Beerschot – Standard 3:2 (kon.)
KFCO Beerschot Wilrijk
3:2 (1:0)
Standard Lutych
Neděle 16.09.2012, 18:00 • Olympisch Stadion Antwerp • Belgická Jupiler Pro League

Rohový kop se hostům vůbec nepovedl a tak utkání skončilo vítězstvím domácího celku v poměru 3:2. V utkání jsme viděli dva obraty ve skóre. Nejdříve Lutych dokázal otočit z 1:0 na 1:2 a byl na dobré cestě k zisku bodů z tohoto zápasu, jenže poté domácí nejdříve srovnali a následně v 86. minutě dokázali vstřelit i třetí branku, která zápas rozhodla.

S informací, že Beerschot porazil Lutych 3:2 se s Vámi loučím a budu se těšit u dalších onlajn reportáží. (19:56:45)

90+3
    Míč byl tečován zdí a tak mají hosté k dispozici ještě jeden rohový kop.

90+3
    Z hranice šestnáctky budou hosté zahrávat přímý kop a to bude zřejmě i jejich poslední šance na vyrovnání!

90+2
    Losada si šikovně obhodil až tři protihráče a mohl postupovat dál k bráně Lutychu, ale v poslední chvíli zakročil jeden z obránců.

90+1
    Hosté se nedostávají k žádnému tlaku a hraje se na jejich polovině.

90
    Začala plynout poslední minuta řádné hrací doby. Hlavní rozhodčí však nastavuje ještě tři minuty.

89
    Hosté začínají být nervózní, výsledkem jsou zbytečné ztráty míče a fauly.

86
    Ještě před střelením branky hřiště opustil Mununga, kterého nahradil Guillaume.

86
    Beerschot právě vstřelil branku!

Další obrat v tomto utkání. Domácí opět vedou a o branku se nepostaral nikdo jiný než ELIMANE COULIBALY, tedy autor první branky domácích. Ten dostal přesnou přihrávku hlavičkou a dokázal si skvěle zpracovat míč v pokutovém území a nedal brankáři Standardu Lutych šanci.

84
    Laurent Ciman je dalším hráčem, který viděl žlutou kartu.

79
    Frederic Bulot nahradil na hřišti Ignacia Gonzaleze.

82
    Střídající Stefano Marzo vyzkoušel štěstí, ale jeho razantní střela letěla mimo tři tyče.

82
    Týmy se snaží o útočnou hru, ale není to žádné zběsilé útočení - hráči dobře ví, že případná chyba v obraně by již zřejmě znamenala porážku.

79
    Vyrovnávací branka donutila Standard k otevření hry, již nejsou pouze zabetonování na vlastní polovině, ale snaží se i o hru směrem dopředu.

76

Hostům se čekání na vlastní polovině opravdu nevyplatilo. Po standartní situaci, kterou rozehrál Oyo dolétl míč přesně ke JOACHIMU MUNUNGOVI, který si míč skvěle zpracoval na prsou a nechytatelně zavěsil. Obrana Standardu si vzala zřejmě dovolenou.

73
    Domácí jsou nyní aktivnější, ale musí si dávat pozor na tak laciné ztráty míče ve středu hřiště. Z rychlého protiútoku málem rozhodli hráči Lutychu.

72
    V zápětí střídali i domácí, pro které je to již druhá změna. Na hřiště přišel Galesic místo Wuytense.

70
    Poprvé střídají hosté. Odchází Seijas a na jeho místo se podívá Ajdarevic.

70
    Hosté se začínají až příliš brzo zavírat na své polovině. Okamžitě po získání míče napálili balón zpět na kopačky domácích. Do konce zápasu zbývá více než dvacet minut a to je stále dost času.

68
    Průvan po pravé straně Beerschotu nic nepřinesl. Centr do šestnáctky totiž odhlavičkoval jeden z obránců.

67
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale daří se jim to pouze na jejich vlastní polovině.

63
    Druhý poločas je zatím jasně v režiii Lutychu, který dvěma góly otočil vývoj tohoto utkání a o odpověď se nyní musí pokoušet domácí celek.

61
    Došlo k prvnímu střídání v domácím týmu. Odešel Alpaslan Öztürk a přišel Stefano Marzo

60
    Brankář Beerschotu Stijn Stijnen viděl za předchozí faul, po kterém byla odpískána penalta, žlutou kartu.

60
    Standard právě vstřelil branku!

Imoh Ezekiel dostal nádherný míč za obranu a byl faulován brankářem Beerschotu. Rozhodčí si toho všiml a ani na vteřinku nezaváhal a odpískal pokutový kop. Ten proměnil střelou po zemi k pravé tyči LUIS MANUEL SEIJAS.

59
    Byla nařízena penalta pro Standard Lutych!

56
    Z čista jasna se domácí ocitli v zajímavé pozici. Nakopnutý míč tečoval spoluhráč přesně do míst, kam nabíhal útočník Beerschotu a moc nechybělo a na míč by dosáhl i on. Natahoval se však marně.

55
    Rázem máme vyrovnáno a je potřeba říci, že si ho hosté zasloužili. Navíc nyní jsou to právě hráči Lutychu, kteří jsou aktivnější.

50

Výtečný vstup do druhého poločasu pro Standard Lutych. Domácí obrana hodně zaspala, když nezachytila dlouhý míč. Ten byl dostihnut útokem Standardu a navíc poté obránce neuspěl v souboji jeden na jednoho. To vše zapříčinilo přečíslení v pokutovém území a když se povedlo najít přesnou přihrávkou před bránou IMOHA EZEKIELEHO bylo o brance rozhodnuto.

48
    Buzaglo je dnes hodně aktivní a opět se pokusil střelou vystrašit domácí obranu. Stijnen však jeho přízemní střelu kryl.

46
    Velice nehezký faul předvedl Mikulic, ale rozhodčí ho žlutou kartou nepotrestat - vystačil si s domluvou.

46

Máme za sebou první poločas dohrávky 7. kola belgické fotbalové ligy. Nejdůležitější akce první poloviny zápasu vznikly po standartních situacích. Tu hlavní a tedy branku vsítil Coulibaly ve 33. minutě po odrazu míče od břevna, do kterého poslal míč jeho spoluhráč z přímého kopu. V samém závěru mohli hosté vyrovnat, ale jejich přímý kop vytáhl skvělým zákrokem Stijnen a udržel tak svůj tým ve vedení.
    Druhý poločas určitě nabídne zajímavou bitvu, nic ještě není rozhodnuto.

45+1
    V prvním poločase se bude hrát ještě jedna minuta.

45
    Výborně zahraná standartka hostů! Po přiťuknutí míče přišla dělovka, kterou však neuvěřitelným zákrokem zlikvidoval Stijnen, který si tak připisuje další důležitý zákrok.

44
    A právě Nyoni je dalším potrestaným hráčem. Nepříjemně sundal jednoho z protihráčů a tak ho neminula žlutá karta.

43
    Nyoni rozehrával standartku z pravé strany, ale nenašel nikoho z domácích fotbalistů.

39
    Rohový kop byl šikovně kopnutý a málem zapadl ke vzdálenější tyči. Je otázkou, zda by neskončil i v síti, kdyby ho netečoval brankář Stijnen.

38
    Zmatky v domácí obraně končí vybojováním rohového kopu pro Lutych.

36
    Autor úvodní branky Elimane Coulibaly je nyní ošetřován, už po vstřelení branky se držel za hlavu a zřejmě tak při skórování utrpěl nějaké lehčí zranění.

35
    Ibrahima Cisse je prvním fotbalistou na trávníku, který dnes vidí žlutou kartu.

33

Nádherný gól domácích fotbalistů. Přímý kop ze šestadvaceti metrů se odrazil od břevna a v hledišti to jenom zahučelo, jenže brankář hostů skončil po robinzonádě mimo tři tyče a tak zůstala brána Lutychu osamocena. Míč se po odrazu od břevna dostal zpět do hry a největší výskok předvedl ELIMANE COULIBALY, který otevřel skóre dnešního zápasu.

31
    Maor Bar Buzaglo si seběhl z pravé strany více do středu a narazil si se spoluhráčem, jeho pokus měl velice dobré parametry - skončil však nad břevnem domácí brány.

30
    Dlouhý míč za obranu Lutychu byl příliš dlouhý i na Wuytense, který ač dělal co mohl, na míč nedosáhl.

27
    Hosté jsou nebezpeční hlavně po pravé straně, kde operuje Buzaglo. Jeho centr do malého vápna vykopl na poslední chvíli brankář Beerschotu.

26
    Připisujeme střelecký pokus hostům. Luis Manuel Seijas vystřelil z dobrých čtyřiceti metrů, ale jeho střela byla opravdu hodně nepovedená.

24
    Dlouhý aut do pokutového území Lutychu skončil útočným faulem na brankáře Kawashimu.

22
    Buzaglo hezky obešel protihráče a ocitl se v brankovém prostoru domácích. Jenže byl v příliš velkém úhlu a tak mu nezbývalo než zkusit přihrávkou najít spoluhráče, to se však nepodařilo a Standart tak přišel o zajímavou možnost.

20
    Dvacet minut máme za sebou a až na jednu velkou šanci hostí se na hřišti příliš zajímavého neděje.

17
    Rohový kop zahrávali i domácí, jenže míč z pokutového území dostal hlavičkou Ignacio Gonzales.

15
    První obrovská šance zápasu! Stijn Stijnen v brance domácích však vytáhl bravúrní zákrok. Stál v podstatě na brankové čáře, ale dokázal se vymrštit a vyrazit míč z hlavičky mimo tři tyče. Zákrok musel provádět nadvakrát, ale vše zvládl - z následného rohového kopu hosté nic nevytěžili.

13
    Decker se snažil něco vymyslet, jenže nic kloudného z jeho kopačky k vidění nebylo.

12
    Nakonec z toho bude rohový kop pro domácí, což se vůbec nelíbí hráčům Lutychu. Jeden z nich je totiž přesvědčen, že odehrál míč ještě ve hřišti.

10
    Prvních deset minut nenabídlo žádnou šanci. Týmy vychází ze zabezpečené obrany.

7
    První náznak šance i pro Lutych. Hosté dostali míč až do pokutového území, ale finální přihrávkou nenašli nikoho.

5
    Coulibaly to přehnal v útočném snažení, do souboje šel odvážně, ale fauloval.

3
    První náznak šance pro domácí fotbalisty. Průnik po levé straně vypadal nadějně, ale centr do šestnáctky odvrátila pozorná obrana.

1
    Zápas otevřeli výkopem domácí hráči.

1

Obě družstva přichází za potlesku tribun na stadion.

Koninklijke Beerschot AC: Stijnen - Briliant, Mikulic, Decker, Nyoni - Coulibaly, Wuytens, Losada, Öztürk - Ojo, Mununga

Standard Lutych: Kawashima - Fryers, Damme, Ciman, Cisse - Vainqueur, Gonzalez, Buyens, Buzaglo - Ezekiel, Seijas

Rozhodčí: Dierick - Huens, Henderickx.

V posledních čtyřech zápasech Lutychu padá opravdu hodně branek, k tomu připočteme ještě výsledek posledního vzájemného utkání a o zápletku máme postaráno. Zda uvidíme dnes další z gólových smrští nebo střelcům dojde střelecký prach se dozvíme po skončení duelu, jehož výkop je naplánován na 18:00.

Vzájemné zápasy

V sezóně 2011/2012 se týmy střetly dvakrát. Beerchot na domácím hřišti remizoval 1:1, ale v lednové odvetě dostal pořádný debakl 6:1!

Standart Lutych

Po prvních dvou kolech, ve kterých padla v zápase Lutychu pouze jedna branka se začali dít věci. Lutych hrál doma s Waaslandem a vyhrál 3:1, poté jez do Charleroie a gólová přestřelka se zastavila na čísle 2:6. Přišlo domácí utkání s Mechelen a opět brankové hody (3:2), v posledním utkání zavítali na stadion FC Bruggy a výsledkem byla prohra 4:2.

Koninklijke Beerschot AC

Beerschotu se po nevydařeném úvodu začalo přece jenom dařit a výsledkem je zisk šesti bodů v posledních dvou kolech. Domácí nejdříve na svém stadionu zvítězili 2:0 s Charleroiem, aby poté vyrazili do Mechelenu, kde vyhráli stejným rozdílem.
    V tabulce jim patří průběžná 12. příčka.

Situace v tabulce

Oba týmy mají narozdíl od svých soupeřů pouze šest odehraných zápasů. Domácí tým dokázal získat za dvě výhry a jednu remízu sedm bodů při skóre 8:9. Hosté získali ještě o tři body více, když třikrát vyhráli, jednou se rozešli smírně a dvakrát odcházeli ze hřiště poraženi.

Hezký den, vítám Vás při sledování dohrávky 7. kola belgické nejvyšší fotbalové soutěže. V dohrávaném utkání se středně Koninklijke Beerschot AC se Standartem Lutych.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.