Francie – Litva 82:74 (kon.) | Austrálie – Čína 81:61 (kon.) | Argentina – Tunisko 92:69 (kon.)
Brazílie – Rusko 74:75 (kon.) | Španělsko – V. Británie 79:78 (kon.) | USA – Nigérie 156:73 (kon.)
Argentina
92:69 (14:28, 40:40, 71:56)
Tunisko
Čtvrtek 02.08.2012, 15:30 • Basketball arena. • Olympijské hry - muži
Sledujte:

Pro dnešek je to vše a já se příště těším znovu u basketbalu na shledanou. (17:09:33)

A je tu konec. S výjimkou úvodní čtvrtiny, kdy herně Argentinci tvrdě spali a prohráli 14:28, plnili roli favorita dobře. V dalších třech čtvrtinách zápasu soupeře semleli dokonalým způsobem a nakonec zaslouženě vítězí a připisují si další body do tabulky. Nejvíce bodů v utkání zaznamenal Ginobli z týmu Argentiny, který svému týmu pomohl čtyřiadvaceti body.

40:00
    Konec zápasu. (92:69)

38:53
    Mejri (TUN) netrefuje z dálky trojku. (92:69)

39:30
    A Scola (ARG) navyšuje svůj bodový přísun pro tým. (92:69) (92:69)

39:03
    A teď si už jen Argentinci užívají závěr, trojkou se prezentoval Campazzo. (90:69) (90:69)

38:24
    Scola (ARG) proměňuje i tentokrát trestný hod. (87:69) (87:69)

38:14
    Mejri (TUN) dnes patří k nejlepším z Tunisanů. (86:69) (86:69)

38:02
    A Gutierrez ho napodobuje a zvyšuje z podkoše. (86:67) (86:67)

37:47
    Scola (ARG) proměňuje trestný hod. (84:67) (84:67)

37:30
    Knioua (TUN) snižuje. (83:67) (83:67)

Ve čtvrté závěrečné čtvrtině Argentinci ani zdaleka nepřehrávají svého soka tak, jako ve druhé a třetí části hry. Náskok ale mají dostačující a zápas už se jen víceméně dohrává ve prospěch favorita. (83:65)