Myjava – Zlaté Moravce 2:2 (kon.) | B. Bystrica – Trenčín 2:0 (kon.) | Nitra – Ružomberok 1:1 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
2:0 (2:0)
AS Trenčín
Sobota 21.07.2012, 19:30Niké liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Příjemný sobotní večer. Poté, co v podvečerních hodinách remizovala Myjava se Zlatými Moravcemi 2:2, nás čekají další dvě utkání slovenské Corgoň ligy. Jedním z nich je souboj Bánské Bystrice s Trenčínem.

FK Dukla Banská Bystrica si v 1. kole připsala cenné vítězství na půdě Senice, kde zvítězila 3:2. Lídrem soutěže je po jednom odehraném kole právě její dnešní soupeř, tým AS Trenčín. Ten na svém hřiště deklasoval Nitru 5:0. Oba soupeři jsou tak prozatím stoprocentní, ale to už zhruba ve 21:20 platit nebude.

Poslední tři duely přinesly jedno vítězství Bánské Bystrice, jednu výhru Trenčína a jednu remízu. Favorita duelu tak lze hledat jen těžko. Každopádně domácí prostředí je vždy velkou výhodou, a tak tato role připadá spíše domácí Dukle.

FK Dukla Bánská Bystrica: Boroš – Hučko, Poljovka, Gyömber, Považanec, Ferenčík, Turňa, Brašeň, Slančík, Hlinka, Savič.

AS Trenčín: Volešák – Baéz, Depetris, Holúbek, Mazan, Mondek, Kleščík, Díaz, Da Silva, Štefánik, Mazáň.

Rozhodčí: Leško – Bobko, Jenčura.

Oba celky jsou již nastoupeny na hrací ploše. Duel může každou chvílí začít.

1

2
    Domácí Bánská Bystrica hraje v červených dresech, Trenčíňany můžeme vidět v bílých barvách.

3
    Da Silva se pokusil o střelu z úctyhodné vzdálenosti, ta o několik metrů minula levou tyč.

4
    Hosté mají prozatím častěji míč na svých kopačkách, ale přes pozornou obranu se nedokáží dostat.

5
    První faul zápasu, na zemi se ocitl domácí Ferenčík.

5
    Peter Boroš si připisuje lehký zákrok po lobu z kopačky Díaze.

6
    Osmělila se i Bánská Bystrica, která pěkně přenesla hru na pravou stranu, ale s následným centrem to již bylo horší.

7
    Fotbalisté AS kombinují ve středu hřiště, prozatím sledujeme hodně opatrnou partii.

8
    Hlavní arbitr Leško viděl faul a domácí budou zahrávat první standartku.

8
    Teď to v publiku pořádně zahučelo, když se Milan Ferenčík šikovně v šestnáctce obtočil kolem beka, čímž se dostal do ideální střelecké pozice. Branku však těsně přestřelil!

9
    Hosté rychle ztrácejí míč, když si v útoku nyní příliš nerozuměli.

10
    Dukla bude mít k dispozici další standartku.

11
    Nacvičený signál domácím fotbalistům nevyšel a míč tudíž končí v zámezí.

12
    Nadále pokračuje velice opatrná bitva, nutno říci, že souboj Myjavy se Zlatými Moravcemi přinesl atraktivnější fotbal.

13
    Ferenčík faulován a do pokutového území Trenčína tak půjde další nebezpečný centr.

14
    Domácí se s míčem vrací až k vlastní brance. Nedivil bych se, kdyby duel skončil bezbrankovou remízou.

15
    Domácím se otevíral prostor, ale trenčínská obrana včas nebezpečí zažehnala.

16
    Dlouhý aut do šestnáctky odvrací hosté opět mimo hřiště. Následuje první roh zápasu.

17
    Bánská Bystrica se nyní na delší dobu usadila před Volešákem a výsledkem je další rohový kop.

17
    Ani tentokrát z něj Dukla nedokázala nic vytěžit.

18
    Centr domácích byl zblokován a Bánská Bystrica tak bude kopat již třetí roh v krátké době.

19
    Hučko si povyskočil na centr, ale Volešákovu klec přestřelil.

20
    Trenčín uklidňuje hru sérií přihrávek, v posledních minutách jej totiž dokázali domácí zaltačit.

21
    Hlavní rozhodčí Leško viděl další faul a domácí tak zůstanou u míče.

21
    Peter Kleščík navíc za svůj zákrok vidí první žlutou kartu zápasu.

22
    Bánská Bystrica dala gól! Domácí se dostávají do vedení. Standartní situaci rozehrával Považanec a jeho centr se záhadným způsobem dostal až ke zcela volnému FABIÁNOVI SLANĆÍKOVI, který se nemohl do poloprázdné branky mýlit.

23
    Trenčín se pokouší o rychlou odpověď, ale hosté ztroskotali na další své nepřesnosti.

24
    Štefánik se zbavil dvou obránců soupeře, ale následný centr již nepatřil do kategorie povedených.

25
    Domácí kapitán a brankář v jedné osobě Peter Boroš opět odkopává od branky.

26
    Domácí se mohli řítit do velmi dobrého přečíslení, ale v tom je zastavil hvizd hlavního sudího Leška, který viděl pravděpodobně faul.

27
    Hosté kombinovali před šestnáctkou, ale ve finální fázi si opět nerozuměli a míče se zmocnil Boroš.

28
    Domácí fotbalisté vystihli rozehrávku soupeře, ale vše hasil kapitán Kleščík.

29
    Hráčům Dukly nevyšla dlouhá přihrávka za obranu a míč tak došel až k Volešákovi.

30
    Domácí mají k dispozici další rohový kop, v této činnosti jsou prozatím výrazně aktivnější.

31
    Kulatý nesmysl doletěl přesně na hlavu Hučka, který ovšem hlavičkoval do míst, kde byl připraven Miloš Volešák.

32
    Na druhé straně v útoku Trenčín a rovněž si dokázal vypracovat roh.

33
    Rozhodčí uviděl bezprostředně po jeho rozehrání útočný faul.

34
    Bánská Bystrica dala gól! Tak to byla vskutku krásná akce domácích. Slančík poslal ideálně míč do vápna do míst, kde operovala posila z Baníku Ostrava MILAN FERENĆÍK. Ten jen lehce změnil směr letu míče, který zapadl přesně k pravé tyči. Bánská Bystrica vede již 2:0.

35
    Nutno říci, že vedení domácího týmu je zasloužené. Trenčín si ještě nedokázal za 35 minut hry vytvořit žádnou šanci.

36
    Hučko napřáhl zhruba z pětadvaceti metrů a míč přeletěl branku. Přesto diváci jeho snahu ocenili potleskem.

37
    Holúbkovi nevyšla střela z hranice šestnáctky, ta byla pro Boroše skutečnou lahůdkou.

38
    Milan Ferenčík uvízl v offsidové pasti.

39
    Na první pohled zajímavá akce hostí končí další nepřesností v její finální fázi.

40
    Slančík sprintoval za míčem, ale u něj byl dříve gólman Volešák.

41
    Peter Boroš vyběhl riskantně ze své branky a odkopl míč, za kterým sprintoval Da Silva, do zámezí.

42
    Po pasáži, kdy byli domácí aktivnějím týmem, což pramenilo v jejich dva góly, se hra opět výrazně uklidnila.

43
    Trenčín bude kopat rohový kop. Dokáže v závěru poločasu snížit stav?

44
    Ani z toho nedokázal AS nic vytěžit, u míče Peter Boroš a nikam s rozehrávkou nespěchá.

45
    Ferenčík byl nachytán opět v offsidové pozici.

45
    A přesně po 45 minutách hry fouknul hlavní sudí do píšťalky.

Je za námi první poločas utkání mezi Bánskou Bystricí a Trenčínem. Zpočátku jsme viděli velice opatrnou partii, ale postupem času si domácí vytvořili tlak, ze kterého pramenily dvě vstřelené branky. V závěru první půle již zase bylo vše ve starých kolejích. Nechme se překvapit, co nám oba celky nabídnou v další pětačtyřicetiminutovce.

46

46
    Úvodního výkopu se ve druhé půli ujali fotbalisté Bánské Bystrice.

47
    Domácí jsou opět na polovině soupeře, přichází série autových vhazování.

48
    Slančík dle názoru košického sudího Leška fauloval, u míče jsou tak Trenčíňané.

48
    Ale rychle jej ztrácí. Slančík vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana.

49
    Depetris se dostal do dobré střelecké pozice a Peter Boroš si připsal první vážnější zákrok v utkání. Míč vyrazil konečky prstů alespoň na roh!

50
    Trenčín nadále okupuje šestnáctku soupeře a je z toho další roh.

50
    Kleščík to zkoušel z velké dálky, Boroš s tím nemohl mít problémy.

51
    Brašeň faulován a k míči se opět dostávají hráči Bánské Bystrice.

52
    Baéz prováhal dobrou příležitost pro střelu, nakonec se rozhodl pro přihrávku, čímž celou akci zmrazil.

53
    Přečíslení domácích! Jakub Brašeň to zkoušel zhruba z dvaceti metrů, Volešák jeho pokus stačil jen vyrazit k volnému Turňovi. Naštěstí pro hosty rozhodčí pískají offside.

54
    Štefánikovi utekl míč a Peter Boroš může opět rozehrávat od své branky.

55
    Výborná standartka pro Duklu poté, co Da Silva hokejově odstavil Ferenčíka.

56
    Dlouho se čeká s rozehrávkou. Hráči se v šestnáctce postrkují a hlavní sudí má co dělat, aby vše dokázal ukočírovat.

57
    Až nyní domácí rozehráli, trenčínská obrana odvrací pouze na roh.

57
    Tak to byla fotbalová krása v podání Hučka, který se po rohovém kopu pokusil o nůžky. Na brankové čáře míč odvracel až Da Silva!

58
    Trenčín dlouho u míče nezůstal, přišel další zbytečný faul.

59
    Dukla rozehraje další rohový kop. K němu se staví tradiční exekutor Považanec.

60
    Hosté opět chybovali, čehož málem využil Hučko. Při úniku se mu ve finální fázi zamotal míč pod nohy.

61
    Centr Mazáně sice našel adresáta, ale ten vysoko branku přestřelil. Trenčín nadále působí neškodným dojmem.

62
    Bánská Bystrica opět bere soupeři rychle míč. Ale to samé se děje i na druhé straně.

63
    Díazův centr do země nikoho. Obrana Dukly bez problémů odvrací.

64
    Trenčín byl blízko šanci, ale opět tomu chyběl lepší závěr. Holúbek se dokázal šikovně uvolnit, ale následně centrem žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

65
    Trenčín sice drží míč, ale daleko od branky Petera Boroše.

66
    Domácí jakoby už nikam nespěchali, naopak hosté se v útoku trápí.

67
    Přichází první střídání. Ze hřiště odchází Róbert Mazáň a nahrazuje jej Stanislav Lobotka.

68
    Další střídání Dukly. Přichází Adam Morong, naopak hřiště opouští Štefánik.

69
    Střídají také domácí. Milana Ferenčíka nahrazuje Martin Matúš.

70
    Trenčín se ještě snaží něco udělat s výsledkem, má nyní sice převahu, ale šance si vypracovat nedokáže.

71
    Hlavní sudí ukazuje žlutou kartu domácímu Martinu Poljovkovi.

72
    Střídající Lobotka se dostal po chvilce pobytu na hřišti do dobré příležitosti, ale nenaložil s ní vůbec dobře.

73
    Nepřesností na obou stranách přibývá. Čas utíká jako voda, i s nastavením nás čeká posledních dvacet minut.

74
    Trenčín překvapivě kombinuje na své polovině, zřejmě si neuvědomuje, že on je tím celkem, který ztrácí dvě branky.

75
    Trenčín je ve druhé půli častěji u míče, ale přesto Boroše příliš ohrozit nedokázal.

76
    Stále ta samá písnička, hostům utíká míč do zámezí.

77
    Hlavní rozhodčí Leško viděl další faul a před branku Volešáka půjde další centr.

78
    Série trenčínských přihrávek před šestnáctkou soupeře, ale bez střelby gól dát nejde.

79
    Domácí podruhé střídají. Hrací plochu opustil Slančík, nahradil jej Jozef Rejdovian.

80
    Dnešní utkání sleduje pouhých 1710 diváků.

81
    Hosté naposledy střídají. Na posledních deset minut se na trávník podívá Tomáš Malec, ten nahradí Petera Mazana.

82
    Centr Turni šel jen do míst, kde operoval Volešák.

83
    Rejdovian se hnal za míčem, u něj byl dříve Da Silva a odkopl míč do zámezí. Následuje roh.

84
    To byla opět jen lahůdka pro trenčínského gólmana.

85
    Jakub Holúbek doslova smetl Brašeně a hlavní rozhodčí právem vytahuje další žlutý kartonek.

86
    Rejdovian několik vteřin kouzlil s míčem, zbavil se několika hráčů, ale následná přihrávka šla do země nikoho a skončila za autovou čarou.

87
    Brašeň chytře vybojoval autové vhazování. Tím samozřejmě i další cenné vteřinky.

88
    Trenčínu dnes nic nevychází, další přihrávka končí v zámezí. Bánská Bystrica tak v poklidu kontroluje hru.

89
    Peter Kleščík to přehnal s protesty a inkasuje druhou žlutou kartu, logicky tak přichází i karta červené barvy a hostující kapitán míří předčasně do sprch.

90
    Druhá půle bude ještě prodloužena o 2 minuty.

90+1
    Trenčín i v deseti kombinuje, ale stále se nedokáže odhodlat ke střele.

90+2
    Poslední střídání. Patrik Vajda ještě míří na pár vteřin na hřiště. Nahrazuje Jakuba Považance.

Je za námi utkání 2. kola Corgoň ligy mezi Bánskou Bystricí a Trenčínem. To nakonec končí zaslouženým vítězstvím domácích v poměru 2:0. Dukla si náskok vypracovala v první půli v rozmezí dvanácti minut. Druhý poločas si již domácí fotbalisté výsledek v poklidu hlídali, naopak hosté se nadále značně trápili a v utkání toho příliš nepředvedli.

To je pro tuto chvíli, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek soboty a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (21:19:48)