Česko – Rusko 5:1 (kon.)
Česko
5:1 (1:1, 4:0, 0:0)
Rusko
Pátek 24.08.2012, 17:00 • Víceúčelová sportovní hala, Slaný • Reprezentace žen do 18 let

58:28
    Vanišová nechtěla s kličkováním zůstat pozadu, její akci ale zastavilo hákování Nikolajevové (RUS).

55:40
    Musím říct, že kličky Mazánkové by se neztratily ani v mužském hokeji. Další nádherná prohazovačka mezi nohama bránící Rusky, klička do forhendu a střela, která však trefila jen břevno. Být to branka, tak by byla jednoznačně nejhezčí v dnešním zápase.

50:00
    Trejbalová může jít rovnou do šaten. Přesně v čase 50:00 dostává desetiminutový osobní trest.

47:26
    V udělování trestů pokračujeme. Mazánková se krásně prokličkovala do šance, kterou jí podražením zmařila Bulatovová (RUS). 4/3

47:04
    Současné vyloučení. Dvě minuty za hrubost dostává Dergačevová (RUS) a také Přibylová (CZE). Pokračuje se čtyři na čtyři.

46:54
    Češky dostávají puk do obranného pásma Rusek a dokonce zde vybojovali faul. Dvě minuty za hrubost dostává Nikolajevová (RUS).

46:31
    V první třetině nás čeká první vyloučení. Dvě minuty za držení hole dostává Pelikánová (CZE).

44:53
    A teď jí při střele jedné z Rusek zachránilo dokonce břevno. Sborná přidala ve třetí třetině, výsledek 5:1 se jí nelíbí. Komu by se taky líbilo prohrávat o čtyři branky..

41:40
    Teď ale obrovská příležitost pro Ščokinovou, která byla sama před Dvořákovou. Výborný zákrok české brankářky.

39:59
    Osm desetin před koncem je tady ještě jednou vyloučení. Dvě minuty za hákování dostává Tereza Vanišová (CZE).

37:41
    Česko právě vstřelilo branku!
    Uběhlo třináct sekund a je tady další branka. Znovu v tom měla prsty Vanišová, která dobře zavezla puk k brance a pak předložila KLÁŘE CHMELOVÉ, která střelou z první neměla problém trefit poloodkrytou branku. Asistence: Tereza Vanišová.

37:28
    Další krásná individuální akce už je okořeněna brankou. TEREZA VANIŠOVÁ sebrala na červené čáře kotouč, po dvou kličkách se dostala před brankářku a bekhendovou kličkou zvyšuje náskok Češek. Bez asistence.

33:21
    Dvě minuty za hákování ale znovu dostává česká hráčka, je jí Pelikánová (CZE).

31:10
    Sled vyloučení ale následuje nadále. Dvě minuty za podražení dostává Votravilová (CZE).

30:49
    Přesilovka Ruska je u konce. Mazánková se dostávala do velmi slibné příležitosti a Nikolajevové (RUS) nezbylo nic jiného, než hákovat.

29:21
    Po delší době vyloučení. Dvě minuty dostává za hru tělem Lédlová (CZE).

22:28
    A jízda domácího týmu ve druhé třetině pokračuje. Dá se říci, že šlo i o podobnou branku. Na kotouč pohybující se před brankou totiž nejlépe zareagovala DOMINIKA VOTRAVILOVÁ a během chvíle vede český tým o dvě branky. Bez asistence.

21:16
    Přesilovka skončila, ale Češky se prosazují až po ní. Mazánková dostala puk před branku, odkud zamířila přesně za Kondakovovou DOMINIKA LÁSKOVÁ. Asistence: Klára Mazánková, Sára Sadílková.

18:52
    A znovu trest, dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí dostává kapitánka Pavlovová (RUS).

17:17
    A přichází další vyloučení, dvě minuty za držení pro Tejralovou (CZE).

16:07
    A tak se ukázala aktivní kapitánka Rusek Pavlovová, která v brejku chytře mířila mezi betony. Dvořáková trochu se štěstím, ale přesto zasahuje.

15:27
    Anna Timofejevová (RUS) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

14:24
    Vanišová s Přibylovou pádily na samotnou brankářku Kondakovovou. Vanišová nahrávala, ale Přibylové puk přeskočil hokejku. Velká škoda, podobné šance by měli domácí proměňovat.

12:09
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Také Rusky početní výhodu využívají a to velmi brzy. V mele na brankovišti se nejlépe zorientovala DIANA BULATOVOVÁ, která dostala puk do branky. Bez asistence.

11:57
    A další vyloučení. Rusky se dostávaly do akce dvě na dvě a tak si faulem pomohl český tým. Dvě minuty za hákování pro Walicová (CZE).

10:19
    Branka ale padla z poměrně nenápadné akce. Kolowratová dostala za brankou trochu prostoru a před brankovištěm našla najíždějící VENDULU PŘIBYLOVOU, která se trefila přesně mezi betony. Asistence: Samantha Kolowratová.

08:55
    Na světě je další vyloučení, dva minuty dostává znovu za podražení další ruská hráčka, tentokráte Dergačjovová (RUS).

05:53
    První vyloučení hned vzápětí také na české straně, dvě minuty za sekání dostává Chmelová (CZE).

03:34
    První vyloučení Rusek na sebe nenechalo dlouho čekat. Dvě minuty za podražení dostává Bulatovová (RUS).

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 11. Přibylová (Kolowratová), 22. Lásková (Mazánková, Sadílková), 23. Votravilová, 38. Vanišová, 38. Chmelová (Vanišová) - 13. Bulatovová

Česko: Dvořáková (Peslarová) - Tejralová, Kolowratová, Pelikánová, Brotánková, Walicová, Jančová - Přibylová, Chmelová, Vanišová - Lásková, Mazánková, Sadílková - Votravilová, Lédlová, Pejzlová - Bukolská.
    Rusko: Kondakovová (Morozovová) - Nikolajevová, K. Timofejevová, Chistjakovová, Kovaljová, Novikovová, Spasičová, Šaškovová, A. Timofejevová - Bulatovová, Kokoškinová, Pavlovová - Kovaljovová, Šedelinskajaová, Ščokinová - Dergačevová, Bocharovová, Štarjovová - Isinbajevová, Kitajevová, Rachimovová.

Rozhodčí: Nelibová - Malá, Dvořáková