Jihlava – Hr. Králové 7:1 (kon.) | Třebíč – Kadaň 2:1 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 4:3 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Litoměřice 6:3 (kon.) | Olomouc – Šumperk 1:0 (kon.) | Písek – Most 4:2 (kon.)
Beroun – Havlíčkův Brod 3:7 (kon.)
IHC Králové Písek
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
HC Most
Středa 12.09.2012, 18:001. liga (ČR)

Z píseckého zimního stadionu se s přáním poklidného večera loučí Petr Košatka. Na shledanou. (20:19:08)

Je konec. Píseckým se v přípravě nepodařilo vyhrát, v první kole nového ročníku druhé nejvyšší soutěže se ale Jihočeši dočkali. Největším hrdinou dnešního klání je zcela jistě obránce Jakub Makovský, který vsítil dvě branky a výrazně tak přispěl k zisku bodů.

60:00

59:34
    Písek drží puk v rohu za hostující brankou, je rozhodnuto.

59:08
    Obrovský závar před píseckou brankou změnou stavu nekončí. Domácím se s vypětím všech sil podařilo vyhodit puk až k hostující brance.

58:38
    Hra se opět přerušuje. Puk byl po střele jednoho z hostujících hráčů sražen do sítě nad píseckou brankou.

58:23
    Písečtí vyhodili na zakázané uvolnění.

58:14
    Hosté zkouší hru bez brankáře.

58:00
    Polodna zavezl puk do útoční třetiny, kde následně hledal Rouska před bránou. Mostecká obrana puk na druhého jmenovaného hráče Písku nepropustila.

57:13
    Závěr zápasu se blíží a hosté zatím na aktivitě nepřidávají.

55:35
    Definitivně rozhodnout mohl Švihálek, kterému předložil puk při přečíslení Rousek, z dobré pozice ale trefil puk jen do výstroje gólmana Volkeho.

54:38
    Počet hráčů na ledě se srovná. Jan Bojer (MST) - 2 minuty, podražení.

54:32
    Stejně tak Ferebauerovi, hosté se nemohou udržet v útočné třetině na delší chvíli.

54:00
    Špergerovi se podařilo okamžitě vyhodit.

53:49
    Tomáš Drtil (PIS) - 2 minuty, podražení.

53:15
    Domácí Vlček vybojoval střelou švihem pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.

52:03
    Domácí podruhé během krátké chvíle namířili puk na icing. Trochu to vypadá, že svěřenci trenéra Setikovského už budou jen kontrolovat hru.

51:33
    Písečtí se neshodli v rozehrávce a po odpískaném zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Mazancem.

51:10
    Ferebauerovu střelu tečoval Vaniš, Volke vyrazil puk do ochranné sítě.

51:01
    Písečtí se vrací do kompletního složení.

50:02
    Dlouhé sevření domácích před jejich brankou, ale vážnějšího ohrožení brankáře Mazance. Nakonec se podařilo Makovskému vyhodit puk ze třetiny.

49:01
    Patrik Petruška (PIS) - 2 minuty, podražení. Šance pro Most.

48:44
    Písek právě vstřelil branku!
    Písek opět vede o dvě branky. JAKUB MAKOVSKÝ uplatnil důraz u levé tyčky a nadvakrát se mu podařilo propašovat puk do branky. Druhá trefa píseckého beka v dnešním utkání.

48:02
    Písku se v této přesilovce nedaří. Nejprve zdlouhavá kombinace, poté po chybě Kanova ztráta útočné třetiny.

47:14
    Bojer (MST) - 2 minuty, hákování. Přesilovka pro Písek.

46:43
    Útočné trio Vaniš - Slavík - Ferebauer motalo hosty před jejich brankou, Volke hosty drží.

45:55
    Velice dobře dnes hraje domácí kapitán Šperger. Nyní se elegantně obtočil kolem dvou mosteckých obránců a přízemní ranou mířil k levé tyči. Volke puk chytá.

44:07
    Most právě vstřelil branku!
    Hosté rychle reagují. Střela DOMINIKA VAŇKA prolétla Mazancovi nad ramenem a je z toho snižující branka.

43:28
    Domácí odbíhají na dvě branky. JIŘÍ FEREBAUER z levého kruhu vymetl pavučiny v růžku mostecké branky. Moc pěkná trefa. Asistence: Josef Slavík.

43:14
    Kanovova propagační střela od modré končí v náruči mosteckého brankáře před jehož brankou se bude vhazovat.

42:33
    Špergerovu ránu z otočky Volke vykopnul levým betonem.

42:13
    Lukáš Klíma (MST) - 2 minuty, hákování.

40:38
    Polodna zkoušel překvapit z úhlu, Volke byl včas na správném místě.

40:01

V prostředním dějství jsme byli svědky pouze jedné branky. Té docílili domácí v přečíslení a před poslední dvacetiminutovkou tak mají blíže k bodům. Třetí třetina začne přibližně v 19:36.

40:00

39:44
    Domácí tým hraje v plném počtu.

39:33
    Tahle přesilová hra se Mosteckým nedaří. Mazanec je zatím bez práce.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

37:44
    Hosté už se radovali, branky ale dosáhli vysokou holí a pak se pokračuje beze změn. Na trestnou míří domácí Kanov za držení.

36:14
    Hosté jsou v této fázi hry velmi aktivní, Písečtí naopak zataženi hluboko do obrany.

35:35
    A další šance Marka Čurilly! Útočník Mostu z mezikruží těsně přestřelil.

34:50
    Čurilla zkoušel Mazance překvapit ranou z těžkého úhlu, domácí brankář si tyčku pohlídal.

34:00
    Protiútok domácích završil střelou Kanov a puk se otřel o levou tyč Volkeho branky.

33:37
    Slavíček byl před Mazancem úplně sám a domácí brankář vleže doslova začaroval a zneškodnil střelu mosteckého útočníka vyrážečkou.

33:04
    Rousek (PIS) - 2 minuty, nebezpečná hra vysokou holí.

31:48
    Hosté ihned zamířili do protiútoku, přechod přes modrou útočnou se jim ale nevydařil a píská se ofsajd.

31:20
    Kapitán Šperger se dostal k dorážce, zblízka ale branku Mostu netrefil.

31:02
    Také hosté se vracejí do kompletního složení.

30:24
    Písek hraje v plném počtu.

29:43
    Hra ve čtyřech více vyhovuje Píseckým. Blízko třetí brance byl Čurda, který se zjevil osamocený s pukem na kruhu, koncovku ale namířil jen do výstroje mosteckého brankáře.

29:02
    Počet hráčů se srovná. Kanova fauloval Zavřel a půjde pykat za nebezpečnou hru vysokou holí.

28:24
    Radim Heřman (PIS) - 2 minuty, vražení na hrazení.

27:17
    Domácí se poprvé v utkání dostávají do vedení. Písečtí uháněli ve třech proti samotnému obránci Mostu a na konci celé akce FRANK KUČERA trefil skulinu mezi Volkeho betony. Asistence: Patrik Petruška.

26:44
    Písek také druhé oslabení přečkal.

26:42
    Zavřelova střela mezi betony, Mazanec puk chytá.

26:13
    Domácí se stále ještě nevymanili ze sevření.

25:15
    Hranáčova jedovatá střela, Mazanec vyráží puk betonem.

24:44
    Dominik Boháč (PIS) - 2 minuty, napadení.

24:02
    Střela z Kotrlovy hole sražena do sítě nad brankou.

23:29
    Polodna blafákem do forhendu neuspěl. Volke chytá puk do lapačky.

23:29
    Polodna se hnal sám na branku a byl podražen. Nařízeno trestné střílení.

21:47
    Písek dostal soupeře pod tlak a mostečtí hokejisté raději nasměrovali kotouč na icing.

20:36
    Charousek ranou z nápřahu trefuje břevno Mazancovy branky.

20:24
    Dvě zakázaní uvolnění na začátku druhé části. Obě na straně Písku.

20:01

První třetina je minulostí. Mírně lepší v ní byli domácí hráči, úvodní branky ale docílili hosté z Mostu. Jihočeši na ní však dokázali reagovat a šťastnější trefou Makovského srovnali na průběžných 1:1.

20:00

19:46
    První třetina se dohrává u branky hostujícího celku. Puk má na hokejce Šperger.

19:00
    Poslední minuta první části.

18:34
    Po nahození obránce Parýzka zazvonila tyčka za Mazancem.

18:05
    Písek první přesilovku soupeře ubránil, Rousek je zpátky ve hře.

17:22
    Nakonec hosté vlastní chybou na útočné modré o pásmo přicházejí.

17:00
    Mostečtí stále kombinují, ke střele se ale nikdo neodhodlal.

16:33
    Hosté okamžitě zamkli domácí čtveřici v pásmu před Mazancem.

16:05
    Tomáš Rousek (PIS) - 2 minuty, hákování.

16:00
    Čurdova střela od modré Volkemu vypadla z výstroje, nikdo z domácích ale zaváhání hostujícího brankáře využít nedokázal.

15:12
    Další nepřesná přihrávka na straně domácích a po odpískaném icingu vhazování před Mazancem.

14:04
    Skákavý kotouč před Mazancem vypadal nebezpečně, domácí brankář ale vyrážečkou dobře a včas zasáhl.

13:27
    První útočná formace domácích dostala hosty pod tlak, nikdo z Píseckých se ale neodvážil ke střele.

12:42
    Klement hledal na modré útočné najíždějícího Polodnu, ten ale střílenou přihrávku nezachytil a píská se zakázané uvolnění.

11:24
    Domácí jsou zatím o něco málo lepší a jejich snaha se jim poprvé vyplácí. JAKUB MAKOVSKÝ vyslal spíše propagační pokus a dezorientovaný Volke kotouč překvapivě propustil za svá záda.

10:02
    Omlouváme, ale komentování tohoto utkání nám mírně komplikují potíže s připojením. Snad bude vše v dalším průběhu hry v pořádku.

06:42
    Hosté se prosazují z první své šance. Rána z kruhu v podání ZDEŇKA TAUŠE mířící nad vyrážečku slaví úspěch. Bez asistence.

05:26
    V rohu za mosteckou brankou si Kučera pomohl menším faulem, rozhodčí ale nechal hru plynout dál.

05:00
    Domácí se snaží zaměstnat Volkeho z každé pozice. Hostující brankář opět přerušuje hru zásahem lapačkou.

04:28
    O další střelu v podání domácích se postaral Vaniš, nepříliš důrazný pokus nedělal mosteckému brankáři příliš velké problémy.

03:02
    Domácí jsou zatím o něco aktivnější. Švihálek zavezl puk do útočné třetiny, puk mu ale v důležitý moment přeskočil hokejku.

02:11
    Domácí Kučera tečoval puk před brankou a Volkemu pomohla tyčka.

01:30
    Začátek utkání je plný nepřesností, oba týmy se zatím jen oťukávají.

00:01

IHC Písek: Mazanec - Kanov, Boháč, Makovský, Semrád, Drtil, Petráček, Klement - Polodna, Šperger, Heřman - Slavík, Vaniš, Ferebauer - Čurda, Petruška, Kučera - Rousek, Vlček, Švihálek - Bernad.

HC Most: Volke - Přindiš, Hranáč, Charousek, Tomeček, Havelka, Parýzek, Hora - Rohan, Slavíček, Tauš - Klíma, Divíšek, Nedrda - Bojer, Čurilla, Zavřel - Vaněk, Polák, Nevyhoštěný - Kotrla.

Rozhodčí: Úlehla - Polonyi, Kreuzer.

Pěkný den z jihočeského Písku. V 18 hodin na zdejším zimním stadionu svedou svůj úvodní duel nového ročníku 1. hokejové ligy domácí hráči Písku, kterým se postaví severočeský tým z Mostu. V přípravě se více dařilo hostujícímu celku, Písek se příliš přesvědčivými výsledky neprezentoval. Důležitost utkání však nastane až dnes. Uvidíme, který z celků vkročí do nového prvoligového ročníku správnou nohou.

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 12. Makovský, 28. Kučera (Petruška), 44. Ferebauer (Slavík), 49. Makovský - 7. Tauš, 45. Vaněk

IHC Králové Písek: Mazanec - Kanov, Boháč, Makovský, Semrád, Drtil, Petráček, Klement - Polodna, Šperger, Heřman - Slavík, Vaniš, Ferebauer - Čurda, Petruška, Kučera - Rousek, Vlček, Švihálek - Bernad.

Rozhodčí: Úlehla - Polonyi, Kreuzer