Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 6:4 (kon.) | Jekatěrinburg – HC Slovan 0:1 (kon.) | Petrohrad – Nižněkamsk 2:3 (po s.n.)
Dynamo Moskva – Kazaň 2:0 (kon.) | Doněck – Riga 4:2 (kon.)
Dynamo Moskva
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Středa 03.10.2012, 17:45 • Lužniki, Moskva • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli všechno, přeji Vám příjemný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (20:01:57)

Dynamo tedy vítězí v dnešním utkání nad Kazaní 2:0, když v 26. minutě otevřel v přesilové hře skóre Kirill Kňazev a 130 vteřin před koncem stvrdil vítězství pohotovou dorážkou Ovečkinovy střely finský bek Janne Jalasvaara. Domácí byli po celý průběh utkání aktivnější, z čehož vyplynul i poměr střel 40:27.

60:00

59:40
    Tak nakonec ano, Barulin už míří na střídačku.

59:30
    Hosté se už ani neodváží ke hře bez brankáře.

59:00
    O vítězi dnešního utkání je rozhodnuto.

57:50
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Velký tlak hostů brankou neskončil, naopak z protiútoku udeřili hosté! Barulin dokázal Ovečkinovu střelu pouze vyrazit před sebe, kde číhal JANNE JALASVAARA, který střílí druhý gól Dynama! Asistence: Alexandr Ovečkin.

56:20
    Jerjomenko natlačený na svou tyčku drží čisté konto.

55:30
    Opět se hraje dlouho bez přerušení, hostům utíká čas velmi rychle.

54:48
    Obuchov pálil z pravého kruhu, domácí obránci zablokovali jeho střelu.

54:20
    Anisin vykouzlil úžasnou přihrávku na Gorovikova, který byl poté okraden o puk.

52:59
    Buly před Jerjomenkem, hosté stupňují tlak.

52:20
    A další Jerjomenkův zákrok proti Petrovově střele.

51:34
    Jerjomenko opět dobře zasahuje, tentokrát proti střele Abdullina.

50:38
    Ovečkin vyhazuje přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

50:23
    Krásná akce hostů, když Lukojanov přihrával a Petrov lehce tečoval před Jerjomenkem, leč nad branku.

50:00
    Morozov se nedostal k puku rychle, nemohl tak vystřelit.

49:08
    Kňazev získal vhazování v útočném pásmu Dynama.

48:42
    Mosaljov se dobře dostal až před Barulina, v pádu ale nedokázal vystřelit.

48:22
    Dlouho se hrálo bez přerušení až Jerjomenko zalehl puk v brankovišti.

46:40
    Domácí hrají ve třetí třetině skvěle směrem dozadu.

45:12
    Po Nikulinově střele puk mimo hrací plochu.

44:35
    Hosté opět pouze odevzdali kotouč.

43:30
    Jalasvaara v dobré pozici pouze přestřelil branku.

43:11
    Hosté se příliš dlouho v útočném pásmu neudrželi.

42:13
    Mosaljov se tlačil do brankoviště, Barulin ale včas zasáhl.

41:51
    Ofsajd domácích.

41:20
    Kokarev se snažil vytočit do střelecké pozice, nakonec pouze nabízel puk svým spoluhráčům před branku.

40:20
    Anisin tváří tvář Barulinovy minul branku!

40:14

40:10
    Graňák se snažil rychle pálit od modré, Barulin připraven.

40:01

Po druhé třetině vede Dynamo po brance Kirilla Kňazeva z 26. minuty 1:0. I v druhé části bylo Dynamo aktivnější, vynutilo si několik nedovolených zákroků kazaňských a celkově vedou na střely 28:18. Třetí třetině začne přibližně v 19:30.

40:00

39:50

39:26
    Kuljašova střela tečovaná do ochranné sítě.

39:15
    Těreščenko pálil těsně nad Jerjomenkovu branku.

38:55
    Oku lahodící akci předvedl Alexandr Ovečkin, domácí ale nedokázali jakkoliv zakončit.

38:34
    Icing hostů.

38:14
    Síly na ledě se vyrovnají, Kapanen je vyloučen na 2 minuty za podražení.

37:50
    A nakonec z velké tlaku Kazaně pramení faul právě Jerjomenka, který podrazil jednoho ze soupeřů. Dvouminutový trest míří odsedět Gynge.

37:40
    Hosté se dostávají do tlaku, Jerjomenko ztratil hůl.

37:00
    Dlouhou pasáž bez přerušení ukončil až Barulin, který dobře zasáhl proti tvrdé ráně Kokareva.

35:45
    Domácí se v útočné třetině neohřáli moc dlouho.

34:35
    Jerjomenko v pohodě zasáhl proti střele Morozova.

33:38
    Kňazev vybídl k zakončení Babenka, který ani nadvakrát nedokázal Barulina překonat.

32:29

31:40
    Domácí vyhazují.

31:29
    Kapanen nepřekvapil domácího brankáře střelou téměř z nulového úhlu.

31:05
    Jerjomenko sám vyhodil puk do středního pásma.

30:29
    První vyloučení na domácí straně, za hákování je na trestnou lavici poslán obránce Barantsev.

30:24
    Zakázané uvolnění domácích.

30:00
    Další rána Medvěděva do připraveného Jerjomenka.

29:37
    Medvěděv pálil od modré, Jerjomenko zasáhl betony.

28:15
    Ovečkin nahazoval puk na Barulina, ten chvíli nevěděl, co sám dělá.

27:00
    Další velká šance domácích! Šafigulin s Mosaljovem se snažili procpat kotouč za Barulina, ten ale jejich nátlaku odolal.

26:12
    Icing domácích.

25:38
    Domácí 4 vteřiny před návratem Kuljaše z trestné lavice přeci jen využívají přesilovou hru. Babenko nahazoval kotouč na branku, těsně před Barulinem tečoval Volkov a odkrytý kotouč si první našel KIRILL KŇAZEV! Asistence: Konstantin Volkov a Jurij Babenko.

25:23
    Barulin uklidňuje hru pokrytím kotouče.

25:01
    Gyngeho střela z úhlu nebyla nijak překvapující.

24:45
    Novák se dostal do menšího háčku s Nikulinem, který mu po odpískání sundal helmu.

24:00
    Anisin s Ovečkinem v dobrých pozicích netrefili puk tak, jak by si přáli.

23:41
    Další přesilovka pro domácí, na trestnou lavici míří opět Denis Kuljaš, tentokrát za podražení.

23:25
    Hosté ujeli do brejku 2 na 1, Obuchov vyzval Pesonena, před kterým zírala prázdný branka, finský útočník ji ale nepochopitelně minul.

22:38

22:20
    Graňákovu rána s problémy vyráží Barulin.

21:45
    Novák si najel před Barulina, nedokázal ale puk dostat za jeho záda.

21:30
    Domácím hokejistům se ztím druhá přesilová hra vůbec nedaří.

20:38
    Vyloučení na straně hostů, Denis Kuljaš vyloučen na 2 minuty za hákování,

20:28
    Ovečkin zápěstím vyzkoušel Barulinovu připravenost.

20:01

První třetina branku nepřinesla, neviděli jsme ani moc velkých příležitostí. Dynamo přestřílelo svého soupeře v poměru 10:7. Druhá třetina začne přibližně v 18:40.

20:00

19:47
    Střela Denise Kuljaše skončila v ochranné síti.

19:35
    Jerjomenko kryje Bodrovův nájezd z levé strany.

19:05
    Bodrov se sám vyhnal z útočného pásma.

18:30
    Gynge v obrovské příležitosti nedokázal prostřelit Barulina!

17:43

17:39
    Domácí v početní výhodě výrazně zvýšili počet střel.

17:22
    Gynge zkoušel překvapit Barulina z úhlu, ruský reprezentační brankář si pohlídal místo mezi betony.

16:30
    Hosté se opět osvobozují.

16:06

15:50
    Hosté vyhazují.

15:43
    První vyloučení v utkání, na 2 minuty za držení je poslán na trestnou lavici hostující Konastantin Kornějev.

15:25
    Střely domácích hráčů zatím létají spíše okolo branky než na ní.

14:43
    Jerjomenko raději podrží kotouč ve své lapačce.

14:06
    Icing Kazaně.

13:30
    Do tlaku se tentokrát dostala druhá lajna Kazaně.

12:09
    Ofsajd hostů.

11:35
    Šafigulin netrefil branku.

11:02
    Zaripov nemohl postupovat do útočné třetiny, tam totiž už byl Morozov.

10:19
    Ovečkin se tlačil do zakončení, poté upadl v brankovišti, hra je přerušena.

10:05
    První lajna domácích nyní zavřela svého soupeře v jejich obranné třetině.

09:09
    Kňazev vystřelil velice slabě, Barulin neměl problém.

08:55
    Puk znovu v ochranné síti, vhazování po Jerjomenkově levici.

08:26
    Babenkovo nahození v pohodě sebral Barulin.

07:55
    Morozov s Nikulinem ujeli 2 na 1, druhý jmenovaný ale už nemohl vystřelit.

07:34
    Cvetkov si nabruslil do dobré palebné pozice, jeho střela ale byla tečována.

07:05
    Zakázané uvolnění Dynama.

06:50
    Petrov pálil ihned po buly, Jerjomenko opět připraven.

06:43
    Jerjomenko dobře zasahuje proti Těreščenkovy.

06:32
    Kňazevova střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

05:52
    Kuljaš dvakrát po sobě tvrdě pálil od modré, ani jednou netrefil zařízení.

04:45
    Závar před domácí brankou! Jerjomenko uspěl jak proti střele od modré, tak proti několikerým dorážkám z bezprostřední blízkosti!

04:08
    Zaripov vypálil, Jerjomenko si připisuje první úspěšný zákrok.

03:48
    A Ovečkin v dalším ofsajdu.

03:15
    Domácí si nepohlídali přechod přes modrou čáru, byl jim odpískán ofsajd.

02:49
    Z velké dálky pálil domácí kapitán Babenko, Barulin pouze nastavil lapačku.

02:31
    Golubjovova střela zblokována do ochranné sítě.

01:55
    V druhé minutě vidíme již čtvrté zakázané uvolnění, tentokrát se provinili hosté.

01:30
    Kuljaš si vyjel mezi kruhy, jeho střela ale nedošla až k Jerjomenkovi.

01:04
    A další icing domácích.

00:57
    Zakázané uvolnění také na straně Dynama.

00:40
    Barulin msuel poprvé zasahovat po střele Kokareva, kterému přiklepl Gynge.

00:33

00:16
    Morozov hned vybízel přihrávkou své spoluhráče do šance

00:01

Zápasu předchází menší úvodní ceremoniál, kterého se účastní také legendární brankář Sborné Vladislav Treťjak.

Dynamo Moskva: Jerjomenko - Graňák, Novák, Jalasvaara, Solovjov, Gorokhov, Mironov, Barantsev - Gorovikov, Anisin, Ovečkin - Cvetkov, Gynge, Kokarev - Volkov, Babenko, Kňazev - Šafigulin, Mosaljov, Kvapil

AK Bars Kazaň: Barulin - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomitskij - Zaripov, Kapanen, Morozov - Těreščenko, Lukojanov, Petrov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Bodrov, Golubjov, Abdullin

Rozhodčí: Romasko, Jablukov - Birin, Medvěděv.

Nejvíce kanadských bodů v dresu Kazaně nasbíral Alexej Těreščenko, a to 11 (3+8), následuje ho osmibodový obránce Jevgenij Medvěděv s osmi body (3+5). V úvodu sezóny se zatím pouze hledají finští legionáři Pesonen, Immonen a Lahti.

Nejproduktivnějšími hráči domácího Dynama jsou se sedmi nasbíranými body Richard Gynge (5+2) a Dominik Graňák (2+5). Hodně produktivní je také český bek Filip Novák (3+3). Marek Kvapil dal zatím jednu branku a na jednu přihrál. Ovečkin má po pěti zápasech 5 bodů (2+3).

Oba celky na tom jsou zatím tabulkově velmi podobně. Dynamo je po 11 odehraných utkáních na 4. místě Západní konference se ziskem 20 bodů, Kazaň má ještě o 2 body více a na Východě je dokonce třetí. Dynamo se zvedlo po příchodu svého odchovance Alexandra Ovečkina, v posledních třech zápasech vždy šli z ledu jako vítězové. Kazaň má za sebou 2 porážky a dnes by určitě chtěla vyhrát.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, dnes je na programu další porce utkání Kontinentální hokejové ligy, poslední mistr Dynamo Moskva přivítá na svém stadionu AK Bars Kazaň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.