Pardubice – Bern 1:2 (kon.) | Sparta – Vienna Capitals 6:7 (kon.) | Salzburg – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Mannheim – Zug 5:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
SC Bern
Úterý 16.10.2012, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • European Trophy

O osudu utkání rozhodla 38. minuta, ve které dokázali hráči Bernu vstřelit dvě branky během 14 vteřin. Pardubice byly po celý zápas o kousíček lepší, ale na výhru jejich snaha nestačila. (20:04:41)

Nejlepší hráči: 1. Martin Bartek (Pardubice), 2. Tristan Scherwey (Bern), 3. Robert Kousal (Pardubice).

60:00

59:51
    Bartek ještě mohl zasunout kotouč do branky a srovnat, ale Gigon už si situaci pohlídal.

59:05
    Opět hráči Bernu vyhodili kotouč do bezpečí.

58:15
    Pardubice drží kotouč v útočném pásmu, ale k šancím je důrazná obrana nepouští.

57:32
    V ojedinělé akci vyrazil střelu Bergera pardubický brankář Růžička.

56:39
    Poslední desítky vteřin už Bern brání důsledněji a nepouští domácí hráče ke své brance.

55:55
    Bern se snaží ubránit těsný náskok za každou cenu, tedy i okamžitých vyhození na zakázaná uvolnění.

55:44
    Až Kolář od modré a Zohorna z dorážky vyprášily Gigonovu výstroj.

55:15
    Pardubice uzamkly soupeře v útočném pásmu, kolotoč přihrávek však zatím nevede ke střeleckému konci.

53:05
    Nabídka Bertscheyho před branku jen těsně minula levou tyč Růžičkovy svatyně.

52:39
    Oddechový čas pro hosty.

Dnešní utkání sleduje 1275 diváků.

51:52
    V pokračující akci tečoval nahození Zohorny těsně vedle Buchtele.

51:21
    Po Kousalově pasu byl blízko srovnání Kočí, ale Gigon jeho ránu vyrazil nataženou paží.

50:11
    Na dvougólový rozdíl mohl zvýšit Schmutz, avšak v ideální pozici na zadní tyči netrefil přesnou přihrávku.

49:31
    Dobrou ránu vyslal od modré Havlík a donutil Gigona k těžkému zákroku.

48:55
    V podobné situaci byl na druhé straně Kousal, jemuž sjel v těsné blízkosti branky kotouč z hole a taktéž nedokázal černou gumu procpat za gólmana.

48:23
    Tristan Scherwey operoval v blízkosti Růžičky, avšak nedokázal najít skulinku, kterou by protáhl kotouč za čáru.

47:22
    5/5.

46:46
    Velký zmatek na brankovišti Bernu nevyužil Somík, který šťouchal do volného puku, ale za brankovou čáru jej neprotlačil. Proti byl ležící gólman Gigon a důslední obránci.

46:18
    Pardubičtí se dlouho usazovali v útočném pásmu a vytěžili pouze ránu Benáka, kterou zlikvidoval připravený Gigon.

45:22
    Přesilovou hru si zahrají domácí hokejisté. Za sekání je vyloučen Thomas Déruns.

45:00
    Scherwey obral o kotouč váhajícího Koláře, avšak nedokázal moment překvapení využít ke střele na branku.

43:59
    Rozehra domácích nadále vázne – icing.

43:27
    K Plüssovi na hokejku se odrazil kotouč po nepřesné střele, ale útočník Bernu s ním nedokázal naložit podle představ.

42:59
    Pardubičtí hokejisté byli dlouho jako přikovaní k vlastní brance a nevěděli kudy se dostat na útočnou polovinu. Vše zakončil Kočí nepřesnou přihrávkou, která znamená zakázané uvolnění.

41:15
    5/5.

41:00
    Pardubice pokračují v přesilové hře, ale šanci si zatím připravit nedokázaly.

40:01

Hokejisté Bernu byli ve druhé části o poznání aktivnější než v první třetině a projevilo se to i ve skóre. Osudnou se stala 38. minuta. Nejprve totiž využil přesilovku Rubin, a za pouhých čtrnáct vteřin pláchl obraně Vermin, načež přesnou ranou otočil stav zápasu. Třetí třetina začne asi v 19:33.

40:00

39:15
    Pardubice si v závěru druhé třetiny zahrají přesilovou hru. Za hákování je vyloučen Martin Plüss.

37:16
    Bern právě vstřelil branku!
    Hosté bleskově otáčejí skóre! Kinrade vyslal přesný pas do jízdy, který přebral JOËL VERMIN a sám proti Růžičkovi nezaváhal – 1:2. Asistence: Geoff Kinrade.

37:02
    Bern výhodu přece jen využívá! Po rychlém protiútoku, když ještě nebyla pardubická čtyřka zformovaná, se prosazuje DANIEL RUBIN. Švýcarský útočník projel do pásma a poté přesnou ranou do šibenice vyrovnal – 1:1. Asistence: Thomas Déruns a David Jobin.

36:15
    Semorád padl do rány Hännimu a osvobodil tak svůj tým.

35:30
    Gigon vyrazil nahozený kotouč pouze před sebe, kam si pro něj jako první dojel Šagát a z pěti metrů vypálil mimo.

35:16
    Ofsajd Bernu.

35:11
    Bern bude hrát druhou přesilovku, za sekání je vyloučen Zohorna.

33:57
    Stoprocentní šanci zmařil Neuenschwanderovi brankář Růžička. V situaci dva na gólmana se Růžička roztáhl na brankovišti a lapil střelu ze dvou metrů.

32:01
    Pěknou individuální akci předvedl Bertschy, který nejprve ranou přes beka prověřil Růžičku a poté přihrával před branku, kde se však nikdo ze spoluhráčů nenacházel.

31:21
    Velkou neplechu opět udělala před brankou Bernu první pardubická lajna. Po ráně Beeche dorážel Somík a kotouč už pomalu klouzal za čáru, když jej odrazil jeden z beků pod brankáře Gigona.

30:53
    Josiho bomba od modré prosvištěla těsně vedle pravé Růžičkovy tyče.

30:34
    Icing Pardubic.

30:19
    5/5. Bern si připravil pouze jednu vážnější šanci, ale tu Gardner trestuhodně zahodil.

29:59
    Thomas Déruns už se radoval z dosažené branky, ale chvíli předtím byl Růžička evidentně atakován v brankovišti, a tak je hra vykázána do středního pásma.

29:40
    Pardubice opět v pohodě vyhazují.

29:22
    Další postup Bernu do pásma zastavil těsný ofsajd.

28:50
    Výhodu mohl okamžitě zhodnotit Ryan Gardner, ale v jasné pozici trefil jen boční síť.

28:19
    Prvním vyloučeným hráčem zápasu je Kristopher Beech, který hákoval svého soupeře.

27:58
    První lajna Pardubic si pravidelně připravuje střelecké pozice. Nyní se po přihrávce Somíka natahoval Beech, avšak nedokázal kotouč usměrnit do branky.

26:37
    Šagát v ofsajdu, který překazil slibnou šanci.

25:53
    Na Noskův pas od mantinelu nedosáhl Zohorna, před kterým puk uzmul Gigon.

25:18
    Buchtele mohl zakončovat po dlouhém pasu z levého křídla, byl však až příliš blízko Gigona, a tak nedokázal propasírovat kotouč do sítě.

24:37
    Benákovo nahození od modré doskákalo až na tyčku branky Bernu.

24:04
    Pascal Berger se mezi třemi strážci proháčkoval ke střele bekhendem, již pohodlně vyrazil Růžička.

23:04
    Brankář Gigon si připsal další úspěšný zákrok, když lapačkou vytěsnil ránu od modré čáry.

22:10
    Zohorna ujížděl sám proti brance Bernu, ale na jejího strážce nevyzrál.

21:11
    Bartek dlouhé střídání zakončil netypickou ranou nahoru, se kterou si však Gigon poradil.

20:29
    Bartek vysunul za záda obránců Somíka, jenž v dobré pozici minul branku.

20:01

Pardubičtí hokejisté mají za sebou celkem vydařenou třetinu, když svého soupeře většinou přehrávali. Rozdíl byl vidět zejména při minisouboji prvních útoků. Ten pardubický, konkrétně ve čtvrté minutě Bartek, také zaznamenal jedinou branku zápasu. Utkání rozhodně neprobíhá v nějak vražedném tempu, oba týmy produkují řadu nepřesností. Střely také hovoří výrazně ve prospěch domácích – 11:5. Druhá třetina začne asi v 18:44.

20:00

19:30
    Třetina se nejspíš dohraje za brankou Bernu, kam zavezl kotouč Bartek a hosté se k výletu na útočnou polovinu moc nemají.

18:52
    Po delší době se ke střele probil Daniel Rubin, jenže jeho pokus odrazila hokejka jednoho z domácích hráčů do ochranné sítě.

18:19
    Oba soupeře hodně trápí přechod přes střední pásmo.

17:10
    Zohorna se prohnal po pravém křídle a poté vypálil těsně vedle levé tyče Bührerovy branky.

16:34
    Hosté se dostávají do tempa. Růžička musel betonem zasahovat proti prudké ráně dvacet centimetrů nad ledem, kterou vyslal Daniel Rubin.

15:55
    Chvilku času ke střele měl na modré Andreas Hänni, zkusil Růžičku překvapit ranou zápěstím, avšak o půl metru minul spodní roh branky.

15:15
    Nahodil se napřáhl k prudké ráně, ale v důležité chvíli zlomil svou hůl, a tak musel přenechat kotouč soupeři.

14:00
    Zajímavou pozici připravil pro Danielssona Josi, ale útočník Bernu nedokázal protlačit kotouč skrz Růžičkův beton do sítě.

11:54
    Pardubičtí hráči opět nastěhovaní v útočném pásmu, tentokrát už obrana Bernu plní své povinnosti důsledněji. Bührerovi stačilo sledovat dění před sebou, zasahovat nemusel.

10:19
    Bertschy obdržel přesný pas do jízdy, ale tak dlouho vymýšlel, jaké zakončení proti Růžičkovi zvolí, až mu kotouč ujel do rohu. Útočníkova rána po objetí branky patřila do kategorie propagačních.

09:23
    Pardubičtí hokejisté jsou při chuti a prakticky se nastěhovali do útočného pásma. Po Šagátově nahození tečoval Kousal kotouč do betonu Bührera.

08:20
    Nosek tečoval před Bührerem nahození od modré a puk se projel brankovištěm kousíček od brankové čáry.

06:50
    Beech centroval před branku a kotouč si málem do vlastní branky srazil Kinrade. Bührer zareagoval včas a betonem puk vykopl do bezpečí.

05:21
    Bern zahrozil z rychlého brejku. Po puku se na zadní tyči natahoval Andersons, avšak chyběl mu kousek k tomu, aby zametl kotouč do odkryté části klece.

03:37
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Dostat se na dostřel branky Bernu se povedlo až první lajně a hned je z toho první gól zápasu. Po několik ranách se do puku z kruhu pro vhazování opřel MARTIN BARTEK a poprvé propálil maskovaného muže Bernu – 1:0. Asistence: Václav Benák.

02:55
    Hostující hokejisté kvalitně zahustili střední pásmo, přes které svého soupeře pouštějí jen ojediněle.

01:40
    Pardubičtí hráči drží kotouč na svých hokejkách, ale daleko od branky Bernu.

00:55
    První šanci měl pardubický útočník Zohorna, který z levého křídla o několik centimetrů přestřelil Bührerovu branku.

00:01

Hráče švýcarského týmu přijel podpořit hlouček fanoušků, kteří o sobě dali vědět hlasitými pokřiky už dvě hodiny před zápasem, když se procházeli po ulicích Pardubic. Svůj vyhrazený sektor v ČEZ Areně několik minut před startem utkání vyzdobili vlajkami a šálami v barvách SC Bern.

Ze šesti možných hráčů NHL, kteří dnes mohli vyjet na led, se představí pouze obránce Bernu Roman Josi, jenž v zámoří obléká dres Nashvillu Predators.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Kočí, Píša, O. Starý, Havlík, Kolář, Benák, Drtina – Bartek, Beech, Somík – Šagát, Zohorna, Stoklasa – Nahodil, Kousal, Buchtele – Semorád, Nosek, Březina.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Trenéři: Antti Törmänen a Lars Leuenberger.

Rozhodčí: Hribik, Polák – Barvíř, Blümel.

Podívejme se také na dosavadní výsledky obou celků. Domácí hokejisté to mají půl na půl. Východočechům se podařilo třikrát vyhrát, třikrát odcházeli z ledu jako poražený mančaft.

Bern je na tom o něco hůře. Na svém kontě má zatím čtyři porážky a dvě výhry, přičemž jedna se narodila až po prodloužení. Jak dopadne toto zajímavé měření sil?

Krásný den. Na pardubické hokejisty čeká poslední domácí utkání v rámci letošního ročníku European Trophy. Svěřenci trenérů Hynka a Lubiny narazí na švýcarského hokejového giganta. Na východ Čech přijel dvanáctinásobný mistr SC Bern. Jak dopadne toto měření sil?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Záruba

Branky a nahrávky: 4. Bartek (Benák) - 38. Rubin (Déruns, Jobin), 38. Vermin (Kinrade)

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Salfický) – Kočí, Píša, O. Starý, Havlík, Kolář, Benák, Drtina – Bartek, Beech, Somík – Šagát, Zohorna, Stoklasa – Nahodil, Kousal, Buchtele – Semorád, Nosek, Březina.