FK Senica
0:1 (0:0)
TJ Spartak Myjava
Pátek 24.08.2012, 20:00 • Štadión FK Senica • Niké liga

Závar před bránou nedokázali Seničané využít a tak toto utkání prohrávají. Senica nebyla horším týmem, ale jak to tak ve fotbale bývá rozhodl počet branek a tu vstřelili dnes pouze fotbalisté Myjavy. Brankou ze 78. minuty rozhodl toto utkání Petr Černáček a Myjava si tak připisuje historicky první vítězství v nejvyšší soutěži.

Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží. (21:53:16)

90+4
    Závěrečný rohový kop pro Senicu!

90+4
    Neoveský vyzkoušel technickou střelou pozornost Švengera a nemříil vůbec špatně, ale míč skončil těsně nad břevnem.

90+4
    Již plyne poslední minuta nastavení a míč mají na svých kopačkách hosté.

90+2
    Neuvěřitelné co se nyní děje! Michal Ďuriš nastřelil nejdříve tyč, poté Šebek krásným lobem přehodil brankáře, ale jeho míč skončil na břevně a nakonec opět Ďuriš střelou trefuje brankáře Švengera. Již mohlo být rozhodnuto!

90+1
    Čtyři minuty se budou nastavovat a šance Senice tak ještě stále žijí.

90
    Wijlaars vidí žlutou kartu v samém závěru utkání a míč je tak na polovině Senice v moci Myjavy.

89
    Križko dostal míč v pokutovém území, ale jeho střela levačkou letěla nad myjavskou bránu.

88
    Diviš mohl vyrovnat, ale jeho střela nemohla Solničku ohrozit.

87
    Myjava sbírá vteřinky a konec utkání se pro Senicu blíží neuvěřitelně rychlým krokem.

86
    Posledním střídáním hostí je příchod Ďuriša za Diana.

85
    Seničané buší do obrany Myjavy, ale ta je kompaktní. Nervozita domácích by se dala krájet.

83
    Masaryk pouze v ofsajdě a vzrušení je tak naprosto zbytečné.

81
    Šebek viděl žlutou kartu a je tak dalším potrestaným hráčem hostí.

81
    Senica doufala ve tři body a narážela na obranný val Myjavy. Nyní se hosté ještě více zatlačují do obrany a stav jim hraje do karet.

79
    Krajčík nahrazuje zraněného Frýdeka, kdyby toto střídání přišlo o pár vteřin dříve, je otázkou zda by úvodní branka zápasu vůbec padla.

78
    Myjava právě vstřelila branku!

Zřejmě jsem to přivolal. MARTIN ČERNÁČEK zůstal naprosto sám na malém vápně a nedal šanci Švengerovi. Za inkasovanou brankou můžeme hledat i to, že Frýdek zůstal ošetřován za brankovou čarou a nikdo ho v obranné fázi nenahradil.

77
    I Myjava ukazuje, že umí hrát dopředu. Senica sice je aktivnějším týmem, ale musí si dávat pozor i na zadní vrátka.

75
    Diváci jednoho i druhého týmu se nyní sympaticky překřikují. Senica - Myjava tohle nyní krásně zní stadionem.

72
    Matěj Siva takticky fauloval pronikajícího Masaryka a vidí žlutou kartu.

71
    Neoveský střídá v myjavském dresu Kukoľa.

70
    Máme za sebou již sedmdesát minut hry a utkání stále nenabídlo jedinou branku. Tento bezbrankový výsledek určitě více vyhovuje hostům z Myjavy.

68
    Druhé střídání domácích. Odchází v prvním poločase hodně nebezpečný Blackburn, kterého nahradil Masaryk.

68
    Utkání sleduje 3945 diváků.

68
    Hráči Senice se snaží, to jim nemůžeme upřít, jenže pozorná obrana Myjavy nepouští soupeře k žádné velké šanci.

65
    Frýdek rozehrával standartku ze dvaceti metrů, jeho pokus však neměl dostatečnou razanci a tak si Solnička pro míč v pohodě došel.

64
    Na obou stranách diktují tempo hry nepřesnosti.

62
    Výhoda Myjavy přerušena a Koutný vidí žlutou kartu za nepovedený skluz.

61
    Ozývají se domácí příznivci, kteří ženou svůj tým dopředu.

60
    Jaroslav Diviš se ocitl ve svém první šanci, dostal dobrý pas po pravé straně, ale přesným skluzem obrana Myjavy odvrátila na roh.

57
    Tomáš Marček vystrašil domácí publikum. Marček neváhal ani vteřinku a z hranice velkého vápna napálil míč na Švengera, který reflexivně vyrazil na rohový kop.

56
    Střídání i na druhé straně. Odchází Černý, kterého nahrazuje Diviš a to se evidentně líbí domácím příznivcům.

55
    Po předchozí srážce musel být myjavský hráč Kosík střídán, nahradil ho Šebek.

55
    Kapitán Senice Kóňa poslal nebezpečný centr do pokutového území, ale Kalabiška na míč nedosáhl.

53
    Dva hráči se srazili v pokutovém území Senice a oba jsou nyní ošetřování přímo na hrací ploše.

51
    Milan Švenger musel zasahovat a jeho zákrok příliš nepřesvědčil. Míč pouze vyrazil před sebe, kde stál naštěstí pouze jeho spoluhráč.

50
    Jeden postupný útok za druhým se valí na myjavskou bránu, ale do další šance se Seničané zatím nedostávají.

47
    Neuvěřitelná tutovka Blackburna, před kterým se míč objevil z čista jasna. Blackburn zůstal opařen svou příležitostí a tak jen tak lehce nasměroval míč na soupeřovu bránu. Solnička stál přesně tam, kde přiletěl míč a drží tak Myjavu nad vodou.

46
    Druhou půli otevřeli výkopem fotbalisté Myjavy, ale jejich první útok skončil nepřesnou přihrávkou.

46

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, ale Seničané přesto mohli vést. Své největší šance však neproměnili a po poločase je tak stav bezbrankový. Uvidíme, s čím příjdou oba týmy do druhé půle.

45
    JIž plyne poslední minuta utkání a vypadá to, že se nastavovat nebude ani minuta.

44
    Sládek dostal míč na úrovni šestnástky, ale dobře si ho pohlídali obránci Senice.

43
    Kalabiška dostal dobrý pas na levé křídlo, ale svůj centr poslal přímo do náruče Solničky.

42
    Seničané jsou určitě aktivnějším týmem, ale své největší šance v poločase nevyužili. Nyní se hra poměrně uklidnila a vidíme pouze mnoho nepřesností.

40
    Sládek je dalším potrestaným hráčem hostí. Nyní místo fotbalové krásy vidíme přehlídku žlutých karet.

39
    Máme zde první žlutou kartu utkání, kterou vidí Michal Dian po nepříjemném šlapáku na jednoho ze Seničanů.

38
    Kuračka rozehrával standartní situaci, ale míčem pouze zahřál rukavice připraveného Švengera.

37
    Blackburn odcentroval na Kalabišku, který dokázal zakončit, ale jeho střele chyběla potřebná razance. Přesto musel Solnička na zem.

35
    Pavlík přiklepl míč Blackburnovi, který neváhal a vypálil. Solnička se proletěl vzduchem, ale míč naštěstí pro něj minul tři tyče.

34
    Frýdek vybojoval rohový kop, po kterém vyřešil menší závar dlouhým odkopem Marček.

31
    Blackburn našel šikovně Kalabišku, který se bál vystřelit levačkou a tak zasekl, ale toho využil obránce Myjavy a zabránil tak možnému nebezpečí.

30
    Kukoľ nasadil jesličky jednomu z domácích a poté padl na zem, podle rozhodčího bylo vše v pořádku.

29
    Hra nyní nabrala tempo, uvidíme jak dlouho to fotbalistům vydrží.

27
    Neuvěřitelný závar před bránou Myjavy! Odražený míč po jedné střele se dostal k jednomu z hráčů, po další střele se míč odrazil k Blackurnovi, který taktéž nevyzrál na Solničku. Myjavčané poté raději odkopli na rohový kop.

26
    Po rohovém kopu zůstali Seničané v útoku a zahrozili. Pozorný Solnička však centr na malé vápno bezpečně udržel v rukavicích.

25
    Nebezpečný dlouhý aut přeskákal šestnástkou Myjavčanů a dezorientovaná obrana raději odvrátila na roh.

24
    Hraje se převážně ve středu hřiště a občas jsou slyšet z tribun nespokojené výkřiky, které mají za úkol namotivovat hráče Senice.

21
    Dian dlouho váhal se střelou a nakonec se odhodlal vypálit levačkou. Jeho střela však letěla nad bránu Senice.

18
    Další velká šance Senice! Kalabiška zabojoval a získal na první pohled ztracený míč. Dokázal odcentrovat na Blackburna, toho však míč přeletěl a jeho zakončení dokázal Solnička vyrazit na roh. Z toho Seničané nic nezískali.

17
    Blackburn v nadějné šanci volil efektní zakončení nůžkami, ale jeho pokus skončil těsně mimo brány.

16
    Myjavčané se přece jenom trošku osmělují, ale ani jejich snažení nevede k žádné větší akci a tak zatím čekáme na první větší ohrožení brány.

14
    Nebezpečný rohový kop Seničanů Solnička pouze vyboxoval, ale jeho nepřesvědčivý zákrok stačil.

12
    Solnička dost podcenil střelu senického kapitána Kóňu, která těsně minula pravou tyč myjavské brány.

11
    Tomáš Marček se pokusil o střelecký pokus z dobrých čtyřiceti metrů, ale střela byla zblokována na aut.

9
    Na konci deváté minuty se dostali Seničané do nadějné šance po kombinaci z levé strany dostal dobrý míč do šestnástky Černý, ale nedokázal míč dostat před bránu přes pozorného obránce.

7
    Aktivnější v úvodu rozhodně domácí, ale jejich snažení troskotá na nepřesných finálních přihrávkách.

5
    Rohový kop se Seničanům vůbec nevydařil a od brány tak může odkopávat Solnička.

5
    Tomáš Kóňa zakončoval standartní situaci stříleným centrem, ale pozorná obrana Myjavy odvrátila na roh.

3
    Poprvé se k míči dostali i Myjavčané, po faulu se o dlouhý centr do šestnástky snažil jeden z hostů, ale centr nenašel nikoho.

2
    Na dlouhý aut si nejvýše vyskočil domácí Tomáš Kóňa, ale jeho hlavička nemohla ohrozit bránu Myjavy.

1
    Utkání otevřeli svým výkopem fotbalisté Senice, kteří tak zakládají první útok.

1

-1
    Obě družstva právě přichází na hrací plochu za potlesku diváků.

-5
    Stadion v Senici se slušně zaplňuje a nás tak čeká opravdový fotbalový svátek. Vždyť již den před utkáním se podle sportovního ředitele FK Senica Dušana Vrťa prodalo 3000 lístků a určitě nezůstane jenom u tohoto čísla.

Hlavním trenérem Senice je Zdeněk Psotka, který má k dispozici tyto náhradníky: Šulla - Krajčík, Štepanovský, Diviš, Varadi, Masaryk, Diarrassouba.

Hlavním trenérem Myjavy je Ladislav Hudec, který má na lavičce těchto sedm hráčů: Székely - Jastráb, Neoveský, Petráš, Ďuriš, Šebek, Straka.

FK Senica: Švenger - Frýdek, Brabec, Pavlík, Wijlaars - Križko, Kóňa (C), Koutný, Černý, Kalabiška - Blackburn

TJ Spartak Myjava: Solnička - Siva, Mrva, Černáček (C), Čalustín - Dian, Kukoľ, Kuračka, Marček, Sládek - Kosík

Rozhodčí: Kružliak - Somoláni, Vorel.

Čeká nás určitě velice zajímavé utkání, ve kterém jsou mírným favoritem hráči Senice, ale derby bývají vždy velmi ošemetná. V historii klubů nenajdeme žádný vzájemný ligový zápas, ale v ligovém poháru se střetly týmy hned dvakrát. V roce 2009 i o rok později se radovali z postupu vždy hráči Myjavy.

Nováček této soutěže bojuje co může, ale na své první ligové vítězství stále čeká. Po dvou remízách ze druhého a třetího kola přišla šňůra tří porážek a Myjava tak má co napravovat. V posledním utkání podlehla doma Bánské Bystrici 0:1 gólem z 83. minuty.

FK Senica

Ani jeden z týmů zatím v soutěži nepředvádí nijak oslnivé výsledky, ale lépe jsou na tom určitě hráči Senice, kteří vyválčili 6 bodů za dvě výhry a čtyři porážky. Letošní ročník měli navíc obohacen o start v Evropské lize, kde po vítězství nad MTK Budapešť podlehli Apoelu Nikosie. V posledním ligovém utkání odcházeli s prázdnou ze hřiště bratislavského Slovanu po těsné porážce 0:1.

Předehrávka 7. kola slovenské nejvyšší soutěže nabídne utkání Senice s nováčkem z Myjavy. Zápas se bude jistě odehrávat v bouřlivé atmosféře, vždyť se jedná o derby - obě města totiž od sebe dělí pouze třiadvacet kilometrů!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.