Třinec – Pardubice 4:1 (kon.) | Kladno – Liberec 1:2 (po s.n.) | Motor ČB – Vítkovice 2:5 (kon.)
Plzeň – Litvínov 6:4 (kon.) | Zlín – Slavia 2:1 (kon.) | Sparta – K. Vary 2:1 (po s.n.)
Banes Motor České Budějovice
2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 14.09.2012, 17:30Tipsport extraliga

Vítkovice slaví první tři body sezóny, na jihu sice od první minuty prohrávaly, ale od osmé minuty už držely otěže zápasu ve svých rukou. Domácí chybovali v obranné fázi a Vítkovičtí toho dokázali využívat. Spolehlivě navíc zachytal Roman Málek, který zneškodnil šance domácích na srovnání. Dvěma brankami rozhodl o bodech pro své barvy útočník Vladimír Svačina. Utkání sledovalo 4096 diváků. Z Českých Budějovic je to vše, krásně prožitý víkend přeje Michal Špírek. (20:16:29)

Nejlepší hráči utkání: Jakub Langhammer (CEB) a Vladimír Svačina (VIT).

60:00

59:02
    Szturcovi Jihočeši nahráli přímo pod hokejku a dělovku vítkovického forvarda musel na hrudi tlumit Pavel Kantor.

58:50
    Málek se zaskvěl proti ráně Ptáčka, vykopl ji betonem do ochranné sítě.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu, tohle už Vítkovičtí bez problémů zvládnou.

56:45
    5/5

55:38
    Šimánek šermoval hokejkou před Málkem, ten mohl zůstat v klidu, vše za něj obstarali důslední obránci.

54:45
    Michal Barinka (VIT) je dnes již potřetí vyloučen - 2 min - sekání.

54:34
    Icing Vítkovic.

53:34
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Účelná hra slaví úspěch a hosté jsou blízko vítězství! Walker v závaru před brankou nejprve poslal puk do tyče, u odraženého kotouče byl opět nejdříve jeho vítkovický spoluhráč PETR STRAPÁČ, a ten už trefil za ležícího Kantora. Asistence: Nathan Walker.

52:25
    Vítkovice se soustředí na defenzivu, kam by se za daného stavu také tlačily.. Buly před Romanem Málkem.

51:57
    A mohl jsem dnes již poněkolikáté dění na ledě zakřiknout. Málek totiž jen se štěstím udržel betonem puk u tyčky, po nahození Červeného mnoho nescházelo...

51:07
    Jihočeši působí křečovitým dojmem a není z jejich strany vidět žádná honba za dramatizací duelu.

49:55
    Domácí Vydarený namířil puk do betonů gólmana. Vítkovice jsou deset minut hry od zisku tří bodů.

49:09
    Ptáček nevěděl, na koho rozehrát, tak zvolil nejjednodušší variantu - z poloviny hřiště namířil dloubáček na Málka a ten musel před dojíždějícími hráči přerušit hru.

48:40
    Hra se rychle překlopila na druhou stranu a Málek zakročil proti Šimánkovi.

48:22
    Úspěšný nebyl se svým střeleckým pokusem ani Denis Rehák.

48:17
    Šedivý zkusil nahodit na Kantora a českobudějovický muž s maskou kotouč podržel.

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 1. Květoň (Langhammer, Dej.), 34. Dej (Langhammer, Květoň) - 6. Szturc (Hruška, Huna), 8. Rehák (Ujčík), 32. Svačina (Kudělka, Huna), 45. Svačina (Klimek), 54. Strapáč (Walker)

Banes Motor České Budějovice: Kantor (Sáblík) – Jank, Ptáček, Kolarz, Frühauf, Vráblík, Vydarený, Kříž – Šimánek, Červený, Kotalík - Dej, Langhammer, L. Květoň – Mertl, Kapšařík, Podlešák - Soudek, Knotek, Suja - Rousek.
    HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) – Malík, Kudělka, Barinka, Rehák, Voráček, Sloboda, Sedlák – J. Káňa, Burger, Ujčík – Szturc, R. Hruška, Huna – Klimek, Roman, Svačina – Walker, Strapáč, Šedivý - Káňa T..

Rozhodčí: Pešina, Svoboda - Bláha, Kostka.