Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 6:4 (kon.) | Jekatěrinburg – HC Slovan 0:1 (kon.) | Petrohrad – Nižněkamsk 2:3 (po s.n.)
Dynamo Moskva – Kazaň 2:0 (kon.) | Doněck – Riga 4:2 (kon.)
HC Donbass Doněck
4:2 (2:1, 0:1 2:0)
Dinamo Riga
Středa 03.10.2012, 18:00KHL

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:10:20)

Ve třetí třetině to dlouho bylo velmi napínavé. Pátou branku utkání mohl vstřelit kdokoli, ale nakonec se toho ujali domácí a to v krátké chvíli hned dvakrát. Dnešní utkání tak končí výsledkem 4:2 pro domácí.

60:00

59:01
    Probíhá poslední minuta třetího dějství.

57:53
    Hosté se snaží dát do útoku vše co můžou, ale nedaří se jim vytvořit souvislou akci.

55:48
    Doněck právě vstřelil branku!
    Z mezikruží teď tvrdou ranou nekompromisně propálil Jučerse FREDRIK PETTERSSON. Branka se podobala té předchozí v mnoha ohledech. Asistence: Václav Nedorost, Jevgenij Dadonov.

53:31
    Po krásné akci na konec dává domácím vedení JEVGENIJ DADONOV. Asistence: Václav Nedorost, Peter Podhradský.

52:31
    Zakázané uvolnění domácích.

51:47
    Teď šance hostů. Hraje se rychlý hokej ze strany na stranu.

50:30
    Vhazuje se před Jučersem.

50:05
    Komerční přestávka.

49:58
    Cibulskis prověřil Ersberga střelou švihem, ten byl pozorný.

48:58
    Hosté se začali více tlačit dopředu, ale Doněck dobře brání.

46:37

47:10
    Ani tato přesilovka Doněcku není nikterak oslnivá.

45:37
    Jamie Johnson dostává 2 minuty za hákování. Další příležitost pro domácí.

45:09
    Sám před gólmanem se teď objevil Sotnieks, ale Ersberga také nepřekonal.

44:13

43:40
    Domácí si vytvořili tlak, ale gólové zakončení to zatím nepřináší.

42:13
    2 minuty za podražení dostává Arvids Rekis.

42:13
    Riga si teď ale zahraje v oslabení.

42:05
    Hosté nastoupili do třetí části rozhodně lépe, určitě i díky početní výhodě.

41:11

40:47
    V dobré příležitosti se ocitli hosté, kteří ještě dohrávají přesilovku, ale Ersberg chytá výborně.

40:01

Třetí dějství začne přibližně v 19:40.

V této třetině jsme moc branek neviděli. Tu jedinou zaznamenal znovu Galvinš, který při úniku dvou hráčů na samotného gólmana, zvolil přesné střelecké zakončení.

40:00

39:11
    Hosté hrají přesilovku. 2 minuty za držení vyfasoval Václav Nedorost.

38:53
    A znovu, hráč Dinama sám přes Ersbergem, který skvěle chytá!

38:20
    V obrovské šanci se ocitli hráči Rigy, ale Ersberg předvedl výborný zákrok.

37:20
    Ani z této akce nic nebylo. Ve druhé třetině dělá při hře 5 na 5 oběma družstvům problémy se prosadit.

36:46
    Bijezajs zavezl kotouč k Ersbergovi, ale u puku už je znovu Doněck a zakládá svou akci.

36:05
    Hosté teď mají velkou potíž vrátit se k aktivnímu a útočnému hokeji. Domácí jim nedovolují ani dostat se z vlastní třetiny.

35:43
    Zakázané uvolnění Dinama.

35:35

35:10

34:50
    Anton Babčuk pálil od modré čáry. Jučers drží kotouč.

34:10
    Několik nepřesných střel domácích, jejichž první přesilovková formace teď ztratila pásmo.

33:19
    Hosté hrají ve čtyřech mužích.

33:10
    Na trestnou lavici odchází další hráč Rigy. Hosté budou hrát ve třech, ale jen kratičkou dobu.

33:10
    Domácí se znovu dokázali usadit v útočném pásmu, ale hra je přerušena. A bude se znovu vylučovat.

32:32
    Postavení mimo hru.

32:30
    Domácí rozjíždějí další akci ze své třetiny.

32:01
    Doněck kombinuje v útočné třetině a teď i ohrozil Jučerse, ale obrana Dinama nakonec výborně zasáhla.

31:19
    Menší trest dostává Mathieu Carle a přesilovou hru si zahrají domácí.

29:59
    Na druhé straně sám před Jučersem Dadonov, který svůj bekhendový blafák nedokázal usměrnit do sítě.

29:54
    Dobrou přihrávku teď dostal Paul Szczechura, ale Ersberga nepřekonal.

28:33
    Pokus domácích z velké dálky. Jučers rozehrává.

27:28
    Je po přesilovce. 2 minuty si odsedí také hráč Dinama.

27:21
    Tuomas Kiiskinen dostává menší trest za nedovolené bránění. Přesilovka pro Rigu.

27:20
    Tuppuraynen dostal přihrávku na levou stranu a pokusil se trefit mezi Jučersovi betony, gólman hostů připraven.

26:20
    Další snaha Doněcku o přechod do útočného pásma končí na útočné modré.

26:10
    Na obou stranách je vidět řada nepřesnotí. Nikdo nemůže založit akci.

25:05
    Na obou stranách teď hráči prověřili gólmany, ti byli připraveni, ale nebyly to žádné nebezpečné pokusy.

23:53
    Hosté jsou přichuti. Domácí branku teď obkroužil Giroux, jeho pokus Erberg chytá.

22:19
    Riga právě vstřelila branku!
    Do samostatného úniku se dostali hosté dokonce ve dvou proti nikomu! GUNTIS GALVINŠ nejprve naznačil přihrávku na spoluhráče a pak nekompromisně propálil Erberga a svým druhým gólem v dnešním utkání vyrovnává. Bez asistence.

22:10
    Hosté nahazují, ale puk dobruslil dříve domácí obránce.

21:35
    K zajímavému střeleckém pokusu se teď dostal jeden z domácích útočníků, ale Jučerse nepřekonal.

20:29
    Závar před domácí brankou řeší Ersberg.

20:01

Druhá třetině začne přibližně v 18:51.

První třetina je za námi. V její první části jsme viděli mírnou převahu domácího celku, ze kterého vznikla přesilová hra a první branka utkání. Hosté krátce po té nechali uniknout Wirtanena, který zvýšil na 2:0. Minutu poté se ještě ujala střela Galvinše a více se skóre neměnilo. Po první třetině je tak stav lepší pro Doněck 2:1.

20:00

19:15
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:52

18:05
    I přes několik střel vyslaných na Ersberga se zatím domácí velmi dobře brání a vyhazují.

16:52
    Další početní výhoda Rigy. Domácí jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě.

16:19

16:00
    Hostům se přesilovka vůbec nedaří.

14:19
    Alexej Ponikarovskij si odesdí dvě minuty za vysokou hůl.

15:35
    Oprava u první branky domácích. Vedoucí branku vstřelil Jevgenij Dadonov. Václav Nedorost asistoval.

14:01
    Na středu hřiště chyboval hráč Rigy a už to vypadalo, že domácí půjdou do přečíslení. Přechod přes útočnou modrou jim ale nevyšel.

13:52
    Další nepříjemnou situaci u své svatyně řeší Jučers a bude se znovu vhazovat v obranném pásmu hostí.

13:37
    Po střele, kterou vyslal Podhradský následovala komerční přestávka, ale už se znovu bude hrát.

12:58
    Ale rozehrávka se Dinamu příliš nedaří.

12:27
    Doněck kombinuje v útočné třetině, hosté se teď vymanili z tlaku a získali kotouč.

11:16
    Další obrovská šance na domácí straně! Pořádně se teď zapotil gólman hostů Jučers, ale puk nakonec končí mimo branku a už je v domácí třetině.

09:54
    Střelou od mantinelu snižuje GUNTIS GALVINŠ.

09:25
    Po závaru před domácí brankou, který skvěle vyřešil Ersberg, se do sebe pustili Bičevskis a Bartulis, oba dostávají 2+2 minuty za hrubost.

08:16
    Do samostatného úniku se dostal PETTERI WIRTANEN, který přesnou střelou k levé tyči zvyšuje vedení domácích. Asistence: Tuomas Kiiskinen, Anton Babčuk.

07:23
    Po akci zpoza brány, kterou předvedl Václav Nedorost, dorazil puk do sítě JEVGENIJ DADONOV.

07:03
    Domácí drží rozestavení v útočném pásmu a kombinují.

06:40
    Arvids Rekis dostává 2 minuty za krosček na Solovjova.

06:40
    Uvidíme první vyloučení a to na straně hostů.

05:16

04:30
    Kotouč zpět teď vybojoval ve středním pásmu Nedorost.

04:13
    Útočné snažení domácích je u konce a u puku je Dinamo.

03:27
    Po pokusu Lukáše Kašpara se bude vhazovat před Jučersem.

03:05
    Na druhé straně Bijezajs ve spolupráci s Ivanansem, ale domácí celek se ubránil.

02:35
    Zakázané uvolnění Doněcku.

02:25
    Svou akci rozjíždí Riga.

02:05
    Domácí hráč se teď pokoušel o samostatný průnik, ale mezi dvěma obránci Rigy neprošel.

01:15
    Po jednom z dalších útočných pokusů domácích se do protiútoku dostali hosté, ale přihrávka jednoho z útočníků před brankou nikoho nenašla.

00:33
    Domácí rozehrávka neprošla přes střendní pásmo. Doněck to zkusí znovu.

00:01

Hráči jsou na ledě a hrají se státní hymny.

HC Donbass Doněck: Ersberg (Berezin) - Babčuk, Obšut, Bartulis, Těreščenko, Wilson, Podhradský, Pilař, Silnickij - Ponikarovskij, Fedotěnko, Kašpar - Pettersson, Nedorost, Dadonov - Tuppuraynen, Virtanen, Kiiskinen - Materuchin, Varlamov, Solovjov.

Dinamo Riga: Jučers (Tellqvist) - Redlihs, Galvinš, Sotnijeks, Rekis, Carle, Cibulskis - Karsums, Indrašis, Johnson - Giroux, Daugavins, Szczechura - Schremp, Dzeriňš, Mejja - Ivanans, Bičevskis, Bijezajs.

Rozhodčí: Gusev, Ravodin - Koršak, Černyšev .

Dobrý večer,

dnešní kolo Kontinentální hokejové ligy nás přivádí na stadion Donbassu Doněck, kam zavítá lotyšský celek Dinamo Riga.

Jedná se o střetnutí dvou hůře umístěných celků Západní konference. Donbass zatím z 10 zápasů dokázal zvítězit v základní hrací době pouze jedenkrát a to v úplně prvním kole, kdy vyhrál v Bratislavě 4:2. Celkově má na svém kontě 10 bodů a drží až poslední příčku tabulky.

Hostující Dinamo je na tom podobně, ale má odehráno o jeden vítězný duel více, což ho řadí na průběžné 11. místo Západní divize.

Oba celky se zatím spolu střetnuli pouze jednou a to v loňské sezóně v rámci přátelského utkání. Tenkrát se hrálo také v Doněcku a Riha zde zvítězila 3:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 8. Dadonov (Nedorost), 9. Wirtanen (Kiiskinen, Babčuk), 54. Dadonov (Nedorost, Podhradský), 56. Pettersson (Nedorost, Dadonov) - 10. Galvinš, 23. Galvinš

Rozhodčí: Gusev, Ravodin - Koršak, Černyšev