K. Vary – Chomutov 2:6 (kon.) | Orenburg – Petrohrad 2:3 (po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
2:6 (0:1, 1:3, 1:2)
Piráti Chomutov
Sobota 04.08.2012, 14:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Vemex Cup

Z domácího výkonu nemám dobrý pocit. Energie se snažila, ale bylo to málo. (16:41:56)

60:00

59:50
    Už se jen čeká na sirénu.

59:27

58:33
    Energie tlačí, snaží se, ale není to ono.

57:27
    Vyloučen Danko Deveri (CHM) za hákování.

55:11
    Puk pod Krajčovičovou lapačkou.

53:01
    Chomutov mačká Vary jako citrón. Energetici se snaží, ale dnes jim to prostě nepadá.

51:48
    Zakázané uvolnění Pirátů.

50:33
    Piráti právě vstřelili branku!

Nedáš, dostaneš. Energie měla šanci, ale nevyužila. Na druhé straně se pak prosadil JAN HAMMERBAUER.

49:40

Chomutov využívá přesilovku. Trefil se DOMINIK TEJNOR, který vymetl prostor nad Krajčovičovým ramenem.

48:50
    Chomutov měl snad minutovou výhodu. Teď se vylučuje. Aleš Půlpán (KVA) dostává dvě minuty za hákování.

47:07
    Piskoř je hodně rychlý hráč. Teď se mu nepodařilo prostrčit puk na spoluhráče, a tak skončil pod Strmeněm.

46:12
    Oba týmy v plném počtu.

45:03
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Parádní dělovka MARTINA FUNKA padla přímo do šibenice poté, co si energetici rozebrali chomutovskou obranu.

44:44
    Dobrovolný (CHM) dostává 2 minuty za hákování.

44:12
    Vyloučení na obou stranách. Troška (KVA) za faul kolenem a na hostující straně trest pro hráčskou lavici za nesportovní chování.

43:41
    Piráti mají i štěstí! Tečovaná střela trefila Strmeně do špičky betonu.

43:05
    Domácí v plném počtu. Energie odehrála celé oslabení s pukem na hokejkách

41:18

41:05
    Síly na ledě se vyrovnají. Martin Gombár (KVA) - 2 minuty za nedovolené bránění. 14 sekund 4 na 4 a pak bude mít Chomutov přesilovku.

40:56
    Domácí stále hrají přesilovku.

40:17
    Schusserův pas nikdo nezachytil. Píská se zakázané uvlonění.

40:01

Ani ta ale nepřišla. Máme za sebou druhou třetinu zápasu karlovarského Vemex Cupu. Chomutov se nám pěkně rozstřílel a poté, co Kverka ve 22. minutě vyrovnal, se Chomutovští třemi slepenými góly dostali do vysokého vedení.

40:00

39:54
    Strmeň má puk v lapačce, čímž zastavil tlak Energie. Teď zbývá čas tak na střelu.

39:18
    Vyloučen Danko Deveri (CHM) za nedovolené bránění.

38:37
    Zadražil rozdal puk do strany a Marek Švec zakončil do boční sítě.

37:14
    Szathmaryovu střelu vyráží Krajčovič maskou do ochranné sítě.

36:29
    Krajčovič má puk v lapačce.

35:53
    Otto Novák (KVA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

35:10
    Ale energetici se nevzdávají! Piskoř zblízka ztroskotal na Strmeňovi.

34:30

Chomutov jede! DANIEL OPALEK dostal přihrávku mezi kruhy a posílá puk nad ledem za Krajčovičova záda.

33:20
    A nemusí být všemu konec. Vyloučen Patrik Novák (KVA) za faul kolenem.

32:54

Tak to byl pěkný gól! JIŘÍ FRONK si objel Krajčoviče a poslal mu puk nad rameno! Druhý gól chomutovského střelce v dnešním utkání.

31:39

Pavel Krajčovič inkasoval první branku v zeleném dresu! Po konci oslabení ujeli po zisku puku Piráti do útoku a byl to právě navrátivší MAREK RAČUK, který si připisuje zásah do černého.

30:00
    Dorážka zblízka Kverkovi nevyšla.

29:20
    Davida Feča střídá Pavel Krajčovič. Ve stejném čase dostává Račuk (CHM) dvouminutový trest.

28:11
    Dlouho se toho nic moc neděje. Všechny akce končí na úrovni modrých čar.

26:06
    Strmeň je ostřelován ze všech stran! Nyní to zkoušel Csamango a Otto Novák.

25:07
    Na ledě ležel hostující J. Novák a sudí raději pozastavil hru.

24:24
    Výtečná střela Opalka od modré a ještě krásnější zákrok od Davida Feča v rozkleku.

23:52
    Energetici se snaží vstřelit další gól.

22:30
    Na lavičky se vracejí "buldoci", kteří si své tresty odseděli.

21:08

JAROMÍR KVERKA se dostal k puku před brankou a prostřelil golmana Strmeně.

20:01
    Račuk a Dobrovolný (oba CHM) a Šik se Zadražilem (oba KVA) dostali všichni dvouminutové tresty za potyčku ze začátku přestávky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:19.

První třetinu máme za sebou. Vary předvádějí lepší, aktivnější a rychlejší hokej, ale selhávají v koncovce. To Chomutov vhozené rukavice využil a skóroval z trestného střílení.

V rohu za Fečovou brankou se ještě roztrhla menší potyčka.

20:00

19:50
    Flekova střela pěkně Strmeně protáhla. Energetici vytvořili obrovský tlak na branku, ale hosty drží muž v masce.

19:15
    Piráti mají převahu.

18:53
    Dominik Piskoř lehl do střely Dobrovolného.

16:43
    Patrik Novák v úniku nedokázal přebruslit hostujícího obránce, který jej odstavil z ideálního střeleckého úhlu a zabránil mu tak ve skórování.

16:15
    Střelu dvojnásobného střelce včerejška, Tomáše Harkabuse, vyrazil Strmeň pohodlně do rohu kluziště.

15:05
    Domácí teď můžou hodně mrzet nevyužité přesilovkové šance.

14:15

JIŘÍ FRONK našel mezírku mezi Fečovými betony a otevírá skóre zápasu.

14:15
    Bylo nařízeno trestné střílení! V úniku byl faulován hostující Fronk. Fauloval Půlpán.

13:45
    Táborského střelu srazil mimo branku obránce Hammerbauer.

13:23
    Vhazování ve středním pásmu.

12:41
    Hosté ve čtyřech. Domácí ale Piráty pěkně zamkli.

12:24
    Strmeň (CHM) vyloučen za zdržování hry. Krátká přesilovka 5 na 3 pro energetiky.

12:20
    Patrik Novák nepřehodil Strmeňův beton z výborné pozice!

10:50
    Vrána nedokázal puk zasunout za ležícího Strmeně.

10:41
    To je zajímavé vyloučení. Vyloučen Peštuka (CHM) za sevření puku a vyhození z pásma.

10:08
    Iniciativu teď určují Piráti.

09:20
    Do parádní pozice si najel hostující Fronk a za Fečem zazvonila tyčka!

08:49

07:48
    Domácí tlačí Severočechy.

07:26

07:07
    Dlouhý pas našel číhajícího Deveriho, jež se snažil předat na Hantáka, čemuž ale Schusser zabránil.

06:49
    Chomutovští zatím moc nevymysleli. Naopak. Hlava (CHM) dostává trest za držení hole.

05:26
    Vrána (KVA) dostává 2 minuty za hákování.

05:07
    Vrána s Csamangem jeli dva na jednoho a Strmeň měl co dělat, aby akci pokryl.

04:57
    Hraje se ve výborném tempu.

04:28
    Energetici dobře forčekují a Chomutov má problémy s rozehrávkou.

03:21
    Domácí se srazili v obranném pásmu, ale Piráti nabídnuté možnosti nevyužili.

02:45

02:34
    Dobrá střela z hokejky Martina Funka od modré čáry. Ten si nabil po přihrávce dnešního oslavence, Dominika Piskoře.

02:02
    Zakázané uvolnění Energie.

01:48
    Troška naivně zkoušel projít do třetiny a chomutovští jej o puk obrali.

00:45
    Lukáš Novák (CHM) fauloval a dostává trest se nedovolené bránění.

00:44
    L. Novák zkoušel zakončit z otočky, ale Fečo byl na svém místě a přízemní střelu pokryl.

00:10
    Domácí načali utkání ofsajdem.

00:01

I v chomutovském brankovišti je změna. Chytat bude Strmeň, krýt záda mu bude včerejší náhradník Dovina.

Domácí golman Habal dostal po včerejšku volno. Do branky se postaví David Fečo, jemuž bude krýt záda Pavel Krajčovič.

HC Energie Karlovy Vary: Fečo (Krajčovič) - Schusser, Funk, Šik, Troška, Gombár, Hroch, Novák O. - Kverka (C), Piskoř, Švec, Flek, Novák P., Zadražil, Harkabus, Vrána, Csamango, Táborský, Hroch, Půlpán

Piráti Chomutov: Strmeň (Dovina) - Opalek, Kopáč, Horváth, Pelc, Szathmáry, Dobrovolný (C), Tejnor - Mazánek, Hammerbauer, Fronk, Lehnert, Hanták, Deveri, Novák J., Novák L., Račuk, Hlava, Hejcman, Peštuka, Huňady

Rozhodčí: .

Karlovarský Vemex Cup dnes pokračuje druhým dnem. V prvním utkání se sejdou domácí, kteří si včera smlsli na Orenburgu v poměru 5:1, s Chomutovem, jemuž se včera vstup do turnaje nepovedl a prohrál s Petrohradem 6:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Vladimír Koča

Branky a nahrávky: 22. Kverka (Funk, Piskoř), 46. Funk (Piskoř) - 15. Fronk (pen.), 32. Račuk (Deveri), 33. Fronk (Hammerbauer), 35. Opálek (Deveri), 50. Tejnor (Dobrovolný, Račuk), 51. Hammerbauer (Lehnert)