3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
ZSC Lions
Neděle 12.08.2012, 16:00 • Saturn Arena, Ingolstadt • European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké nedělní odpoledne u sledování textové reportáže z mezinárodního hokejového turnaje s názvem European Trophy. V tomto duelu, který nebude mít jasného favorita, změří síly německý Ingolstadt a švýcarský tým ZSC Lions, který sídlí v Curychu.

Ingolstadt je v tomto turnaji nováčkem, Curych se naopak vrací po roční odmlce. Oproti loňsku se počet účastníků této velice zajímavé soutěže rozrostl ze čtyřiadvaceti mužstev na současných třiadvacet. Sedminásobné zastoupení zde má i český hokej (Chomutov, Sparta Praha, Kometa Brno, České Budějovice, Plzeň, Pardubice a Liberec). Jednotlivé celky jsou rozděleny do čtyř divizí a v první fázi je čekají pouze vzájemné souboje v rámci těchto divizí. Finálový turnaj se pak odehraje ve dnech 13. až 16. prosince ve Vídni a Bratislavě. Tyto dva týmy tak mají účast mezi elitní osmičkou zaručenu. Vítěz finálového turnaje s názvem Red Bull Salute získá zajímavou finanční prémii 360 tisíc eur.

ERC Ingolstadt: Gordon - Hager, Hahn, Greilinger, Periard, Ficenec - Bouck, Gawlik, Motzko, Hambly, Conboy - Sparre, Ross, Oblinger, Dinger, Likens - Boucher, Barta, Weller, Heid, Fröhlich.

ZSC Lions: Flueler - Monnet, Trachsler, Baltisberger, Maurer, Hächler - Tambellini, Ambühl, Bastl, Geering, Blindenbacher - Keninš, Schäppi, Cunti, Lashoff, Gobbi - Camperchioli, Shannon, Bärtschi, Schnyder, Stoffel.

00:01

0:20
    Dvouminutový trest vyfasoval po dvaceti vteřinách hry domácí Ficenec.

2:20
    Ingolstadt přečkal úvodní přesilovou hru švýcarského soupeře bez újmy na skóre.

4:17
    Registrujeme další vyloučení. Menší trest vyfasovali hned dva domácí hráči, a sice Tim Conboy a Craig Weller.

4:17
    Ve stejný čas je vyloučen také Reto Schäppi, který bude za hrubost odpočívat rovnou čtyři minuty.

10:11
    Podražením se provinil Ronalds Keninš. Německý tým tak bude moci skórovat v přesilové hře.

12:11
    Ani tentokrát ale kotouč v síti neskončil. Bezbrankový stav tak trvá i ve třinácté minutě. Curych hraje v plném počtu.

16:32
    Ingolstadt právě vstřelil branku!
    Německý celek jde do vedení! Autorem premiérové branky Ingolstadtu v turnaji je PATRICK HAGER. Bez asistence.

18:12
    Vypadá to, že spokojenější půjdou po první siréně do kabin domácí hokejisté. Do konce úvodní dvacetiminutovky už příliš mnoho času nezbývá.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první periody.

20:00

Lepší start do utkání zaznamenali domácí hokejisté, kteří zatím vedou rozdílem jedné přesné trefy. O tu se zasloužil člen elitní formace Patrick Hager.

20:01

20:42
    Severin Blindenbacher zasáhl soupeře do oblasti hlavy a krku a dostává kromě dvou minut také osobní desetiminutový trest.

22:07
    Další nepříjemnost pro Curych. Za zdržování hry putuje na trestnou lavici Daniel Schnyder.

23:22
    Domácí hokejisté navyšují vedení v přesilové hře. Kotouč poslal za záda brankáře Fluelera JOE MOTZKO.

27:24
    Lions právě vstřelili branku!
    Hosté však po chvilce nalezli adekvátní odpověď a snižují opět na rozdíl jediného gólu. Prosadil se JEFF TAMBELLINI, hráč s bohatými zkušenostmi ze zámořské NHL.

29:43
    Curychu se otevírá možnost ke srovnání stavu. Za držení protihráče si na dvě minuty odpočine domácí Motzko.

31:43
    Motzko je zpátky na ledě. Pokračuje se v pěti hráčích na obou stranách.

34:10
    Tvrdý zákrok zezadu v podání Tima Conboye znamená trest 2+10 minut.

36:10
    Ingolstadt se přesilovce soupeře ubránil a stále je na tom o něco lépe.

36:20
    Domácí však v plném počtu vydrželi pouze deset sekund. Na lavici hanby nyní putuje Jeff Likens, který se provinil podražením.

38:21
    Pouhou vteřinu po vypršení Likensova trestu dokázali hráči švýcarského týmu vyrovnat na 2:2! Na konci hostující akce byl úspěšný MARK BASTL.

40:00

Prostřední dvacetiminutovka nabídla zajímavější podívanou, než její předchozí příbuzná. Ingolstadt nejprve odskočil na rozdíl dvou branek a vypadalo to, že si duel pohlídá, poté však o sobě dali vědět také hosté. Ve 28. minutě snížil Tambellini a krátce před druhou pauzou srovnal na aktuálních 2:2 Bastl.

40:01

40:26
    Domácí prožívají skvělý start do třetího dějství! Přesné zakončení DEREKA HAHNA vrací Ingolstadtu vedení.

44:35
    Lvi z Curychu však reagují stejnou mincí a po trefě RYANA SHANNONA je opět vyrovnáno!

47:12
    Po dvou rychlých gólech přichází méně výživná pasáž hry.

49:44
    Trestné lavice zejí ve třetí dvacetiminutovce prázdnotou. Rozhodčí zatím nemusel v této fázi hry sahat k žádnému vyloučení.

53:56
    S každou minutou začíná být čím dál více reálnější myšlenka, že tento duel dospěje až do prodloužení.

57:24
    Ingolstadt má možnost rozhodnout ještě v základní hrací době. Na trestnou lavici odchází Matt Lashoff a Curych se bude muset bránit početní převaze německého soupeře.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:24
    Hosté hrají v plném počtu.

60:00

Po šedesáti minutách hry je stav nerozhodný 3:3. Následovat bude prodloužení.

60:01

62:34
    Zatím to vypadá, že rozhodnout budou muset až samostatné nájezdy. Na vítěznou branku stále čekáme.

63:05
    Přesilovka pro Curych. Z ledu se poroučí Kris Sparre a Ingolstadt čekají zřejmě krušné chvilky.

64:20
    Hokejisté švýcarského celku se v přesilovce zatím nedokázali prosadit. Čas se krátí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Na řadu tak skutečně přijdou samostatné nájezdy, které rozhodnou o tom, kdo z tohoto měření sil odejde jako vítěz a kdo jako poražený.

Samostatné nájezdy začínají.

Na domácí straně se kotouče chopil Jared Ross a počínal si úspěšně.

To se však nedá říci na druhé straně o Ryanu Shannonovi. Po první sérii tak vedou domácí 1:0.

Neprosadil se ani Patrick Hager.

Německý tým vede i po druhé sérii 1:0. Za Curych se netrefil ani Thibaut Monnet.

Rozhodnout mohl Thomas Greilinger, kotouč však do sítě nedostal.

Nůž na krku měl Jeff Tambellini, který musel bezpodmínečně skórovat. A to se mu také povedlo! Po třetí sérii je stav nájezdů 1:1 a v této herní činnosti se tak bude ještě chvíli pokračovat.

Pořadí týmu se otočilo. Výhodu mohl poskytnout svým spoluhráčům Andres Ambühl, na Gordona si ale nepřišel.

Derek Hahn rozhodnout nedokázal. Stále se pokračuje.

Po neproměněném nájezdu Patrika Bärtschiho bude střídačka Curychu opět pod tlakem.

Joe Motzko nedal.

To Luca Cunti si vedl výrazně lépe a dává gól! Domácí nyní musí dát.

To se ale Hagerovi nepodařilo!

65:00
    Rozhodující nájezd proměnil LUCA CUNTI.

Lepší vstup do turnaje tak zaznamenali hokejisté švýcarského Curychu, kteří zvítězili na samostatné nájezdy.

Přeji hezký zbytek víkendu a úspěšný vstup do nového pracovního týdne. (18:34:21)

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 17. Hager, 24. Motzko, 41. Hahn - 28. Tambellini, 39. Bastl, 45. Shannon, 65. Cunti (pen.)