Vsetín – Karviná (Baník) 6:2 (kon.) | Opava – Frýdek-M. 3:4 (po s.n.) | Val. Meziříčí – Prostějov 5:8 (kon.)
Přerov – Nový Jičín 5:4 (po s.n.) | Poruba 2011 – Havířov 1:3 (kon.)

Přerov právě vstřelil branku!
    Druhý bod pro Přerov zařídil v samostatných nájezdech RICHARD BRANČÍK.

Kabeláč (NJI) nedal, také zakončoval vedle.

Goiš (PRE) mohl definitivně rozhodnout, ale trefil jen tyčku.

Ivan (NJI) nedal, vystřelil vedle branky.

A v sérii proměněných nájezdů pokračuje Brančík (PRE)!

Na druhé straně Hruška (NJI) také úspěšný!

Jako první jel Sprušil (PRE) a krásně svůj nájezd proměnil!

Samostatné nájezdy začínají.

U přerovské střídačky se začal protahovat brankář Okáč. Půjde tedy místo jedničky Vojtka na nájezdy? Vypadá to, že tomu tak skutečně bude.

Ani prodloužení o vítězi dnešního zápasu nerozhodlo. Budou tedy po krátké úpravě ledu následovat trestná střílení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:15
    Šrámek velmi riskantně zasáhl a Sakrajda měl blízko k dorážce. Puk se ale do branky nedostal.

63:54
    Další zakázané uvolnění domácího týmu.

63:22
    Pala zkoušel zaútočit na hattrick, ale od modré tentokrát minul.

62:48
    Ferenc z otočky minul novojičínskou branku a na druhé straně mířil Ivan pouze do Vojtkova betonu.

62:06
    Zakázané uvolnění Přerova. Vhazovat se bude před Vojtkem.

61:17
    Ditrich nahodil kotouč na Šrámka, čímž získal pro svůj tým buly v útočném pásmu.

60:26
    Macháček byl dlouho v brankovišti, proto rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

60:01

Nový Jičín v závěru zápasu zabojoval a duel tedy za stavu 4:4 půjde do prodloužení. Nastavený čas začne za malý okamžik.

60:00

59:07
    Hosté velmi dobře napadají Zubry při rozehrávce. Času ze třetí třetiny už mnoho nezbývá.

58:20
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. Při velkém závaru před přerovskou brankou se dobře zorientoval ADAM UHLÁR, kterému se puk podařilo dorazit za ležícího Vojtka. Asistence: Pavel Zedník.

55:56
    Brančík s Ditrichem vyjeli do přečíslení, jenže přihrávka prvního jmenovaného nebyla přesná.

55:18
    A máme zaděláno na další drama, protože Nový Jičín využívá přesilovku. Ostrou střelou nad rameno brankáře Vojtka se prosadil MARTIN ANDRÝSEK. Asistence: Václav Martinčík, Marek Ivan.

54:38
    Kolář získal puk po Faltýnkově přihrávce a ihned vyhodil přes všechny čáry.

54:19
    Přerov se bude muset bránit ve čtyřech. Za vysokou hůl dostal dvě minuty Ferenc (PRE).

53:41
    Nový Jičín už je v pěti, ale Přerov se i nadále drží v útočném pásmu. Sakrajda to opět zkoušel střelecky, jenže i tentokrát bez úspěchu.

52:47
    Sakrajda střílel z mezikruží, ale nikdo z domácích Zubrů kotouč nedorazil.

51:34
    Kolář mohl ujet po křídle do útoku, ale Michal Chvostek (NJI) jej podrazil. Uvidíme tedy další přerovskou přesilovku.

50:49
    Přerovský obránce Vlček dostal pukem do obličeje a ledaři nyní uklízejí z hrací plochy krev. Hra je díky tomu opět na chvíli přerušená.

50:22
    RADOMÍR PALA vrací Přerovu dvoubrankové vedení! Hned po buly získal puk od Sedláka a famózně jej ostrou ranou napálil za Šrámka. Ten neměl nárok na takový projektil reagovat. Asistence: Zdeněk Sedlák.

49:27
    Nakonec se ale vhazuje ve středovém kruhu a k vyloučení nedojde.

49:27
    Další přerušení hry. Tentokrát díky debatě o tom, zda-li hosté hráli skutečně v šesti, což jim čároví rozhodčí odpískali.

48:25
    Zápas se proměnil v obrovský boj a oba týmy si dávají velký pozor na obranu. Z toho samozřejmě vychází menší počet šancí.

47:28
    Skaloš střílel přilíš vysoko nad branku. Oba týmy už hrají v plném počtu.

46:15
    Zakázané uvolnění Zubrů, kteří nyní hrají krátkou přesilovku 4/3.

45:09
    Vyloučení: Sakrajda (PRE) 2 minuty za hrubost - Zedník (NJI) 2 minuty za hákování, Kabeláč (NJI) 2 minuty za hrubost. Trestná lavice je v této chvíli velmi zaplněná.

45:09
    Dalším vyloučeným bude Zedník. Hosté z Nového Jičína zápas čím dál více neunášejí. Kabeláč se pustil do roztržky s Ferencem, kterou ale naštěstí brzy ukončili čároví rozhodčí.

44:41
    Jenže přesilovka Zubrů trvala jen maličkou chvíli, protože vyloučen je také Brančík (PRE) za hákování.

44:26
    Hosté jsou hodně podráždění. Mičulka (NJI) usedl na trestnou lavici za držení protihráče.

43:58
    Další přerušení hry opět zapříčinila debata hráčů Nového Jičína s rozhodčím.

43:27
    Hráčská lavice Přerova na dva rychlé góly ihned reaguje oddechovým časem!

43:27
    Začátek třetí třetiny Zubrům vůbec nevychází a teď už je to jen o gól! PAVEL ZEDNÍK objel branku a kotouč zasunul mezi Vojtkovy betony. Asistence: Michal Chvostek.

42:17
    Nový Jičín mohl bleskově snížit na 3:2! Vojtek už ležel na ledě, ale Ivan ani Mičulka volný kotouč nedokázali pohotově dorazit. Tohle může hosty pořádně mrzet!

41:54
    Obrana Zubrů si nyní vybrala slabší chvilku. MARTIN ANDRÝSEK byl zcela volný před Vojtkem, kterému puk propadl pod ramenem do branky. Bez asistence.

40:37
    Mičulka zkoušel štěstí, když nahodil kotouč zpoza branky do ohně, jenže nikdo z hráčů Nového Jičína na dorážce nebyl.

40:01

Ve druhé třetině se Zubrům podařilo z tlaku přidat třetí gól, ale poté se taktovky na chvíli chopil Nový Jičín, jenže díky výborně chytajícímu Vojtkovi zatím neskóroval. Třetí část zápasu začne asi v 19:39.

40:00

39:50
    A také na druhé straně se bude ještě vylučovat. Ivan (NJI) dostal menší trest za vražení.

39:21
    Sakrajda velmi dobře zabojoval a dlouho držel puk na své hokejce daleko od branky. Tribuny jeho počínání ocenily velkým potleskem.

38:30
    Závěr druhé třetiny přinese oslabení Přerova. Dvě minuty za podražení inkasoval Málek (PRE).

37:22
    Uhlář hodně ostře dorážel před Vojtkem, který vše zachraňoval na brankové čáře! Teď byl Nový Jičín hodně blízko k snížení stavu.

35:31
    Kabeláč z mezikruží těsně minul přerovskou branku. Následně střílel i Gulda, ale také nepřesně.

34:27
    Závěr přesilovky si Zubři kazí a proto se chvíli bude hrát ve čtyřech. Ferenc (PRE) dostal dvě minuty za sekání.

33:41
    Ferenc krásně přihrál na volného Brančíka, který před brankou nastavil jen čepel hole, avšak kotouč přes Šrámkův beton neprošel.

32:51
    Opět se vylučuje na straně Nového Jičína. Za nedovolené bránění je potrestán Gulda (NJI).

31:25
    Druhý útok Zubrů předvedl krásnou kombinaci na jeden dotek, která Přerovu přináší vedení 3:0. Na konci celé souhry byl najetý RICHARD BRANČÍK, který krásně otřel puk o tyčku a od ní zajel do branky. Asistence: Petr Sakrajda, Marek Ditrich.

28:37
    Nový Jičín se teď trochu do domácích zakousl, ale Vojtek je i nadále stoprocentní. Michal Chvostek napálil puk do jeho lapačky.

26:20
    Horák dorážel před Vojtkem, ale ten kotouč podržel. Teď jsme sledovali velmi pěknou pasáž, kdy se hrálo nahoru - dolů.

25:58
    Osina se Sprušilem vyrazili do rychlého protiútoku, ale první jmenovaný se s kotoučem dostal do ostrého úhlu, proto nemohl zakončit.

25:30
    Mičulka střílel k tyči, ale Vojtek nenechal volné místečko.

24:48
    Vyloučen je Brančík (PRE) za hrubost a Kabeláč (NJI) za držení protihráče.

24:48
    Opět se nám v Přerově nehraje, protože novojičínští hráče se pustili do diskuze s hlavním sudím. Zřejmě šlo o reklamování faulu.

23:02
    Dobře napadal Sedlák, ale kotouč se mu při souboji s Michalem Chvostkem nepodařilo získat.

21:11
    Sakraja pro Brančíkově přihrávce z kruhu těsně přestřelil. Také druhá třetina začala v hodně svižném tempu.

20:01

V první třetině jasně diktovali tempo Zubři a zaslouženě vedou 2:0. Druhá část začne asi v 18:50.

20:00

18:32
    Zubři ubránili oslabení a krátce po něm přidávají druhý gól. Goiš poslal puk na modrou, kde se do něj opřel RADOMÍR PALA a kus černé gumy se zastavil až o síťku v brance za zády Šrámka. Asistence: Jiří Goiš.

17:41
    Gulda velmi nepřesně přihrával a díky tomu Sprušil dostal kotouč lehce do středního pásma. Zároveň přesilovka hostů končí.

16:27
    Novojičínský Ivan se pustil do debaty s hlavním rozhodčím, takže se chvíli nehrálo. Nyní už se vše chystá k buly v obranném pásmu Zubrů.

15:41
    Přesilovka nyní čeká na Nový Jičín. Vyloučen je Vojtek (PRE) za krosček v brankovišti. Trest odpyká Vojtěch Sklenář.

14:54
    A třetí přesilovka v zápase už je konečně využita, takže Zubři jdou do vedení! MAREK DITRICH si drze sjel od mantinelu před branku a překonal Šrámka mezi betony. Asistence: Richard Brančík.

13:17
    Dalším potrestaným hráčem je Mičulka (NJI) za hákování.

12:15
    A na druhé straně také obrovská šance, kdy Michal Chovstek lehce tečoval puk k najetému Ivanovi a ten byl sám před Vojtkem! Také přerovský gólman si připsal parádní zákrok!

11:23
    Krásný zákrok brankáře Nového Jičína, který famózně lapačkou zneškodnil zakončení Koláře!

10:53
    Přes novojičínského obránce se dostal Ditrich, ale jeho střela nebyla příliš razantní. Šrámek s ní proto neměl problémy.

10:13
    Vlček vyhodil kotouč podél mantinelu až na zakázané uvolnění.

09:15
    Uhlára nechala přerovská obrana dobře najíždět, ale Vojtek byl úspěšný. Puk skončil na jeho hrudi.

08:30
    Ani tuto přesilovku Přerov zřejmě nevyužije. Kabeláč zabojoval a podařilo se mu vyhodit do střední třetiny.

07:22
    Brančíkovu střelu brankář soupeře dobře viděl a puk vyrazil do rohu.

06:41
    Dvě minuty za vysokou hůl dostal Gulda (NJI).

06:12
    Nový Jičín už je v pěti, ale rozhodčí signalizuje další vyloučení. Přerov hraje chvíli ve výhodě.

05:09
    Další střela už však přerovskému kapitánovi vůbec nevyšla. Puk se odrazil do středního pásma.

04:26
    Faltýnek tvrdě střílel od modré čáry, ovšem napálil jen beton brankáře Nového Jičína.

04:05
    Registrujeme první faul a dvířka na trestnou se otevřely u hostů. Vyloučen je Skaloš (NJI) za podražení.

03:30
    Po nepřesné rozehrávce Zubrů získal puk Kabeláč, ale přerovská defenzíva svou chybičku rychle napravila.

03:04
    Zakázané uvolnění Nového Jičína.

02:50
    Ivan se zkoušel dostat do útočného pásma, ale kousek za modrou ztratil puk.

01:29
    Přerov je v úvodu hodně nabuzen. Se střelou Sakrajdy měl brankář Šrámek problémy, ale nakonec kotouč zkrotil.

00:45
    Obrovská šance Zubrů hned v úvodu! Goiš objel branku a přihrál zcela volnému Málkovi, který sám před kasou promáchl.

00:01

Oba týmy nastoupily na ledovou plochu, takže nám utkání za malý moment začne.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Sklenář V., Drábek - Goiš, Sedlák, Málek - Sakrajda, Brančík, Ditrich - Kolář, Kundrátek, Sprušil - Vaněk, Matušenko, Brada

HC Nový Jičín: Šrámek (Gebauer) - Toman, Andrýsek, Kabeláč, Cabák, Brynecký, Hruška, Skaloš, Vašut, Chvostek M., Tomášek, Martinčík, Macháček, Skyba, Mičulka, Ivan, Horák, Gulda, Zedník, Chvostek F., Uhlár

Rozhodčí: Obadal - Matěj, Trunečka.

Zatímco Nový Jičín má z prvního kola zisk tří bodů za výhru nad Valašským Meziříčím 4:0, Přerov je naopak po úvodním boji na nule, když neudržel těsný náskok v Havířově a nakonec prohrál 1:3. Zubři tedy budou jistě chtít dnes vše napravit, aby bylo jejich první střetnutí na domácím ledě vítězné. Ambice Přerova v nové sezóně jsou opět velmi vysoké, protože se chce pohybovat v nejvyšších patrech tabulky. Nový Jičín ovšem Zubrům určitě nedá nic zadarmo, letos se totiž netají velkou touhou napravit loňskou, hodně nevydařenou sezónu.

Ve druhém kole základní části se Přerov střetne s Novým Jičínem a pro Zubry půjde o premiéru na domácím ledě se vším všudy. Fanouškům budou totiž dnes představovat novou sadu dresů i nové oficiální klubové logo. Novinkou je také název přerovského zimního stadionu, který dostal jméno MEOARÉNA.

Hezkou středu přejeme z Přerova všem hokejovým fandům! Druhá liga se o minulém víkendu konečně rozjela už také na východě republiky, kde se co nevidět dostane do vysokých obrátek. Program zápasů bude hodně bohatý, jelikož se odehrají každý týden dvě kola.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 15. Ditrich (Brančík), 19. Pala (Goiš), 32. Brančík (Sakrajda, Ditrich), 51. Pala (Sedlák), 65. Brančík - 42. Andrýsek, 44. Zedník (Chovstek M.), 56. Andrýsek (Martinčík, Ivan), 59. Uhlár (Zedník)

HK Nový Jičín: Šrámek (Gebauer) - Toman, Andrýsek, Kabeláč, Cabák, Brynecký, Hruška, Skaloš, Vašut, Chvostek M., Tomášek, Martinčík, Macháček, Skyba, Mičulka, Ivan, Horák, Gulda, Zedník, Chvostek F., Uhlár

Rozhodčí: Obadal - Matěj, Trunečka