Strýcová – Solerová-Espinosová 2:0 (kon.)
Silvia Solerová-Espinosová
0
5 63
Středa 11.07.2012, 16:00WTA Palermo - 35° Palermo Ladies Open (antuka)

Česká tenistka postupuje do dalšího kola, když zvládla tento dohrávaný zápas. Byla to nesmírně dramatická a vyrovnaná bitva, která trvala dvě a půl hodiny. Včera hodinu a třicet minut, dnes hodinu. Je pozitivní, že z této dlouhé hry vzešla s úsměvem a s dobrou náladou Barbora Záhlavová - Strýcová. Pro dnešní den je to vše, přeji hezký středeční den. (17:14:05)

Konec zápasu

7:6
    Další korekce ve výsledku tiebreaku se již nekoná a je hotovo.

6-3
    První odvrácen.

6-2
    Je to tady. Máme zde mečbol a hned čtyřnásobný!

5-2
    Barbora má ale velice dobře nakročeno k tomu, aby tento dohrávaný zápas dotáhla do úspěšného konce.

4-2
    Španělka kontruje a snižuje na 2:4 z jejího pohledu. Stále ještě není nic hotové a jasné.

4-1
    A je tu další. Tak to je zatím moc dobře rozehraný tiebreak.

3-1
    Skvěle, podruhé v řadě dokázala Barbora Záhlavová - Strýcová získat fiftýn při podání soupeřky.

2-1
    Silvia Solerová-Espinosaová také dokázala returnovat svou protihráčku.

2-0
    Při svém podání získává další míček.

1-0
    Bára začíná výborně při podání soupeřky.

6:6
    Je to jasné, dočkáme se zkrácené hry.

40-30
    Ještě jeden míček a jdeme do tiebreaku. Strýcová znaměnitě bojuje, oproti včerejšku je to z jejího pohledu daleko klidnější výkon.

30-30
    Ten rychle zažehnala a začínáme od znova.

15-30
    A vzápětí druhá. Strýcová se ocitá pod tlakem.

15-15
    Bohužel je tu chyba.

15-0
    Bára prostě musí a za svým cílem vkročila na jedničku.

5:6
    Tak, že bychom se dočkali tiebreaku. Španělka získává šestý bod.

15-40
    Další míček pro servírující hráčku.

15-30
    Nyní už ano.

0-30
    Ani ve druhém případě nebyla naše hráčka připravena.

0-15
    Servíruje Španělka a prozatím dobře. Strýcové se nepodařilo returnovat.

5:5
    Po pěti na obou stranách. Strýcová bojuje a nechce hrát ještě třetí set.

40-0
    Vypadá to na čístou hru a poměrně snadný průběh.

30-0
    Další míček získává naše hráčka.

15-0
    Na servisu nyní bude Bára, která může vyrovnat. Dokázala se vyhrabat z těžké pozice, což se musí každopádně ocenit.

4:5
    Obě hráčky se snad domluvily. Nejprve si držely servis, teď o něj obě v rychlém sledu přišly. Naštěstí pro Báru si Espinosaová vybrala slabší chvilku právě v tento klíčový moment.

40-15
    Výborně. Strýcová má dva brejky a může si vzít svůj ztracený servis zase zpátky.

30-15
    Vzápětí předvedla to stejné.

15-15
    Strýcová kontruje úspěšným returnem.

0-15
    Na podání jde španělská hráčka, první fiftýn pro ni.

3:5
    Bohužel Barbora tento kritický moment nezvládla a poprvé ve druhém setu přichází o své podání.

15-40
    Jako bych to přivolal.

15-30
    Bod pro španělskou hráčku. která má nebezpečně nakročeno k brejkům.

15-15
    Tato hraje je hodně důležitá, Strýcová musí srovnat nebo by to bylo hodně špatné. Určitě si to nyní uvědomuje, musí za každou cenu zabrat.

0-15
    Return pro Španělku.

3:4
    Bod pro Espinosaovou.

30-40
    Pokračujeme ve scénáři, ten je zatím jasný.

30-30
    A také se tak děje. Obě hráčky prohrávaly 0:30 a vždy dokázaly hru překlopit na svou stranu.

30-15
    Jenže se možná bude opakovat průběh předchozích dvou her.

30-0
    A další return, to není vůbec špatné.

15-0
    Stále sledujeme hodně vyrovnaný zápas, obě hráčky si drží bezpečně svůj servis. Je pravda, že nějakou dramatickou zápletku jsme prozatím nemuseli sledovat. To však může vyhovovat Barboře, která potřebuje k postupu do dalšího kola vyhrát tento set. Začátek sedmé hry patří právě naší tenistce.

3:3
    Což se také děje.

40-30
    Strýcová otáčí průběh a může vyrovnat.

30-30
    Zatím se žádné komplikace nekonají, po třiceti.

30-40
    Celý průběh této páté hry je otočen. Španělka potřebuje jeden míček.

30-30
    Teď dokonce vyrovnává na 30:30 a prozatím zažehnala nějaké výraznější problémy.

30-15
    Podávající hráčka získává konečně první fiftýn.

30-0
    Posléze podruhé.

15-0
    Barbora returnovala španělskou tenistku.

2:2
    Perfektní práce, vyrovnáno 2:2. Oproti včerejšku se nemění vyrovnanost obou hráček, stále je to velice vyrovnaný boj. Co se však výrazně změnilo, je podání obou děvčat. To si zatím v poklidu drží.

40-15
    Chtělo by to vydržet a v poklidu vyrovnat, což se zatím daří.

30-15
    Rodačka z Plzně kráčí správným směřem.

15-15
    Záhy své zaváhání Barbora dokázala odčinit.

0-15
    Podává Strýcová a chybuje.

1:2
    Španělka jde do vedení, příliš se nakonec nenadřela.

30-40
    Strýcová se ještě dostává do hry.

15-40
    Vzápětí další. Opravdu to vypadá, že obě hráčky se zaměřily především na zlepšení servisu, včera to bylo hodně špatné.

15-30
    Další fiftýn pro Esponosaovou.

15-15
    Jenže Bára opět kontruje kvalitním úderem.

0-15
    Španělka na servisu zahájila dobře.

1:1
    Oběma hráčkám včera vůbec nešel servis, možná se druhý den stalo zlepšení. Bára čistou hrou získává bod a je vyrovnáno.

40-0
    Čistá hra? Zatím to tak vypadá.

30-0
    Výborně, další získáný míček pro českou hráčku.

15-0
    Strýcové se povedl úvod, jen tak dál.

0:1
    A také se tak děje. Espinosaová otevírá účet druhého setu. Na tahu je Barbora.

30-40
    Španělka může jít do vedení ve druhém setu.

30-30
    Také bude zajímavé sledovat, zda to bude stále tak nesmírně vyrovnané utkání, které jsme mohli sledovat včera. Zatím to tak vypadá.

30-15
    Uvidíme, jak se oběma hráčkám bude po nucené pauze dařit. Výhodu by měla mít naše tenistka, která byl znovu úspěšnější.

15-15
    Bára kontruje rovněž získaným míčkem.

0-15
    Jdeme na to, podávající hráčka získává první míček.

Za malou chvilku budeme pokračovat, na podání půjde Silvia Solerová-Espinosaová a zahájí tak druhý set. Ten první trval téměř hodinu a půl.

Utkání bylo v úterý přerušeno pro tmu, dohrávat se bude dnes, tedy ve středu od 16:00.

0:0
    To je tedy zápas, přátelé. První set trval hodinu a půl a byl neskutečně dramatický a vyrovnaný. Nakonec ho naše hráčka dokázala získat a vede 1:0. Utkání se bude dohrávat zítra, muselo být přerušeno kvůli tmě.

7:5
    Skvělé, Bára získává první set!

A-40
    Setbol pro Barboru Záhlavovou - Strýcovou.

40-40
    Shoda, ale to už vás asi také nepřekvapí.

30-40
    Brejk pro soupeřku naší hráčky.

30-30
    Výborně, po třiceti.

15-30
    Strýcová se chce každopádně této zkrácené hře vyhnout.

0-30
    Možná bychom se nemohli divit, kdyby první set došel do tiebreaku.

0-15
    Začátek přesně podle očekávání, podání obou dam není zrovna nějakou silnou doménou.

6:5
    Povedlo se ho zužitkovat a stav se znovu mění. Neuvěřitelný zápas pokračuje.

40-30
    Už pouze jeden, ale i ten se počítá.

40-15
    Šance jít znovu do vedení přichází právě teď. Dva brejky pro rodačku z Plzně.

5:5
    Vyrovnáno, Strýcová se asi zalekla vyhrát první set o svůj servis přichází naprosto laciným způsobem.

0-40
    Hmm, tak to není dobré 0:40!

0-30
    Ta vede už nebezpečným rozdílem. Na tahu je Bára, která musí zabojovat.

0-15
    Začátek patří dotahující Španělce.

5:4
    Sníženo na 5:4. Na podání jde Strýcová, která může první set uzavřít. V tomto zápase je však možné naprosto všechno.

40-A
    Nyní výhoda pro hráčku ze Španělska.

40-40
    Odvrácen.

A-40
    Bára potřebuje ještě jeden míček a získá první set. Registrujeme setbol!

40-40
    Chtěl jsem napsat, jestlipak se dočkáme shody? Odpověď je tu hned. Dočkáme!

30-40
    Další míček však patří Espinosaové.

30-30
    Teď dokonce vyrovnáná. To je neuvěřitelný zápas, naprosto ve všech směrech vyrovnaný.

15-30
    Naše tenistka ale stále neřekla poslední slovo.

0-30
    Další bodík pro španělskou hráčku.

0-15
    Silvia Solerová-Espinosaová musí riskovat, už není nač čekat.

5:3
    A dokázala to, výborně. Strýcová vede po hodině hry 5:3.

A-40
    Odehrává se nyní hodně důležitá hra, Bára má možnost získat pátý bod.

40-40
    Už to neplatí, shoda.

30-40
    Nebylo to špatně rozehráné, ale do brejku jde Španělka.

30-30
    Stále platí stejná matematika, jen s tím rozdílem, že jsou na tom hráčky úplně stejně.

30-15
    Strýcová získává další míček, ještě by to chtělo dva.

15-15
    Náprava přišla rychle.

0-15
    Jen si nyní podržet podání, to si určitě Strýcové z celého svého srdce přeje. Vstup do této hry hovoří jinou řečí.

4:3
    Bára ale nepovolila stejný scenář a jde zaslouženě do vedení.

40-30
    Podobný průběh měl i předchozí gem.

40-15
    Španělce nejde podání, teď si však pomohla a snižuje.

40-0
    Což stav 0:40 jasně dokumentuje má slova. Velká šance jít do vedení.

30-0
    Strýcová se evidentně rozehrála a daří se ji především při podání soupeřky.

15-0
    Nesmírně vyrovnanou bitvu můžeme sledovat v italském Palermu. Těžko odhadovat, kdo z toho zápasu budu odcházet s úsměvem na tváři.

3:3
    ...kterou dokázala přetavit ve vyrovnání. Tak přece se to povedlo.

A-40
    Strýcová má výhodu...

40-40
    Velká škoda, Silvia Solerová-Espinosaová dokázala srovnat. Báro to může hodně mrzet, byla blízko. Stále ještě není nic rozhodnuté.

40-30
    Bohužel jsou tu zase komplikace. Už to vypadalo nadějně, ale Španělka je ve hře.

40-15
    Tak ještě drobná korekce, Bára je stále velice blízko od vyrovnání.

40-0
    Poprvé v zápase to vypadá na jednoznačný průbeh.

30-0
    Následně je to ještě lepší z pohledu české tenisové reprezentantky.

15-0
    Bára by potřebovala na servisu zabrat. Úvod dobrý.

2:3
    Strýcová podruhé v řadě bere své sokyni servis a snižuje na 2:3. Tak že by nějak extra šlo hráčkám podání, to se říci nedá.

40-30
    Posléze znovu, Barbora má výhodu.

30-30
    O dva roky starší Záhlavová - Strýcová kontruje přesným úderem.

15-30
    Další fiftýn pro čtyřiadvacetiletou hráčku.

15-15
    Vzápětí srovnáno, podání má Španělka o něco lepší, ale už také jednou o něj přišla.

15-0
    Začátek páté hry patří české tenistce.

1:3
    Ta je proměněna takřka ihned a Silvia Solerová-Espinosaová získává i podruhé Bářin servis, vede 1:3.

40-A
    Jenže opět dovoluje soupeřce jít do výhody.

40-40
    Je to neuvěřitelné, ale i teď půjdeme do shody. Bára se dokázala vyhrabat z hodně těžké pozice.

30-40
    První Barbora dokázala odvrátit.

15-40
    Problémy jsou na světě, dva brejky pro Espinosaovou.

15-30
    No, že by se jí to nějak dvakrát dařilo.

15-15
    Až teď byla daleko úspěšnější. Bára by určitě nerada přišla podruhé v řadě o svůj servis. Nutno zlepšit podání, o tom žádná.

0-15
    Po zaslouženém odpočinku je na podání Bára a vstup se ji bohužel nepovedl.

1:2
    A je využitý. Výborně. Po velké bitvě si Strýcová bere svůj servis zpět a půjde na podání s vidinou vyrovnání.

A-40
    Čtvrtý brejk pro Báru!

40-40
    Další shoda, pokud se nepletu, tak v pořádí pátá.

40-A
    Výhodu má tentokrát k dispozici Španělka. To je bitva přátelé. Hraje se skoro půl hodiny a stále máme stav 0:2.

A-40
    Navíc si připisuje na své konto svůj první brejk.

40-40
    Tu znovu Strýcová dokázala eliminovat.

40-A
    Výhoda pro soupeřku naší hráčky.

40-40
    Strýcová ale bojuje, jdeme znovu do shody.

30-40
    Naopak k zisku třetí hry je blízko Espinosaová.

30-30
    Zatím se tak neděje.

30-15
    Bára je poprvé v situaci, kdy mohla zaútočit na brejkbol.

15-15
    Silvia Solerová-Espinosaová ale zatím působí daleko jistějším dojmem a nedělá takové množství chyb.

15-0
    První fiftýn pro Strýcovou, která se nyní ocitá v těžké situaci, ale rozhodně ne neřešitelné.

0:2
    Do třetice všeho dobrého pro Španělku, do třetice všeho zlého pro naši hráčku. Silvia Solerová-Espinosaová získává servis Strýcové a bohužel jde do vedení 2:0.

40-A
    Brejk s pořadovým číslem tři.

40-40
    O tu však velice rychle přichází. Strýcová musí velice tvrdě bojovat o svůj první bod.

A-40
    A navíc má výhodu.

40-40
    Strýcová i napodruhé odolala.

40-A
    Problémy totiž pokračují, druhý brejkbol pro Espinosaovou.

40-40
    Bára však dokázala zabojovat, jdeme do shody. Vyhráno ještě není.

30-40
    Mírná favoritka zápasu jde do trháku. Může hned v úvodu zápasu prolomit Bářino podání. Brejk pro soupeřku naší hráčky.

30-30
    A to dokonce tak, že dokázala tuto hru vyrovnat.

30-15
    Silvia Solerová-Espinosaová se dostává do hry.

30-0
    Skvěle, zatím se to daří.

15-0
    Báře patří začátek, nebylo by vůbec špatné, kdyby předvedla podobnou hru, jako v prvním gemu španělská tenistka.

0:1
    To však bylo z jejího pohledu vše, první hru získává Silvia Solerová-Espinosaová. Na podání teď půjde rodačka z Plzně.

15-40
    Přeci jen získává naše hráčka první fiftýn.

0-40
    Tak i ve třetím případě získává další míček. Vypadá to na čistou hru a ne zrovna dobrý vstup Báry Strýcové do zápasu.

0-30
    I ve druhém případě je lépe postavená hráčka na světovém žebříčku úspěšnější.

0-15
    První míček získává Španělka.

0:0

Na podání jde Silvia Solerová-Espinosaová. Jdeme na to.

Čas zápasu se stále posunuje, není stále jistý čas zahájení obou tenistek.

Barbora Záhlavová-Strýcová se narodila 28. března 1986 v Plzni. Na turnajích okruhu WTA vyhrála šestnáct titulů ve čtyřhře a jeden ve dvouhře, když v září 2011 v Québecu porazila ve finále Marinu Erakovicovou 4:6. 6:1 a 6:0. V juniorské kategorii se stala mistryní světa a triumfovala na dvou singlových a třech deblových grandslamech. Na okruhu ITF získala osm vítězství ve dvouhře a osm ve čtyřhře.

Na žebříčku WTA byla pro dvouhru nejvýše klasifikovaná v červenci 2010 na 39. místě a ve čtyřhře pak v lednu 2011 na 14. místě. Trénuje ji manžel Jakub Herm-Záhlava. Domovským oddílem je Tenisový klub Sparta Praha. Momentálně je Bára na 71. příčce světového žebříčku.

Silvia Solerová Espinosová se narodila 9. listopadu 1987 ve španělském městě Elche. Ve své dosavadní kariéře na okruhu WTA Tour nevyhrála žádný turnaj. V rámci okruhu ITF získala tři tituly ve dvouhře. Nyní se nachází na 62. místě světového žebříčku, je tedy o devět míst lépe umístěná, než česká hráčka.

Hezký podvečer přeji všem fanouškům při sledování tenisového turnaje WTA v italském Palermu. V rámci prvního kola budeme sledovat zápolení české tenistky Barbory Záhlavové - Strýcové, proti které se představí španělská hráčka Silvia Solerová Espinosová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.