Arsenal – Chelsea 1:2 (kon.) | Everton – Southampton 3:1 (kon.) | Fulham – Manchester City 1:2 (kon.)
Norwich – Liverpool 2:5 (kon.) | Reading – Newcastle 2:2 (kon.) | Stoke – Swansea 2:0 (kon.)
Sunderland – Wigan 1:0 (kon.) | Manchester Utd. – Tottenham 2:3 (kon.)
Everton FC
3:1 (3:1)
Southampton FC
Sobota 29.09.2012, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League

Od nástupu ze šaten byl Everton ve druhém poločase sotva poloviční než, když hřiště opouštěl před přestávkou. K větší převaze se domácí hráči dostali až v 58. minutě a následující. Kdy velké šance spálili Osman a Fellani. Za deset minut zahrozili také hosté, kdy začal přesně přerozdělovat míče Ramirez, hlavně hledal nabíhajícího Rodrigueze, kterému chybělo ke vstřelení branky opravdu málo. V poslední čtvrthodince byla hra hodně rozkouskovaná kvůli střídání i natahování času Evertonem, který už Southamptonu nic nedovolil - 3:1. (17:56:23)

90
    Obrany však už nic nedovolují.

90
    Oba tými jsou stále plné sil, i když zápas je už rozhodnutý. Hrají do poslední sekundy.

90
    Osman je vyprovázen za velkých ovací publikem.

90
    Nastavují se tři minutky.

90
    Hřiště opustil Lallana a nahradil jej na hřiště Chaplow.

89
    Hra probíhá po většinu času u prostřed hřiště. Fellani střílel z velké dálky. A hodně nepřesně.

86
    Anichebe bojuje osamocený na hrotu, hned po špatné rozehrávce Fellani ukořistil míč a předložil jej nabíhajícímu Bainesovi po levé straně, který centroval a Gazzaniga vyrazil míč raději na roh. Který hosté s přehledem ubránili.

85
    Lambert hlavičkoval ve velké příležitosti jen do výtečně postaveného Howarda.

83
    Domácí už hrají na čas.

81
    Dvojité střídání zakončila výměna Reevese za Clyneho.

81
    Rodriguez byl nahrazen Mayukou.

79
    Coleman nahrával z pravé strany na volného Anichebeho, který střílel z dvanácti metrů, trefil nechtěně Fellaniho, který už nedohonil míč, ten skončil v zámezí.

78
    Hra je velmi neurovnaná. Hosté jsou zbrklý a Everton jen kombinuje.

76
    Změna na hrotu útoku Evertonu, v druhém poločase nevýrazného Jevanice střídá Anichebe.