Slovensko: Skorvánek (Nemcic) - Romančik, Koch, Emil Mendrej, Moravcik, Bajanik, Ivanic, Jaros - Halama, Holesinsky, Javorek - Mily, Krajnak, Ferenc - Kratochvíla, Adamcik, Klenko - Valent, Kundrát, Ondris. Trenéři: Baca Jergus a Javorcik Norbert.

USA: Schierhorn (Birdsall) - Dougherty, Ford, Fortunato, Ghafari, Nardella, Siebenaler, Walker - Malone, Pavelek, Poganski - Connotr, Donato, Vickerman - Booth, Dudek, Jasiek - Gersich, Munson. Trenéři: Smith Barry a Mikesch Pat.

Rozhodčí: Fraňo Martin, Hodek Pavel - Lhotský Miroslav, Svoboda Jiří..

Podle předpokladů je u puku tým ze zámoří. Slovensko se brání ve vlastním pásmu.

01:10
    První zásah slovenského brankáře Stanislava Skorvánka.

01:50
    Slováci se dvakrát dokázali prosadit skrz pevnou obranu Spojených států amerických.

02:50
    Hra ve středním pásmu.

03:40
    Amerika ve vlastní obranné třetině, kde si přihrává puk. Slovensko dobře brání střední pásmo a USA máproblémy projít do útoku.

04:30
    Bude se poprvé v zápase vylučovat.

05:19
    Po dlouhé době, kdy měl rozhodčí ruku nahoře se vylučuje. Erik Čermák (SVK) - nedovolené bránění.

06:30
    Spojené státy se ukázkově přemisťují v útoku, ale zatím žádnou střelu jsme neviděli.

07:19
    Hosté v plném počtu. Spojené státy americké za celou dobu své přesilovky nevystřelili.

08:30
    Tlačenice v útočné třetině Spojených států amerických pokračuje.

09:10
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Z čista jasna gól na druhé straně. Autorem prvního gólu v zápase je ADRIAN HOLEŠINSKÝ. Asistence: Marko Halama.

10:20
    Slovensko mělo další možnost ke skórování. Zabránilo jim v tom špatné zpracování a předávka na modré čáře.

12:20
    Taylor Vickerman se pokoušel překonat slovenského gólmana bekhendem. Bez většího úspěchu na vstřelení gólu.

13:30
    Spojené státy americké se mohli dostat do zajímavé pozice. Po nedorozumění slovenské obrany, která se srazila, šli hosté z USA tři na jediného obránce. Poslední záchranou pro Slovensko bylo odpálení kotouče mimo své obranné území.

15:20
    Slováci se na konci úvodní části dostávají do velkého tlaku, ze strany USA.

17:20
    Slovenský útočník Marko Halama se tak dlouho motal v útoku, až upadl a přišel o puk.

17:30
    Vyloučení na slovenské straně. Dominik Javorek na dvě minuty, za vražení na hrazení.

18:10
    Amerika v útoku. Brankář Stanislav Skorvánek všechny pokusy Američanů likviduje.

19:00
    Poslední minuta úvodní části.

19:30
    Domácí v plném počtu. Amerika opět nevyužila svou přesilovku, a tak se Slovensko může soustředit na další třetinu.

20:00

První třetina přinesla po tlaku Spojených států amerických, překvapivý gól ze strany Slovenska. Ten vstřelil Adrian Holešinský, kterému nahrával Marko Halama. Další třetina začne přibližně v 12:42.

20:01

20:01

20:01
    Úvodní buly ve druhé části vyhrálo Slovensko.

20:40
    Jak skončila první část utkání, začala ta druhá - tlakem USA.

21:20
    Stále se hraje před slovenskou bránou.

21:40
    Slovensko si připisuje první střelecký pokus ve druhé části.

22:30
    Hra je nepřesná. Spojené státy Americké i Slovensko několikrát přišlo o vyhraný puk.

23:20
    Patrik Kratochvíla trefil levou tyč americké brány, kterou hájí Eric Schierhorn!

24:50
    Problémy měl Stanislav Skorvánek se střelou Keegena Forda.

25:28
    Druhý gól Slovenska režírovaný stejnými hráči, jako u prvního gólu. Přihrávkou se prezentoval, Marko Halama a gól pod horní tyčku vstřelil ADRIAN HOLEŠINSKÝ. Asistence: Marko Halama.

27:50
    Spojené státy americké jsou zaskočené. Neví co hrát.

28:35
    Vyloučení. Patrik Koch (SVK) na dvě minuty, za podražení.

29:10
    Obrana Slovenska si málem tečovala puk do vlastní branky. Puk se odrazil od brusle Ladislava Romančíka na Stanislava Skorvánka. Ten předvedl reflexní zákrok.

29:57
    Do úniku se dostával slovenský hráč, kterého atakoval Brandon Fortunato (USA), který dostává dvě minuty, za nedovolené bránění.

30:35
    Domácí v plném počtu. Slovensko hraje zkrácenou přesilovou hru.

31:20
    Tvrdá střela Alexe Jasieka.

31:57

32:40
    Hosté se dostávali do úniku. Slovensko zachránilo situaci zakázaným uvolněním.

33:20
    Další zakázané uvolnění ze strany Slovenska.

33:50
    Dylan Pavelek trefil konstrukci branky Stanislava Skorvánka.

35:00
    Další zákrok slovenského brankáře.

35:30
    Alex Jasiek prověřil Stanislava Skorvánka střelou švihem. Puk zůstal ve výstroji slovenského gólmana.

36:20
    Slováci si začínají zahrávat s výsledkem. Amerika si dělá ze slovenské obrany, den otevřených dreří.

37:40
    Slováky v útoku zastavilo nedovolené postavení - ofsajd.

38:10
    Michel Booth zkoušel střelu beckhendem, neuspěl.

38:22
    Vyloučení. Michael Booth (USA) vyloučen na dvě minuty, za podražení.

38:33
    USA právě vstřelilo branku!
    Gól ve vlastním oslavení vstřelil DYLAN PAVELEK, který potrestal slovenskou obranu. Bez asistence.

39:30
    Přesilovka Slovenska pokračuje.

40:00

40:00
    Vyloučen Butrus Ghafari (USA), za hrubost. Slovensko začne poslední část ve dvojnásobné početné výhodě.

Druhá část přinesla gól na každé straně. Slovensko nejprve zvýšilo své vedení, ale Američané potrestali nepozornost slovenské obrany ve vlastním oslabení a zaslouženě snížili na průběžný výsledek 2:1. Další část začne přibližně v 13:22.

40:01

40:01
    Slovensko v útoku.

40:22
    Spojené státy americké hrají ve čtyřech.

41:10
    Slovensko z přesilovky moc nevytěžilo. Pouze jednu střelu od modré čáry.

42:00

43:10
    Tlak USA a bude se vylučovat.

43:16
    Vyloučení se nekoná. V ponechané výhodě se z branky raduje DYLAN PAVELEK. Asistence: Keegan Ford.

44:30
    Tlak Spojených států amerických neustává. Stále je naopak silnější a Slováci pouze vyhazují a brání se.

45:05
    Zakázané uvolnění Slovenska.

45:40
    Hra u amerického brankáře Erica Schierhorna. Američané následně získali puk, ale zahráli ofjajd.

46:06
    Vyloučení. Na dvě minuty vyloučen Patrik Koch (SVK), za vysokou hůl.

46:50
    Slovensko se zmocnilo puku a vyhazuje.

47:30
    Cullen Mudson a Dylan Pavelek dělají velké problémy obraně Slovenska.

47:55
    Tvrdá střela Joeye Dudka ze Spojených států amerických.

48:06

49:00
    Sám před brankou Taylor Vickerman. Jeho střela skončila na síťce branky Stanislava Skorvánka.

50:10
    Slovensko se hrne do útoku.

Rozhodčí diskutují, jestli gól USA mají uznat nebo ne.

50:44
    Sporná branka USA nakonec platí. Puk se nejspíše odrazil od zadní horní tyčky, zpět ven z brány. Autorem gólu je JOEY DUDEK. Bez asistence.

52:14
    Slovensko do čtyř. Vyloučen Juraj Mily (SVK), za podražení.

52:44
    Američané zvyšují svůj náskok. Před brankou dobře stál AUSTIN DOGANSKI, který puk vstřelil do brány. Asistence: Kyle Connotr.

54:43
    Na ledě teď leží po osobním souboji americký hráč.

Je to Cullen Munson... Asi dneska dohrál. Jen těžko se dobelhal na střídačku.

56:10
    Slovensko je ještě pokouší z výsledkem něco udělat.

56:30
    Pokud dnes USA vyhraje, zajistí si první místo v celém "TURNAJI PĚTI".

57:45
    Američané rozezvučeli brankovou konstrukci Stanislava Skorvánka!

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:40
    Hraje se před slovenským gólmanem.

59:30
    Stanislav Skorvánek zlikvidoval střelu Seamuse Maloneho.

59:31
    Oddechový čas pro domácí.

59:40
    Obrovská šance Dominika Javorka. Střela a puk následně skončil na zadním tvrzeném skle.

60:00

Nejlepšími hráči utkání vyhlášeni. Za USA - Seamus Malone. Za tým Slovenska - Adrian Holešinský.

Tým Spojených států amerických právě přebral cenu za první místo v "Turnaji Pěti", které se konalo na území České republiky. Konkrétně v Chomutově, Kadani a Klášterci nad Ohří. Odpoledne nás čeká závěrečné utkání, ve kterém se představí reprezentace České republiky a Švýcarska.

Následuje společná fotka celého týmu USA na ledě a veliká radost z pohárového vítězství.

Slovensko také zanechává na zdejší úspěch společnou fotku.

Stačí už jen dodat, že pohár předával Šéftrenér ČSLH - Slavomír Lener. Neshledanou z Chomutova. (14:10:42)

Václav Mohelník

Branky a nahrávky: 10. Holešinský (Halama), 26. Holešinský (Halama) - 39. Pavelek, 44. Pavelek (Ford), 51. Dudek, 53. Poganski (Connotr)

Rozhodčí: Fraňo Martin, Hodek Pavel - Lhotský Miroslav, Svoboda Jiří.