Malek Džazírí
2
7 6
Pátek 19.10.2012, 11:10ATP Moskva - VTB Kremlin Cup (krytý tvrdý povrch)

Po prohrané zkrácené hře ve druhém setu neustál Rosol svůj úvodní servis v setu druhém a díky této jediné ztrátě podání prohrál druhou sadu a tím i celý zápas.

Malek Jaziri se tak může radovat z postupu do semifinále turnaje ATP, ve kterém se utká s lepším z dvojice Tatsuma Ito - Andreas Seppi.

Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží. (12:57:49)

Konec zápasu

3:6
    Podruhé to už Jazirimu vyšlo a tuniský tenista se tak může radovat z vítězství v tomto utkání.

15-40
    První Rosol odvrátil, ale pořád jsou zde dvě velké šance.

0-40
    Tři mečboly a obávám se, že je rozhodnuto!

0-30
    Pouhé dva míče dělí Jaziriho od vítězství v utkání.

0-15
    Výměna přes druhé podání, ale i tak ji Tunisan získal pro sebe.

3:5
    Rosol musel odvrátit mečbol, ale přesto dokázal udržet svůj servis. Jenže na podání jde nyní Jaziri a ten bude podávat na vítězství v utkání!

A-40
    Další šanci už Lukáš svému soupeři nenabídl.

40-40
    První mečbol zůstal nevyužit.

30-40
    Je to mečbol pro Tunisana, který může ukončit tento zápas!

30-30
    Třicet oba! Co bude následovat, gembol nebo mečbol?

30-15
    Jaziri trošičku přibrzdil svého soupeře, ale stále je pozadu.

30-0
    Vypadá to, že se nám tenisté rozpodávali.

15-0
    Český tenista se jistě nevzdá bez boje.

2:5
    Čistá hra pro Maleka Jaziriho a Lukáš Rosol tak půjde po krátké pauze podávat na udržení se v utkání!

0-40
    Tři gemboly a v tomto gemu zřejmě Rosol šanci nedostane.

0-30
    Tento gem rozehrál Jaziri dobře.

0-15
    Esem otevřel Jaziri sedmou hru druhé sady.

2:4
    Čistou hrou získal Lukáš svůj servis a opět se může pokusit získat servis Jaziriho.

40-0
    Tři gemboly pro českého tenistu.

30-0
    Nyní to však vypadá na poklidný gem při vlastním podání.

15-0
    Samozřejmě je rozdíl pořád pouze jednoho brejku, ale Lukáš svou první velkou šanci promarnil v minulém gemu.

1:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:4
    Tři brejkboly zůstaly nevyužity a Malek Jaziri si udržel servis a vede již 1:4.

40-A
    A Tunisan má výhodu.

40-40
    Tak tohle může být klíčový moment celého druhého setu! Pokud dokáže Jaziri svůj servis udržet, bude velice blízko vítězství.

40-30
    i druhý brejkbol je pryč a Rosolovi zbývá poslední šance.

40-15
    První ještě dokázal Tunisan odvrátit.

40-0
    Tři brejkboly pro Lukáše Rosola!

30-0
    Jaziri pod tlakem při vlastním podání a šance na snížení je velice blízko.

15-0
    Začal dobře, šance ještě určitě je.

1:3
    Lukáš s obtížemi, ale přece jenom dokázal udržet vlastní podání a může se pokusit o brejk v další hře.

A-40
    Opět výměna přes druhé podání, ale nyní ji český hráč zvládl a může snížit na 1:3.

40-40
    Lukáš ještě bojuje a snaží se s výsledkem něco udělat.

40-A
    Rosolovi nejde první servis, strašně moc výměn hraje přes druhé podání a soupeř toho dokáže využít.

40-40
    Gem se nám ještě protáhne - shoda.

40-30
    Třemi fiftýny v řadě otočil Rosol vývoj tohoto gemu a soupeře nepustil ani k brejkbolu.

30-30
    Třicet oba!

15-30
    Rosol jeho rozlet přece jenom přibrzdil, ale pořád je to on, kdo musí dotahovat.

0-30
    A je třeba říci, že má Jaziri slušně nakopnuto.

0-15
    V případě, že Rosol ztratí i tento gem, tak jeho šance již budou pouze v teoretické rovině.

0:3

0:3
    Malek Jaziri vede ve druhém setu již 0:3 a Lukáš bude mít co dělat, aby dokázal tento náskok smazat.

15-40
    Dva gemboly a šance Lukáše se snižují.

15-30
    Jaziri opět blíže zisku tohoto důležitého gemu.

15-15
    Patnáct oba.

0-15
    Pokud dokáže Jaziri podržet tento servis, bude mít velice dobře nakročeno do semifinále.

0:2
    Rosol musel hrát přes své druhé podání a soupeř toho dokázal využít a my tak byli svědky prvního prolomeného podání v zápase.

30-40
    První dokázal Lukáš odvrátit, zbývá však ještě jedna šance.

15-40
    Dva brejkboly pro Maleka Jaziriho!

15-30
    Rosol je rázně proti.

0-30
    První šance by se mohl urodit už v tomto gemu.

0-15
    Do druhého gemu vstoupil lépe Tunisan, každopádně stále čekáme na první brejk zápasu.

0:1
    Jaziri dokázal po boji udržet svůj servis a řada je nyní na českém hráči.

40-A
    Výhodu má opět Jaziri.

40-40
    Šanci však ještě mít bude - shoda.

30-40
    Důležitý míč zvládl Tunisan a Lukáš se tak brejkbolu nedočkal.

30-30
    Třicet oba a důležitý fiftýn před námi.

15-30
    Jaziri již v mírném vedení.

15-15

15-0
    Druhý set začal servisem Jaziri, ale první fiftýn jde na stranu Rosola.

0:0
    Máme za sebou velice vyrovnaný první set, který musela rozhodnout až zkrácená hra. Na tu však nemuselo vůbec dojít, v sedmém gemu měl totiž celkem čtyři brejkboly Jaziri a naprosto stejnou šanci dostal ve dvanáctém gemu Rosol, pro kterého byly tyto brejkboly zároveň i setboly - zůstaly však nevyužity.

Ve zkrácené hře opět rozhodovaly maličkosti a druhý set tak slibuje opět velice vyrovnanou bitvu.

6:7
    Jaziri dokázal využít faktu, že musel hrát Rosol přes své druhé podání a první set tak získal pro sebe Malek Jaziri.

5-6
    Setbol vybojoval Jaziri, ale výhodu podání bude mít český hráč!

5-5
    Následující míč bude nyní neuvěřitelně důležitý, rozhodne totiž o tom, kdo dostane možnost setbolu.

5-4
    Lukáš opět v mírném vedení.

4-4
    Drama prvního setu pokračuje.

3-4
    Skóre se nám přelévá z jedné strany na druhou. Nyní má dva servisy k dispozici český tenista.

3-3
    Před výměnou stran je stav naprosto vyrovnaný.

3-2
    Lukšá získal tři poslední výměny ve svůj prospěch a rázem je to on, kdo ve zkrácené hře vede.

2-2
    Začínáme prakticky od začátku.

1-2
    Podařilo se a snížení na 1:2 by mohlo psychice Lukáše hodně pomoct.

0-2
    Lukáš může být poznamenán nevyužitou šancí, je však potřeba se rychle oklepat, než mu soupeř uteče.

0-1
    Hned v úvodu získává Jaziri minibrejk.

6:6
    Jaziri dokázal odvrátit celkem čtyři setboly a o vítězi prvního setu tak rozhodne zkrácená hra.

40-A
    Další možnost už český hráč nedostává.

40-40
    Ani čtvrtý setbol Lukáš nevyužil a bitva tak pokračuje.

A-40
    Jenže Lukáš si dokázal vybojovat další šanci a to díky dvojchybě Jaziriho!

40-40
    Jaziri dokázal odvrátit tři setboly a své šance v úvodní sadě opět oživil.

40-30
    Druhý setbol zůstal taktéž nevyužit.

40-15
    Přestože musel Jaziri hrát přes svůj slabší druhý servis, dokázal i tak první hrozbu ztráty setu odvrátit.

40-0
    Tři setboly pro Lukáše Rosola a vůbec jeho první brejkboly v utkání!

30-0
    Rýsuje se zajímavá šance pro českého hráče.

15-0
    Výměna přes druhý servis přináší fiftýn Rosolovi.

6:5
    Rosol vybojoval minimálně zkrácenou hru.

40-0
    Tři gemboly na 6:5 pro rodáka z Brna.

30-0
    Vypadá to, že Rosol si svůj servis pohlídá bez větších problémů.

15-0
    Každé podání má nyní strašně důležitou roli, na chyby není prostor.

5:5
    Napodruhé se to Jazirimu povedlo a před námi je tak zajímavá koncovka prvního setu.

30-40
    Srovnání na 5:5 se prozatím odkládá.

15-40
    Třetím vyhraným fiftýnem v řadě otáčí tento gem.

15-30
    Jaziri již je blíže zisku gemu.

15-15
    Tlak si však Jaziri nepřipouští - svým druhým esem v zápase si pomohl v pravou chvíli.

15-0
    Hrálo se přes druhé podání Jaziriho a český hráč toho dokázal využít. Tunisan by mohl být pod tlakem.

5:4
    A v tomto gemu už ani nedočká. Navíc půjde po krátké pauze podávat na udržení se v 1. setu.

40-30
    Brejkbolu se Jaziri nedočkal.

30-30
    Celkově již druhá dvojchyba Rosola v utkání.

30-15
    Dalším vyhraným fiftýnem navíc vývoj gemu otočil.

15-15
    Tentokrát si Lukáš dal větší pozor a soupeře do trháku nepustil.

0-15
    Jaziri má v plánu i v tomto gemu nepříjemně útočit na servis českého tenisty.

4:4
    Vyrovnaná bitva pokračuje.

15-40
    Dva gemboly pro tuniského hráče, na kterém předchozí neuvyžité brejkboly zřejmě nenechaly žádné stopy.

15-30
    Jazirimu stále vychází první servis, 84 % výměn při jeho podání šlo přes první servis.

15-15

0-15
    Úvod osmého gemu patří Jazirimu.

4:3

4:3
    Těžký, velice těžký gem má za sebou Lukáš Rosol. Musel postupně odvrátit až čtyři brejkové šance svého soupeře, ale povedlo a tlak se nyní přesune na stranu Tunisana.

A-40
    Nyní už může gem ukončit Rosol.

40-40
    I čtvrtý brejkbol dokázal český hráč odvrátit, ale je třeba říci, že si zahráva s ohněm.

40-A
    Jenže přichází šance s pořadovým číslem čtyři!

40-40
    Rosol dokázal odvrátit i třetí hrozbu a máme zde shodu!

30-40
    Druhý brejkbol je již také minulostí.

15-40
    První šanci Rosol odvrátil, ale pořád zbývají dvě.

0-40
    Úvodní brejkbol zápasu a dokonce má Jaziri hned tři po sobě! Velká šance pro Tunisana.

0-30
    Jenže do výměny musel Rosol přes druhé podání a soupeř toho využit a ujímá se vedení 0:30 a Lukáš je tak poprvé v utkání pod tlakem při vlastním podání.

0-15
    Do sedmého gemu vstoupil lépe Jaziri, ale první fiftýn nemusí nic znamenat.

3:3
    Nepodařilo se. Jaziri srovnává na 3:3 a štafeta podání se přesouvá na stranu českého hráče.

30-40
    Ani druhý gembol nedokázal Jaziri využít a shoda je tak rázem velice blízko.

15-40
    Lukáš jeho rozlet přibrzdil, ale jestli to bude stačit je otázkou.

0-40
    V naprostém klidu kráčí Malek Jaziri pro zisk tohoto gemu.

0-30
    To již neplatí, ale Jazirimu to vůbec nevadilo.

0-15
    Jaziri si stále drží zajímavou bilanci, ještě ani jednou nemusel do výměny přes druhé podání.

3:2
    Po krátké pauze půjde na podání tuniský tenista.

3:2
    Nakonec bez větších komplikací se podařilo servis udržet a Lukáš opět vede o jeden gem.

A-40
    Lukáše to vůbec nerozhodilo a my si tak na první brejkbol zápasu budeme muset ještě počkat.

40-40
    Pozor! Máme zde vůbec první shodu v celém utkání.

40-30
    Malek Jaziri ještě bojuje a nesmířil se s osudem pátého gemu.

40-15
    Dvě šance na ukončení gemu pro Lukáše.

30-15
    Rosol v pohodě otáčí vývoj pátého gemu.

15-15
    Pustit soupeře ke stavu 0:30 by bylo hodně nepříjemné, ale nestalo se.

0-15
    Navíc začal lépe i v následném gemu.

2:2
    Úvodní eso zápasu ukončuje tento gem a Jaziri si tak v pohodě podržel vlastní podání.

15-40
    Dva gemboly a ani v tomto gemu zřejmě nedostane český hráč možnost zaútočit na servis soupeře.

15-30
    Tunisan opět blíže zisku svého servisu.

15-15
    Rosol svého soupeře ihned dohnal.

0-15
    Úvodní fiftýn čtvrtého gemu pro podávajícího.

2:1

2:1
    Čistá hra pro Rosola, který se tak ujímá vedení 2:1.

40-0
    Tři gemboly a se ziskem tohoto gemu zřejmě nebude mít český hráč větší problémy.

30-0
    Lukáš to ve třetím gemu zatím potvrzuje.

15-0
    Dá se očekávat, že servis bude výhodou pro oba tenisty.

1:1
    Jaziri napodobil Rosola a taktéž si bez větších problémů udržel vlastní servis. Zajímavostí je, že Jaziri nemusel ani jednou použít druhé podání.

30-40
    Lukáš se ještě pokusí s vývojem gemu něco udělat.

15-40
    Dva gemboly pro Jaziriho.

15-30
    Tunisan získává i další fiftýn a jistě mu pomohl fakt, že šel do výměny přes první podání.

15-15

15-0
    Druhý gem začal lépe český tenista.

1:0
    Povedlo se ho využít a český tenista tak získává své první podání v zápase.

40-30
    Neděje se tak ani nyní a Lukáš má k dispozici gembol.

30-30
    Brejkbolu se Jaziri zatím nedočkává.

15-30
    Dvojchyba Rosola.

15-15
    Jaziri se však nenechal zahanbit a okamžitě kontruje.

15-0
    Úvodní fiftýn zápasu získal Lukáš Rosol.

Utkání otevře servisem český tenista Lukáš Rosol.

Další informace

Utkání se odehraje na kurtu číslo 1, tedy druhém největším dvorci, jako první v pořadí. Na vítěze tohoto zápasu čeká v semifinále lepší z dvojice Tatsuma Ito - Andreas Seppi.

Vzájemná bilance

Hráči se na okruhu potkali pouze jednou a to v roce 2006 na okruhu Futures, taktéž v hale téhdy vyhrál Rosol 2:6, 6:1, 6:3.

Malek Jaziri

Tuniský tenista se narodil ve městě Bizerte a v žebříčku ATP se pohybuje mimo první stovku, konkrétně na 112. příčce. Ještě v červenci tohoto roku však dosáhl svého maxima, když mu patřila 69. pozice a tak bude jistě nebezpečným soupeřem.

V prvním kole si poradil s Rajeevem Ramem 6:3, 6:1 a poté se postaral o překvapení, když v osmifinále udolal Viktora Troického po setech 6:1, 3:6, 6:2 a probojoval se tak překvapivě až do čtvrtfinále.

Lukáš Rosol

Brněnský rodák začal hrát profesionálně tenis v roce 2004 a momentálně mu patří 88. příčka světového žebříčku. Trenérem Rosola je Sláva Doseděl.

V úvodním kole tohoto halového turnaje porazil Gimeno-Travera dvakrát 7:6. V osmifinále mu los přisoudil Denise Istomina, se kterým odehrál třísetovou bitvu, ale nakonec se radoval z vítězství 4:6, 6:4, 6:3.

Hezký den, vítám Vás při sledování onlajn reportáže z čtvrtfinálového utkání turnaje ATP z Moskvy. V tomto onlajnu budeme sledovat počínání Lukáše Rosola, který změří síly s Malekem Jazirim.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.