Chabarovsk – Ufa 5:2 (kon.) | Novokuzněck – Kazaň 1:2 (kon.) | Novosibirsk – Nižněkamsk 4:5 (kon.)
Riga – Čeljabinsk 3:5 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
Amur Chabarovsk
5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Salavat Julajev Ufa
Úterý 23.10.2012, 10:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Třetí část utkání byla hodně nervózní a vypjatá, hned v úvodu se nechali po vzájemném souboji vyloučit Chlystov a Korovkin. Poté se však začal hrát konečně hokej. Ve 48. minutě přidal další branku Osipov a po něm snižoval Musatov - 4:2. Ovšem po řadě šancí na obou stranách dal konečnou formu výsledku v 54. minutě domácí Tarasov - 5:2. Po řadě vyloučených a velkých šancích Ufy další branka nepadla.
    Celkový počet střel na branku: 35/31.
    Celkový počet vyhraných vhazování: 32/28.
    (13:04:10)

60:00

Mirnov zasažen vysokou holí svého protihráče Buturlinem, který dostává menší trest.

57:31
    Vyloučen za nedovolené bránění Baranka právě po faulu na něm za nedovolené bránění.

57:30
    Nakonec ještě zakončil do Tarkkiho.

57:22
    Domácí Hytönen však vyváží puk.

57:12
    Vyloučen domácí hráč Buturlin za podražení při předchozím tlaku soupeře.

55:39
    Chabarovsku létá po ledě a Ufa už hraje dosti rozmrzele.

54:46
    Oba týmy v plném počtu.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 13. Šitikov (Juňkov), 24. Lugin (Buturlin, Letovčenko), 34. Osipov (Hytönen), 48. Osipov (Tarasov, Štěpanov), 54. Tarasov - 27. Baranka (Musatov), 50. Musatov (Mirnov)

Amur Chabarovsk: Murygin (Běrestněv) - Ožiganov, Osipov, Loginov, Piganovič, Pěreťjagin, Korovkin - Hytönen, Pyörälä, Petružálek - Fisenko, Tarasov, Štěpanov - Korotkov, Šitikov, Juňkov - Buturlin, Lugin, Litovčenko.
    Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) - Aťujušov, Proškin, Zubarev, Kolcov, Baranka, Gurkin, Šulakov, Isangurov - Chlystov, Zinovjev, Paršin - Mirnov, Svitov, Rolínek - Musatov, Stěpanov, Gluchov - Trubačov, Filtaov, Pankov.

Rozhodčí: Naumov, Soin - Metalnikov, Sirotkin