BATE – Debrecín 1:1 (kon.) | Kirjat Šmona – Neftçi Baku 4:0 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Dinamo Záhřeb 0:1 (kon.)
Molde – Basilej 0:1 (kon.) | AEL Limassol – Partizan Bělehrad 1:0 (kon.) | Maribor – Dudelange 4:1 (kon.)
Kodaň – Club Bruggy 0:0 (kon.) | Anderlecht – Ekranas 5:0 (kon.) | Śląsk – Helsingborg 0:3 (kon.)
Celtic – Helsinki 2:1 (kon.) | Fenerbahce – Vaslui 1:1 (kon.) | Kluž – Liberec 1:0 (kon.)
RSC Anderlecht
5:0 (3:0)
FK Ekranas
Středa 01.08.2012, 20:00 • Constant Vanden Stock Stadion • Liga mistrů (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Ještě jednou Vás vítám u našeho online textového přenosu. Dnes máme na programu utkání třetího předkola Ligy mistrů mezi týmy RSC Anderlecht a litevským FK Ektranas.

1

1
    Ihned v úvod utkání jsou u míče častěji domácí. Ti by dnes měli jasně plnit roli favorita.

2
    Anderlecht právě vstřelil branku!

Tak to byl úvod jaký domácí potřebovali! DE SUTTER přesnou ranou otevírá skóre.

4
    A domácí se ženou za dalšími útoky Branka je velmi nabudila.

6
    Hosté zatím působí velmi zakřiknutým dojmem, určitě si takový úvod nepředstavovali a chtěli bránit nerozhodný výsledek déle. Teď budou přeci jen muset hru o něco otevřít a to by mohlo být smrtící.

8
    Roh pro Anderlecht.

11
    Domácí jsou ve stálém náporu. Jejich akci nyní zbrzdila nepřesná přihrávka.

11
    Mbokami (AND) vypálil, ale jeho střela byla zablokována.

RSC Anderlecht: Proto - Deschacht, Odoi, Safari, Wasilewski, Biglia, Gillet, Kanu, Jovanovič, De Sutter, Mbokani

FK Ekranas: Zubas - Urdinov, Dedura, Samusiovas, Lukča, Kučys, Andjelkovič, Vertelis, Tomkevičius, Kymantas, Varnas

Rozhodčí: .

15
    Faul na útočníka domácích Mbokaniho. U míče je tedy Anderlecht a bude rozehrávat.

18
    Další rohový kop pro domácí.

18
    Deschacht (AND) se dostal po rohu ke střele, ale minul.

19
    Je to neustávající tlak domácích.

21

Takovýto tlak nejde ustát moc dlouho a je tu druhá branka v síti hostí. Tu si připisuje KANU.

22
    Na stadiónu dnes panuje velmi příjemné fotbalové počasí, je 23 stupňů a slunce svítí. Ideální počasí na fotbal. A ten si dnes domácí užívají.

23
    Jovanovič (AND) zkoušel pozornost brankáře, minul jen kousek vedle.

24
    Rohový kop pro domácí.

25
    Tyto situace rozehrává za domácí výhradně Biglia. Nyní se mu ale centr nepovedl.

26
    I hosté si vyzkouší rohový kop, po jejich akci skončil míč v zámezí. No vida, že dokáží i zaútočit.

26
    A Kučys (EKR) se dostal ke střele po rohu, ale ta šla zcela mimo.

27

28
    Ten byl rozehrán, ale následně si De Sutter (AND) pomohl faulem a míč mají hosté.

28
    U míče jsou hosté, jejich útok ale zatím nenese známku nebezpečí pro Prota v bráně Anderlechtu.

29
    Rohový kop pro hosty.

29
    Tento roh byl hodně nebezpečný, nejdříve střela Lukšy byla zablokována, ale poté se dostal ke střele Kymantas (EKR) a jeho střela už byla nebezpečná. Šla jen kousek vedle branky. Dobrá akce hostů.

31
    U míče jsou opět domácí a kombinují na polovině soupeře.

32
    Anderlechtu už se nedaří tak snadno rozbíjet obranu soupeře. Přeci jen začali hosté daleko lépe bránit.

34
    Gillet (AND) byl faulován. Míč mají domácí. Hra se hodně přesunula na střed hřiště.

35
    Hosté zaútočili, jejich rychlou akci a následnou střelu v pohodě likviduje Proto.

35
    Mbokami (AND) v ofsajdu.

36
    Na druhé straně to zkusil z dálky Vertelis (EKR), střela vůbec na branku neprošla.

38
    Míč na polovině domácích.

39
    Úvodní tlak nám odpadl a hra je vyrovnanější. Hosté se snaží o ofenzívu, zatím však nejsou pro brankáře domácích jejich pokusy nebezpečné.

40
    Možná jsem to s tím tlakem zakřikl. De Sutter měl obrovskou šanci, jen těsně minul branku!

41

Anderlecht přeci jen disponuje jasnou fotbalovou kvalitou. Nechal soupeře nadechnout, aby poté opět udeřil. MBOKANI posílá svůj tým již do tříbrankového vedení.

44
    Domácí budou zahrávat přímý volný kop.

45
    Odvráceno na roh. Míč už si staví Biglia (AND).

45
    Deschacht se dostal do šance. Zubas jeho šanci zlikvidoval.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

První poločas je za námi. Domácí zatím jasně naplňují papírové předpoklady a soupeři nasázeli už tři branky. Uvidíme, zda tím jejich brankový výčet skončí a nebo soupeři ještě nějaké na cestu přidají. Rozhodně se můžeme do druhého poločasu těšit na kvalitní útočnou podívanou.

46

47
    Mbokani (AND) hned ve druhé minutě druhého poločasu přistižen v ofsajdové pozici.

48

49
    Další velká šance pro Anderlecht. Jeho hráči vletěli do druhé půlky jako uragán, chtějí přidat další branky.

49
    Gillet (AND) mířil mimo branku.

51
    I hosté se ve druhém poločase začínají osmělovat a drží míč.

51
    Ale ne na moc dlouho. Obrana domácích zatím nedovoluje nic.

52

Další rána pro hosty. MBOKANI se namlsal a teď chce víc a je mu to dáno. Přesnou přihrávku přetavil v krásnou branku a už je to o 4 branky.

54
    Domácí stále útočí.

56
    Anderlecht drží míč, ale nedaří se jim nyní vypracovat si nějakou vážnější šanci.

58
    Vertelis (EKR) byl pískán v ofsajdu. Správné posouzení rozhodčího.

59
    Domácí kombinují na polovině soupeře. Ekranas zatím odolává.

60
    První střídání zápasu na straně hostí. Odchází Kymantas a místo něj přichází Buinickij.

60
    Z pohledu hostí je to výměna útočníka za útočníka. Takže pokus o posílení útočné vazby.

62
    Střídání i na straně domácích. Kljestan nastupuje a odchází Kanu.

63

64
    Domácí měli další obrovskou šanci! De Sutter trefil břevno.

67
    Míč stále na kopačkách domácích. Hosté jsou v tomto poločase zatím zcela neškodní.

67
    A když už, tak jsou v ofsajdu. Jako nyní Varnas.

69
    Další střídání domácích. Fernando nahradí Gilleta.

69
    Další roh pro domácí.

70
    Z rohového kopu nebylo nic, domácí jsou však stále u míče.

71
    Další rohový kop pro Anderlecht.

71
    Tentokráte už byl roh kopnut lépe a do šance se dostával Biglia, jeho střelu chytil Zubas a rozehrává.

73
    Domácí rozjíždějí další útočné manévry.

75
    Lukča v ofasjdu. Dobře zafungovala obrana domácích a vystavila hosty ofsajdu.

78
    Snad první střela na branku hostí v tomto poločase. Lukša to zkusil, ale mimo.

80
    Střídání domácích. Střelec první branky De Sutter má dnes odpracováno a jeho místo zaujme Yakovenko.

81
    A nový muž hned po svém příchodu vybojoval pro domácí rohový kop.

82
    Mbokani se dostal po rohovém kopu do zakončení, jeho hlavička ale neměla potřebnou razanci a Zubas ji chytil.

83
    Druhé střídání hostí. Kavaliauskas nastupuje a odchází Vertelis.

84
    A už tady dlouho nebyl rohový kop. Další budou zahrávat domácí.

85
    A zase hlavičkoval Mbokani, ten asi dnes ještě nemá dost. Tentokráte minul branku.

86
    Kučys (EKR) fauloval a od rozhodčího si za to vysloužil žluté napomenutí.

87
    Zápas se pomalu dohrává, domácí stále u míče.

87

Obrana hostí teď naprosto zaspala a JOVANOVIČ pohotovou střelou dává pátou branku.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    A ještě jeden rohový kop pro domácí. Bude to další šance pro Mbokaniho dovršit hatrick?

90+2
    Ještě jedno střídání hostí. Gleveckas střídá Tomkevičiuse.

90+4
    Už se hraje poslední minuta nastavení.

Utkání končí. Sledovali jsme jasnou výhru domácích v poměru 5:0. Hosté mohou být rádi, že si mohou takovýto fotbal na této úrovni vůbec vyzkoušet a získat tak zkušenosti. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (21:49:56)