Č. Lípa – Varnsdorf 2:0 (kon.) | Jablonec n. J. – Vilémov 3:1 (kon.) | Vyšehrad – Písek 2:0 (kon.)
Vlašim – Pardubice 0:1 (kon.) | Kutná Hora – Slavia 0:1 (kon.) | Ústí n. L. – Most 2:0 (kon.)
Strakonice – Bohem. Pr. 1:1 (po pen.) | Nové Strašecí – Chomutov 0:1 (kon.) | Karviná – Ostrava 1:2 (kon.)
Kroměříž – Břeclav 2:0 (kon.) | Brumov – Slovácko 3:5 (kon.) | Třebíč – Znojmo 0:0 (po pen.)
Zábřeh – HFK Olomouc 1:1 (8:9 po pen.) | Kolín – Dukla Praha 0:1 (kon.) | Uničov – Opava 3:3 (po pen.)
Prostějov – Olomouc 1:4 (kon.) | Frýdek-Místek – Zlín 0:1 (kon.) | Svitavy – Jihlava 1:2 (kon.)
Karlovy Vary – Žižkov 0:0 (po pen.) | Meteor – Bohemians 1905 3:1 (kon.)
SK Sparta Kolín
0:1 (0:1)
FK Dukla Praha
Středa 29.08.2012, 17:00 • Městský stadion • Pohár FAČR

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Středeční den = 2. kolo poháru České Pošty. Drtivá většina týmů dnes odehraje další souboj ve vyřazovací fázi. Nejinak tomu bude u týmů Kolína a Dukly Praha. Domácí FK prošel přes 1. kolo lehce. S mužstvem Uhříněvse vyhrál 3:0. Dukla měla v 1. kole volno.

Pro Kolín je zápas s Duklou opravdovým svátkem. Středočeši se vzmáhají. V minulém ročníku postoupili suveréně do ČFL a v tom novém zatím posbírali 4 body ve 3 zápasech. To jim zatím zaručuje 11. místo v tabulce. Dukla Praha letos v 1. kole Gambrinus ligy obrala o body dosud suverénní pražskou Spartu. Po pěti kolech ukopala šest bodů a okupuje 8. příčku.

Bookmakeři jasně favorizují hosty z Dukly. Kolínští však jistě neprodají svou kůži lacino. Mají výhodu domácího hřiště a určitě můžou očekávat velkou podporu svých fanoušků. Návštěva kolem 800 diváků by utkání určitě slušela. Trenér hostí a bývalý hráč Luboš Kozel se má před utkáním na pozoru. "Nečeká nás nic lehkého, protože jsem se na Kolín byl v neděli podívat a je to velice ambiciózní soupeř, který postoupil do ČFL a má ambice hrát nahoře", prohlásil po víkendové inspekci ze zápasu Kolín - Roudnice nad Labem (2:2).

„Ani my nebereme pohárový duel na lehkou váhu. Respektujeme sílu soupeře a budeme se snažit dělat na hřišti vše pro dobrý výsledek. A to, že nás Luboš Kozel sledoval, svědčí o tom, že se na tento duel Dukla poctivě připravuje, ostatně stejně jako my," hlásí před utkáním trenér Kolína Roman Veselý.

Hodinu před výkopem je v Kolíně příjemné skoroslunečné počasí s teplotami kolem 26 °C. Téměř ideální fotbalové podmínky.

Krátce před výkopem se obě mužstva pilně rozcvičují na trávníku. V dresu Kolína začne pouze na lavičce ostřílený prvoligista Lukáš Hartig. Dukla pro změnu vůbec nepřivezla veterána Patrika Gedeona.

FK Kolín: Čižinský - Novotný, Biško, Jelínek, Nešpor, Čapek, Táborský, Štoček, Michálek, Sedláček, Šourek

FK Dukla Praha: Kučera, Ouedraogo, Vorel, Podrazský, Radoš, Romera, Engelmann, Štetina, Marek, Svatonský, Kalouda

Rozhodčí: Kalenda - Jiřík, Pilný.

Obě mužstva už přicházejí na trávník. Do startu zápasu zbývají vteřiny.

1

11
    Omlouváme se za technické problémy. Aktuálně bude přenos pokračovat dle plánu.

13
    Michálek střílel nadějně, ale přeci jen vysoko nad.

14
    Ve 14. minutě zatím diváci mohou sledovat opatrný fotbal z obou stran. Dukla se snaží diktovat hru, Kolín se úspěšně brání.

16
    Radoš zatáhl míč po levé straně, podařilo se mu odcentrovat na osamoceného Marka, ten však hlavou v první velké šanci zápasu selhal.

17
    Svatonský upláchl domácí obraně, šanci mu však včasným výběhem zmařil pozorný brankář Čižinský.

20
    Kolínský Novotný ostrou střelou pořádně protáhl hostujícího gólmana Kučeru. Následný roh Kolín nevyužil.

21
    Ofsajd zastavuje rychlou akci Dukly.

23
    Dukla se zatím nemůže prosadit. Kolín je zalezlý a čeká na brejkovou příležitost.

24
    Další pološance Dukly, Kalouda to po centru zprava zkoušel hlavou. Nepřesně.

26
    Marek si počínal za hranicí pravidel. Kolín bude rozehrávat z hloubi vlastní půle.

28
    Aktivní Engelmann mohl jít sám na branku, v rozhodující chvíli mu však utekl míč. O chvilku později to hosté zkoušeli znovu, Čižinský na místě.

29
    Stejná akce, stejná písnička. Svatonský se probil po pravé lajně, odcentroval, Ouedraogo hlavičkoval nad.

30
    Gólman Kučera rozehrává opět až od vlastní svatyně.

32
    Kolínská obrana si zatím počíná poměrně pozorně. Dukla kombinuje, ale finální přihrávka jí zatím schází.

35
    Kalouda fauloval, nadějný přímý volný kop z 30 metrů od branky Kučery pro Kolín.

36
    Ten však zůstal nevyužit. Dukla úspěšně odhlavičkovala.

38
    Domácí několikrát zabojovali na útočné půli a umožnili oddech svým obráncům.

41
    Rohový kop pražanů zahrával Podrazský. Vorel se pokoušel hlavičkovat, ale útočným faulem se provinil proti pravidlům.

43
    Dukla právě vstřelila branku!
    JAN SVATONSKÝ obešel svého strážce a tečovanou střelou otevírá skóre.

Aktivnější hosté po většinu poločasu kontrolovali hru, vytvářeli si nadějné pozice a tak zaslouženě vedou v půlce 1:0. Kolín se sice snažil, ale do opravdové šance se nedostal. Uvidíme jaké menu nám oba týmy namíchají do druhé půle.

Druhý poločas začne přibližně v 18:06.

46

46
    Štoček zkoušel překvapit Kučeru. Přímo z rozehrávky napálil míč přes půl hřiště, ten minul branku o nějakých 7 metrů.

47
    Překrásná střela Jelínka ze střední vzdálenosti! Míč se už už snášel do pravé šibenice, ale Kučera v posledním možném momentu akrobatickým zákrokem stečoval míč na roh.

49
    Už 3. roh Kolína ve druhé půli. Že by se domácí nadechovali k náporu?

50
    Engelmann si u pravé postranní čáry došel pro faul.

52
    Obléhání domácí branky ukončil střelou doprostřed branky Ouedraogu.

55
    Obrovská šance pro Oudreoga. Romera odcentroval z pravé strany, Oudraogu 2x střílel, Čižinský 2x bravůrně zachránil.

57
    Domácí gólman však doplatil na svoji obětavost. Svíjí se na hřišti a musí střídat.

58
    Michalek se postaví do branky domácích.

59
    Hra se přiostřuje. Novotný zajel do Podrazského, rozhodčí však zatím žlutou kartu nevytáhnul.

60
    Dukla zatím kontroluje zápas.

62
    Jedna klička, druhá klička, střela a.... vedle. Novotný pěknou individuální akcí potěšil domácí fanoušky, vystřelil však nepřesně.

63
    Lukáš Hartig se dostává na hřiště. Nahrazuje Táborského.

65
    Kolín chytá druhý dech. Teď Duklu přehrává. Zdá se, že střídání přinesla oživení do hry domácích.

68
    Akci pražanů zastavuje ofsajd.

69
    Podrazského nahrazuje Borek.

70
    Rychlá akce Dukly. Míč putoval z nohy na nohu, Marek nakonec slabě vystřelil.

73
    Jan Boček jde na hřiště.

74
    Žlutá karta pro Biška.

76
    Kolín začíná hrát vabank. Dukla chodí stále častěji do přečíslení.

77
    Malý střídá nevýrazného Kaloudu.

77
    Domácí kapitán Jan Štoček se ocitl tváří v tvář Kučerovi, své šance ze ale jakoby zalekl a poslal míč vysoko nad.

80
    Můžeme se těšit na závěrečných 10 minut. Kolín cítí šanci a vyrovnává hru! Dukla se začíná bát o výsledek.

Dnešní utkání sleduje 860 diváků.

83
    Dukla se drží takticky na půli domácích. Kolín navíc fauloval a pražané tak budou zahrávat přímý volný kop z levé strany.

84
    Kop směřoval přímo na branku, domácí gólman vyrazil míč do strany.

85
    Taktické střídání trenéra Kozla. Berger za Engelmanna.

87
    Dukla vybojovala rohový kop. Kolínu se krátí čas.

90
    Boček prováhal největší šanci domácích v utkání! Z bezprostřední blízkosti pouze napálil Kučeru! Tak to bude Kolín mrzet.

90
    4 minuty navíc nás čekají ve druhé půli.

90
    Hraje se na jednu bránu. Kolín se ještě snaží o vyrovnání.

FK Kolín - FK Dukla Praha 0:1. Kolín doslova sahal po penaltovém rozstřelu, ale střelecky selhal. V závěru se nadechl k velkému náporu, kterému však nakonec prvoligová Dukla odolala a se štěstím postoupila do 3. kola poháru České Pošty. To je pro dnešek z Městského stadionu v Kolíně vše. Děkuji za pozornost, hezký fotbalový večer. (18:59:21)