Chorvatsko – Čína 58:83 (kon.) | Česko – Turecko 57:61 (kon.) | Francie – Austrálie 74:70 (po pr.)
Rusko – Brazílie 69:59 (kon.) | V. Británie – Kanada 65:73 (kon.) | Angola – USA 38:90 (kon.)
Česko
57:61 (8:13, 21:33, 39:44)
Turecko
Pondělí 30.07.2012, 12:15 • Basketball Arena, Londýn • Olympijské hry - ženy
Sledujte:

Ode mě je to pro dnešek vše, někdy příště se těším na shledanou. (13:58:35)

Další zápas čeká české basketbalistky ve středu proti Chorvatkám. Pokud ještě chtějí Češky postoupit, musí balkánského soupeře bezpodmínečně porazit.

Opět je na vině špatný vstup do utkání, neboť v polovině zápasu svěřenkyně kouče Blažka prohrávaly o 12 bodů. Dobrý nástup do třetí čtvrtiny sice znamenal snížení, na vyrovnání skóre už ale Češky nedosáhly.

Češky už na zvrat neměly čas, i ve druhém utkání na olympijských hrách tak nedokázaly uspět, s Turkyněmi prohrály 57:61.

40:00
    Konec zápasu. (57:61)

39:55
    Pět vteřin před koncem si Češky za stavu 57:61 berou oddechový čas. (57:61)

39:37
    Elhotová opět snižuje. (57:61) (57:61)

39:26
    Poté si navíc připsaly dvojku. (55:61) (55:61)

39:02
    Turkyně sice nedokázaly přesně vystřelit, balón ale samy doskočily. (55:59)

38:45
    Elhotová se dobře uvolnila a opět je rozdíl jen čtyřbodový. (55:59) (55:59)

38:01
    Těsně před vypršením limitu Turkyně odskakují. (53:59) (53:59)

37:33
    Zohnová se drze prohnala pod košem a snižuje na 53:57! Turecký výběr si okamžitě bere oddechový čas. (53:57)

37:09
    Elhotová proměnila oba volné hody. (51:57) (51:57)

37:09
    Elhotová byla zastavena nedovoleně. (49:57)

36:46
    Veselá si chtěla připsat trojku, balón však do koše nezapadl. (49:57) (49:57)

36:16
    Veselá dvojkou snižuje na 49:57. (49:57)

35:52
    Český tým si pochopitelně vybral oddechový čas. 4 minuty před koncem musí Češky stáhnout velký deficit. (47:57)