3:1 (0:1)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
Pátek 17.08.2012, 17:00 • Soukeník, Sezimovo Ústí • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítejte u utkání 3. kola druhé ligy. V netradičním termínu se střetne domácí Táborsko s Ústím nad Labem. Páteční podvečer si chtějí zástupci domácího klubu vyzkoušet ve srovnání s klasickým sobotním termínem.

Táborsko má po dvou zápasech na kontě jeden bod. Po domácí bezbrankové remíze s Čáslaví, ševci ztratili bod v nastavení v Mostu, kde prohráli 2:1. Pro utkání s Ústím se trenér Zákostelský musí obejít bez hvězdy Jana Šimáka, který laboruje se stehenním úponem. Nenastoupí ani Adnan Džafić, který byl v Mostě vyloučen. V útoku ho nahradí Miloslav Strnad.

Ústí nad Labem je na tom bodově ještě hůř. Jako jeden z kandidátů na postup má po dvou kolech na kontě nulu. Prohry 1:0 s Varnsdorfem a 1:2 se Znojmem znamenají pro Severočechy předposlední místo v tabulce druhé ligy. Ústí již ví, s jakým trenérem na Soukeník přijede. Dosavadní kouč Svatopluk Habanec totiž zamíří na Slovácko, ale v pátek ještě odkoučuje duel na lavičce Severočechů.

Utkání bude řídit tato trojice sudích: Proske - Zeman, Ratajová.

FC MAS Táborsko: Fryšták - Gallo, Smrek, Mráz, Kotrba - Ciferský, Dobal, Kočí, Jasanský - Mach, Strnad.

FK Ústí nad Labem: Novák - Džuban, Valenta, Štrbák, Dragoun, Volek, Folwarczny, Čtvrtníček, Dvořák, Zeman, Hrošovský.

Rozhodčí: Proske - Zeman, Ratajová.

Oba celky se rozcvičují na dokonale připraveném trávníku na Soukeníku. Předzápasovou rozcvičku doprovází slunečné počasí, které zřejmě vydrží po celý duel.

Hráči obou týmů zamířili do kabin.

Sudí Proske přivádí oba celky na hrací plochu. Domácí nastoupí v tradiční modrobílé kombinaci, Severočeši v červených dresech.

Hlavní rozhodčí Proske právě zahájil utkání na sportovním areálu Soukeník.

1

3
    Nebezpečně střílel Ciferský, ale jeho pokusu chybělo několik decimetrů.

6
    Jasanský rozehrál trestný kop vysoko nad branku.

8
    Smrek dostal dlouhý balon za obranu, ale nedokázal ho pořádně nacentrovat před branku.

9
    Dvořák přistrčil Macha, trestný kop pro domácí.

10
    Rozehrávka na krátko nevyšla, míč pro Severočechy.

11
    Do šance se řítil Strnad, ale zastavil ho ofsajd.

12
    Ústí rozehraje první roh.

13
    Obrovskou šanci měl po rohu Dvořák, ale z malého vápna branku překopl.

15
    Útočnou akci hostů zastavil ofsajd, ve kterém se ocitl Hrošovský.

16
    Strnad málem využil chyby jednoho ze zadáků soupeře, ale z úhlu brankáře Nováka neprostřelil.

18
    Severočeši jsou aktivnějším celkem, ale do šestnáctky se dostávají jen sporadicky.

20
    Roh pro ševce.

21
    Nakonec to byl pouze aut od rohového praporku, ze kterého nebylo vůbec nic.

23
    Z dálky napřáhl Valenta a Fryšták jeho štiplavý pokus vyrazil na roh.

24
    Ústí právě vstřelilo branku!
    A po rohovém kopu udeřilo. Míč po mlýnici ve vápně poslal do sítě MICHAL VALENTA.

26
    Další rychlý protiútok zastavil skluzem Ciferský.

27
    Jihočeši mohli bleskově odpovědět, ale Lukáš Mach střílel z dobré pozice pouze do připraveného brankáře Nováka.

28
    Jasanský vymýšlel uličku na Strnada, ale balon byl nakonec moc dlouhý.

31
    Ústí se po vedoucí brance stáhlo do obranné ulity a domácím se nedaří dostat do šancí.

33
    Rychlý útok Táborska předvedlo trio hráčů, které se dostalo samo až do vápna. Tam ale zaúřadoval Džuban a míč odkopl.

34
    Rohový kop obrana Severočechů bez problému odvrátila. Na zemi však zůstává ležet Miloslav Strnad.

35
    Ale už je na nohou a může se pokračovat.

37
    Za protesty vidí žlutou kartu Marián Štrbák.

39
    Dobal posílal bochánek do vápna, který však nebezpečí nepřinesl. Stejně pochodila i nabídka Kotrby.

40
    Kočího centr odvrátil na roh jeden z obránců.

41
    Na Jasanského centr si naskočil Mráz, ale svoji hlavičku nasměroval mimo branku.

42
    Ciferský se zapletl do svých kliček a odevzdává míč soupeři.

45
    Blížíme se do finále prvního poločasu, hlavní rozhodčí nastaví jednu minutu.

První poločas je minulostí a Ústí po něm vede 1:0, když jedinou branku vstřelil po rohu ve 24. minutě Valenta. Utkání je zatím hodně bojovné a žádný tým nemá výrazně navrch.

Hráči obou týmu se již volným krokem vrací na hrací plochu.

Ani jeden z trenérů nepřipravil žádnou změnu o poločasové přestávce.

46

47
    Strnad stál v ofsajdu, proto se ani nepokoušel volný míč dostihnout.

48
    Dobal pěkně přešel přes tři soupeře, pak ale odevzdal míč soupeři nepřesnou patičkou.

50
    Fryšták vyrobil obrovskou minelu, když netrefil skákající míč. Naštěstí pro domácí nebyl v okolí nikdo z hráčů v červených dresech.

52
    Kočí centroval do vápna a Džuban si ramenem skoro do branky. Domácí se zlobí, ale o penaltu se zřejmě nejednalo.

53
    Hrošovský obešel ve vápně Galla, vystřelil, ale Fryšták jeho střelu výborně vyrazil do bezpečí.

55
    Zeman zabíhal za obranu domácích, ale zastavil ho zdvižený praporek asistentky na pomezí.

56
    Hrošovský znovu pálil z hranice šestnáctky, tentokrát se jeho pokus mezi tři tyče nevešel.

57
    Rychlý protiútok Severočechů zakončil velice špatným centrem od pravé postranní čáry Zeman.

59
    Jihočeši jsou ve druhé půli jednoznačně aktivnější, ale v útoku zatím hodně bezzubí.

60
    Zdeněk Volek vidí žlutou kartu.

61
    Dobal poslal do vápna další centr, ale Smrekova hlavička zdaleka neměla gólové parametry.

63
    Pěknou akci Ústí zakončil nepřesnou střelou Zeman.

64
    Za zákrok na půlce vidí žlutou kartu Mráz.

65
    MAS právě vstřelil branku!
    Jihočeši srovnávají. Prodloužený míč po trestním kopu dorazil hlavou míč do branky STANISLAV SMREK.

66
    A Táborsko mohlo jít do vedení. Skákající míč fantasticky trefil Strnad, ale brankář Novák předvedl ještě lepší zákrok.

67
    Zmiňovaný obrat je tu. Po krásné akci Dobala po rohovém kopu míč dorazil do prázdné branky PETER MRÁZ.

70
    Žlutou kartu vidí Dvořák.

71
    Ve druhém poločase sledujeme výbornou podívanou. Z trestného kopu prostřelil ALEŠ KOČÍ z velké dálky vše, co mu stálo v cestě.

71
    Trenér Habanec připravil při své derniéře na lavičce Ústí první změnu. Hanich vystřídal Dragouna.

73
    Ožívají i fanoušci, kterých na Soukeník dnes nedorazilo příliš.

75
    818 diváků přihlíží dnešnímu utkání na Soukeníku.

77
    Severočeši jsou jako opaření po třech rychlých brankách a na nějaký další zvrat to nevypadá.

79
    Domácí pochopitelně již nikam nechvátají a pomaličku šetří cenné vteřinky.

81
    Kočí poslal do úniku Ciferského, který si však míč trošku ukopl a ze šance nebylo nic.

82
    Ostrý míč do vápna vyboxoval Fryšták.

83
    Druhé střídání Severočechů, Gulajev nahradil Dvořáka.

85
    Mach s Kotrbou dlouho šetřili čas u rohového praporku, čímž pobavili domácí příznivce.

85
    Taktická změna v modrobílém dresu, Kalášek střídá Kotrbu.

87
    U postranní čáry je připraven Voráček, schyluje se k dalšímu střídání.

88
    Strnad s Machem šli dva na jednoho, ale Strnad špatně nahrál a z šance nebylo nic.

89
    Obdobná situace skončila stejným výsledkem, tentokrát Strnad pokazil kličku.

90
    Je tu avizované střídání, Macha nahrazuje Voráček.

90
    Džuban si naskočil na trestný kop a Fryšták vytáhl skvělý zákrok.

90
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

91
    Ciferský viděl žlutou kartu.

Je konec a Ústí je po třetím kole bez bodu. Skvělý obrat Táborska ve druhé půli znamená první tři body Jihočechů v sezoně. Ode mne je to ze Soukeníku pro dnešek vše, hezký zbytek pátečního večera. (18:53:00)