1. NH Brno – Tymákov 11:13 (kon.)
1. NH Brno
11:13 (6:5)
TJ Sokol Tymákov
Sobota 06.10.2012, 16:00 • hřiště při ZŠ Novoměstská Brno, Řečkovice. • Národní házená - 1. liga muži

Tolik tedy z tohoto zápasu, příště se budu těšit napočtenou. Pěkný zbytek víkendu. (11:13) (17:17:15)

Gratulace Tymákovu k vítězství, především za zlepšený druhý poločas si hosté zasloužili bodovat. Brno však nemusí zoufat i v poměrně okleštěné sestavě bojovalo a jen díky velkému množství zahozených šancí, nedokázalo utkání alespoň dotáhnout do nerozhodného stavu. (11:13)

Tymákov to dokázal a veze si z Brna výhru 13:11. Díky dvěma bodům se dokázal vyhopnout na čelo tabulky první ligy. Stále tak zůstává neporažen v soutěži. Nháčko si připisuje první prohru a poprvé ztrácí body. Nutno dodat, že tým Karla Fejfara doplatil na úzkou lavičku zaviněnou zraněním hráčů.

60
    Konec zápasu. (11:13) (11:13)

60
    Pastucha snižuje a následně sudí končí tento duel. (11:13) (11:13)

60
    Ještě Ulrych mohl snížit, jenže Majer kryje. (10:13) (10:13)

59
    A Milan Tlustý potvrzuje výhru Tymákova. (10:13) (10:13)

59
    A opět stejná záležitost. Tymákov drží míč v útočném pásmu. (10:12) (10:12)

58
    Nyní ztrácí míč a Nháčko jde do útoku. Ovšem Ulrych z těžké pozici míjí branku. (10:12) (10:12)

57
    Tymákov zkušeně drží míč, čas hraje pro něj. (10:12) (10:12)

55
    Pavel Pastucha dává poslední jiskřičku naděje pro Brněnské. (10:12) (10:12)

53
    Troufám si tvrdit, že o výsledku je prakticky rozhodnuto. Milan Tlustý ranou po zemi překonává Mühlhandla a stav je již o tři branky. Vedoucí celek tabulky tak zřejmě poprvé v sezóně pozná hořkost porážky. (9:12) (9:12)

51
    Žlutou kartu inkasuje hostující Pavel Hoblík. Z trestu se neprosadil Pavel Pastucha. Ten už dnes nedal snad deset jasných tutovek. (9:11) (9:11)

49
    Pastucha opět trefuje jen tělo Majera. Následně útok Tymákova přerušil Košťál. (9:11) (9:11)

48
    Pastucha chybuje a i vzápětí Kakeš, stále je vše otevřené. Nutno poznamenat, že Brnu chybí obránce Musil, útočníci Petr, Orel, Nováček, je to také na hře Moravanů vidět. (9:11) (9:11)

47
    Festival zahozených brněnských šancí pokračuje, Brno nemůže vsítit desátý gól. (9:11) (9:11)

46
    Tymákov dostal šanci střílet svůj druhý pokutový hod v zápase a Michal Šefl si tentokrát poradil dokonale. Mühlhandl neměl šanci reagovat. (9:11) (9:11)

45
    Ulrych opět snižuje, čeká nás ještě hodně zajímavá podívaná o první místo tabulky. (9:10) (9:10)

45
    Pavel Kakeš ihned reaguje. (8:10) (8:10)

44
    Tomáš Ulrych vzal celý útok na sebe, v tísni se na kruhu dokázal zorientovat. (8:9) (8:9)

43
    Teď už neměl šanci. Luboš Kroft propáli vše co mu stálo v cestě a Tymákov tak poprvé v utkání odskakuje na rozdíl dvou branek. (7:9) (7:9)

43
    Mühlhandl musí držet akcie brněnského týmu na házenkářské burze. Opět několika zákroky podržel svůj mančaft. (7:8) (7:8)

42
    Do brněnské hry se vkrádá nervozita, chybné přihrávky hatí cestu za vyrovnáním. (7:8) (7:8)

41
    Ulrych dnes již poněkolikáté trefuje tyč tymákovské brány. Mühlhandl následně vychytal Kakeše. (7:8) (7:8)

40
    Tymákov se do druhého poločasu solidně rozstřílel. Luboš Kroft vymetl pavučiny v Mühlhandlově svatyni. Poprvé v zápase jdou hosté do vedení. (7:8) (7:8)

39
    Máme zde nerozhodný výsledek a dá se očekávat, že každičká chyba může rozhodnout. Dnes hodně oslabený útok Brna zahazuje jednu šanci za druhou. (7:7) (7:7)

38
    Brnu opět nevyšel útok a Šrail vyrovnává. (7:7) (7:7)

37
    Tak až teď přichází snížení Pavlem Kakešem. (7:6) (7:6)

36
    Hra se hodně kouskuje, což pochopitelně vyhovuje brněnské sestavě. (7:5) (7:5)

35
    Tymákov se od osmadvacáté minuty nemůže střelecky prosadit a ani teď nenašli borci v zeleném recept na Mühlhandla. (7:5) (7:5)

34
    Tomáš Ulrych ví, kam se postavit. Počkal si a s jistotou zavěsil. (7:5) (7:5)

33
    Pastucha je zpět na hřišti, přesilovka Tymákova tak nebyl vůbec proměněna. Brno je kompletní. (6:5) (6:5)

32
    Ve dvou hráčích v útoku se hraje velice špatně, také to dle toho tak vypadá. Domácí zůstali v útočné polovině jen krátce. Do brejku jdou hosté. (6:5) (6:5)

31
    Zatím Pastuchovo vyloučení nedokázal potrestat. Ani teď se tak neděje, domácí obrana byla v bloku a pohlídala si útočníky soupeře. (6:5) (6:5)

31
    Jdeme na to, Tymákov zelených dresech zahajuje své útočné snažení. (6:5) (6:5)

31
    Začal druhý poločas. (6:5) (6:5)

Druhý poločas za malou chvíli bude pokračovat. Brno začne v oslabení. (6:5)

Je tu konec prvního poločasu, který nakonec dopadl lépe pro Brno. Zápas je to hodně vyrovnaný a hektický. Oba týmy chybují v útoku, dominují obrany a gólmani. I když je Nháčko v oslabení, do druhého poločasu půjdou s jednobranovým náskokem. (6:5)

30
    První poločas skončil. (6:5) (6:5)

30
    A Šimeček dokázal z těžkého úhlu překonat podstřelem Majera. (6:5) (6:5)

30
    V závěru půjde zahrávat trestný hod Jan Šimeček. (5:5) (5:5)

30
    Blíží se závěr prvního poločasu, který je vcelku vyrovnaný a výsledek odpovídá. Brno zahodilo hodně šancí, stejně tak Mühlhandl pochytal dobré šance hostí. (5:5) (5:5)

29
    Po druhé žluté kartě je vyloučen Pavel Pastucha, opět to bylo za řeči. Velká škoda těchto jeho přestupků, protože doposud hrál velice dobře. Tymákov tak může jít do vedení. Bude hrát pětiminutovou početní výhodu. (5:5) (5:5)

28
    Střelecky se Brnu nedaří, ani Košťál nedokázal Majera překonat. (5:5) (5:5)

28
    Tymákov dokázal potrestat zaváhání Brna a Roman Kroft prostřelil Mühlhandla. (5:5) (5:5)

27
    Další obrovská šance Pastuchy, který trefil pouze Majera a od něj se pak míč odrazil do tyče a mimo. (5:4) (5:4)

26
    Tvrdý souboj absolvoval hráč posledních minut Pavel Pastucha, za potlesku diváků se sbírá otřesen ze hřiště. Vypadá to, že bude v pořádku. (5:4) (5:4)

26
    Hosté v útoku také špatně, stav se nemění. (5:4) (5:4)

25
    Pastucha opět napálil míč pouze do Majera. Ten už má něco odchytáno a tak se nachytat nenechal. (5:4) (5:4)

24
    Pavel Kakeš byl však přesný a je sníženo. Vypadá to, že se oba týmy konečně rozstřílely. (5:4) (5:4)

23
    Až nyní to zkusil Roman Kroft, ale David "Jim" Mühlhandl kryje. (5:3) (5:3)

23
    Co na to Západočeši? Již se nějakou dobu pohybují v útočném pásmu Brna, ale vázne zakončení. (5:3) (5:3)

22
    Ale k mládí patří i nerozvážnost a zbrklost, což teď Pavel Pastucha předvedl svou nepovedenou střelou nad bránu. (5:3) (5:3)

21
    Pastucha je při chuti a opět zvyšuje na rozdíl dvou branek. Nejmladší hráč na hřišti tak ukazuje obrovský potenciál pro brněnskou házenou. (5:3) (5:3)

20
    Už je opět sníženo, Šefl dává na rozdíl jediné branky. (4:3) (4:3)

19
    Pavel Pastucha prostřelil Majera a potrestal tak předešlé zaváhání soupeře. (4:2) (4:2)

19
    Když máte v bráně Mühlhandla, specialistu na penalty, tak není co řešit. Nyní si na něm vylámal zuby Milan Tlustý. (3:2) (3:2)

18
    Dlouho však trvat nemusí, hosté budou zahrávat šestimetrový hod. (3:2) (3:2)

17
    Tomáš Ulrych dokázal zlomit mizérii posledních minut a Brno jde do vedení. (3:2) (3:2)

16
    Ovšem Košťál opět nebyl úspěšný. A totéž se dá říci i o hostech, Šrail jen trefil Mühlhandlovy ruce. (2:2) (2:2)

15
    Košťál vybojoval trestný hod, Pastucha po střele opět nechal vyniknout Majera. Ten vyráži opět před brněnského útočníka a šance na změnu skóre bude pokračovat. (2:2) (2:2)

14
    Útočný festival na brněnském hřišti zatím neprobíhá, ani Tymákov teď nedokázal zužitkovat svou šanci na střelu a samotné zakončení. Do útoku jdou hráči Nháčka. (2:2) (2:2)

13
    Nejprve byl mírně stažen Tomáš Ulrych, následně ztratil míč a Pavel Pastucha neudržel nervy na uzdě, zbytečně stáhl Hoblíka a po zásluze vyfasoval od sudího žlutý kartonek. (2:2) (2:2)

12
    Tentokrát střelec posledních minut nedokázal Mühlhandla prostřelit. Milan Tlustý tak přerušuje svou úspěšnou bilanci. (2:2) (2:2)

11
    Tomáš Ulrych nedostal Brno do vedení, výborný zákrok předvedl kapitán Tymákova Václav Majer. (2:2) (2:2)

10
    Vyrovnáno. V pádu se prosazuje Milan Tlustý. Obrana Brna na něj hodně zapomněla. (2:2) (2:2)

9
    Tak ani jeden z týmů nepředvádí nikterak zajímavou útočnou házenou. Prozatím duelu dominují brankáři a samozřejmě i obrany, což se dalo celkem čekat. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce. (2:1) (2:1)

8
    Hostující Roman Kroft je prvním potrestaným hráčem Tymákova v dnešním utkání. (2:1) (2:1)

8
    Totéž předvedl i Mühlhandl, skóre se proto nemění. (2:1) (2:1)

8
    Pavel Pastucha nezakončil ideálně útok a i tymákovský brankář Majer si připisuje úspěšný zákrok. (2:1) (2:1)

7
    Západočechům se nepovedl útok, brněnská defenziva si dokázala na obraně výborně poradit. (2:1) (2:1)

6
    ...po kombinační akci Jan Košťál. (2:1) (2:1)

5
    Náchodský sudí Václavek nařídil trestný hod a ten proměnil... (1:1) (1:1)

4
    Je vyrovnáno. Tymákov hrál pěkně dlouhou dobu v útoku, až se nakonec prosadil. Trefuje se Milan Tlustý. Do druhého útoku nyní půjde také domácí. (1:1) (1:1)

3
    Hosté jsou stále v útoku, jenže nemohou stále najít přesný recept na zakončení přes zkušenou brněnskou obranu. Té dnes chybí Jan Musil, který v minulém kole utrpěl otřes mozku. (1:0) (1:0)

2
    Do útoku se dostal Tymákov, Luboš Kroft ale nechal vyniknout připraveného gólmana Mühlhandla. (1:0) (1:0)

1
    Hned z prvního útoku jdou Brňané do vedení, svižnou střelou se prosadil Tomáš Ulrych. (1:0) (1:0)

1
    První poločas začal, výhoz mají domácí, kteří hrají v bílých dresech. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

Hráči a rozhodčí nastupují na hřiště. Za pár okamžiků bude moci začít.

1. NH Brno: Mühlhandl (Pšenka) - Filípek (K), Němčák - Šimeček - Pastucha, Ulrych, Košťál. Trenér: Karel Fejfar.

TJ Sokol Tymákov: Majer (K) - Šmíd, Benedikt, Hoblík, Zborník - Kroft L., Tlustý, Kroft R., Šrail, Kakeš, Šefl. Trenér: Vladimír Šmíd.

Rozhodčí: Jan Václavek.

1. NH BRNO je po obměně kádru příjemným překvapením soutěže. Do této chvíle domácí vždy jen vyhrávali a naprosto suverénně plují nejvyšší soutěží. Jsou na prvním místě se ziskem dvanácti bodů. Dnes je však čeká pořádně ostrá prověrka a ukáže se, jak na tom hráči kouče Karla Fejfara doopravdy jsou. Čeká nás kvalitní a jistě napínavá házená. Souboj o vedoucí příčky tak může začít. Hezkou zábavu.

Sokol Týmákov je házenkářským klubem, který leží nedaleko Plzně. Jak v mužské, tak i v ženské házené patří k absolutní špičce v republice. I letos to dokazuje, že se s ním musí počítat. Do pátého kola jen a jen vyhrával, pouze v minulém kole přišla bodová ztráta proti Nezvěsticím, při remíze 13:13. V tabulce jsou Západočeši třetí, druhá je sousední Plzeň, leč pouze o skóre.

Hezký sobotní den, příjemné slunečné odpoledne. Vážení fanoušci národní házené, vítejte u sledování šlágru 7. kola naší nejvyšší soutěže mužů. Dnes na sebe narazí celky, jenž dosud nepoznali hořkost porážky. Vedoucí 1. NH BRNO neztratilo doposud ani jeden bod, Západočeský Tymákov ani jednou neprohrál, přesto má díky remíze o jeden bod méně než jeho aktuální soupeř.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Roman Zajíček

1. NH Brno: Mühlhandl (Pšenka) - Filípek (K), Němčák - Pastucha, Ulrych, Šimeček, Košťál. Trenér: Karel Fejfar.

Rozhodčí: Jan Václavek