Austrálie – Rusko 82:80 (kon.) | Tunisko – Litva 63:76 (kon.) | Francie – Nigérie 79:73 (kon.)
V. Británie – Čína 90:58 (kon.) | Španělsko – Brazílie 79:88 (kon.) | Argentina – USA 97:126 (kon.)
Tunisko
63:76 (18:7, 35:29, 54:50)
Litva
Pondělí 06.08.2012, 12:15 • Basketball Arena • Olympijské hry - muži
Sledujte:

Litva díky skvělé čtvrté čtvrtině, ve které zvítězila 26:9, zvítězila v tomto utkání o třináct bodů a postupuje ze čtvrté pozice do čtvrtfinále, kde se utká s Ruskem. Tunisko odehrálo skvělé tři čtvrtiny, jenže na konci té čtvrté odpadlo a poslední část jasně patřila Litvě. Tunisko tak končí na OH poslední bez jediné výhry, ostudu však neudělalo. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního desátého olympijského dne. (13:58:55)

Litva se už ke střele neodhodlala a nakonec pohodlně v utkání vítězí.

40:00
    Konec zápasu. (63:76)

39:46
    Litva se za dva body netrefuje, zůstává však u míče. (63:76)

39:25
    Tunisko opět ztrácí míč. (63:76)

39:17
    Knioua fauluje v útoku a Songalia proměňuje oba trestné hody (63:76). (63:74)

38:55
    Následně Ghayaza ale fauluje Kalnietise a ten proměňuje oba trestné hody (63:74). (63:72)

38:51
    Za dva body se trefuje Ghayaza (63:72). (63:72)

38:40
    Kalnietis dává trojku a o vítězi utkání je zřejmě rozhodnuto. Litva poprvé vede dvojciferným počtem bodů. Tunisko si bere oddechový čas (61:72). (61:72)

38:21
    Rzig má čtvrtý osobní faul, Kalnietis ale nedává ani jeden trestný hod. (61:69)

38:17
    Za dva body se trefuje Knioua (61:69). (59:69)

38:04
    Nyní neuspěla ani Litva. (59:69)

37:39
    Tunisko v útoku opět neúspěšné. (59:69)

37:21
    Seibutis proměnil oba trestné hody (59:59). (59:67)

37:21
    Seibutis faulován El Mabroukem a bude střílet dva trestné hody. (59:67)

37:13
    El Mabrouk ubráněn. Tunisko zůstává u míče, má ale jen tři vteřiny na střelu. (59:67)