Liberec – Brynäs 1:2 (kon.) | Fribourg – TPS 2:1 (po pr.) | Zürich – Jokerit 2:3 (kon.)
Pardubice – Djurgården 5:1 (kon.) | Zug – IFK Helsinky 5:4 (po s.n.) | Bern – Tappara 3:4 (po pr.)
Mannheim – Färjestad 2:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Djurgårdens IF
Sobota 25.08.2012, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • European Trophy

Domácí výběr koučů Hynka a Lubiny vítězí po poklidném průběhu, kdy k výhře nakročil již v povedené první třetině, kterou vyhrál o tři branky. Ve zbytku utkání ještě přidal branky dvě a když se jednou trefil i Djurgårdens IF, je konečný stav 5:1. (20:10:04)

A tři hvězdy jako nejlepší hráč utkání je zvolen Vladimír Sičák.

Dvě poté domácí kapitán Aleš Píša.

První hvězdu utkání si připisuje hostující Pettersson.

60:00

59:54
    Brejk hostů končí na připraveném betonu Dušana Salfického.

59:34
    Pardubice kombinují s pukem na hokejkách v útočném pásmu, ale střely nepřicházejí.

58:59
    Poslední přesilovka utkání je přiřčena domácím. Dvě minuty Weigel za podražení.

58:51
    Z pravé strany ještě zakončil Šagát a po něm i Brendl, ale Pickard již šestou branku obdržet nechce a rány chytá do výstroje.

58:18
    Utkání se již dohrává. Pardubice kombinují na vlastní polovině.

57:28
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Domácí tým přidává v závěru utkání pátou branku. Pickard v brance Djurgårdens IF odolával opakovanému zakončení Semoráda až se puk odrazil před odkrytou branku na hůl TOMÁŠE NOSKA, pro kterého to již nebylo těžké a v klidu zakončil do sítě. Asistence: Jan Semorád.

56:57
    Možný brejk Djurgårdens IF zastavuje velmi dobrým zákrokem holí zadák Pardubic Jiří Vašíček.

56:10
    Šance Pardubic! V dobré pozici se zjevil Jan Buchtele, který si puk stáhnul pod sebe a prudkou ranou vypálil na Pickarda, jenž však zasahovat nemusí, jelikož jde touš mimo jeho klec.

55:22
    Andersson poté vypálil od modré čáry směr Salfický. Domácí brankář ránu viděl a betony ji vyráží do rohu kluziště.

54:17
    Brendl po převzetí puku v útočném pásmu zkoušel chytře posunout na Beeche, ale hostující Andersson dobře předvídal a puk tak získal on.

53:18
    Noskův vpád do útočného pásma zastavuje obrana Djurgårdens IF a Jimmie Ölvestad poté vyhazuje touš do střední třetiny.

52:48
    Petterssonova skrytá rána z pravé strany končí v lapačce připraveného Salfického.

52:30
    Dnešní duel sleduje 2436 diváků.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 4. Šagát (Sičák), 6. Kočí (Píša, Somík), 9. Sičák (Nosek, Brendl), 37. Kousal, 58. Nosek (Semorád) - 30. Pettersson (Holmqvist, T. Eriksson)

HC Dynamo Pardubice: Salfický (Růžička) – Kočí, Píša, Sičák, Kolář, Benák, Vašíček, Drtina – Somík, Beech, Brendl – Starý, Zohorna, Šagát – Buchtele, Kousal, Nahodil – Cetkovský, Nosek, Semorád – Březina.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Djurgårdens IF: Pickard (Reideborn) – Pettersson, Lidström, Falk, Gustafsson, Holm, Andersson – Blomstrand, Weigel, Aberg – Bremberg, Ottoson, Ölvestad – Sörensen, Eklund, H. Eriksson – Ljungh, Holmqvist, T. Eriksson.

Trenér: Charles Berglund

Rozhodčí: Minář, Smitka – Kis, Hejl