Plzeň – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Motor ČB – Salzburg 3:5 (kon.) | TPS – Tappara 0:1 (kon.)
Kuopio – JYP 2:4 (kon.) | IFK Helsinky – Jokerit 3:4 (po s.n.) | Pardubice – Liberec 0:3 (kon.)
Sparta – Chomutov 1:3 (kon.) | Linköping – HV71 1:6 (kon.) | Färjestad – Frölunda 3:2 (po s.n.)
Vienna Capitals – HC Slovan 2:1 (po pr.) | Mannheim – Ingolstadt 4:3 (po s.n.) | Fribourg – Bern 4:3 (kon.)
Zug – Zürich 4:1 (kon.)
spusu Vienna Capitals
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC Slovan Bratislava
Pátek 31.08.2012, 19:15 • Albert Schütz Eishalle • European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vážení nadšenci hokeje, vítejte u sledování letního poháru European Trophy, ve kterém se dnes potká UPC Vídeň Capitals a Slovan Bratislava, tedy nový účastník KLH. Oba soupeři se potkávají již podruhé, na domácí půdě si Slovan poradil po samostatných nájezdech. O dvou bodech rozhodl český útočník Michal Vondrka.

Vídeň Capitals: Tým trenéra Tommyho Samuelssona se na ledě připravuje od 30. července. V kádru rakouského mistra z roku 2005 figuruje hned několik hráčů s kanadským pasem, čtyři z nich si dokonce vyzkoušeli slavnou NHL. Gólman Matt Zaba odchytal jedno utkání v sezóně 2009/2010 za New York Rangers, jeho kolega Jamie Fraser si připsal také jeden start v klubu New York Islanders. Z české stopy zde registrujeme Zdeňka Blatného, brněnského rodáka. Ten za svou kariéru prošel Libercem, Znojmem, také se mihl v zámoří. Momentálně se domácí celek nachází na pátém místě Jižní divize si ziskem devíti bodů.

Slovan Bratislava: Tým koučů Čady s Číhalem je na tom prakticky stejně. Jen díky skóre je o stupínek lepší než Vídeň. Devět bodů a čtvrté místo. Oba mají zajištěný postup do další fáze European Trophy. Vídeň dokonce jako pořádající klub. Co se týče bodování hráčů Slovanu, tak nejvíce se dařilo Michalu Vondrkovi, jenž získal pět bodů - za čtyři góly a jednu asistenci. Zařadil se tak mezi nejlepší střelce Slovanu. Na obraně řádí Josef Boumedienne, který přihrával v pěti gólových případech.

Aktuality z tábora trenérů Č+Č: Za Slovan by měl nastoupit i Miroslav Šatan, který se představil již v předchozích dvou zápasech. V nich si připsal jeden gól a dvě asistence. Naopak na odchodu je český obránce Michal Dobroň, který v uplynulém ročníku hostoval z Karlových Varů právě ve Slovanu Bratislava. Nyní míří do skotského Edinburghu. S tamním celkem se český obránce dohodl na ročním kontraktu. Oproti střetnutí s Kuopiem se do brány vrátí Ville Hostikka. Finskému gólmanovi bude krýt záda Branislav Konrád. Obrana dnes bude složena pouze ze šesti obránců. Ke zraněnému Ďatelinkovi se přidal Tabaček, jenž je nemocný.

8. JYP Jyväskylä - 2 body

UPC Vienna Capitals: Zabba (Weinhandl) - Bjornlie, Lakos A., Fraser, Lakos P., Veideman, Schweda, Peter, Draschowitz - Fortier, Gratton, Seidl - Soares, Blatný, Ferland - McBride, Olsson, Schiechl - Schlacher, Pitner, Fischer. Trenér: Tommy Samuelsson.

HC Slovan Bratislava: Hostikka (Konrád) - Švarný, Sigalet, Boumedienne, Printz, Mihálik, Štajnoch - Bartovič, Ölvecký, Dravecký - Vondrka, Bližňák, Miklík - Hudáček, Lipianský, Šatan - Šťastný, Kukumberg, Preisinger - Kytnár, Bakoš. Trenéři: Rostislav Čada, Svatopluk Číhal.

Rozhodčí: Stefan Bauer, Jens Steinecke - Marcus Höfer, Roger Knauss.

00:01

00:22
    Jdeme na věc, v prvním zápase vyhrál Slovan 2:1 na nájezdy, jak dopadne tentokrát?

01:23
    Oba týmy se v úvodu nepouští do nějakého většího tlaku.

02:22
    Stále čekáme na první šanci dnešního utkání. Spíše sledujeme mnoho nepřesností.

03:34
    Až nyní bylo rušno před Hosttikou, na kterého nebezpečně pálil Olsson, finský brankář vše viděl.

04:40
    I Zabba byl nyní zaměstnán. Na jeho svatyni vypálil nejlepší střelec Slovanu Michal Vondrka. Ani v tomto případě se stav nemění.

05:38
    Další akce domácích končí velice rychle. Seidl byl moc rychlý a byl mu odpískán ofsajd.

06:46
    Zabba si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát svůj tým podržel po střele Šatana.

07:45
    Slovan se postupně dostává do tlaku, zatím je mírně lepším mužstvem. Domácí však pracují na obraně kvalitně, Zabba chytá jistě.

08:55
    Opět byl v akci Slovan, ale Sigaletova střela od modré prosvištěla kolem brány kanadského gólmana.

09:40
    Domácí jsou pod tlakem a pro jistotu vyhazují kotouč přes všechny čáry.

10:35
    První vyloučení zápasů. Hostující Martin Štajnoch vyfasoval dvě minuty za sekání.

11:34
    Slovan první minutu oslabení zvládá bez potíží.

12:34
    Štajnoch je zpět na ledě, skóre se nemění.

13:59
    Odehráno takřka čtrnáct minut a úvodní gól stále čekáme.

14:54
    Čtvrtá formace zaměstnala Zabbu, ale ten odolal střele Kukumberga a následné dorážce Preisingera.

15:45
    Slovan je v první třetině lepším mužstvem, jen ta koncovka by mohla být lepší.

17:01
    Ještě má k tomu, aby otevřel skóre necelé tři minuty. Hraje se stále častěji před Zabbou.

18:34
    Obrovská šance Slovanu, konkrétně v ní byl Milan Bartovič. Jenže si na domácím brankáři doslova vylámal zuby. Zabba už byl překonán, ale v poloze ležmo se dokázal včas zorientovat a přikryl kotouč, který už nezadržitelně mířil do sítě.

19:23
    Tak to vypadá na vyrovnaný stav, nic na tom nezměnila ani tato velká šance exlibereckého Bartoviče.

20:00

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli převážně aktivitu Slovanu. Ten však skóre zatím neotevřel. Vídeň se bránila, ale také se před Hostikku sem tam dostávala. Především Olsson pálil nebezpečně. Tolik tedy úvodní pasáž, po 20 hodině začíná ta druhá.

20:01

21:23
    Začala druhá třetina, doufejme, že bude na šance a hlavně na góly daleko bohatější.

22:49
    Švarný špatně rozehrál a málem se do brejku mohl dostávat český útočník a brněnský rodák Zdeněk Blatný, na poslední chvíli mu zabránil v šanci Sigalet.

23:12
    První přesilovku zápasu si zahraje také Slovan. François Fortier dostává dvě minuty za hákování.

23:44
    Teď to bude ještě zajímavější. Jamie Frazer vyhodil kotouč do hlediště, což znamená, že si hosté zahrají dvojnásobnou přesilovku.

24:14
    Obrovský nápor Slovanu nebyl využitý. Zabba si zachytal společně se svou trojící přežili kritický moment dnešního mače.

25:44
    Hosté několikrát pálili na gólmana Zabbu, ale ten vše pochytal. Domácí jsou v pěti.

26:00
    Miklík vyhodil přes všechny čáry. Pro Slovan velká škoda, že nedokázal využít nabídnuté šance. Přeci jen téměř dvouminutová dvojnásobná přesilovka by se měla proměnit.

26:20
    A jak už to tak bývá, těžké momenty většinou pomohou tomu, který si je prožil. Hostikka musel nyní likvidovat dvě rány v řadě od Grattona. Ještě se cpal do brankoviště André Lakos, ale toho si slovenská obrana pohlídala.

27:45
    Finský brankář si nyní zachytá. Ferland vyzkoušel pozornost jeho lapačky. Slovan se musí bránit.

28:34
    Vídeň doplácí na špatnou rozehrávku, nyní Soares nahodil kotouč těsně před červenou čáru a bylo pochopitelně odpískáno zakázané uvolnění.

29:11
    Přesilovku si tentokrát zahrají domácí. Za podražení si odchází odpočinout na trestnou Peter Ölvecký.

30:12
    Stejně jako v minulém zápase se v polovině utkání mění gólmani na domácí straně. Výborného Zabbu nahrazuje Weinhandl.

31:11
    Ölvecký je zpátky na ledě, Slovan se znovu úspěšně ubránil.

32:34
    Jsme za polovinou tohoto duelu a stále čekáme na první gól zápasu. V první třetině k němu měli blíž hosté, ve druhé pro změnu domácí. Nic na tomto faktu nezměnila ani dvojnásobná přesilovku Slovanu.

32:36
    Philippe Lakos vyfasoval dvě minuty za sekání. Slovan má k dispozici další přesilovku.

34:44
    Ani teď se hosté do nějaké výraznější šance nedostali a domácí mohou pokračovat v pěti. Lakos je zpět na ledě.

35:59
    Ani teď to není gól. Po střele Veidemana se vyznamenal Ville Hostikka.

36:34
    Brejk Slovanu zastaven pro ofsajd, moc aktivní byl Mário Bližňák.

36:53
    A nedávno zmíněný Mário Bližňák dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Navíc si odsedí i desetiminutový osobní trest.

37:55
    Slovan bojuje statečně, Hostikka na svém stanovišti kraluje.

38:23
    Vídeň se nemůže dostat do pásmá, navíc byl zapískán ofsajd.

38:31
    Slovan právě vstřelil branku!

Máme zde konečně úvodní gól dnešního utkání a dává ho bratislavský Slovan. Navíc ve vlastním oslabení. Obraně Vídně ujel VLADIMÍR DRAVECKÝ a překonal střídajícího gólmana Weinhandla. Asistence: Roman Kukumberg, Ivan Švarný.

39:54
    V závěru je vyloučen Jonathan Ferland za hákování.

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, ve které padalo hodně trestných minut. Jenže žádný z týmů nebyl schopen své přesilovky využít. Na gól jsme čekali téměř do konce třetiny a padl paradoxně v oslabení. Obraně Vídně ujel Dravecký a svůj nájezd zakončil úspěšně. Poslední třetina bude určitě zajímavá, začíná v 20:55.

40:01

41:26
    Poslední perioda začala a domácí budou chtít určitě něco udělat s nepříznivým výsledkem.

42:34
    Také to tak prozatím vypadá, hra Vídně je hodně ofenzivně laděná a Hostikka má plné ruce, betony práce.

43:00
    Domácí dohrávali přesilovku, ale nedokázali ji využít. Slovan se ubránil a stále vede těsným rozdílem.

44:23
    Hokejisté z hlavního města Slovenska si zahrají přesilovku. Jamie Fraser dostává dvě minuty za krosček.

46:15
    Bude se hrát chvíli ve čtyřech, ale poté začně přesilovka Vídně. Za katr již usedá Kytnár.

47:10
    Slovan jde do tří a také domácí si vyzkouší dvojnásobnou přesilovku. Za napadení jde na dvě minuty posedět Martin Štajnoch.

48:50
    Slovan přežil kritické chvíle...

49:20
    A dokonce je v pěti. V podstatě fotbalový výsledek stále drží. Otázkou je, zda to bude v následujících deseti minutách stačit.

50:40
    Tak to je hodně nepříjemné. Mário Bližňák inkasuje trest ve hře, což znamená pětiminutovou přesilovku pro domácí.

52:19
    Vienna Capitals vstřelili branku!

Je vyrovnáno. Nabídnutou šanci domácí nepohrdli. PHILIPPE LAKOS byl ve správný čas na správném místě a překonal Hostikku. Stále bude pokračovat přesilovka Vídně, bude se hrát celých pět minut. Uvidíme, jestli se bude opakovat první vzájemný duel a půjdeme za stavu 1:1 do prodloužení. Bez asistence.

52:50
    Další problémy, vyloučen je Roman Kukumberg. Slovan jde do tří.

54:50
    Hosté se ubránili a přežili hodně krušné momenty. Za chvíli budou kompletní.

56:00
    Oba týmy se nikam neženou a skutečně to vypadá na prodloužení.

58:00
    Ohlášený poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:57
    Slovan má velké problémy s disciplínou. V ne zrovna vhodnou dobu fauloval Josef Boumedienne a odchází za katr.

58:57
    Domácí kouč si vyžádal oddechový čas.

60:00

Poslední třetina nabídla velké množství trestů a také vyrovnání na 1:1. O stejný výsledek jako v předešlém zápase v Bratislavě se postaral Philippe Lakos. Vzhledem k průběhu utkání je asi remíza spravedlivá. Uvidíme, co přinese pětiminutové prodloužení nebo případné nájezdy. Každopádně si Vídeň ještě krátce zahraje přesilovku. Josef Boumedienne bude sedět sedmapadesát vteřin na trestné.

60:01

60:10
    Domácí hrají 4/3, velká šance rozhodnout.

60:16

Je rozhodnuto. Taková šance se prostě nesmí zahodit. V přesilovce 4/3 zaúřadoval český útočník ZDENĚK BLATNÝ a zařídil svému týmu přísun dvou bodů do tabulky. Bez asistence.

První hvězdou zápasu byl oceněn Ville Hostikka, druhou pak Benoît Gratton, třetí Philippe Lakos.

Tolik z dnešního zápasu, přeji hezký zbytek pátečního večer. Napočtenou. (21:41:57)