Angola – Chorvatsko 56:75 (kon.) | Rusko – Austrálie 66:70 (kon.) | Brazílie – Kanada 73:79 (kon.)
Turecko – Čína 82:55 (kon.) | Francie – V. Británie 80:77 (po pr.) | Česko – USA 61:88 (kon.)
Česko
61:88 (26:24, 38:48, 47:70)
USA
Pátek 03.08.2012, 23:20 • Basketball Arena, Londýn. • Olympijské hry - ženy
Sledujte:

S konstatováním, že české basketbalistky po srdnatém výkonu podlehly Američankám 61:88, se s vámi loučím, přeji dobrou noc a u dalších online přenosů z XXX. Letních olympijských her v Londýně zase někdy na počtenou. (00:53:45)

Na české straně se stala nejlepší střelkyní zápasu Michaela Zrůstová s patnácti body, za Američanky se nejčastěji trefovala Diana Taurasiová s osmnácti body.

Skončilo basketbalové utkání mezi Českou republikou a USA, které nakonec ovládl hvězdný americký výběr. Češky však měly skvělý vstup do utkání a po první čtvrtině dokonce vedly. V dalším průběhu už se ovšem projevila větší kvalita soupeře, který skóre nejen otočil, ale postupně i navyšoval až do konečné podoby 61:88.

40:00
    Konec zápasu. (61:88)

39:49
    Američanky už zápas pouze dohrávají. (61:88)

39:22
    Zohnová se o další snížení nepostarala. (61:88)

39:04
    Zrůstová ještě kosmeticky upravuje výsledek. (61:88) (61:88)

38:39
    McCoughtryová to zkoušela za tři body – neúspěšně. (59:88)

38:18
    Češky dlouho obléhaly obrannou polovinu Američanek, v poslední možnou chvíli vystřelila Zrůstová a nemýlila se. (59:88) (59:88)

37:39
    Parkerová se prosazuje z podkošového prostoru. (57:88) (57:88)

37:11
    Velkou chybu při americké rozehrávce využívá Kateřina Zohnová. (57:86) (57:86)

36:50
    Oddechový čas pro český tým. (55:86)

36:50
    McCoughtryová jen potvrzuje pohodu amerického výběru další povedenou akcí. (55:86) (55:86)

36:34
    Hanušové se dnes při střelbě nedaří, další její pokus není přesný. (55:84)

36:09
    Ani Whalenová nezměnila skóre, už téměř dvě minuty jsme neviděli koš. (55:84)

35:49
    Hanušová je na druhé straně palubovky nepřesná. (55:84)

35:25
    Američanky dlouhou okupovaly prostor pod českým košem, nakonec o míč přicházejí. (55:84)