Slovensko – Švýcarsko 3:2 (po s.n.) | Česko – Německo 7:0 (kon.)
Slovensko
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0 - 1:0)
Švýcarsko
Úterý 07.08.2012, 18:00 • Zimní stadion Chomutov • Turnaj pěti (U17)

Dnes jsme byli v Chomutově svědky vyrovnané bitvy, která musela být rozhodnutá, až v samostatných nájezdech. Ty nakonec vyhrál tým Slovenska, když překonal Švýcarského brankáře Desclouxe dvakrát. (20:16:23)

65:00
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Je rozhoduto. Poslední a rozhodující branku vstřelil Ondris Nino. Slovensko poráží Švýcarsko 3:2, po samostatných nájezdech.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo. Budou následovat samostatné nájezdy. Každý tým bude mít k dispozici tři nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:30
    Prodloužení se dohrává.

63:40
    Tvrdou střelu Kevina Fialy, vyrazil Stanislav Skorvánek lapačkou!

62:20
    Slovensko je v prodloužení aktivnější. Bohužel nervozita dělá neplechu na hokejkách.

61:30
    Vhazování před Slovenskou brankou vyhráli Slováci. Následoval útok a ztráta kotouče.

60:50
    Na druhé straně to zopakoval Švýcar Tino Meier.

60:10
    U puku Slovensko. Lukáš Berak se pokoušel překonat brankáře.

60:01

Ve třetí třetině se dočkalo Slovensko vyrovnání. Branku vstřelil Peter Valent. Následuje dvouminutová přestávka a pětiminutové prodloužení.

60:00

59:10
    Švýcarský Fiala se pokoušel beckhendem zakončit. To se mu povedlo. Brankář Skorvánek puk chytil do lapačky.

58:10
    Dlouho se nepřerušilo. Švýcarsko se dostalo do útočné třetině, kde vyslali jeden pokus.

57:37
    Slovensko neuspělo, a tak jsou Švýcaři v plném počtu.

56:50
    Slovensko si zatím šanci nevytvořilo.

56:10
    Slovensko, před brankářem Desclouxem.

55:37
    Švýcarsko je potrestáno, za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Sin Schlapfer.

55:27
    Slovensko v plném počtu.

55:10
    Slováci dobře brání.

54:20
    Kevin Fiala se pokoušel překonat Skorvánka, ten odolává.

53:27
    Vyloučení Slovenska. Na dvě minuty vyloučen Marko Halama, za nedovolené bránění.

52:30
    Další šance Švýcarska. Mike Breiter brankáře nepřekonal.

51:20
    Sám před brankářem se ocitl Švýcarský útočník Schmidli, neuspěl.

50:50
    Hráč z trestné lavice Peter Valent jel sám na brankáře. Klička do bekhendu mu vyšla, ale brankář včas sklepl betony.

50:46

49:40
    Vhazování před brankářem Skorvánkem vyhráli hosté. Hned přicházejí o puk a o útočné pásmo.

49:10
    Švýcaři zakládají útok. Slováci brání na modré čáře.

48:46
    Vyloučení Slovenska. Na dvě minuty vyloučen Peter Valent, za hákování.

48:15
    slovensko se pokoušelo přejít do útoky, ale dlouho se jim tam puk podržet nepodařilo.

47:20
    Hru teď dirigují převážně Švýcaři. Slováci se stáhli a pouze brání.

46:22
    Švýcarsko v plném počtu.

46:10
    Slovensko je v přesilovce bezzubé.

45:20
    Obrovská šance Švýcarů! Obránci Slovenska se nedohodli a toho využil útočník Suter, který puk napálil nad bránu slovenské brány.

44:22
    Vyloučení. Na dvě minuty vyloučen švýcarský Kevin Fiala, za nedovolení bránění.

43:46
    A je vyrovnáno. Ondris Nino nahrával před branku a Peter Valent propálil brankáře Švýcarska.

42:30
    U puku Slovensko. Přechod přes modrou čáru zvládli a mohou zaútočit.

41:50
    Tlačenice v rohu kluziště. Slovenský obránce se pokoušel zašlápnout puk, to je mu nepovedlo.

40:50
    Silvio Schmutz se pokoušel project, až před Stanislava Skorválka, ten odolal a puk za svá záda nepustil.

40:20
    Puk na hokejkách Slovenska.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli tři góly. První dva góly vstřelili Švýcaři do slovenské brány. Slovensko zareagovalo o chvíli později a snížilo zásluhou Nina Ondrise na rozdíl jednoho gólu. Střely ve druhé třetině 7:13, pro Švýcarsko.

40:00

39:20
    Tak to byla obrovská šance Slovenska! Desclouxovi se nepovedl zákrok podle očekávání a puk zůstal za ním, kde se strhla ohromná bitva o dosoukání puku, za brankovou čáru. Nakonec uspěli obránci Švýcarska a puk odpálili do bezpečí.

37:50
    Střela Ladislava Romančíka byla, před brankářem ještě někým tečována. Těsně proletěla okolo švýcarské branky.

37:20
    Týmy Slovenska a Švýcarska se pokoušejí překonat obranu toho druhého, ale dále nežli k modré čáře se nedostanou.

35:10
    Lehčí střela od modré čáry, kterou vyslal Mike Breiter. Brankáře Slovenska zasáhla do masky, ale nepřerušuje se

33:20
    Hra je teď nepřesná. Dlouho se nepřerušilo a šance také žádné.

31:20
    Slováci se pokoušejí vyrovnat v zápase. Mají novou motivaci v podobě snižujícího gólu.

29:29
    Pěkná kombinace Slováků končí gólem. Přihrávkou před branku se prezentoval Peter Valent. Nino Ondris se neukvapil a poslal kotouč, pod horní tyčku švýcarské branky. Asistence: Valent Peter a Jaroš Christian.

28:20
    Silvio Schmutz mohl přidat třetí branku Švýcarska. Brankář byl pohotový.

26:40
    Slovensko je pochopitelně zaskočené a pouze se brání.

24:30
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Další branka ve slovenské síti. Key Schweri nahrával a Noela Trisconi střelou švihem uspěl. Puk se dostal přes betony brankáře, až za brankovou čáru. Asistence: Key Schweri.

23:34
    Máme tu první gól v zápase. Po přihrávce Tina Kesslera se střelou švihem prosazuje Kevin Fiala. Asistence: Tino Kessler a Andrea Grauser.

23:08
    Vyloučení na Slovenské straně. Na 2 + 10 minuty vyloučen Erik Čermák, za zákrok na hlavu.

23:20
    Švýcarsko zatlačilo a slováci budou pykat.

22:10
    Slovensko natlačené u branky Švýcarska. Žádná šance z toho nebyla.

20:30
    Švýcarský útočník Kevin Fiala se prokličkoval před slovenského brankáře. Puk zamířil pouze do betonů.

20:13

20:01
    Vhazování pro Švýcarsko.

20:01

První třetina byla odehrána v rychlém tempu. Největší šanci měl slovenský Dominik Briestensky, který trefil v páté minutě ukání tyč švýcarské branky. Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

Ve druhém utkání v Kadani vede Česká republika nad Německem 2:0. Branky vstřelili Martin Štrunz a Petr Macháček.

20:00

19:40
    Slovensko vyhodilo puk a první třetina mám pomalu končí.

18:50
    Švýcarsko promarnilo další šanci ke skórování. Sám před brankářem se objevil Pius Suter, ale nestačil přesně zamířit do poloprázdné brány.

18:13
    Vyloučení Slovenska. Na dvě minuty vyloučen Jozef Klenko, za nedovolené bránění.

17:10
    Více prostoru ke střele mají slovenští hráči, kteří si připravují lepší pozice.

15:20
    Tvrdá rána od modré od švýcarského útočníka Kevina Fialy. Puk se odrazil od raneme brankáře do sítě.

14:55

14:55
    Tvrdá střela Matěje Moravčíka. Brankář měl problémy se zpracováním.

14:20
    Útok Slovenska se nepovedl. Byl zastaven na modré čáře.

13:58

13:40
    Propagační střela Švýcarska.

13:30
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

12:55
    Síly na ledě se vyrovnají. Na dvě minuty vyloučen Kevin Fiala, za vysokou hůl.

11:58
    Další vyloučení Slovenska. Na dvě minuty vyloučen Ondris Nino, za hákování.

11:13
    Tým Slovenska v plném počtu.

11:12
    První střela Švýcarska v přesilové hře. Brankář pokus kryl.

10:20
    Slovensko vyhazuje.

10:05
    Švýcarsko kombinuje v útočné třetině. Šanci si zatím nevytvořili.

09:13
    Na dvě minuty vyloučen Jozef Klinko (SVK) - držení.

09:13
    Bude se poprvé vylučovat.

08:20
    Hraje se svižný a rychlý hokej.

07:30
    Pěkná střela Dominika Javorka. Brankář Gouthier Descloux šanci likviduje.

06:20
    Na druhé straně se pokoušela překonat brankáře Stanislava Skorvánka, první formace Švýcarska vedená Piesem Suterem.

05:10
    Juraj Mily a Martin Krajnak mohli otevřít skóre zápasu. Jeli v přečíslení dva na jednoho. Brankář Švýcarska zatím zlikvidoval všechny šance.

04:30
    Slovenský útočník Briestensky trefil levou tyč!.

02:20
    Prudká rána zápěstím Martina Krajnaka ze Slovenska.Puk těsně letěl nad horní tyčkou.

01:20
    Špatná domluva v obraně Švýcarska. Slovensko šanci nevyužilo, konkrétně Klenko Jozef.

00:40
    Kevin Fiala nahrával před bránu, kde stál Tino Kessler. Tino puk minul.

00:01
    Úvodní vzahování pro Slovensko

00:01

Začátek zápasu se blíží. Zní statní hymna Švýcarska a následně i Slovenska.

Slovensko: Skorvánek (Nemcic) - Romančik, Koch, Cernak, Mendrej, Bajanik, Moravcik, Jaros, Ivanic - Berak, Halama, Briestensky, Mily, Krajnak, Klenko, Holesinsky, Adamcik, Javorek, Ferletak, Valent, Ondris.

Švýcarsko: Descloux (Bader) - Kindschi, Grauser, Maurer, Schmutz, Harlacher, Heldner, Breiter, Dunner - Kesser, Suter, Fiala, Macquat, Privet, Meier, Guidon, Schlapfer, Schmidli, Trisconi, Ottiger, Schweri.

Rozhodčí: Fraňo Martin, Smitka Jakub - Bláha Jaromír, Kostka Evžen..

Závěrečný den turnaje se odehraje v Chomutově. V sobotu se nejprve představí na ledě Slovensko s USA. Začátek zápasu je ve 12:00. Následovat bude zápas České republiky se Švýcarskem, kde je úvodní buly zápasu naplánováno na půl čtvrtou odpoledne.

V průběhu turnaje zasáhne do hry reprezentace USA, která je pasována za hlavního favorita. Amerika má v úvodu „turnaje pěti“ volný program a do hry zasáhne, až ve středu. Zítra vyzve od 18:00 v Chomutově reprezentaci Německa.

Dobrý den z Chomutova. Dnešním dnem začíná hokejový turnaj „Turnaj pěti“. Reprezentační akce konaná na území České republiky, do které může zasáhnout hráč do sedmnácti let. V Chomutově se dnes představí týmy Slovenska a Švýcarska. V souběžně hraném zápase se v Kadani představí reprezentace České republiky, která vyzve stejně starý výběr Německa. Obě utkání začínají ve stejný čas, tj. od 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Václav Mohelník

Branky a nahrávky: 30. Ondris (Valent, Jaroš), 44. Valent (Ondris), 65. Ondris - 24. Fiala (Kessler, Grauser), 25. Trisconi (Schweri)

Slovensko: Skorvánek (Nemcic) - Romančik, Koch, Cernak, Mendrej, Bajanik, Moravcik, Jaros, Ivanic - Berak, Halama, Briestensky - Mily, Krajnak, Klenko - Holesinsky, Adamcik, Javorek - Ferletak, Valent, Ondris.
    Švýcarsko: Descloux (Bader) - Kindschi, Grauser, Maurer, Schmutz, Harlacher, Heldner, Breiter, Dunner - Kesser, Suter, Fiala - Macquat, Privet, Meier - Guidon, Schlapfer, Schmidli - Trisconi, Ottiger, Schweri.

Rozhodčí: Fraňo Martin, Smitka Jakub - Bláha Jaromír, Kostka Evžen.