Paszeková – Kvitová 0:2 (kon.) | Šafářová – Li Na 1:2 (kon.)
Li Na
Li Na
2
3 6 7
Neděle 12.08.2012, 19:30WTA Montréal - Omnium Banque Nationale présenté par Rogers (tvrdý povrch)

Dobrou noc. (21:36:27)

Lucie Šafářová dnes hrála výborně. Pouze však do té doby, než se dostala ve třetí sadě do vedení 5:1. Poté se česká hráčka totálně sesypala a prohrála set 5:7. Na možné ryze české finále si tak musíme nechat zajít chuť. Soupeřkou Na Li bude v tomto souboji vítězka zápasu Kvitová - Wozniacká.

Konec zápasu

5:7
    Ani teď se nedokázala Šafářová dostat do výměny a zápas tak končí.

30-40
    Další první podání. Číňanka má mečbol.

30-30
    Tentokrát ale vyšel Na Li první servis a to je dnes v jejím podání opravdu mocná zbraň.

5:6
    Na Li se parádním returnem dostává do vedení a po krátké přestávce a změně stran bude podávat na vítězství.

30-40
    Tohle je totální kolaps zástupkyně českého tenisu. Šafářová bude čelit dalšímu brejkbolu.

30-30
    Dlouhý míč české hráčky.

30-15
    Šafářová poslala míček přímo na lajnu, Na Li následně kazí.

15-15
    Vítězný úder Lucie Šafářové. Tohle bylo hodně povedené.

0-15
    Hlasitý výkřik "aut" míří bohužel na adresu české hráčky.

5:5
    Teď už ale ano. Na Li vykouzlila výborné podání a srovnává na 5:5. Nyní už je hráčka z Číny jasnou favoritkou.

30-40
    Gem ale nekončí.

15-40
    Úder Šafářové přistál za základní čárou.

15-30
    Číňanka strhává vedení na svou stranu.

15-15
    Na Li si ale dokáže v posledních hrách pomoci servisem.

15-0
    No konečně! Krásný forhendový winner do rohu kurtu. Snad to Lucii nakopne.

5:4
    Ačkoliv Lucie Šafářová ztratila za dva a půl setu jen jednou podání, v momentě, kdy podává na vítězství, se jí vůbec nedaří a už se nechala dvakrát brejknout.

15-40
    Dvojchyba. Co dodat?

15-30
    Lucie nezvládá koncovku zápasu podle svých představ. Další minela znamená manko jednoho fiftýnu.

15-15
    Nyní je to naštěstí aut.

0-15
    Šafářová se vydala na síť, Na Li však zahrála povedený prohoz.

5:3
    Tu už tentokrát přetavuje Na Li v další umazání z náskoku své soupeřky.

40-A
    Dělový bekhend. S tím nemohla Šafářová vůbec nic dělat. Číňanka má výhodu.

40-40
    Laciná dvojchyba. Další shoda.

40-A
    Na Li se začíná nebezpečně zastřelovat. Její údery jsou čím dál přesnější.

40-40
    Šafářová přerušila výměnu a vyžádala si jestřábí oko. To jí dalo za pravdu, skutečně se jednalo o aut. Na programu je tak shoda.

30-40
    Mečbol z toho ale zatím není. Favoritka si opět přizvala na pomoc dobrý první servis.

30-30
    Lucie trefila parádní return a donutila Na Li chybovat.

15-30
    Nekompromisní zakončení na síti.

15-15
    Li si pomáhá skvělým servisem a srovnává na 15:15.

15-0
    Číňanka by dnes potřebovala o něco delší kurt. Jedná se vždy o poměrně těsné auty.

5:2
    A po pokaženém úderu Lucky světová jedenáctka snižuje na 5:2.

15-40
    Jsou tu komplikace. Dvěma brejkboly disponuje pro změnu čínská soupeřka Na Li.

15-30
    Číňance vyšel return. Ten vracela Šafářová jen do sítě.

15-15
    Lucčin forhend po lajně neměl správnou délku a stav je tak srovnán.

15-0
    Lucii dělí od finále už jen tři vyhrané míče!

5:1
    A stalo se! Na Li vyprodukovala svou čtvrtou dnešní dvojchybu a je krůček od vyřazení.

40-30
    No a je to tady! Lucie Šafářová má další možnost na krádež soupeřčina servisu!

30-30
    Po příliš dlouhém forhendu je ve hře brejkbol.

15-30
    Vynucená chyba Lucie.

15-15
    Po chvilce už je ale Číňance zahlášen další aut. Patnáct obě.

0-15
    Dobře umístěný bekhend Na Li. Šafářová se po něm ani nezkoušela ohnat.

4:1
    Dva velice těsné údery. Zatímco ten Lucčin dopadl těsně do dvorce, čínská odpověď přistála těsně za čárou.

40-15
    Čistá hra to v podání Šafářové nebude. Lucie má však stále dva gemboly.

40-0
    Nyní trefila favoritka míč rámem rakety a tohle většinou nedopadá dobře.

30-0
    Li posílá return pomalého druhého podání do sítě. Číňanka je očividně rozhozená.

15-0
    Šafářová začala dobrým podáním a vede.

3:1
    Výborně! Na Li teď produkuje chyby jak na běžícím páse a Lucie toho dokonale využívá! Češka vede rozdílem dvou her a nyní bude chtít svůj brejk potvrdit!

40-15
    Lucie Šafářová má dva brejkboly!

30-15
    Tenistka z Číny kazí nabíhaný volej. Tohle je míček zadarmo.

15-15
    Tentokrát to bylo v podání Na Li přesnější. Patnáct obě.

15-0
    Bekhendový úder favoritky doletěl do autu. Chtělo by to, aby Číňanka trochu znervózněla.

2:1
    Tak se to nakonec povedlo. Na Li posílá míček do autu a Šafářová si tak nakonec uhájila své podání!

A-40
    Tentokrát se misky vah přiklánějí na stranu pětadvacetileté Češky.

40-40
    Skvělý forhend Šafářové! Lucie aktivně odvrací i druhé brejkové nebezpečí!

40-A
    Na Li má další brejkbol.

40-40
    Číňance ale nevyšel return. Shoda.

30-40
    Češka nasměrovala svůj bekhend jen do sítě a bude se muset bránit hrozbě ztráty podání.

30-30
    Čtvrtá dvojchyba Lucie Šafářové.

30-15
    Na Li trefila míč nečistým způsobem a kulatý nesmysl tak přistál o něco dál, že by si favoritka zápasu byla přála.

15-15
    Poměrně dlouhá výměna končí nevynucenou chybou Šafářové.

15-0
    Úder Li byl až příliš moc razantní.

1:1
    Nyní už je ale srovnáno.

15-40
    Aut, o který se postarala čínská hráčka.

0-40
    Po kratším úderu Šafářové se dostala Na Li na síť, odkud s přehledem výměnu zakončila.

0-30
    Číňanka navyšuje své vedení.

0-15
    Zápas postrádá jakoukoliv hru na síti. Výjimkou je nynější smeč čínské tenistky, na kterou neměla Šafářová sebemenší nárok.

1:0
    A hned první s lehkým přispěním sítě někdejší přítelkyně Tomáše Berdycha využívá.

40-15
    Češka má dva gemboly na 1:0.

30-15
    Lucie otáčí nepříznivý vývoj gemu ve svůj prospěch.

15-15
    Nevynucená chyba Na Li.

0-15
    Číňanka vyhnala Šafářovou ven z dvorce a dostala se k síti. Lucie už se pak ve výměně "vezla" a ztratila ji.

0:0
    Začíná třetí set.

0:0
    O finalistce bude muset rozhodnout až třetí finálová sada.

3:6
    Gem a set Na Li.

30-40
    Tak to je škoda. Šafářová se dobrým returnem dostala do ofenzívy. Na Li se ale nakonec ze šlamastiky dostala skvělým úderem do kříže a má setbol.

30-30
    Dvojchyba.

15-30
    Míček získává Li Na.

15-15
    Forhend hraný po čáře zastavila síť. Záměr to byl dobrý, provedení horší.

0-15
    Nechytatelný bekhend nás přiblížil ke třetímu setu.

3:5
    Hra končí výborným podáním. Lucie se prozatím udržela ve hře o druhý set. Nyní však bude čelit podání soupeřky.

30-30
    Lucie trefila míček rámem a ten tak dolétl až kdesi mezi diváky.

30-15
    Bekhendový return Na Li zaplul do sítě.

15-15
    Po chvilce se ale bohužel urodila dvojchyba.

15-0
    Razantní forhend, který je navíc s přídomkem "vítězný".

2:5
    A další skvělý servis. Li je gem od vítězství ve druhém setu.

15-40
    Čínská jednička má po dobrém podání dva gemboly.

15-30
    Za vítězným bekhendem se Lucie pouze ohlédla.

15-15
    Nečistě trefený míček v podání Na Li. Míček zamířil daleko mimo hrací plochu.

0-15
    Return Šafářové zastavuje síť.

2:4
    Mnohem lépe! Šafářová se dostala blíže k síti a nekompromisním úderem učinila poslední gem minulostí.

40-30
    Tu první česká hráčka nevyužila. Jak naloží se druhým gembolem?

40-15
    A po pokaženém bekhendu v podání Li má Lucie dvě možnosti na snížení.

30-15
    Vydařený první servis.

15-15
    Vzápětí chybička Šafářové. Patnáct obě.

15-0
    Číňanka se teď pořádně proběhla, nebylo jí to ale nic platné.

1:4
    Náskok čínské hráčky je rázem velice výrazný. Uvidíme, zda se ještě dokáže Šafářová zmátořit či zda se dočkáme třetí sady.

15-40
    Li zahrála eso s pořadovým číslem čtyři.

15-30
    Lucie zahrála skvělý return, poté však vyrobila lacinou chybu a pyká za to ztraceným fiftýnem.

15-15
    Nevynucená chyba Li.

0-15
    Lucie se po dobrém podání favoritky nedostala ani do výměny.

1:3
    Bohužel. Do hry české tenistky se začínají vkrádat chyby a na skóre se to okamžitě projevuje.

30-40
    A ten skutečně přichází. Dokáže si s ním Lucie Šafářová poradit?

30-30
    Po zkaženém úderu Šafářové bude hrát Číňanka o premiérový brejkbol.

30-15
    Lucčin bekhend do rohu dvorce vrátila Na Li až za základní lajnu.

15-15
    Pohledná výměna, ve které měla Češka neustále navrch. Nakonec přiměla Šafářová soupeřku k chybě. Po patnácti.

0-15
    Šafářová tentokrát nevstupuje do gemu dobře a prohrává 0:15.

1:2
    Další dlouhý úder v podání Lucie. Hra putuje na adresu hráčky z Asie.

15-40
    Tenistka z Číny se dostává esem na gembol.

15-30
    Přepálený obouručný bekhend hráčky na příjmu má za následek vedení Li.

15-15
    Vzápětí je srovnáno. Patnáct obě.

15-0
    Číňanka vyhnala českou soupeřku ven z dvorce, poté však zkazila zdánlivě jednoduchý úder a z fiftýnu se tak raduje Češka.

1:1
    Další pohodový gem pro Lucii Šafářovou.

40-15
    Na esa je srovnáno. Lucka právě zahrála své druhé.

30-15
    S agresivním returnem soupeřky si Lucie nedokázala poradit podle představ. Stále má však mírně navrch.

30-0
    Eso!

15-0
    Podání Šafářové vrátila Li až za základní čáru.

0:1
    Po těsném autu Šafářové se rodí čistá hra.

0-40
    Li má tři gemboly.

0-30
    Tentokrát byl return české hráčky příliš dlouhý.

0-15
    Šafářová netrefila svůj return zrovna ideálně a míček tak dopadl jen těsně za síť. Z této pozice se soupeřka nemýlila.

0:0
    Začíná druhý set.

0:0
    Lucie Šafářová má náskok setu a rozhodně dnes není proti čínské favoritce, se kterou má výrazně negativní bilanci, bez šancí. Je to naopak Na Li, kdo si vyžádal rady kouče.

6:3
    Míček z rakety Li se snesl několik čísel za základní lajnu a první set je tak u konce!

40-15
    Češka má po bodu z podání dva setboly!

30-15
    A to platí i po další výměně. Tentokrát se Lucčin úder do dvorce nevešel.

30-0
    Na české hráčce není vůbec znát nějaká nervozita. Nyní se Lucie zaskvěla perfektním prvním podáním a od výhry v úvodním dějství ji tak dělí už jen dva vyhrané míče.

15-0
    Na Li se urputně bránila, nebylo jí to ale nic platné. Výměna končí povedeným vítězným forhendem Lucie Šafářové.

5:3
    A hned ten první znamená prolomené soupeřčino podání! Číňanka v rozhodující okamžik selhala a poslala obě podání do autu.

40-15
    Skvěle! Přestřelka od základních čar končí nevynucenou chybou čínské hráčky! Lucie má první dva brejkboly tohoto zápasu!

30-15
    Šafářová teď střídala kratší údery s těmi delšími a přináší jí to kýžené ovoce!

15-15
    Češka je však dnes výbornou soupeřkou. Tentokrát zahrála Lucie vítězný forhend po čáře a vysloužila si potlesk kanadského publika.

0-15
    Favoritka podává novými míči a začala skvěle.

4:3
    Následně už se zrodilo dobré podání, které vrátila tenistka z Číny pouze do sítě.

40-15
    Lucie zahrála svou premiérovou dvojchybu.

40-0
    Po příliš nízkém forhendu v podání Li disponuje Šafářová třemi možnostmi na ukončení tohoto gemu.

30-0
    Povedený winner Lucky.

15-0
    Číňanka posílá forhendový return pouze do deblového koridoru.

3:3
    Hra Na Li. Za šest gemů jsme nebyli svědky jediného brejkbolu.

15-40
    Na Li vytáhla ze svého repertoáru eso.

15-30
    Lucčin bekhend rozhoupal jen středovou síť.

15-15
    Po výborném prvním podání je však bleskově srovnáno.

15-0
    Dělový forhend Číňanky přistál jen o milimetry vedle čáry.

3:2
    Zahlášen aut. Pátý gem je u konce.

40-30
    Češka má gembol na 3:2.

30-30
    Zlobit se na sebe může ale i Lucie. Důvodem je dvojchyba.

30-15
    Nevynucená chyba Li, po které se na sebe Číňanka lehce zlobí.

15-15
    S míčkem hraným pod nohy měla Šafářová velké problémy a poslala jej pouze do zámezí.

15-0
    Return Li končí v síti.

2:2
    Čtvrtá hra končí esem z druhého podání.

30-40
    Číňanka se po dobrém servisu dostává na gembol.

30-30
    Vidíme však vyrovnaný gem. Třicet obě.

15-30
    Bekhend podávající hráčky zamířil do protipohybu té na příjmu.

15-15
    Lucie odpovídá rovněž vítězným forhendem.

0-15
    Za forhendovým winnerem čínské tenistky se Šafářová pouze podívala.

2:1
    Forhend Na Li zaplachtil do deblového koridoru. Stále čekáme na první brejk a vůbec bychom se nezlobili, kdyby přišel na řadu právě teď.

40-30
    Několik agresivních bekhendů své soupeřky dokázala Lucie vrátit, ten poslední ale ne.

40-15
    Pěkná výměna je okořeněna míčem pro Šafářovou.

30-15
    Své zaváhání ale čínská hráčka ihned napravila a snižuje.

30-0
    Číňanka pokazila return druhého servisu.

15-0
    Šafářová začala na podání dobře a vede 15:0.

1:1
    Je srovnáno, úder Lucky zastavila síť.

15-40
    Čistá hra to ale nebude. Li Na vyrobila dvojchybu, tento luxus si však za tohoto stavu může dovolit.

0-40
    Jedenáctá hráčka světa má tři gemboly. Šafářová se opět nedokázala dostat do výměny.

0-30
    Číňanka si po dobrém servisu připisuje další fiftýn.

0-15
    Lucie teď prokázala rychlé nohy, míček ale nakonec dopadl do velice těsného autu.

1:0
    Pokažený return znamená české vedení. Po změně stran bude podávat Li Na.

40-15
    Nyní už byl ale úder čínské hráčky dlouhý. Češka má dva gemboly.

30-15
    Favoritka snižuje povedeným bekhendem, který přistál přesně na základní čáře.

30-0
    Výborné podání Lucie. Li Na vrací míček pouze do sítě.

15-0
    Forhend Číňanky zamířil do těsného autu.

0:0

Podávat začne Lucie Šafářová.

Favoritkou dnes bude výše postavená tenistka, tedy Li Na. Číňanka vede také na vzájemné zápasy, když se jí podařilo Šafářovou porazit hned v pěti ze šesti zápasů. Lucie se radovala pouze v prvním měření sil, které se odehrálo v roce 2005 v portugalském Estorilu. Ve zbylých pěti utkáních uhrála sympatická Češka jediný set.

Obě hráčky dosud neztratily v Montrealu ani set. Pětadvacetiletá Šafářová, které patří v žebříčku WTA třiadvacátá pozice, si postupně poradila s Kazaškou Karatantčevovou, Australankou Stosurovou a naposledy také Italkou Vinciovou. Suverénně si počínala také světová jedenáctka Li Na, která na rozjezd porazila domácí naději Bouchardovou. Následně si Číňanka připsala další dva skalpy v soubojích s Italkou Erraniovou a Polkou Agnieszkou Radwaňskou.

Příjemný nedělní podvečer. Na turnaji v kanadském Montrealu dnes budeme sledovat semifinále s českou účastí. Na tamějším tvrdém povrchu se totiž představí Lucie Šafářová, která si to o postup do finále rozdá s Číňankou Li Na.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.