HV71 – HC Slovan 2:0 (kon.) | Hamburg – Plzeň 3:2 (kon.) | Linköping – Vienna Capitals 3:4 (po s.n.)
TPS – Pardubice 2:4 (kon.) | Kärpät – Motor ČB 3:1 (kon.) | Kuopio – Chomutov 3:4 (po s.n.)
Jokerit – Ingolstadt 2:1 (kon.) | Eisbären – Kometa Brno 6:1 (kon.) | Luleå – Salzburg 7:2 (kon.)
JYP – Sparta 4:5 (po pr.)
Luleå Hockey
7:2 (4:2, 1:0, 2:0)
EC Red Bull Salzburg
Neděle 19.08.2012, 17:00European Trophy

Je dobojováno. Domácí Luleå velkým rozdílem poráží rakouský Salcburk a připisuje si další body do tabulky. Přeji příjemný večer. (19:38:25)

60:00

59:01
    Probíhá poslední minuta zápasu.

57:55
    Luleå právě vstřelila branku!
    Domácí tým využívá výhodu dvou mužů v poli. Pohlednou souhru zakončil TONI KOIVISTO. Asistence: Jens Jakobs, Johan Fransson.

57:28
    Hosté jdou do tří. Potrestán Kristler (SLZ) - 2 minuty za hrubost.

56:10
    Vyloučen Kinasewich (SLZ) - 2 minuty za hákování.

53:12
    Luleå utkání již jen dohrává. Naopak Salzburk se snaží výsledek alespoň trochu ještě upravit.

50:01
    Zápas se přehoupnul do poslední desetiminutovky. Domácí si drží pohodový náskok.

49:24
    Luleå se nedokázala prosadit. Soupeř je znovu v pěti.

47:24
    Další početní výhoda pro domácí tým. Vyloučen Bischofberger (SLZ) - 2 minuty za hákování.

46:25
    Jens Jakobs přihrál zpoza branky volnému JANU SANDSTRÖMOVI, jenž našel skulinku v horním rohu rakouské klece. Asistence: Jens Jakobs, Niklas Olausson.

45:46
    Mannberg se dostal přes dva obránce Salzburku, ovšem ani to nevedlo ke gólu. Hostující gólman úspěšnější.

40:01
    Red Bull vystřídal na začátku třetí třetiny gólmany. Mezi tyče se postavil Shawn Hunwick.

43:31
    Hosté jsou již v plném počtu. Luleå odehrála poměrně dobrou přesilovku, ale chyběl jí gól.

42:54
    V dobré pozici byl Vihko, ale nakonec minul branku.

41:31
    Potrestán Keller (SLZ) - 2 minuty za hru vysokou holí.

40:30
    Domácí tým hraje v plném počtu.

40:01

Ve druhé třetině se prosadili pouze domácí, kteří tak soupeři odskočili o další branku. Byli jsme svědky také bitky u střídaček.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:31
    Hosté jsou v plném počtu a nyní si zahrají chvíli početní výhodu.

36:31
    Raffl (SLZ) - 2 minuty za hákování. Domácí hrají 4 na 3.

35:30
    Dvě minuty se bude hrát 4 na 4. A následně si Salzburk zahraje tři minuty přesilovku 5 na 4.

35:30
    Současně vyloučeni: Cam Abbott (LUE) - 5 + 20 minut za hrubost, Chris Abbott (LUE) - 5 + 20 minut za hrubost, Steve Regier (SLZ) - 5 + 20 minut za hrubost, Mattias Trattnig (SLZ) - 2 minuty za hrubost.

35:30
    Již se zdá, že je vše uklidněno. Hráči se prali u střídaček. Rozdělují se tresty.

35:30
    Na ledě se strhla bitka.

31:46
    Hra pět na pět svědčí domácím. Odražený kotouč před gólmanem dorazil za čáru KARL FABRICIUS. Asistence: Joonas Vihko, Johan Fransson.

31:42
    Oba týmy jsou po delší době v plném počtu. Snad to tak vydrží.

29:42
    A další trest. Duncan (SLZ) - 2 minuty za hru vysokou holí. Hraje se tedy 4 na 4.

29:16
    Domácí jsou ve čtyřech.

29:13
    Fransson (LUE) - 2 minuty za vyhození puku.

27:16
    Salzburk tedy hraje přesilovku 5 na 4.

27:16
    Současně vyloučeni Jacobsson (LUE) - 2 minuty za napadení, k tomu ještě 2 + 2 minuty za hrubost. Latusa (VIE) - 2 + 2 minuty za hrubost.

27:16
    Na ledě se strhla menší šarvátka. Rozhodčí udělují tresty.

26:00
    Salzburk nebyl v přesilovce nebezpečný. Domácí celek již je v plném počtu.

24:00
    A nyní si zahraje přesilovku. Vyloučen Gunnarsson (LUE) - 2 minuty za držení.

23:17
    Salzburk se úspěšně ubránil.

21:17
    Vyloučen Ross (SLZ) - 2 minuty za hákování. Další výhoda pro domácí celek.

20:01

V první třetině jsme viděli šest branek. Lépe je na tom domácí Luleå, která si hlídá dvoubrankový odstup.

20:00

19:39
    S góly se nám roztrhl pytel. TONI KOIVISTO dostal pas od Niklase Olaussona a střelou do horního rohu dává čtvrou branku domácího týmu. Asistence: Niklas Olausson, Daniel Gunnarsson.

19:08
    Salzburg právě vstřelil branku!
    JUSTIN DiBENEDETTO využívá přesilovou hru. Asistence: Justin Keller, Ryan Glenn.

17:51
    Vyloučen Vihko (LUE) - 2 minuty za hákování.

17:17
    CAM ABBOTT využívá trestné střílení a jeho tým jde znovu do dvoubrankového vedení.

17:17
    Cam Abbott je faulován při úniku. Nařízeno trestné střílení!

15:48
    RYAN KINASEWICH dorazil střelu Stevena Regiera a Vídeň snižuje. Asistence: Steven Regier.

14:40
    Další pokus Salzburku. Welser vystřelil, ale brankář Rautio vytáhl jeden ze svých vynikajících zákroků.

14:10
    Chyby v obraně na obou stranách. Nejprve se nepodařilo domácím využít zmatku před brankou soupeře a následně neproměnil gólovou šanci DiBenedetto.

12:32
    Až nyní se podařilo skórovat. DANIEL MANNBERG trefuje rakouskou branku z brejku. Asistence: Robin Jacobson, Lukas Kilström.

11:29
    Red Bull je v plném počtu. Ve třech se ubránil.

10:32
    Domácí si vytvořili tlak před Auldem, posílají na něj jednu střelu za druhou, ovšem zatím bez výsledku.

09:29
    Těžká situace pro hosty. Na trestnou míří Trattnig (SLZ) - 2 minuty za vražení na hrazení.

09:04
    První dnešní vyloučení. Potrestán je Glenn (SLZ) - 2 minuty za držení.

07:24
    Chyba Salzburku ve vlastním pásmu. Ke kotouči se dostal Olausson, ale jeho střela z dobré pozice zasáhla jen brankáře.

06:05
    Oba manšafty začaly velmi dobře. Salzburg skvěle forčekuje, ovšem soupeř má lepší šance.

03:57
    Máme tu první branku zápasu. Postaral se o ni domácí ANTON HEDMAN, jenž zakončuje napoprvé po souhře bratrů Abbottových. Asistence: Chris Abbott, Cam Abbott.

02:06
    Berglund se snažil objet branku a zakončil, avšak hostující obránci mu tento plán zhatili.

00:53
    Viděli jsme první střelu na branku domácích, ale bez gólového efektu.

00:01

Zápas začne 17:10!

Luleå HF: Rautio (Gustafsson) - Skrbek, Fransson, Sandström, Gunnarsson, Kilström, Jacobsson, Svensson, Mannberg - Koivisto, Olausson, Jakobs - Klasen, Hirschovits, Fabricius - Ca. Abbott, Ch. Abbott, Hedman - Vihko, Fogström, Berglund.

EC Red Bull Salzburg: Auld (Hunwick) - Glenn, Lupaschuk, Welser, Trattnig, Pöck, Kristler, Ross, Pallestrang - Duncan, Kinsewich, Regier - DiBenedetto, Keller, Grenier - Bischofberger, Komarek, Latusa - Heinrich, Maxwell, Raffl.

Rozhodčí: Björk, Öhlund - Ahlström, Käck.

Mezi rakouské zástupce turnaje patří EC Red Bull Salzburg, jenž působí v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize. V rámci ET odehrál jedno utkání. V pátek porazil Oulun Kärpät.

Luleå HF je švédský celek hrající nejvyšší hokejovou ligu v zemi - Elitserien. V prestižním evropském turnaji odehrál letos jediné utkání a to v pátek, kdy porazil České Budějovice.

V rámci dalšího kola European Trophy se utkají celky Luleå HF a EC Red Bull Salzburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 4. Hedman (Abbott Ch., Abbott Ca.), 13. Mannberg (Jacobson, Kilström), 18. Abbott Ca. (pen.), 20. Koivisto (Olausson, Gunnarsson), 32. Fabricius (Vihko, Fransson), 47. Sandström (Jakobs, Olausson), 58. Koivisto (Jakobs, Fransson) - 16. Kinasewich (Regier), 20. DiBenedetto (Keller, Glenn)

Luleå Hockey: Rautio (Gustafsson) - Skrbek, Fransson, Sandström, Gunnarsson, Kilström, Jacobsson, Svensson, Mannberg - Koivisto, Olausson, Jakobs - Klasen, Hirschovits, Fabricius - Ca. Abbott, Ch. Abbott, Hedman - Vihko, Fogström, Berglund.
    EC Red Bull Salzburg: Auld (40. Hunwick) - Glenn, Lupaschuk, Welser, Trattnig, Pöck, Kristler, Ross, Pallestrang - Duncan, Kinsewich, Regier - DiBenedetto, Keller, Grenier - Bischofberger, Komarek, Latusa - Heinrich, Maxwell, Raffl.

Rozhodčí: Björk, Öhlund - Ahlström, Käck