V. Británie – Nový Zéland 1:0 (kon.) | Japonsko – Kanada 2:1 (kon.) | USA – Francie 4:2 (kon.)
Kamerun – Brazílie 0:5 (kon.) | Švédsko – Jihoafr. republika 4:1 (kon.) | Kolumbie – KLDR 0:2 (kon.)
Kolumbie A
0:2 (0:1)
KLDR
Středa 25.07.2012, 21:50 • Hampden Park, Glasgow • Olympijské hry - ženy
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:50.

Zdravím všechny příznivce ženského fotbalu. Přestože bude olympiáda oficiálně zahájena až v pátek, na programu jsou již první utkání fotbalového turnaje žen. Mezi nimi nechybí ani duel fotbalistek Kolumbie a KLDR.

Papírovými favoritkami jsou sice Asiatky, ale oba týmy se již spolu utkaly na nedávném světovém šampionátu v Německu, kde zápas skončil bezbrankovou remízou.

Jihoameričanky se v rámci přípravy na olympiádu zúčastnily turnaje ve Švýcarsku, kde shodně 1:2 podlehly Brazílii a Novému Zélandu. Korejky se naposledy představily na půdě Rumunska, kde si v dvojutkání připsaly hladká vítězství 4:2 a 5:1.

Kolumbie: Stefanyová – Nataliaová G., Nataliaová, Danielaová, Orianicaová, Carmenová, Catalinaová, Lianaová, Yuliehtová, Kelisová, Ladyová.

KLDR: Yun Mi – Nam Hui, Myong Gum, Chol Ok, Song Mi, Un Ju, Ye Gyong, Myong Hwa, Hyon Hi, Chung Sim, Song Hui.

Rozhodčí: Chenardová – Charbonneauová (obě CAN), Greysonová (JAM).

Trenérem Kolumbie je Ricardo Rozo, fotbalistky Severní Koreje povede Sin Ui Gun.

Skupina G, do které Kolumbie s KLDR spadají, má za sebou své úvodní utkání. V něm francouzské fotbalistky překvapivě vedly nad Američankami 2:0, ale nakonec jednomu z favoritů na nejcennější kov podlehly 2:4.

Utkání se odehraje na stadionu ve skotském Glasgow, kde je pomalu vše připraveno k začátku utkání.

V Glasgow panuje slunečné počasí, začátek utkání se přece jen o pár minut opozdí.

Stále se nehraje, takové prodlevy jsou u olympijského turnaje poněkud neobvyklé.

Nadále čekáme na úvodní výkop, těžko říci, co takové velké zpoždění způsobilo.

Přestože mělo utkání vypuknout již téměř před půl hodinou, jeho úvodní výkop je stále v nedohlednu.

Tak už známe důvod tohoto neobvyklého zpoždění. Hráčky Severní Koreje odmítají nastoupit k utkání, protože se na světelné tabuli objevila místo jejich vlajky vlajka Jižní Koreje.

Tak konečně jsme se dočkali. Oba tábory nyní vbíhají na hrací plochu, následovat bude ještě krátké rozcvičení.

Dle nejnovějších informací utkání začne ve 21:50, tedy s více než hodinovým zpožděním.

Při čekání na začátek duelu si připomeňme ještě výsledky ostatních zápasů úvodního dne. Američanky zdolaly Francii 4:2, domácí Britky si poradily s fotbalistkami Nového Zélandu 1:0, Brazilky zvítězily nad Kamerunem 5:0, Japonky nad Kanadou 2:1 a v posledním duelu vedou Švédky nad Jihoafrickou republikou po prvním poločase 3:0.

Trojice rozhodčích již přivádí oba celky na hrací plochu.

Právě zní kolumbijská hymna.

Po ní následuje národní hymna Severní Koreje.

1

1
    Úvodního výkopu se ujaly hráčky Kolumbie.

2
    Kolumbie hned v úvoda motala hlavy korejské obraně, přihrávka za obranu nakonec adresátku nenašla.

3
    Jihoameričanky mají v úvodu překvapivě navrch a drží stále míč na svých kopačkách.

4
    Tak přece jen se osmělila i KLDR, která v této chvíli zahrává sérii autových vhazování v blízkosti kolumbijské branky.

5
    Kolumbijčanky vybojovaly první standartní situaci, ohrozit branku Yun Mi ani tentokrát nedokázaly.

6
    Tak to byla první vážnější šance zápasu. KLDR předvedlo krásnou kombinaci, na jejímž konci stála hlavičkující Chung Sim, jenže nezamířila přesně.

7
    Hra je prozatím velice vyrovnaná, však také poslední vzájemný duel obou soupeřek skončil bezbrankovou remízou.

8
    Kolumbie se opět přes dobře bránící obranný val soupeřek nedostala.

9
    Kapitánka Nataliová našla výborně rozběhnutou Carmenovou, ta se však dostala již do velmi těžkého střeleckého úhlu.

10
    Kolumbie začíná mít jakoby opět mírně navrch a zůstává před šestnáctkou KLDR.

11
    Ovšem je tady rychlý protiútok, Myong Gum střílí z velké dálky a velmi nepřesně.

12
    Asiatky rychle získávají míč zpět a vybojovaly roh.

12
    Myong Hwa pořádně protáhla Stefanyovou, která vyrazila míč na další roh.

13
    Pro změnu Korejky zatlačily své soupeřky. Na úvodní trefu však nadále čekáme.

14
    Opět vidíme sérii autových vhazování v blízkosti branky Yun Mi.

15
    Další pohledná a rychlá akce Asiatek, ale Song Hui utíká míč až do míst, kde operuje Stefanyová.

16
    Hráčky Severní Koreje zahrávají již čtvrtý roh.

17
    Na zadní tyč si šikovně seběhla Chol Ok, Stefanyové dokonce míč proklouzl mezi prsty, ale výborně nebezpečí odvrátila bránící Orianicaová.

18
    Kolumbie uklidňuje hru, přece jen v posledních minutách začínají mít favoritky převahu.

19
    Yun Mi odkopává od své branky, Jihoameričanky nadále čekají na první střelecký pokus směrem na branku.

20
    To na druhé straně zahrozilo opět KLDR. Ye Gyong zachytila rozehrávku soupeřek a okamžitě se opřela do míče. Ten nepříjemně poskakoval, a tak Stefanyová měla další práci.

21
    Na druhé straně opět lehká práce pro Yun Mi.

22
    Hráčkám ve žlutých dresech utíká míč až do zámezí, Korejky zůstanou na své útočné polovině.

23
    Další centr do šestnáctky kolumbijská obrana odvrací dalekým odkopem do zámezí.

24
    Korejky si připsaly další střelecký pokus, ale ten byl tentokrát z kategorie propagačních.

25
    Fotbalistky Kolumbie vybojovaly roh. K němu se staví Catalinaová.

25
    Míč nadvakrát stáhla do svých rukavic pozorná Yun Mi.

26
    Korejky jsou tentokrát nachytány v jasném offsidu.

27
    Kolumbie kombinovala před šestnáctkou soupeřek, ale opět jim míč utíká až za autovou čáru.

28
    Na hřišti ve skotském Glasgow se toho příliš zajímavého neděje.

29
    Pro změnu Asiatky jsou značně nepřesné a při přechodu do útoku si vůbec nerozuměly.

30
    Carmenová padá a kanadská hlavní rozhodčí nabízí hráčkám ve žlutém další standartku.

31
    Ta nic nepřinesla, Kolumbie však nadále zůstává na své útočné polovině.

32
    Song Hui se pokusila zaběhnout až za kolumbijskou obranu, místo toho si zbytečně pomáhá faulem.

33
    Korejská brankářka vehementně máchá rukama, nemá komu rozehrát míč.

34
    Ve hře obou týmů vidíme již dobrých deset minut řadu nepřesností.

35
    Zdálo se, že Orianicaová zahrála rukou, místo toho kanadská sudí viděla faul na druhé straně a Kolumbii se naskýtá další šance v podobě standartky.

36
    Do míče se opřela zhruba z pětadvaceti metrů Carmenová, Yun Mi pouze hlídala prostor u horní tyče.

37
    Paní rozhodčí Chenardová zastavuje další akci Korejek hvizdem.

38
    Již 128 minut nedokázal ani jeden z celků při svých vzájemných soubojích skórovat.

39
    Severní Korea právě vstřelila branku!
    Jakobych branku přivolal. Korejky jdou do vedení po velmi zvláštní trefě SONG HUI, která míč v souboji s dvěma bránícími hráčkami doslova protlačila až za záda nezorientované Stefanyové.

40
    Vzápětí KLDR poprvé střídá. Ze hřiště odchází Chung Sim, kterou nahrazuje Un Hyang.

41
    Komumbie má k dispozici další standartní situaci. K ní se staví Catalinaová.

42
    Korejky ovšem celou situaci sehrály výborně, Jihoameričanky se vystavily offsidu.

43
    A už opět favoritky okupují útočnou polovinu.

44
    Stefanyová nakonec musela zasahovat, ale šlo spíše o další z propagačních pokusů.

45
    Výborný centr do šestnáctky v podání Kolumbie, Carmenové chyběl jen krůček k tomu, aby ohrozila korejskou branku.

45
    Kanadská sudí nastaví tradiční porci – 1 minutu.

45+1
    Kolumbijská kapitánka si pomohla na hranici šestnáctky zápasnickým chvatem. Ještě uvidíme jednu velkou šanci Korejek.

45+2
    Ye Gyong hlavičkovala vysoko nad branku. V prvním poločase už se nic nestane.

Přestože již v těchto chvílích mělo být po zápase, je za námi teprve první poločas. Opticky sice měly Korejky jen mírnou převahu, ale co se týče šancí, tak v nich jednoznačně dominovaly. Ujala se ovšem pouze jediná, když ve 39. minutě dokázala překonat Stefanyovou Song Hui. KLDR tak vede po poločase nad Kolumbií zcela zaslouženě 1:0.

Oba týmy i trio rozhodčích již nastupují na hrací plochu. Druhá půle může každou chvílí začít.

46

46
    S míčem na kopačkách tentokrát začaly fotbalistky KLDR.

46
    Kolumbie v poločase střídala. Nataliaovou nahrazuje Natalyová.

47
    Další střídání na straně Kolumbie. Danielaová odchází ze hřiště, místo ní na trávník vbíhá Ingridová.

48
    Zdá se, že ve druhé půli budeme sledovat stejný obrázek hry jako v té první.

49
    Druhý poločas prozatím nepřinesl ani náznak nějaké šance. Hra se přelévá ze strany na stranu.

50
    Korejky se prozatím přes dobře bránící soupeřky nedostaly.

51
    Kolumbie dlouho kombinuje s míčem na kopačkách, ale chybí tomu větší moment překvapení.

52
    Až nyní se Catalinaová opřela do míče, ale z úctyhodné vzdálenosti branku vysoko přestřelila. Yun Mi tak ani nemusela zasahovat.

53
    Severní Korea vybojovala již v pořadí pátý rohový kop.

54
    Ye Gyong zkoušela prodrat se za míčem, nakonec ani v pádu nebyla úspěšná.

55
    Na druhé straně dělá korejské obraně rychlé napadání nemalé problémy.

56
    Korejky nachytány opět ve zcela jasném dvoumetrovém offsidu.

57
    Kolumbijským hráčkám nevyšla přihrávka za obranu. Ladyová za ní přesto pochválila svou spoluhráčku.

58
    Pokud se některý z fanoušků o přestávce zdržel v útrobách stadionu, rozhodně prozatím o nic nepřišel.

59
    Obrovská hrubice Yuliehtové, která napálila míč přesně do Song Hui, která tak mířila sama na Stefanyovou. V poslední možnou chvíli kolumbijská hráčka své zaváhání napravila!

60
    S korejskou fotbalistkou to nevypadá vůbec dobře.

61
    Song Hui je již na nohou, pokračuje se ve hře.

62
    Ve druhé půli se nadále prakticky nic neděje.

63
    Už jen třicet minut i s nastavením schází do závěrečného hvizdu hlavní rozhodčí Chenardové.

64
    Ani jeden z celků se nedokáže dostat ani před šestnáctku soupeře, hra se odehrává převážně ve středu hřiště.

65
    Un Hyang si pomohla zbytečným stažením, což neuniklo pozornosti kanadské sudí, která prozatím ani jednou nevytáhla žlutou kartu.

66
    Před branku Yun Mi šel vysoký centr, ale i s ním si obrana bez problémů poradila. Ve statistikách střel na branku svítí na kolumbijské straně nadále nula.

67
    Nam Hui ve středu hrací plochy faulována. Míč pro KLDR.

68
    Yuliehtová si doslova došla pro faul. Přestože tomu značně přidala, kanadská rozhodčí její přání vyslyšela. Další standartka pro hráčky ve žlutém.

69
    Orianicaová napálila pouze severokorejskou obrannou hráz.

70
    Jihoameričanky mají snahu ještě něco udělat s výsledkem, ale opět jim míč utíká za autovou čáru.

71
    Paní Chenardová je nekompromisní a opět ukazuje proti korejské brance.

72
    Domácí to uspěchaly a místo toho je tady protiútok. Po další hrubce obrany se k míči dostala Ye Gyong, ale bez přípravy z dobré pozice přestřelila.

73
    Kolumbie se snažila dostat přes zahuštěnou obranu do šestnáctky, ale to je dnes téměř nemožná věc.

74
    Rychlonohé Asiatky opět bleskově přenesly hru na druhou stranu. Kelisová odvrací míč do bezpečí.

75
    Jednu z kolumbijských hráček trápí svalové problémy. Potřeba jsou dokonce nosítka.

76
    Konečně se zase hraje, Song Hui napřáhla ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů, branku přestřelila.

77
    Orianicaová vybojovala svým důrazem autové vhazování poblíž branky Yun Mi.

78
    Kolumbie naposledy střídá. Do hry zasáhne na posledních patnáct minut Tatianaová, která nahradí Lianaovou.

79
    Na hřišti leží pro změnu jedna z korejských hráček.

80
    Stejně jako v předešlém případě jsou potřeba nosítka. Jedná se o Un Ju.

81
    Catalinaová zahrává další standartku, ale ta se jí vůbec nepovedla.

82
    A další faul v podání Korejek. Tentokrát již kanadská sudí vytahuje žlutou kartu pro Hyon Hi.

83
    Jihoameričanky stále častěji okupují svou útočnou půlku hřiště, dokáží se dostat k řadě standartek, ale k šancím nikoliv.

84
    Natalyová posílá centr do šestnáctky, ten ovšem zachycuje korejská obrana a míří do rychlého protiútoku...

85
    ...KLDR předvedlo pohlednou akci po zemi, jenže tomu chyběla ve finále větší přesnost.

86
    Korejky se přece jen dočkaly druhé branky. Chybu gólmanky ještě nedokázala potrestat Myong Hwa, když na brankové čáře dokázala míč výborně odhlavičkovat Tatianaová. Jenže pouze na kopačky SONG HUI, která se nemýlila a postarala se o svou druhou trefu v utkání.

87
    Je rozhodnuto, Kolumbie se již na dvě branky rozhodně nezmůže.

88
    Korejky v poklidu zápas dohrávají s míčem na svých kopačkách.

89
    Další svalové problémy jedné z hráček způsobují další prodlevu.

90
    Kanadská sudí Chenardová nastaví ve druhém poločase 4 minuty.

90+1
    Korejky podruhé střídají. Ze hřiště odchází Un Ju, místo ní si v závěru zahraje Yong Sim.

90+2
    Poslední střídání v zápase. Střelkyně dvou branek Song Hui odchází, nahrazuje ji Mi Gyong.

90+3
    Korejky ještě okupují prostor před brankou Stefanyovou, ale do zakončení se příliš netlačí.

90+4
    V utkání se již nic nestane, hlavní sudí Chenardová právě ukončila zápas.

Utkání mezi fotbalistkami Kolumbie a KLDR je u konce. Favorizované Asiatky nakonec zaslouženě vítězí 2:0, když měly v utkání podstatně více šancí než jejich soupeřky, kterým ve finální fázi chyběl větší moment překvapení. O obě branky Korejek se postarala Song Hui. KLDR tak stejně jako USA vstupuje do olympijského turnaje vítězně.

To je z mé strany vše, já se s vámi loučím, přeji dobrou noc a u dalších online přenosů z olympiády zase někdy na počtenou. (23:48:09)