Č. Lípa – Varnsdorf 2:0 (kon.) | Jablonec n. J. – Vilémov 3:1 (kon.) | Vyšehrad – Písek 2:0 (kon.)
Vlašim – Pardubice 0:1 (kon.) | Kutná Hora – Slavia 0:1 (kon.) | Ústí n. L. – Most 2:0 (kon.)
Strakonice – Bohem. Pr. 1:1 (po pen.) | Nové Strašecí – Chomutov 0:1 (kon.) | Karviná – Ostrava 1:2 (kon.)
Kroměříž – Břeclav 2:0 (kon.) | Brumov – Slovácko 3:5 (kon.) | Třebíč – Znojmo 0:0 (po pen.)
Zábřeh – HFK Olomouc 1:1 (8:9 po pen.) | Kolín – Dukla Praha 0:1 (kon.) | Uničov – Opava 3:3 (po pen.)
Prostějov – Olomouc 1:4 (kon.) | Frýdek-Místek – Zlín 0:1 (kon.) | Svitavy – Jihlava 1:2 (kon.)
Karlovy Vary – Žižkov 0:0 (po pen.) | Meteor – Bohemians 1905 3:1 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
2:0 (0:0)
FK Baník Most 1909
Středa 29.08.2012, 17:00 • Městský stadion, Masarykova 228, Ústí nad Labem • Pohár FAČR

Vítáme vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem. Utkání začíná v 17:00 hod.

Příjemné středeční fotbalové odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho svede bitvu v rámci Poháru České pošty poslední tým tabulky z druhé fotbalové ligy FK Ústí nad Labem a aktuálně devátý tým stejné soutěže FK Baník Most. Ústečtí nedokázali v ani jednom ze čtyř ligových zápasů bodovat, dnes budou mít svěřenci Přemysla Bičovského možnost se psychicky zvednout a napravit nevydařený vstup do letošní sezóny. V tomto severočeském derby to proti soupeři z Mostu nebudou mít jednoduché, fotbalisté Baníku letos v lize pouze jednou ze čtyř utkání prohráli.

Poslední ligová utkání obou celků (4. kolo II. fotbalové ligy):

FK Ústí nad Labem - FK Viktoria Žižkov 0:2 (0:2)
    Branky: 7. Surynek, 13. Bartl. Rozhodčí: Adam - Kotík, Trávníček. ŽK: Folwarczny, Dragoun (oba UNL) - Šťastný, Sloboda (oba ZIZ). Diváci: 945.

FK Baník Most - FC Graffin Vlašim 1:1 (1:0)
    Branky: 39. Pilař - 65. Jícha. Rozhodčí: Lerch - Zeman, Vlasjuk. ŽK: Mujagič, Duvnjak, Pospíšil, Procházka (všichni MST). Diváci: 885.

Arma se momentálně nenachází v herní pohodě, podruhé stane na lavičce Severočechů nový kouč Přemysl Bičovský. Loňský vítěz II. fotbalové ligy se bude snažit udělat vše pro to, aby navázal na výborné výsledky z loňského ročníku. Uvidíme, zda se ústeckému fotbalovému klubu podaří začít novou sérii vítězných zápasů. Oponent domácího trenéra exústecký Michal Zach dokázal se svými svěřenci zatím získat pět bodů, což řadí celek Mostu, jak již bylo zmíněno, v tabulce na průběžné deváté místo. Podobně jako ústecký kádr i mostecký prošel přes letní přípravu velkou obměnou.

Do druhého kola Poháru České Pošty postoupili fotbalisté Ústí nad Labem bez problémů, na půdě farmy z Lovosic zvítězili 7:0. Dnešní soupeř Army postoupil taktéž bez inkasované branky, vítězství 2:0 hovoří za vše. O branky Mostu se postarali Lácha a Mujagič, což jsou hráči ligových Teplic. Patrika Láchu navíc znají ústečtí příznivci z postupové sezony.

FK Ústí nad Labem: Zacharda - M. Zeman, Džuban, M. Valenta, L. Dvořák - Volek, J. Peterka, Hrošovský, Benčík - Moulis, Veverka. Trenér: Přemysl Bičovský.

FK Baník Most: Pokorný - P. Novotný, Lafrance, J. Procházka, Šraga - Kotlan, Schut - Mujagič, Lácha, Štefko - Duvnjak. Trenér: Michal Zach.

Rozhodčí: Kovařík - M. Štěrba, V. Štěrba; delegát: Melichar.

Náhradníci:

FK Ústí nad Labem: R. Novák - Hanich, Štrbák, Gulajev, Dragoun, Folwarczny, Čtvrtníček.

FK Baník Most: Kalbač - Soukup, Pospíšil, Nobst, Pilař, Koudelka, Běloušek.

V brance domácích se dnes poprvé v letošním ročníku představí Zdeněk Zacharda, Radim Novák bude odpočívat na lavičce.

Radim Novák byl zbaven také kapitánské pásky, tu bude mít dnes na sobě Lukáš Dvořák, kapitánem Mostu je Jan Procházka.

1

1
    Hosté začínají výkopem ze středu hřiště.

2
    První šanci si připravili fotbalisté Baníku. Z hranice velkého vápna však nemířil přesně Duvnjak.

3
    Svěřence Michala Zacha brzdí při zakládání další ofenzivní akce ofsajd.

4
    Ústečtí budou zahrávat standardní situaci z pětadvaceti metrů.

5
    Centr Benčíka byl dobrý, ale Veverka ani Moulis nedokázali míč před brankářem Pokorným zpracovat.

6
    První rohový kop utkání budou zahrávat hráči Mostu. Míč na roh si staví Lácha.

7
    Míč po rohu hostů odvrátili fotbalisté Ústí nad Labem do bezpečí.

8
    Modrobílí kombinují na útočné polovině, zatím bez střeleckých pokusů.

9
    Když už se domácí dostali na hranici velkého vápna, je odpískaný ofsajd.

10
    Těsně od rohového praporku bude zahrávat Volek trestný kop.

10
    První větší šance Army! Centr Volka se snášel k tyči Pokorného, mostecký strážce svatyně se vyznamenal pohotovým výskokem.

11
    První rohový kop domácích branku Jakuba Pokorného neohrozil.

12
    Záložník Schut zůstal ležet na polovině hřiště.

13
    Pas na Veverku byl příliš dlouhý, balón v zázemí.

15
    Velmi sporný ofsajd Ústí nad Labem.

16
    Střelecký pokus Štefka vytěsnil bravurně Zacharda na rohový kop.

17
    I k druhému rohu hostů se stavil Lácha, ústecká defenziva byla na dlouhý míč připravena.

19
    Volek zbytečně před velkým vápnem kličkoval, když mohl přihrát volnému Benčíkovi, Veverkovi či Moulisovi. Zahozená šance.

20
    Zacharda vyběhl pět metrů před velké vápno, aby odvrátil brejk Duvnjaka.

Jen podotýkám, že domácí nastoupili k dnešnímu utkání ve formaci 4-4-2, hosté zvolili podle předzápasových zpráv od vedoucího mužstva formaci 4-2-3-1.

21
    Ústečtí mají k dispozici druhý rohový kop.

22
    Centr se Hrošovskému vydařil, když se snesl přesně na hlavu Džubana. Poslednímu jmenovanému stál v cestě výtečný Pokorný, další roh.

23
    Tentokrát se v dobré brankové příležitosti octl po rohovém kopu Dvořák, jenž ale nedokázal prostřelit obranný val bránících hráčů.

25
    Moulis aktivně napadal rozehrávku hostů, míč se útočníkovi Army ale ukradnout nepodařilo.

27
    Ošetření si žádá Benčík, který míří za postranní čáru.

28
    Hrošovský se snažil překvapit mosteckého brankáře střelou z dálky k pravé tyči. Gólman Baníku připraven.

29
    Opět další elegantní výběh předvedl domácí strážce svatyně. Zacharda dokázal odvrátit další nebezpečnou situaci pro modrobílé hlavičkou.

30
    Mostečtí budou kopat třetí rohový kop.

31
    Kevin-Piere Lafrance mířil nad branku Zdeňka Zachardy po zahrání rohu Patrikem Láchou.

33
    Moulis s Benčíkem si vyměňovali míč ve střední části hřiště. Balón skončil po několika kombinacích nakonec v autu.

34
    Svěřenci Přemysla Bičovského mají míč na kopačkách před Jakubem Pokorným, vystřelit v posledních minutách ale nedokázali.

36
    Hosté dnes podruhé v ofsajdové pozici.

37
    Kupředu šel Benčík s Moulisem. Poslední jmenovaný ve finální přihrávce hledal volného Veverku, ke kterému se ale míč vůbec nedostal.

38
    Další velká příležitost Volka, který střílel z hranice velkého vápna. Střelecký pokus nakonec tečoval obránce Mostu, a tak k vidění bude další rohový kop Ústí nad Labem.

39
    Z rohu se Ústeckým nic vytěžit nepodařilo, hosté jdou do protiútoku.

40
    Specialista na rohy Lácha rozehrával další rohový kop hostů, tentokrát na krátko. Krátce poté skončil střelecký pokus Láchy po teči Valenty na břevně.

41
    Diváci v Ústí nad Labem se dočkají pátého rohového kopu v podání Mostuv dnešním utkání.

42
    Lafrance hlavičkoval mimo.

43
    Trestný kop ve prospěch Baníku ze třiceti metrů.

44
    Štefko zakroutil míč mimo tři tyče.

44
    Další standardní situaci z podobné vzdálenosti budou mít k dispozici hosté.

45
    Láchův centr končí v náruči pozorného Zachardy.

45
    Rozhodčí Libor Kovařík nenastavil v první půli ani vteřinu.

Statistiky prvního poločasu:

Střely na branku: 3:3.
    Bez ŽK.
    Rohové kopy: 4:5.
    Ofsajdy: 2:2.

Druhý poločas začne přibližně v 18:01 hod.

Úvodních pětačtyřicet minut gól nepřineslo, po prvním poločase zůstává v platnosti bezbrankový stav. V dobrém světle se předvedl brankář Zdeněk Zacharda, který si dnes odbývá premiéru v ústeckém dresu. Ani jeho kolega Jakub Pokorný se ale nenechal zahanbit. Oba strážci branek zneškodnili v dnešním pohárovém duelu tři střely.

46
    Domácí vstoupí do druhé půle se dvěma změnami. Pavla Moulise (UNL) vystřídá na hřišti osmnáctiletý Michal Hanich (UNL).

46
    Druhou posilou ústeckého celku ve druhém poločase bude David Folwarczny (UNL), jenž nahradí Ladislava Benčíka (UNL).

46

47
    Ústecké hráče brzdí ofsajd.

48
    Nepovednou přihrávku hráčů Mostu mohl potrestat Hanich, jenž napadal Pokorného. Brankář Baníku zachoval chladnou hlavu a v klidu rozehrál.

49
    Nepovedená kombinace domácích, po jejichž špatné přihrávce útočí zelenobílí.

50
    Trestný kop Army z třiceti metrů po faulu na Richarda Veverku.

51
    Po zahrání standardní situace se ve vyložené šanci objevil Hanich, který nedokázal zvednout míč. Pokorný přízemní střelu vyrazil na roh.

52
    Rohový kop nebyl pro Most nijak nebezpečný.

52
    Za faul zezadu na unikajícího Richarda Veverku byl žlutou kartou potrestán Jan Procházka (MST).

53
    Volek provizorní střelou ozkoušel pozornost Pokorného.

55
    Aktivnější je v těchto chvílích Arma, hosté začali hodně faulovat. Další nepříjemný zákrok na Richarda Veverku, tentokrát se faul obejde bez karty.

57
    Duvnjak šel sám proti brankáři Zachardovi z pravé strany. Ústecký gólman vyběhl z branky, aby zmenšil střelci úhel. To se ukázalo jako správné řešení, Duvnjak mířil těsně vedle levé tyče.

59
    Baník zahrozil z ojedinělé akce v tomto poločase. Nyní u míče opět Ústečtí, kteří zatím nedokáží nalézt recept na mosteckého gólmana Pokorného.

Dnešní utkání sleduje 568 diváků.

62
    Druhý ofsajd Ústí nad Labem v probíhající půli.

63
    Exústecký trenér Michal Zach sahá k prvnímu střídání. Trávník opouští Armin Duvnjak (MST), na jeho místo přichází Tomáš Pilař (MST).

Do Ústí nad Labem dorazily také dvě desítky fandů z Mostu, kteří jsou aktuálně slyšet více než příznivci domácího celku.

65
    Stav utkání je stále bezbrankový, o míč se právě bojuje ve středu hřiště. Žádné výraznější šance k vidění nejsou.

67
    Veverka hledal z pravé strany na středu volného Hanicha. Centr ústeckého útočníka zblokoval na roh Lafrance.

68
    Na tribunách to pořádně zahučelo, když rohový kop zahraný Volkem nedokázal nikdo z domácích usměrnit za záda Pokorného.

69
    Čároví sudí musí být dnes opravdu ve střehu, pátý ofsajd Army.

70
    Žlutou kartou byl za faul na polovině hřiště potrestán Richard Veverka (UNL).

71
    Veverka se opět snažil nalézt v dobré pozici Hanicha. Míč do zámezí uklidil Procházka, rohový kop pro domácí.

71
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!

Rohový kop zahrával opět Zdeněk Volek. Míč se snesl na hlavu PAVLA DŽUBANA, který uklidil balón do sítě.

73
    Hosté jsou inkasovanou brankou zaskočeni. Pokud chtějí ale se zápasem něco udělat, budou muset překonat ústeckého gólmana Zachardu.

76
    Žlutá karta pro osmnáctiletého mladíka Michala Hanicha, který si počínal proti pravidlům u středového kruhu.

77
    Druhé střídání mosteckého celku. Michal Zach stahuje ze hřiště Jakuba Kotlana (MST), na trávník se podívá Dominik Nobst (MST).

79
    Před ústeckou brankou bylo nyní velmi rušno, domácí fotbalisté nedokázali odkopnout balón. Nakonec si nedovoleně počínal útočník hostů, a tak budou svěřenci Přemysla Bičovského zahrávat standardní situaci.

80
    Celek Baníku se snaží projít ústeckou obranou, zatím bez úspěchu. Ústečtí obránci v pozoru.

82

RICHARD VEVERKA se jako první v souboji s gólmanem Jakubem Pokorným dostal k balónu, když míč hlavičkou usměrnil za jeho záda.

83
    Poslední střídání Mostu. Na střídačku putuje Abid Mujagič (MST), opačným směrem, tzn. na hřiště, Matěj Koudelka (MST).

84
    Za skandování "Ústecký Messi!" opouští hřiště Richard Veverka (UNL), kterého nahradí Petr Dragoun (UNL).

86
    Hrošovský mířil sám na brankáře hostů. Pokorného se snažil první jmenovaný přehodit lobem, míč nakonec skončil nad brankou Mostu.

88
    Utkání se pouze již dohrává, Ústečtí kontrolují hru.

89
    Rohový kop zahráli hráči Ústí nad Labem na krátko. Domácí nemají, kam spěchat.

90
    Folwarczny v gólové příležitosti minul!

90
    Hlavní rozhodčí Libor Kovařík nastaví dvě minuty.

90+1
    Vypadá to, že si domácí již výhru nenechají vzít. Ústečtí kombinují na polovině hřiště.

90+2
    Trestný kop Ústí nad Labem z poloviny hřiště.

90+2
    Ofsajd Army.

Statistiky utkání:

Střely na branku: 7:5 (3:3).
    ŽK: 70. Veverka (UNL), 76. Hanich (UNL) - 52. Procházka (MST).
    Rohové kopy: 9:5 (4:5).
    Ofsajdy: 6:2 (2:2).

Přemysl Bičovský zažil první výhru na ústecké střídačce, když jeho svěřenci ovládli druhou půli a zvítězili nad Baníkem Most 2:0. O branky se postarali v 71. minutě Pavel Džuban a o jedenáct minut později Richard Veverka. K výhře také výrazně přispěl ústecký brankář Zdeněk Zacharda, který při svém premiérovém zápase v ústeckém dresu vychytal čisté konto. Ve středu 26. září 2012 dorazí na ústecký městský stadion tým z nejvyšší české fotbalové ligy SK Slavia Praha. Fotbalisté z hlavního města dnes dokázali zvítězit na hřišti Kutné Hory poměrem 1:0. Diváci Ústí nad Labem se tak jistě mají na co těšit.

Pozápasové ohlasy:

Přemysl Bičovský (trenér FK Ústí nad Labem): "V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal. Ve druhé půli se nám jako prvním podařilo vstřelit branku, což utkání rozhodlo. Jsem rád, že jsme postoupili a doufám, že to bude malý krůček k tomu, aby se naše hra změnila. 26. září 2012 hostíme Slavii. Věřím, že se do té doby dostaneme do lepší formy a odehrajeme slušnou partii. Když Kutná Hora prohrála 0:1, doufám, že my zápas také zvládneme. Slavia není v Ústí nad Labem každý týden, přijde snad hodně lidí. Pro nás je ale nyní prioritou, abychom se chytli v naší lize a sbírali body. Doufám, že se kluci po vítězném duelu chytnou. Okusili jsme pocit vítězství, v neděli jedeme do Čáslavi. Čáslav je kvalitní celek a je v tabulce nad námi. Zdeněk Zacharda neudělal chybu, byl naprosto jistý, jsem s jeho výkonem spokojený. Kdo bude chytat v příštím zápase, se rozhodnu na tréninku. Co se týká osmnáctiletého Michala Hanicha, bojoval, běhal a odvedl spoustu práce. S jeho výkonem mohu být rovněž spokojen."

Michal Zach (trenér FK Baník Most): "První poločas jsme odehráli slušně. Dokázali jsme si vytvořit šance, domácí hrozili nebezpečně z brejků a standardních situací. Ve druhém poločase jsme za stavu 0:0 měli velkou příležitost, kterou jsme neproměnili. Poté jsme obdrželi dvě branky, Ústí nad Labem postoupilo zaslouženě. V odvetě musíme být efektivnější a produktivnější v šancích, vyvarovat se musíme zbytečných chyb. Už je dávno, co jsem v Ústí nad Labem trénoval, ale stále mám k ústeckému klubu vztah. Znám téměř celé dnešní vedení i realizační tým."

Zdeněk Zacharda (brankář FK Ústí nad Labem): "Jsem rád, že jsem dostal šanci. Hlavní je, že jsme vyhráli a udrželi čisté konto. Je dobře, že budeme hostit Slavii, lidé se podívají na pořádný mančaft. Dnešní výhra nám může zvednout sebevědomí. Jestli budu chytat i v neděli v Čáslavi, netuším. Nesmíme inkasovat, musíme se poprat o body a bojovat."

V tuto chvíli je to ode mne z Ústí nad Labem vše. Přeji příjemný zbytek dne a těším se na shledanou například u zítřejšího hokejového on-line přenosu HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Benátky nad Jizerou. Zdeněk Kamínek ml. (20:37:20)