BATE – Kirjat Šmona 2:0 (kon.) | AEL Limassol – Anderlecht 2:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Maribor 2:1 (kon.)
Braga – Udinese 1:1 (kon.) | Malaga – Panathinaikos 2:0 (kon.)
SC Braga
1:1 (0:1)
Udinese Calcio
Středa 22.08.2012, 20:45 • Estádio Municipal de Braga • Liga mistrů (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fanoušky dobrého mezinárodního fotbalu, dnes jsou na programu první zápasy 4. předkola letošního ročníku Ligy mistrů, Braga přivítá na svém stadionu Udinese Calcio.

Oba celky vstoupí do Ligy mistrů až dnešním zápasem, o něco rozehranější by měla být domácí Braga, jelikož portugalská Liga Sagres má za sebou už víkendové první kolo. Braga začala dobře, remíza 2:2 na půdě Benficy se určitě ještě může zhotovit v dalším průběhu sezóny. Serie A načne svou pouť až tuto sobotu.

SC Braga: Beto - Ismaily, Paulo Vinícius, Douglao, Leandro Salino - Custódio, Hugo Viana - Hélder Barbosa, Mossoró, Alan - Lima

Udinese Calcio: Brkić - Domizzi, Danilo, Benatia - Pereyra, Williams, Pinzi - Armero, Fabbrini, Basta - Di Natale

Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (vš. Německo).

1

2
    Hosté jsou od úvodu utkání mírně aktivnější.

3
    Poprvé si delší čas s míčem užijí také domácí fotbalisté.

4
    Ismaily sestřelil Fabbriniho, hrát tak mohou hosté.

5
    Domizzi tvrdě sestřelil Mossóra, domácí mají výhodu přímého volného kopu.

6
    Po několika odrazech se míč dostal až k Paulu Vinicíusovi, který ale prováhal nejlepší moment na zakončení,

7
    Di Natale si naběhl za obranu Bragy, Domizziova přihrávka al byla příliš dlouhá.

7
    Před Mossórem odvracel míč Benatia.

9
    Salino nedokázal propasovat přihrávku do pokutového území, hráči Udinese z rychlého protiútoku rovněž neuspěli.

10
    Di Natale načapán v ofsajdu.

12
    Alan hledal Héldera Barbosu, v poslední chvíli vše zachránil z pohledu hostů Basta, který odvrátil na roh.

12
    První roh domácích v dnešním utkání rozehraje kapitán Alan.

13
    A hned to bude další roh domácích.

13
    Giampiero Pinzi si nepochopitelně zpracoval míč rukou a sudí Stark bez váhání ukazuje hostujícímu záložníkovi žlutou kartu.

14
    Hugo Viana zkusil vypálit z velké dálky, jeho rána šla hodně vysoko nad.

15
    Custódio fauloval Fabbriniho, hosté mají po delší době možnost ohrozit Beta.

16
    Ismailyho centr prolétl napříč pokutovým územím.

17
    Leandro Salino ve snaze vybojovat rohový kop neuspěl.

17
    Lima se hnal na Brkićovu branku, Danilo ho ale nepustil do zakončení, bude z toho rohový kop.

19
    Williams podsekl Barbosovy nohy pár metrů za pokutovým územím hostů.

20
    Lima napálil míč ale pouze do vystavěné zdi.

21
    Domácí mají možnost čtvrtého rohového kopu.

21
    Tentokrát roh zahráli domácí na krátko a střelu Paula Viníciuse na poslední chvíli vytěsnil Brkić!

22
    Di Natalemu se nelíbil nějaký výrok rozhodčího, Stark ale italskému reprezentantovy uděluje žlutou kartu.

23
    Udinese právě vstřelilo branku!
    Hosté udeřili z první větší šance! Na krásný balón Di Nataleho si skvěle naběhl DUŠAN BASTA, který hlavou otevírá skóre dnešního utkání!

25
    Hra se hodně přiostřila, Custódio opět fauloval Fabbriniho.

30
    Domácí sice drží míč, ovšem na své vlastní polovině.

31
    Hugo Viana vypálil zpoza šestnáctky, Brkić bez problému zasáhl.

32
    Di Natale nedosáhl na Pinziho centr, dříve u míče byl Beto.

34
    Alan spadl po souboji s Williamsem v pokutovém území, rozhodčí Stark ale zapískal faul domácího hráče.

35
    Benatia podruhé v krátké době sestřelil Mossora a je už třetím potrestaným hráčem Udinese žlutou kartou.

37
    Stark si sjednává respekt mezi hráči, domlouvá Bastovy s Custódiem, který se postrkávali v šestnáctce.

38
    Armero se snažil vystřelit z velké dálky, trefil ale prvního hráče před sebou.

40
    Další Vianova rána z velké dálky skončila v náruči Brkiće.

41
    Na trávníku zůstal ležet Fabbrini, což se nelíbí domácím fanouškům, kteří na italského reprezentanta pískají.

43
    Už se znovu hraje, Viana opět pálil zpoza šestnáctky, tentokrát netrefil ani branku.

44
    Domizzi fauloval Limu, domácí tak mají možnost zajímavé standartní situace.

45
    Sudí Stark nastaví v první půli 1 minutu.

45+1
    V nastavení mají míč pod svou kontrolou hosté z Udine.

Po první půli tak vede Udinese po brance Dušana Basty z 23. minuty 1:0. Nutno ovšem zmínit, že aktivnější byla po celou dobu domácí Braga, fotbal se ale hraje na góly a na ty vede italský sok. Druhý poločas začne přibližně v 21:45.

46

47
    Lima si nabíhal v ofsajdu.

48
    V úvodu druhé půle vidíme hodně nepřesností na obou stranách.

49
    Custódio přepálil snad i skálu za hostující brankou, jeho střela šla hodně nad, všemu ale předcházel faul Limy.

49
    A Lima za své počínání nakonec vidí žlutou kartu.

50
    Barbosa hledal v pokutovém území Limu, který jen tak tak nedosáhl na míč.

51
    Lima z volného přímého kopu trestuhodně překopl branku snad o 3 metry.

52
    Paulo Vinícius pohlídal míč před Bastou.

53
    Barbosa si neporozuměl s Vianou, Fabbrini získal míč.

55
    Alan vypálil z voleje hodně nepřesně.

56
    Custódio s Williamsem předvedli velmi nevšední souboj.

57
    Beto vyběhl mimo šestnáctku, míč poté odkopl efektivními nůžkami.

58
    Táhlá střela Barbosy skončila těsně vedle levé tyče!

58
    A právě Héldeer Barbosa končí dnešní představení, vystřídal ho Rubén Micael.

60
    Lima zkusil vypálit z 20 metrů, netrefil zařízení.

61
    Hosté poprvé v druhé půli zaútočili, Di Nataleho střelu skvěle vyrazil Beto, který si skvěle počínal i při následné dorážce!

62
    Mossoró si dobře zaběhl na oblouček Viany za obranu, ten byl ale příliš dlouhý.

64
    Domácí mají stále dost času alespoň na vyrovnání, v druhé půli jsou v podstatě jediným týmem na hřišti, co se týče držení míče.

65
    Rubén Micael se předvedl nepřesnou střelou.

66
    Do pokutového území hostů létá jeden centr za druhým, Brkić ale zatím společně s obranou vše zvládá na jedničku.

67
    Viana vybojoval rohový kop.

68
    Custódiovu střelu zablokoval Danilo za cenu dalšího rohu.

68
    Braga právě vstřelila branku!
    Úchvatná rána ISMAILYHO z dobrých 30 metrů skončila přesně v šibenici, když se ještě otřela o břevno!

70
    Domácím fotbalistům narostli nová křídla.

71
    Braga rozjíždí další postupný útok.

72
    Hugo Viana opět vypálil z velké dálky, rána se mu ale vůbec nevyvedla.

73
    Hosté dvakrát střídají, ze hry odstoupili Diego Fabbrini a Roberto Pereyra, nahradili je Emmanuel Badu a Maicosuel.

75
    Di Natale se sám vyhnal do zázemí.

75
    Maurizio Domizzi vidí žlutou kartu za sestřelení Alana.

76
    Ismaily našel přesně hlavu Rubéna Micaela, který ale z velké dálky nedokázal zamířit přesně.

77
    Rubén Micael napřáhl zpoza šestnáctky a Brkić se musel hodně natahovat, aby ji vytáhl na rohový kop.

78
    Lima našel krásně Mossora, který se ale nedostal ke střele, navíc byl odpískán ofsajd.

79
    Limův centr odvrátil Domizzi na roh, znovu ale byli domácí v ofsajdu.

80
    Hosté se dostali do nebezpečné blízkosti domácí brance, centry létali z obou stran, nic z toho ale pro Udinese nebylo.

81
    Danilo přepálil jednoho z domácích hráčů a je už pátým hráčem italského klubu potrestaný žlutou kartou.

82
    Viana se pokusil překvapit Brkiće z volného přímého kopu, hostující obránci ale dobře zasáhli.

83
    Ismaily vybojoval roh.

84
    Domácí podruhé střídají, ze hry odstupuje Alan, místo něj přichází Ruben Amorim.

85
    Střídají také hosté, Pabla Armera nahrazuje Giovanni Pasquale.

86
    Lima vyprášil Brkićovy rukavice z velkého úhlu.

87
    Poslední střídání dnešního duelu, dolů jde Mossoró, závěr utkání si užije José Luís.

88
    Limova střela trefila Danila do hlavy.

89
    Domácí se dostávají do závěrečného tlaku.

90
    Německý rozhodčí Wolfgang Stark nastaví v dnešním zápase 3 minuty.

90+1
    Viana nastřelil opět jednoho z hostujících obránců.

90+2
    Lima vybojoval rohový kop.

90+3
    Hosté šli do rychlého brejku, zastavil je ale praporek asistenta rozhodčího.

První utkání 4. předkola Ligy mistrů mezi Sportingem Braga a Udinese Calcio skončilo smírně 1:1, v prvním poločase se za hosty trefil hlavou Dušan Basta, za domácí vyrovnal v 68. minutě úchvatným gólem Ismaily. V odvetě je tak vše otevřené, postoupit mohou stále oba týmy.

To je ode mně pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (22:37:28)