Hsieh, M.-Garriguesová – Hlaváčková, Hradecká 0:2 (kon.) | Azarenková – Šarapovová 2:1 (kon.)
1 2
Pátek 07.09.2012, 23:50 • Arthur Ashe Stadium, New York • US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch)

To je pro z US Open pro dnešek všechno, rozhodně, ale nezapomeňte sledovat sobotní program, kde se představí ve svém semifinálovém zápase i Tomáš Berdych!

Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (01:03:26)

Serena Williamsová zítra, vlastně v neděli, jelikož finále začne hodinu po sobotní půl noci, vyzve první hráčku světa Bělorusku Victorii Azarenkovou.

Je konec! Serena Williamsová podle očekávaní jde do finále po rychlém zápase proti Saře Erraniové, který vyhrála čtvrtá hráčka žebříčku za hodinu a pět minut jasně 6:1 a 6:2.

Konec zápasu

6:2
    A desáté eso, tentokráte z druhého podání! Je dobojováno!

40-0
    Další eso! Tři mečboly jsou na světě!

30-0
    Tvrdé údery od obou hráček, jako první chybuje Italka.

15-0
    Přímý bod po podání pro Američanku.

5:2
    Serena Williamsová jde podávat na postup do finále.

5:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:2
    Nepovedený kraťas Erraniová doběhla a pak prohodila.

40-A
    Williamsová už měla dobrou pozici, ale pak zahrála těsný aut.

40-40
    Erraniová si ještě prodlužuje zápas. Shoda.

40-30
    A je tu první mečbol! Přesný bekhend k čáře, který neměla Erraniová šanci zahrát.

30-30
    Míček končí v autu, i když dost těsném. Srovnáno.

15-30
    Další z krátkých výměn, kterých teď hodně přibylo. Erraniová poslala míček do autu.

0-30
    Return Američanky byl příliš dlouhý.

0-15
    Erraniová na podání začala velmi úspěšně.

5:1
    A gem končí po dalším esu. Osmém v zápase.

40-15
    Výměny se nyní dost zkrátily. Williamsová opět přesně trefuje úder.

30-15
    Poté přichází výborně umístěné eso. Sedmé v zápase.

15-15
    Dobrý return po druhém podání. Williamsová z bekhendu chybuje.

15-0
    Na úvod přímý bod po servisu.

4:1
    Konec přestávky, podávat bude Serena Williamsová.

4:1

4:1
    Serena Williamsová bere soupeřce opět podání a jde do vedení 4:1! Erraniová na závěr gemu trefuje síťku, kam míčky létají dost často.

40-30
    Erraniová výborně vrátila z těžké pozice. Williamsová následně na síti ukončuje výměnu.

30-30
    A po dalším zaváhání na bekhendu přišlo srovnání.

30-15
    Velké zaváhání Sereny Williamsové, která měla výborně rozehranou výměnu, ale pak poslala míček do pásky.

30-0
    Naopak nyní na síť pouští Američanku a ta je neomylná.

15-0
    Erraniová chtěla zkusit hru na síti, ale nestihla se k ní dostat.

3:1
    A dalším esem zakončuje Serena Williamsová čtvrtý gem druhého setu.

40-15
    Eso Williamsové.

30-15
    A po dalším servisu, který letěl 187 km/h, jde Williamsová do vedení.

15-15
    Ihned je srovnáno.

0-15
    Tak to byla teď paráda od Italky, která si počkala a přesným forhendovým úderem jde do vedení.

2:1
    Přestávka je u konce, podávat bude Serena Williamsová.

2:1

2:1
    A Erraniová po vítězném úderu s přesným umístěním na čáru snižuje stav!

15-40
    Tak to tu ještě nebylo. Italka vede při svém podání o dva fiftýny.

15-30
    Tentokráte se povedlo Italce dostat soupeřku daleko základní čáru a do defenzivy.

15-15
    Velmi zajímavý return od Williamsové. Erraniová neměla šanci.

0-15
    Povedené podání Italky.

2:0
    Erraniová musela hrát z kouta a hodně od země. Míček končí na pásce. To znamená jediné, vedení 2:0.

40-15
    Opět výborné podání a následně vítězný úder.

30-15
    Přesně načasovaný náběh na síť přináší kýžené ovoce.

15-15
    Míček získává Erraniová.

15-0
    Eso v podání Williamsové.

1:0
    Hlasité " Come On" v podání Williamsové hovoří úplně za vše! Američanka získává brejk hned na úvod.

A-40
    Hned o první hru se bojuje a to je jen dobře. Snad uvidíme vyrovnanější set, i když to je asi jen přání.

40-40
    A ani třetí možnost není využitá! Míček končí opět na pásce.

A-40
    Jenže čtvrtá hráčka světa bude mít ještě třetí šanci.

40-40
    Williamsová se nyní může hněvat jen na sebe. Úder se jí vůbec nepovedl.

A-40
    Erraniová se snaží. Tentokráte její snaha končí na pásce.

40-40
    Erraniová dobrým podáním zajistila shodu.

40-30
    Teď naopak přesný return po druhém podání Italky.

30-30
    Nepřesný return Američanky a je srovnáno.

30-15
    Erraniová snižuje po dobrém servisu.

30-0
    Velmi zajímavý úder od Williamsové, který možná byl v autu, ale Erraniová požádala o překontrolování pozdě.

15-0
    Hned na úvod velmi pohledná výměna, kdy míček padal přesně na lajnu. Nakonec ve prospěch domácí tenistky.

0:0
    První set máme za sebou a trval lehce přes půl hodiny. Obě hráčky hrály hodně dlouhé výměny s hodně vysokými míči.

6:1
    Ten druhý setbol už nemohla Erraniová zastavit ani náhodou. První set je minulostí.

40-30
    A ten první si pokazila Williamsová sama svou nevynucenou chybou.

40-15
    Dva setboly jsou na světě.

40-15
    Po výměně od základní čáry Erraniová chybuje a míček zastavuje páska.

30-15
    Liftovaný volej Williamsové se nyní vydařil.

15-15
    Serena hned srovnává.

0-15
    Tak to nebyl vůbec promyšlený útok Williamsové, která se pokusila hrát na síti, jenže Erraniová míček doběhla a prohodila.

5:1
    Kanára neuvidíme. Erraniová získává své podání, když Američanka poslala míček do pásky.

40-A
    Erraniová se dočkává výhody.

40-40
    Jenže jediná šance je pryč. Přesný forhend Williamsové vše utnul.

30-40
    Erraniová nyní předvedla velice dobrý servis a poprvé má v utkání gembol.

30-30
    A to platí stále, i když nyní po dobrém úderu Erraniová srovnává.

30-15
    To už opět neplatí. K zisku prvního setu chybí čtvrté hráčce světa dva míče.

15-15
    Nyní zahnala Američanku do kouta a dobrým čtením hry srovnává.

15-0
    Neuvěřitelný bekhendový return Williamsové. Erraniová bez šance.

5:0
    Konec přestávky, podávat bude Sara Erraniová. Zatím se hraje 21 minut.

5:0

5:0
    Serena Williamsová si drží své podání a ujímá se vedení 5:0. Mám obavu, že tady bude asi k vidění kanár.

40-15
    Další vítězný úder Američanky. Erraniová jí nyní poslala míček ideálně na raketu.

30-15
    Ihned vzápětí další dobrý servis.

15-15
    To už však neplatí. Druhé eso Williamsové.

0-15
    Erraniová jde při podání Američanky do vedení.

4:0
    Tentokráte už je to využitý brejkbol. Erraniová na míček nestačila.

A-40
    Zase výborná výměna, která musela bavit diváky. Williamsová se nakonec raduje po přesném bekhendu od základní čáry.

40-40
    Williamsová další brejkbol nevyužívá. Míček poslala pouze do pásky.

40-30
    Erraniová nedokázala return Američanky zahrát do kurtu.

30-30
    Hned při další výměně pak Serena Williamsová perfektní prohoz.

15-30
    Erraniová nyní předvedla něco neuvěřitelného, přímý bod z podání.

15-15
    Vzápětí se Italce daří srovnat.

15-0
    Opět další dlouhá výměna. Obě hráčky hrají poměrně vysoké údery. Erraniová nakonec zahrála do autu.

3:0
    Konec přestávky, podávat bude Sara Erraniová.

3:0

3:0
    Erraniová měla skvělý úmysl se zkráceným míčem, ale její plány překazila páska.

40-15
    Williamsová nyní musela hrát obranné údery. Erraniová nakonec zakončuje útok úspěšně.

40-0
    Eso Williamsové potvrzuje i jestřábí oko.

30-0
    Další neskutečně dlouhá výměna. Erraniová trefila míček skvěle, ovšem Williamsová to dokázala ještě lépe.

15-0
    Zatím vidíme hodně dlouhé výměny. Italka nyní mířila pouze do sítě.

2:0
    Druhý brejkbol v utkání je využit. Williamsová trefuje lajnu.

A-40
    Erraniové nezbývá nic jiného než být trpělivá a čekat na možnou chybu. Ta ale nyní nepřišla.

40-40
    Nepřesný return. Poprvé shoda.

40-30
    Parádní výměna od základních čar. Míček letěl přes síť možná patnáctkrát, nakonec úspěšně zakončuje výměnu Williamsová.

30-30
    Erraniová hrála nyní hodně trpělivě a vracela každý míček. Nakonec se to vypolatilo.

30-15
    Následně přichází chyba Italky, která míří jen do pásky.

15-15
    Hned následně přišel přesný return na čáru!

0-15
    Williamsová se pokusila hrát na síti, ale trefuje jen pásku.

1:0
    Return Italky končí v autu. Williamsová získává své podání.

40-15
    Erraniové nevyšel úder podle představ, byl moc dlouhý.

30-15
    Erraniová poslala soupeřce míček přesně na raketu Sereny Williamsové, tak nabídku využila.

15-15
    Erraniová využívá velké pomoci pásky a srovnává.

15-0
    A první výměnu zakončuje přesným bekhendem posazeným přesně na lajnu.

0:0
    Na podání začíná Serena Williamsová.

0:0

Rozcvičení a rozehrání mají hráčky za sebou.

Obě hráčky nyní absolvují los a následně začne rozcvičení.

Za malou chvíli obě hráčky nastoupí na kurt a zahájí bitvu o finále, kde vítězka tohoto duelu vyzve Azarenkovou. Jasnou favoritkou je jak už bylo řečeno Serena Williamsová, která by měla využít zejména výborného servisu.

První semifinále skončilo výhrou Victorie Azarenkové nad Marií Šarapovovu 2:1 na sety. Utkání mezi Williamsovou a Erraniovou začne přibližně kolem půlnoci.

První semifinále se stále natahuje, určitě se nezačne dříve jak ve 23:25.

Jelikož ve druhém setu předchozího utkání vyhrála Azarenková, tak první semifinále bude pokračovat. Zápas Serena Williamsová - Sara Erraniová tak určitě nezačne asi dříve než ve 23:00.

Předchozí utkání kurtu Arthura Ashe se bude ještě hrát, jelikož je zatím odehrán pouze set, který vyhrála Šarapovová. Náš zápas Williamsová - Erraniová začne odhadem nejdříve ve 22:15.

Utkání se bude hrát na hlavním dvorci, na stadionu Arthura Ashe a začne po prvním semifinále mezi Azarenkovou a Šarapovovou. Nejdříve utkání však začne ve 21:45.

Obě hráčky už se během své kariéry potkaly třikrát, ale zatím nikdy na grandslamovém turnaji. První vzájemný zápas se udál v roce 2008, na antuce v Římě vyhrála Williamsová 2:0 na sety. Další dva zápasy v roce 2009 na tvrdých površích vyhrála také Američanka. Nejvíce "vyrovnaný" zápas spolu sehrály na turnaji v Dubaji, i když v posledním setu to byl kanár.

Sara Erraniová postoupila do dnešního semifinále, kde nemá moc velké šance přes svou deblovou partnerku Robertu Vinciovou,hladce ve dvou setech. Erraniová je tak trochu i překvapením US Open, jelikož ve čtvrtfinále zaskočila Němku Kerbrovou. Erraniová může letošní působení na kurtech ve Flushing Meadows označit jako velmi úspěšně, neboť ve čtyřhře bude hrát s kolegyní Vinciovou finále proti českému páru Hlaváčková-Hradecká!

Erraniová letos prožívá dobrou sezónu a účast v semifinále není úplně náhodná. Na Australian Open byla Erraniová e čtvrtfinále, v Paříži na French Open dokonce došla do finále, na třetím grandslamu sezóny se také její vyřazení zapsalo do historie, jelikož proti ní uhrála Jaroslava Švedovová tzv. zlatý set, tudíž všechny míčky během jednoho setu. Letos navíc Erraniová vyhrála už čtyři turnaje na okruhu WTA. V Acapulcu, v Barceloně, v Budapešti a v Palermu.

Serena Williamsová je asi největší favoritka na celkové prvenství. Hráčka z USA dosud neztratila jediný set, v boji o čtvrtfinále vyřadila poslední českou zástupkyni ve dvouhře Andreu Hlaváčkovou. Ve čtvrtfinále pak na raketě čtvrté hráčky světového žebříčku skončila Srbka Ana Ivanovičová po téměř jednoznačném zápase. Čtvrtá hráčka světového žebříčku by se mohla v případě celkové výhry posunout výše.

V letošním roce dokázala za nedlouho jednatřicetiletá tenistka vyhrát už několik turnajů. Na antuce v Charlstonu a Madridu. Další tituly přišly na kurtech v All England Clubu, v rámci Wimbledonu a olympijských her. Mezi turnaji na trávě si odskočila Američanka ještě na domácí turnaj do Stanfordu, který vyhrála. Za nepovedený grandslam může Serena Williamsová považovat rozhodně French Open, kde vypadla už v prvním kole s Francouzkou Razzanovou.

Hezký páteční večer, vítejte u sledování druhého semifinálového duelu v ženském pavouku letošního US Open. Domácí favoritka a vítězka Wimbledonu i olympijských her v Londýně Serena Williamsová vyzve Italku Saru Erraniovou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.