíc je nyní pouhé dva fiftýny od zisku setu.

15-15
    Naštěstí Lukáš soupeře do většího náskoku nepouští.

0-15
    Jenže do 10. hry vstupuje lépe Nizozemec. Byla by velká škoda, kdyby Lukáš set nedopodával.

5:4
    Následuje přestávka a výměna stran. Poté půjde podávat Lukáš Rosol na zisk úvodní sady.

5:4
    Nebylo to sice nic přesvědčivého, ale Haase své podání udržel a ještě vykřesal jiskřičku naděje ohledně prvního setu.

30-40
    Je to gembol pro Haaseho.

30-30
    Třicet oba, co bude následovat setbol nebo gembol?

15-30
    Blíže k zisku hry má nyní nizozemský tenista.

15-15
    Haase ještě neháže flintu do žita.

15-0
    Dokonce začíná Lukáš lépe i 9. hru a evidentně chce set ukončit již v tomto gemu.

5:3
    Čistá hra je na světě a Haase půjde podávat na udržení šancí v prvním setu.

40-0
    Suverénní gem Lukáše.

30-0
    Kolikrát je mnohem těžší, než samotné prolomení podání brejk potvrdit. Lukáš si však žádné komplikace nepřipouští.

15-0
    Začal dobře.

4:3
    Po přestávce půjde Lukáš podávat na potvrzení tohoto brejku.

4:3
    Druhý již nikoliv a Lukáš Rosol prolamuje podání soupeře a dostává se do vedení 4:3! Haase po esu vystřihl dvojchybu a to mu na psychice nepřidá.

40-30
    První je nemilosrdně smazán esem.

40-15
    Pozor! Lukáš Rosol si vybojoval dva brejkboly, velká šance pro českého tenistu.

30-15
    Že by šance?! Lukáš je dva míče od zisku podání soupeře.

15-15
    Rosol se dotahuje, přece jenom se blíží koncovka setu a případný brejk by již mohl rozhodnout o osudu první sady.

0-15
    Začátek 7. hry lepší pro podávajícího Haaseho.

3:3
    Jenže to Rosolovi nemusí vůbec vadit, důležité je získat gem a to se mu v pohodě daří zásluhou esa.

40-15
    Čistá hra se opět nekoná.

40-0
    Tři gemboly a šance na první čistou hru pro Lukáše.

30-0
    Stav 30:0 opět nenabízí příliš dobrou pozici pro případný brejk.

15-0
    Jsem sám zvědav, kdy podávající hráč nabídne nějakou větší šanci na prolomení podání. Rosol rozhodně nechce být ten první.

2:3
    Po krátké pauze půjde podávat Lukáš Rosol.

2:3
    Sice to nebylo tak suverénní jako v předchozích případech, přesto Haase v pohodě udržel svůj servis.

30-40
    Jenže na brejkbol si budeme muset počkat.

30-30
    Poprvé máme v utkání stav třicet oba, který je hodně zajímavý.

15-30
    Vše je rázem jinak a blíže k zisku gemu má opět servirující tenista.

15-15
    Větší náskok však Rosolovi nenabízí.

15-0
    První fiftýn při podání soupeře si připisuje český tenista. Dost mu k tomu pomohl Haase dvojchybou.

2:2
    Jenže Lukáš další problémy nemá zapotřebí a srovnává na 2:2.

40-30
    Tentokrát již slabší druhé podání Haase využil a první gembol zneškodnil.

40-15
    Další však nepřichází a Lukáš má opět dvě šance na srovnání. Přestože musel do výměny přes druhé podání, fiftýn získal.

30-15
    Haase sbírá alespoň čestné úspěchy na returnu.

30-0
    Eso! Ani jeden z tenistů si nepřipouští žádné větší komplikace při servise.

15-0
    Oba tenisté se svou výškou řadí mezi ty větší na okruhu. To samozřejmě pomáhá jejich servisu.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:2
    Čistá hra je na světě. Rosol prozatím čeká na fiftýn při podání Haaseho.

0-40
    Eso a další šance na čistou hru pro Nizozemce.

0-30
    Má slova jenom potvrzuje.

0-15
    Haase opět získává fiftýn při svém podání a zatím je při svém servise stoprocentní.

1:1
    Taktéž bezpečně udržené podání a Lukáš rychle srovnává na 1:1.

40-15
    Jenže žádné větší komplikace si nepřipouští a jde cíleně za ziskem gemu.

30-15
    To se poprvé mění. Lukáš Rosol nenapodobí svého soupeře a čistou hru nezíská.

30-0
    Tenisté na returnu jsou prozatím bez ziskaného fiftýnu.

15-0
    Lukáš Rosol odpovídá taktéž dobře a první fiftýn si připisuje i on.

0:1
    Hned v úvodní hře si připsal Robin Haase svou první čistou hru a ujímá se vedení 0:1.

0-40
    Šance na čistou hru pro nizozemského tenistu.

0-30
    I druhý fiftýn jde na vrub podávajícího tenisty.

0-15
    Lépe do utkání vstoupit Haase, zapsal si své první eso.

Zápas otevře svým podáním Robin Haase.

Utkání Cipolla - Kamke, které předcházelo našemu utkání právě skončilo a tak se dá očekávat, že se oba tenisté za malý okamžik objeví na dvorci.

Prognózy

Již první vzájemné měření sil bylo velice vyrovnané a podobný scénář se dá očekávat i dnes. Bookmakeři přece jenom mírně favorizují pátého nasazeného Robina Haaseho.

Vzájemná bilance

Oba tenisté se střetli jednou na Mistrovství Itálie týmů v roce 2009 vyhrál v hale český tenista 6:4, 1:6, 7:6.

Robin Haase

Nizozemskému tenistovi patří na okruhu ATP 42. příčka. Rodák z Hague nyní žije v Belgii, přesto pořád reprezentuje svou rodnou zemi. Jeho bilance z posledních utkání není nijak oslnivá. Na posledních třech akcích skončil vždy v prvním kole, naposled prohrál ve Wimbledonu s Del Potrem 1:3 na sety.
    Jeho poslední vystoupení na antuce bylo na French open, kde skončil ve druhém kole na raketě Youzhného.

Lukáš Rosol

103. hráč světa se získal pozornost svým vystoupením na Wimbledonu, kde vyřadil ve druhém kole Rafaela Nadala a postaral se tak o největší senzaci tohoto turnaje. Brněnský rodák poté sice vypadl s Kohlschreiberem, přesto jeho jméno zná celý tenisový svět.
    Po třech turnajích na trávě se Rosol vrací zpět na antuku, na které se naposledy představil v Prostějově, jenže vypadl už v prvním kole s Florianem Mayerem.

Krásný úterní den, vítám Vás u onlajnu z tenisové ATP turnaje v německém Stuttgartu. Na dvorci, který nese název Grand stand je jako druhý v pořadí naplánován zápas mezi Lukášem Rosolem a Robinem Haasem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.