Trenčín – Nitra 5:0 (kon.) | Ružomberok – Zlaté Moravce 3:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Prešov 2:1 (kon.)
Trnava – Košice 0:0 (kon.)
AS Trenčín
5:0 (1:0)
FC Nitra
sk Sobota 14.07.2012, 17:30 • FŠ na Sihoti, Trenčín • Niké liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Dobrý večer, vážení futbaloví priaznivci, vitajte pri sledovaní vôbec prvého kola našej najvyššej futbalovej súťaže Corgoň ligy, v tomto stretnutí na seba narazia dva celky, ktoré sa minulý ročník pohybovali v strede tabuľky, a síce domáci AS Trenčín a hostia z FC Nitra. Stretnutie začína o 17:30 na Mestskom futbalovom štadióne na Sihote v Trenčíne.

Tento duel však nie je otváracím v Corgoň lige 2012/2013. Úradujúci majster Slovenska MŠK Žilina včera privítal nováčika súťaže Spartak Myjavu a privítal ho naozaj štýlovo. Domáci zvíťazili presvedčivo 4:1.

Úvodné zostavy:

AS Trenčín: Volešák - Baéz, Depetris, Holúbek, Mazan, Mondek, Kleščík, Díaz, Da Silva, Štefánik, Mazáň.

FC Nitra: Hroššo - Szabó, Boszorád, Harbuľák, Nascimento, Zelenický, Šimonek, Soumah, Kotora, Mičic, Kolmokov.

Oba tímy sú už pripravené na trávniku, Trenčín v bielych farbách, Nitra v tradičných modrých.

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Trenčania mali úvodný výkop a okamžite skúšajú dačo vymyslieť, no Hroššo nemôže mať problém s týmto ľahkovážnym pokusom.

1
    Trenčania sa derú do útoku za cenu faulu, prvý nedovolený zákrok v zápase.

2
    Faul prichádza aj na druhej strane, loptu späť do hry uvedie Kolmokov.

3
    Zatiaľ vidíme opatrný úvod, súperi sa oťukávajú a vážnejšiu šancu neregistrujeme.

4
    Už som to zakríkol! David Depetris si spracoval ťažkú loptu a z otočky z hranice vápna len o centimetre míňa Hroššovu bránu!

5
    Nešportovo sa teraz zachoval Kotora, ktorý po faule vzal loptu do rúk a nechcel ju odovzdať. Rozhodca svojim gestom vraví, že to je posledné varovanie.

7
    Trenčania zastavený postranným rozhodcom, ktorý videl hrotového útočníka za obrancami a logicky píska ofsajd.

7
    Snaha Trenčína o kolmicu, Depetris si ale nerozumel so spoluhráčom a na loptu nedočiahol.

8
    Prvú žltú kartu v zápase vidí Marek Szabó, ktorý nešetrne fauloval, čím ponúkol hosťom štandardku z veľkej diaľky.

9
    Jakub Holúbek skúšal presunúť hru na druhú stranu, kde bol Díaz, no lopta nemala správne parametre na to, aby ju druhý menovaný spracoval a ďalej vrátil späť do ohňa.

10
    Trenčania chceli udržať útočnú polovicu zubami-nechtami, no Kleščík to už prehnal a rozhodca píska nedovolený zákrok na stredovej deliacej čiare.

12
    Na vysokú loptu si v malej záhradke naskakoval Jakub Holúbek, no brankár Hroššo jednoducho vyskočil vyššie.

13
    Šimonek sa dostal do brejku, sám sa rútil na Volešáka, no nemal príliš veľa času na zakončenia, a teda svoju strelu umiestnil iba do rukavíc trenčianskeho gólmana.

14
    A opäť sa píska faul, Boszorád príliš dobiedzal na hráča s loptou, ktorý si ju kryl telom.

15
    Z následnej štandardnej situácie z ľavého krídla ale nezapršalo, ani jeden z bielych hráčov nevyskočil dostatočne vysoko.

16
    Harbuľákovi s rozohrávkou pomohol Hroššo, no Nitrania neohrozili Volešáka.

18
    Trenčín má doposiaľ územnú aj optickú prevahu, no vážnejšia šanca stále neprišla. Zápas sa nesie v nádychu priemernosti.

19
    Naopak, Nitrania pohrozili! Loptu v behu zachytil Nascimento, ktorý v rýchlosti vypálil na Volešáka, ten projektil stlmil. Už-už to vyzeralo, že lopta sa pomaly dokotúľa do brány, no napokon míňa pravú žrď.

21
    Trenčania to s kombinačnou hrou prehnali, lopta im ušla až za postrannú čiaru. Nitrania môžu teda premýšľať, čo ďalej.

21
    No dlho ju nepodržali a znova ju má Trenčín. No ani tomu sa nepodarilo nič svetoborné vymyslieť.

23
    Baéz vybiehal z hĺbky obrany s loptu, no nepríjemným šlapákom ho zastavil Ján Harbuľák. Ten sa mu patrične ospravedlnil a hra pokračuje.

25
    Nascimento sa znova skúšal predrať do úniku, tentokrát sa mu to ale nepodarilo, pretože loptu mu vypichol obranca a gólman Volešák môže pokojne loptu odvrátiť.

26
    Trenčania odkopávajú loptu do autu, pretože na zemi ostáva ležať Martin Boszorád. Ten sa ale po chvíli postavil a pokračuje v hre, všetko je v poriadku.

27
    Peter Mazán sa prezentoval útočným faulom, postup domácich je preto zastavený. Na druhej strane ostáva ležať na zemi Kleščík, ten je ale taktiež v poriadku a hra môže znova pokračovať.

30
    Oba tímy robia veľa chýb, Nitrania zle rozohrali, čo domáci ale nevyužili,pretože strela z veľkej diaľky ani netrafila priestor brány. Po polhodine zápasu je teda stav na štadióne pod hradom Matúša Čáka bezgólový.

32
    Ďalšia nepresnosť v domácich radách, Holúbek zaspal na stredovej deliacej čiare a loptu nedokázal zastaviť. Nepomohol mu ani sklz.

33
    Séria prihrávok domácich na jeden dotyk nemohla na Nitranov platiť dlho a naozaj. Útočník v modrom drese vybehol a vypichol loptu, no do zakončenia sa nedostal. Dôvod je jednoduchý - dvojica stopérov mu to proste nedovolila.

34
    Hlavný arbitér Sedlák udeľuje žlté karty na obe strany za protesty a nešportové správanie - za domácich ju vidí Omar Aldo Baéz, za hostí Seydouba Soumah.

36
    Lukáš Hroššo na istotu chytá pomalú loptu, ktorá sa dokotúľala až k jeho nohám.

37
    Trenčín dal gól!
    Konečne prišiel úvodný gól! Jakub Holúbek potiahol loptu po ľavom krídle, ľavačkou prízemným centrom našiel DAVIDA DEPETRISA a ten sa pred Hroššom nemýlil. 1:0!

40
    Medzitým sme videli ošetrovanie Lukáša Hrošša, ktorý si pri góle poranil členok. Po necelých 4 minútach ale zápas pokračuje. Na jeho post sa postaví Chudý.

41
    Nitra sa snaží vrátiť do zápasu a vyrovnať ešte pred výmenou strán, zatiaľ sa jej to ale nedarí. Rozhodca jej však ponúkol štandardku v podobe priameho kopu zo vzdialenosti zhruba 30 metrov, domáci obranca si počínal nedovolene.

42
    Najvyššie ale vyskočil domáci gólman Miloš Volešák a loptu vyboxoval čo najďalej od svojej svätyne.

44
    A už to mohlo byť 2:0! Po nenápadnej akcii sa k lopte na hrane vápna dostal Samuel Štefánik a volejom okúsil strelu. Tá ale nesmeruje do priestoru brány, Hroššo si mohol vydýchnuť, pretože strela bola naozaj jedovatá a mal by s ňou problém.

Prvý polčas skončil.

41
    Zraneného Hrošša vymení na brankárskom poste náhradný brankár Chudý.

Prvý polčas je za nami, v prvej štyridsaťpäť minútovke sme videli jediný gól, o ktorý sa v 37 minúte postaral Dávid Depetris, ktorý pri zakončení nešťastne trafil gólmana Hrošša. Ten musel byť vystriedaný a v závere polčasu ho dokonca odviezla záchranka. Na nohe mal už dlahu. Veľmi nepríjemný úvod nitrianskeho brankára. Druhý polčas začne zhruba o 18:33.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Druhý polčas začal, pri lopte domáci AS.

Zostavy:

FC Nitra: Chudý - Szabó, Boszorád, Harbuľák, Nascimento, Zelenický, Šimonek, Soumah, Kotora, Mičic, Kolmokov

Rozhodca: Sedlák - Tomčík, Kubačka.

46
    Veľká šanca Trenčína v úvode druhého polčasu! Po priamom kope sa do zakončenia z voleja ostal David Depetris, ktorý ale prekopáva priestor brány!

47
    Úvod druhej štyridsaťpäť minútovky ako hrom! Peter Mazán poslal šikovný center takmer od rohovej vlajočky, do zakončenia sa nedostal nik iný ako DAVID DEPETRIS, ktorý pridáva druhý presný zásah.

49
    Nitrania naozaj zaspali v šatniach. V druhom polčase len pobehávajú a z hry veľa neukázali.

50
    Znova Trenčín v akcii, a znova Depetris! Karol Mondek nádherne obohral až trojicu obrancov, ktorí ostali stáť ako obarení, následne poslal loptu do ohňa, kde nabiehal strelec dvoch gólov Depetris, no tomu sa tentokrát v rýchlosti nepodarilo skompletizovať hattrick.

52
    Samuel Štefánik si nerozumel so spoluhráčom a loptu pri autovej čiare nezastihol. Nitra ju ale okamžite odovzdala späť a AS môže znova dobýjať Chudého bránu.

53
    Druhé striedanie hostí, z ihriska odchádza Silva Cléber Nascimento, nahradí ho Andrej Ivančík.

55
    Herné tempo mierne opadlo, loptu späť do hry zašle brankár Volešák. Nitra si zatiaľ nevypracovala žiadnu šancu.

56
    Trenčín sa nemá kam ponáhľať, Jakub Holúbek skúšal postrašiť Chudého, ktorý napokon ale nemal problémy s rozohrávkou.

57
    Posledné striedanie Nitry, Lukáša Zelenického vystrieda Karel Kroupa.

59
    Trenčania sa naozaj nenáhlia. Svoje rozohrávky smerujú aj cez Volešáka, zatiaľ čo sa hostia len pozerajú. Momenty Trenčína.

60
    A opäť rozohrávka s Volešákom, ktorý poslal dlhú loptu späť do hry. Trenčania skúšajú nakopávané lopty a definitívne zničiť šance Nitry na bodový zisk.

62
    V posledných momentoch to vyzerá, akoby sa stretnutie len dohrávalo. Ani jeden tím sa nikam neženie, čo je nepochopiteľné zo strany FC Nitra, ktorí stále nedokázali vsietiť čo i len jeden gól.

63
    Šance Nitry pochované! SAMUEL ŠTEFÁNIK prijal loptu na hrane šestnástky, urobil ešte jeden krok a prestrelil Chudého, ktorý si síce siahol na loptu, ale nezabránil ďalšiemu gólu.

65
    V Trenčíne to vyzerá na debakel Nitry! Baéz nacentroval presne na nabiehajúceho DAVIDA DEPETRISA, ktorý kompletizuje hattrick!

67
    Hráči AS Trenčín si za skvelú hru v druhom polčase vyslúžili od divákov dlhý potlesk.

Dnešné stretnutie sleduje 1714 divákov.

68
    Neuveriteľné čo sa deje v Trenčíne! Kleščík vypálil z veľkej diaľky na Chudého, lopta trafila brvno, odrazila sa späť do hry, kde stál výborný DAVID DEPETRIS, ktorý pridáva štvrtý presný zásah!

70
    Tréner Jurkemik musí byť naozaj sklamaný. Takýto výkon snáď nečakal nikto. Obrana je dnes deravá a útočníci sa zatiaľ do vážnej šance nedostali. Do konca zápasu ostáva ešte dvadsať minút. Uvidíme, či sa podarí hosťom streliť aspoň jeden gól útechy.

71
    David Depetris sa znova dral do útoku a chcel pridať piaty gól, no zastavil ho postranný arbiter, ktorý píska tesný ofsajd.

72
    Tréner domácich dáva šancu aj ostatným hráčom, Baéza nahradí Lobotka.

74
    Už je to naozaj chvíľa, čo boli hostia pri lopte. Domáci si vymieňajú loptu na malom priestore a z hráčov Nitry si robia "dobrý deň". Tí už vypustili.

74
    Na dlhú loptu si nabehol Jakub Holúbek, zastavil ho ale ďalší ofsajd, ktorý musel byť však naozaj tesný.

75
    Nitra v útoku, z ľavej strany okúsil strelu Martin Boszorád, ktorý ale napálil iba do stopéra. Volešák nemusí zasahovať.

77
    Trenčania kontrolujú vývoj hry v druhom polčase a aj v posledných momentoch. Nitrania im nedokážu aj za veľkej snahy odobrať loptu, ktorú majú domáci akoby prilepenú na kopačkách.

79
    Stretnutie sa už naozaj iba dohráva, od posledného gólu Depetrisa sa naozaj nič nestalo.

80
    Tak toto bolo už naozaj odvážne. Volešák s prehľadom urobil kľučku pred dobiedzajúcim Soumahom, za čo si od divákov vyslúžil potlesk.

82
    Holúbek zahodil vyloženú šancu! Peter Mazan z vápna poslal loptu na druhú stranu, kde si nabiehal prvý menovaný, ktorý ale netrafil prázdnu bránu! V poslednom okamihu do dráhy strely skočil Chudý!

83
    Domáci opäť menia svoje rady, Petra Mazána na trávniku nahradí Adam Morong.

84
    Posledné striedanie AS Trenčín, z ihriska odchádza dnes štvorgólový strelec David Depetris, na jeho miesto sa postaví Tomáš Malec.

86
    Chudý si tentokrát vyskočil na vysokú loptu a zabránil šiestemu gólu vo svojej sieti.

86
    Rohový kop pre Nitru, pri vzdialenejšej žrdi číhal útočník v modrom, Volešák vyráža na druhý roh.

87
    ...no ani z toho nezapršalo, domáci si zatiaľ udržali čisté konto.

89
    Trenčania znova útočia a tlačia, neuveriteľné čo si dovolia na obrancov Nitry, Chudý musel znova zasahovať. Roh pre domácich.

89
    Tí ho ale rozohrali nakrátko a loptu stratili.

90
    Jakub Holúbek faulovaný v úniku Kolmokovom, ktorý si za svoj počin vyslúžil žltú kartu.

Je tu koniec zápasu! Domáci AS Trenčín víťazí presvedčivo 5:0 nad hosťami z Nitry. V prvom polčase skóre načal David Depetris, v druhom polčase pridal ďalšie tri góly, jeden presný zásah pridal Štefánik. Hráči spod Zobora odchádzajú domov so sklonenými hlavami, takúto hru si dnes naozaj nepredstavovali. Ďakujem Vám za pozornosť a pozývam Vás na ďalšie stretnutia Corgoň ligy, ktoré začínajú o malú chvíľu, výber je naozaj pestrý. Dovidenia. (19:20:12)
    Branky: 37. Depetris, 47. Depetris, 63. Štefánik, 65. Depetris, 68. Depetris

Karty:   34. Baéz (TRE) - 8. Szabó (NIT), 34. Soumah (NIT), 90. Kolmokov (NIT)

Rozhodčí: Sedlák - Tomčík, Kubačka.