Banes Motor České Budějovice
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Středa 17.10.2012, 17:30European Trophy

Viděli jsme bojovné utkání, ve kterém nastoupila obě mužstva v oslabené sestavě. Přesto bylo na co koukat a diváci měli možnost vidět hráče juniorky, kteří zatím nedostali šanci zahrát si extraligu. V zápase vyhrálo lepší mužstvo, ale Plzeňští bojovali do posledního hvizdu. (19:29:45)

Lukáš Květoň byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, druhým hráčem zápasu byl vyhlášen Martin Heřman z Plzně a třetím hráčem zápasu je domácí Eddie Turek.

60:00

59:54
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté nakonec stačili alespoň snížit. V pádu se trefil MARTIN HEŘMAN. Asistence: Patrik Petruška, Jakub Jeřábek.

59:06
    Hraje se ve středním pásmu.

58:15
    Opět měl možnost Suja, ale jeho střela byla sražena vedle branky.

57:47
    Oddechový čas pro HC MOUNTFIELD.

57:47
    Bekhend Suji jde těsně kolem branky a je z toho icing.

56:33
    Západočeši pálí vedle branky.

56:47
    Domácí se osvobozují.

56:14
    Plzeň bez brankáře se šesti muži v poli.

56:14
    Oddechový čas pro hosty, kteří se budou snažit něco s výsledkem ještě udělat.

55:50
    Plzeň se teď chvíli snažila o snížení, ale moc se jí nedaří.

54:27
    Jihočeši jsou stále aktivnější a snaží se ještě přidat jednu branku.

53:30
    Plzeň tlačila před Sáblíkem, ale domácí získali puk a otáčejí hru.

51:29
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru. Po přihrávce Tomáše Rouska se trefil uzdravený LUKÁŠ KVĚTOŇ. Asistence: Tomáš Rousek, Tomáš Prokop.

51:03
    Martin Heřman (PLZ) - 2 minuty - nedovolené bránění.

51:03
    Domácí útočí a puk skončil v síti nad brankou.

49:36
    Hra nyní není moc zábavná pro oko fanouška. Není k vidění přiliš šancí. Pokud chce Plzeň ještě s dnešním zápasem něco udělat, měla by už začít.

45:56
    Střela Jana Štěpána byla ztečována až do sítě a vhazovat se bude před Svobodou.

43:56
    Na ledě zůstává ležet Tomáš Rousek. Domáci fanoušci teď musí trnout a doufají, že nepřijdou o dalšího člena základního kádru.

43:23
    Pozornost Adama Svobody prověřil Bohumil Jank. Jeho střela tahem nebyl pro brankáře Plzně překážkou.

40:01

Ve druhé dvacetiminutovce už se HC Mountfield prosadit nedokázal. Hosté naopak náskok stáhli. Zásluhu na tom měl Martin Heřman, který při přesilové hře nahazoval na Sáblíka puk z rohu hřiště a po jeho zaváhájí se mohl radovat z gólu. Další branky druhá třetina nepřinesla. Plzeň se v této třetině ale rozhodně herně zvedla.

Střely na branku: 21:20. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0.

40:00

39:40
    Na pravé straně se dostával do šance Květoň. Toho na poslední chvíli zpomalili obránci a Svoboda tak měl lehkou práci.

39:02
    Suja vybídl k zakončení Rouska. Druhý jmenovaný puk lehce tečoval, střela však mířila vedle branky Svobody.

37:50
    Po průniku z levé strany se střelou do klína Svobody prezentoval Jakub Suja.

36:50
    5/5

36:21
    Bohumil Jank se vydal do úniku při oslabení. Poslal puk Bohumilu Svobodovi a ten těsně minul branku.

34:50
    Lukáš Květoň (CEB) - 2 minuty - podražení - 4/5.

34:48
    Jakub Suje předvedl pěknou střelu. Úspěšný ale nebyl.

34:25
    Z levé strany nahazoval na Sáblíka Jakub Lev. Vhazuje se po pravici brankáře domácích.

33:48
    Hostující Roman Přikryl se prokličkoval až před brankáře HC Mountfield. Ten ale jeho pokus zlikvidoval.

32:27
    5/5

31:57
    Pár šancí v přesilovce už domácí měli, nebylo z nich ale nic. Hosté se osvobozují a České Budějovice musejí zakládat akci znovu.

30:27
    Jakub Houfek (PLZ) - 2 minuty - vysoká hůl - 5/4.

30:10
    Plzeňský Tomáš Pacanda dostal kotouč blízko Sáblíkovi a pokoušel se ranou zprvní překvapit Sáblíka. Ten reflexivně puk vyrazil pryč.

25:30
    MARTIN HEŘMAN z nulového úhlu téměř z rohu třetiny nahazoval puk na Sáblíka a ten si kotouč srazil mezi nohama do branky. Asistence: Patrik Petruška.

23:31
    Karel Plášil (CEB) - 2 minuty - podražení - 4/5.

20:46
    Po ráně Dana Růžičky od modré čáry se rozezvučela tyč!

20:01

První třetina zápasu European Trophy přiliš záživná nebyla. Na ledě dnes vidíme spíše přehlídku mladých hráčů, z nichž někteří nosí ještě mřížku. S více hráči "A" týmu přijeli hosté, obraz hry na to však přiliš nevypadá.

Do vedení se dostali domácí už ve 4. minutě po brance obránce Lukáše Kříže a vedení ještě zvýšil o čtyři minuty později Eddie Turek. Plzeň se ke konci třetiny začala dostávat do více šancí, ale to bylo i kvůli přesilové hře, kterou hráli po faulu Rouska.

Střely na branku: 12:12. Vyloučení: 1:1.

20:00

18:29
    Dan Růžička vyslal tvrdý projektil od modré čáry. Sáblík jeho ránu vyrazil do rohu.

18:07
    Tomáš Rousek (CEB) - 2 minuty - hákování - 4/5.

13:55
    Na brankovišti se snažil překonat Svobodu bekhendovou střelou Jakub Suja. Brankář Plzně ale problémy neměl.

11:02
    Domácí Martin Sekera sebral puk obránci Plzně a jel sám na brankáře. Zvolil střelu, ale nebyl úspěšný.

10:14
    Nyní se do šance dostala Plzeň. Byl to znovu Patrik Petruška, kdo znamenal nebezpečí pro Sáblíka. I tentokrát však nepochodil.

08:43
    Utkání European Trophy je zatím jasně v režii domácího týmu. Ten proměnil už dvě brankové příležitosti a vytvořil si i jiné šance.

07:16
    Domácí přidávají další branku. Tentokrát v přesilové hře. EDDIE TUREK využil špatného postavení Svobody v brankovišti, obkroužil branku a rychle zasunul kotouč k tyči. Asistence: Adam Přibyl, Vladimír Zvoník.

06:53
    Z levé strany si najel před branku domácí Vladimír Zvoník a pokoušel se překovan Svobodu. Ale neúspěšně.

05:43
    A máme tu první vyloučení v dnešním zápase. Za hru vysokou holí si jde na lavice hanby sednout hostující obránce Jakub Houfek.

04:24
    Za Plzeň teď zahrozil Patrik Petruška. Jeho tvrdou ránu Sáblík kryje.

03:32
    Skóre utkání otevírá domácí obránce LUKÁŠ KŘÍŽ! Ten dostal na modrou čáru kotouč od Lukáše Květoňe a prostřelil překvapeného Svobodu. Asistence: Lukáš Květoň.

01:52
    O první vážnější střelu se postaral domácí obránce Karel Plášil. Svoboda měl s jeho střelou problémy, ale obránci puk včas uklidili do bezpečí.

HC Mountfield: Sáblík (Bláha) - Kříž, Prokop, Vráblík, Jank, Štěpán, Plášil, Kolarz - Suja, Zvoník, Květoň, Rousek, Přibyl, Turek, Svoboda, Trummer, Sekera, Rob, Ciboch, Záhora.

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Mazanec) - Růžička, Frolo, Slavík, Moravčík, Andrlík, Houfek, Jeřábek, Pejchar - Lev, Pitule, Hollweg, Heřman, Havlíček, Petruška, Němec, Tulačka, Schleiss, Kepka, Přikryl, Pacanda.

Rozhodčí: Lacina, Souček - Beneš, Štofa.

00:01

Za domácí MOUNTFIELD nakonec nenastoupí posily z NHL Martin Hanzal a Milan Michálek. Více si můžete přečíst na stránkách www.hokejcb.cz.
    Sestavy obou mužstev spíše připomínají zápas juniorů. Za domácí nastoupí z kádru "A" týmu pouze brankář Sáblík, obránce Vráblík, Jank a Kolarz a jen trio útočníků ve složení Suja, Květoň a Rousek.

Za Plzeň bude chytat A. Svoboda, mezi beky najdeme Růžičku, Frola a Jeřábka. Mezi útočníky najdeme více hráčů prvního týmu. Kompletní sestavy přineseme...

Plzeň se v posledním vystoupení v rámci European Trophy střetla na začátku září s Kometou Brno. Z jihomoravské metropole si však po přestřelce odvezla prohru v poměru 5:7. V tabulce severní divize patří Plzni poslední osmé místo za zisk pouhých dvou bodů. Budějovice jsou předposlední se šesti body.

Hokejisty HC MOUNTFIELD v nynější době sužuje široká marodka. Parta bojovníků v úzké sestavě přesto vydřela v posledních dvou zápasech dvě vítězství. Ve středu však Jihočechy čeká další bitva. Do Budvar Arény v rámci European Trophy zamíří západočeská Plzeň. Hlavní trenér Peter Draisaitl bude chtít šetřit v současné době zdravé opory. Na druhou stranu však za HC MOUNTFIELD nastoupí útočníci Martin Hanzal s Milanem Michálkem.

Vítejte u sledování on-line přenosu z utkání European Trophy. V Budvar Aréně se v souboji českých týmů utká domácí HC MOUNTFIELD proti celku HC ŠKODA Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Matěj Mayer

Miroslav Mayer

Branky a nahrávky: 4. Kříž (Květoň), 8. Turek (Přibyl, Zvoník), 52. Květoň (Rousek, Prokop) - 26. Heřman (Petruška), 60. Heřman Martin (Petruška, Jeřábek)

Banes Motor České Budějovice: Sáblík (Bláha) - Kolarz, Vráblík, Kříž, Prokop, Plášil, Štěpán, Jank - Suja, Květoň, Rousek - Zvoník, Přibyl, Turek - Svoboda, Trummer, Sekera - Rob, Ciboch, Záhora.
    HC Škoda Plzeň: Svoboda (Mazanec) - Růžička, Jeřábek, Houfek, Frolo, Andrlík, Moravčík, Slavík, Pejchar - Hollweg, Pitule, Lev - Heřman, Havlíček, Petruška - Němec, Tulačka, Schleiss - Kepka, Přikryl, Pacanda.

Rozhodčí: Lacina, Souček - Beneš, Štofa