Radwańská – Kvitová 2:0 (kon.) | Williamsová – Kerberová 2:0 (kon.)
6 6
Angelique Kerberová
0
4 1
Úterý 23.10.2012, 18:00Turnaj mistryň - GNP Seguros WTA Finals Cancun (krytý tvrdý povrch)

To je z mé strany vše, ale Vy můžete za malou chvíli sledovat duel mezi Sarou Erraniovou a Marií Šarapovovou, který vám přinese kolega Michal Šíma. Na shledanou! (19:23:52)

Serena Williamsová poráží Němku Angelique Kerberovou 6:4 a 6:1 a podle očekávání si připisuje do tabulky "Červené skupiny" první vítězství. Kerberová přitom měla v zápase dobré momenty, bojovala, ale v součtu to na zkušenou Williamsovou zdaleka nestačilo. Diváci ale viděli solidní tenis a obě tenistky jim ukázaly řadu hezkých úderů. Zápas trval 79 minut.

Konec zápasu

6:1
    Return Kerberové dopadl mimo dvorec a je hotovo!

A-40
    Eso Williamsové a máme tu mečbol.

40-40
    A je tu shoda!

30-40
    Kerberová chtěla uklidit míček do růžku, ale je z toho aut. Poslední brejkbol.

15-40
    Williamsová dokázala na síti usměrnit na polovinu soupeřky velmi těžký míček.

0-40
    Tři brejkboly pro Němku. Williamsová udělala dvojchybu.

0-30
    A opět to samé. Kerberová bojuje.

0-15
    Kerberová musí riskovat. Po returnu přešla do ofenzivy a získala fiftýn.

5:1
    A pro Kerberovou to dopadlo nejhůře, jak mohlo. Dvojchybou to Američance velmi ulehčila.

A-40
    Po slabém druhém servisu si Williamsová uhrála, co potřebovala. Další brejkbol.

40-40
    Němka je bojovnice! Odvrací i poslední brejkbol.

40-30
    Kerberová zase měla jeden ze svých lepších momentů, dostala Williamsovou pod tlak a na síti výměnu zakončila.

40-15
    První je nevyužit, míček skončil v síti. Dva zbývají.

40-0
    Tři brejkboly pro Williamsovou.

30-0
    Krásný return Williamsové. S Kerberovou to už nevypadá dobře.

15-0
    Williamsová doběhla kraťas soupeřky a na síti pak uplatnila svou sílu i zkušenosti.

4:1
    Konec přestávky, podávat bude Angelique Kerberová.

4:1
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:1
    Kerberová sice výborně returnovala, ale pak si nedokázala poradit s úderem na síti. Zdá se, že Williamsová míří za vítězstvím v utkání.

40-15
    Po dlouhé výměně následuje další vítězný míček do protipohybu.

30-15
    Teď to zahrála perfektně Williamsová. Zamířila do protipohybu Kerberové.

15-15
    Tentokrát se do úderů trefila i Kerberová, která šla zakončovat na síť, ale to nakonec ani nebylo třeba, jelikož Williamsová nedostala míček přes pásku.

15-0
    Razantní hra vynesla Williamsové fiftýn.

3:1
    Williamsová poslala míček do volné části dvorce a proráží soupeřce podání.

40-15
    Kerberová zahrála všechny údery přesně a precizně a získává výměnu.

40-0

30-0
    Těsný aut Kerberové. Němka nevstoupila do tohoto gemu správnou nohou.

15-0
    Kerberová zahájila dvojchybou.

2:1

2:1
    Krásné momenty. Obě hráčky se sešly u sítě a úspěšnější nakonec byla Williamsová.

A-40
    Kerberová poslala míček do sítě a Williamsová má výhodu.

40-40
    Aut Williamsové po dobrém returnu soupeřky.

40-30
    Začíná to být slušná přestřelka. Obě hráčky dávají do úderů veškeré své úsilý. Kerberovou ale teď zastavila páska.

30-30
    Nekompromisní smeč Američanky.

15-30
    Třetí dvojchyba Sereny Williamsové.

15-15
    To byl return té nejvyšší kvality! Míček dopadl přesně na čáru.

15-0
    Teď zahrála nechytatelně Američanka.

1:1
    Další přesný backhand Kerberové a stav druhého setu je po čisté hře vyrovnán.

0-40
    Kerberová občas dokáže zahrát výborné míče. Teď předvedla nechytatelný backhand.

0-30
    Další míček pro Němku.

0-15
    Kerberová musela jít na druhé podání, ale Williamsová returnovala do autu.

1:0
    Kerberové se nepovedl return a Williamsová získává první hru druhé sady.

40-30
    Dvojchyba Williamsové.

40-15
    Kerberová doběhla naprosto ztracený míček a zaslouženě získává fiftýn!

40-0
    Skvělý první servis.

30-0
    Williamsová si došla k síti pro fiftýn.

15-0
    Kerberová se pokusila o razantní return druhého podání soupeřky, ale zahrála aut.

0:0
    Do první sady vstoupila Williamsová skvěle a rychle se ujala vedení 3:0. Kerberová však bojovala a dokázala srovnat stav. Nakonec ale byla šťastnější hráčkou Američanka a první sadu získala ve svůj prospěch. Pokud ale Angelique Kerberová bude pokračovat ve hře ze druhé poloviny prvního setu, může soupeřku ještě potrápit.

6:4
    Williamsová bere podruhé v utkání soupeřce servis a tím získává i celý první set poměrem 6:4!

A-40
    Kerberové nechybí bojovnost, ale zkušenosti asi ano. Williamsová si se soupeřkjou pohrála a zakončovala do opuštěného kurtu.

A-40
    Po smeči Williamsové přichází setbol pro Američanku.

40-40
    Míček z rakety Kerberové skončil v pásce.

30-40
    Williamsová zahrála do sítě.

30-30
    Míček získává Williamsová.

15-30
    Kerberová si dostala Američanku, kam chtěla a úderem k lajně si došla pro fiftýn.

15-15
    Kerberová vyhnala soupeřku z kurtu a neměla problém zakončit.

15-0
    Williamsová cítí, že tady může utkání zlomit a pálí jeden tvrdý projektil za druhým.

5:4
    Následuje přestávka a výměna stran. Kerberová bude podávat na udržení v prvním setu.

5:4
    Po autu Němky přichází čistá hra.

40-0
    Williamsová přitvrdila. Výměnu zakončila bombou k čáře a jde si pro vítězství v gemu.

30-0
    Kerberová bojovala, ale kanonádě Američanky opravdu čelit nemohla.

15-0
    Němka napálila return úplně mimo.

4:4
    Williamsová šla k síti, ale těžký míček nedokázala usměrnit přes pásku. Hra pro Kerberovou.

30-40
    Tentokrát Němka udělala dvojchybu.

15-40
    Výtečně Kerberová! Američanku rozběhala a pak zahrála přesně k čáře.

15-30
    Další nepovedený return.

15-15
    Return Williamsové nedoletěl na polovinu soupeřky.

15-0
    Němka se snažila hrát tvrdé údery, ale nakonec zahrála jen do sítě.

4:3

4:3

4:3
    Kerberová se pokusila o chytrý kraťas, ale míček těsně dopadl na její polovinu. Hra pro Williamsovou.

40-0
    Američanka teď zpřesnila hru a donutila soupeřku k ráně do sítě.

30-0
    Kerberová se snažila běhat, jak mohla, ale Williamsová jí nakonec ustřílela.

15-0
    Williamsová získává fiftýn při svém servisu.

3:3
    Ale další drama už Němka nepřipustila a první set je tak vyrovnaný.

30-40
    Jako by se Kerberová lekla možnosti vyrovnat. Williamsová po slabém druhém servisu získává fiftýn.

15-40
    Dvojchyba Němky.

0-40
    Kerberová ukázkově napálila míček do rohu. Williamsová vůbec nereagovala.

0-30
    Tentokrát Williamsová poslala míček do sítě. Nezdá se, že by byla v pohodě.

0-15
    Křížný úder Williamsové skončil v autu.

3:2

3:2
    Jestřábí oko přiřklo fiftýn Kerberové, která tak vrací své soupeřce brejk ze druhé hry!

30-40
    Ten první ale zkušená hráčka odvrací.

15-40
    Dvojchyba Williamsové, která bude čelit dvěma brejkbolům.

15-30
    Kerberová se dostává do hry! Díky povedenému kraťasu získává další fiftýn.

15-15
    Krásný forhand Kerberové přesně do rohu kurtu.

15-0
    Míček z rakety Kerberové nepřekonal pásku.

3:1
    A Kerberová tento dlouhý gem vyhrála a získává první bod!

40-A
    Američance nesedl míček na raketu a zahrála do autu. Výhoda tentokrát pro Kerberovou.

40-40
    Kerberová si pomohla prvním servisem. To je přesně to, co potřebuje.

A-40
    Velice dlouhá váměna, kterou Kerberová ukončila chybou. Brejkbol.

40-40
    Opět shoda.

40-A
    Rerurn Williamsové zamířil do autu. Američance nepomohlo ani Jestřábí oko.

40-40
    S Williamsovou zahrála i páska a máme tu shodu.

30-30
    Mimo vymezené území zahrála i Williamsová.

30-15
    Míček získává Kerberová.

30-0
    Zdá se, že Serena směřuje k dalšímu brejku.

15-0
    Němce razantní údery nevychází. Další aut.

3:0

3:0
    Další velmi nepřesný úder Kerberové. První set je zatím jednoznačný.

40-0
    Nevynucená chyba Kerberové, která před sebou měla volnou polovinu kurtu, ale zahrála míček pouze do autu.

30-0
    Williamsová předvedla razantní servis a zakončila úspěšně na síti.

15-0
    Kerberová nedokázala reurnovat servis soupeřky.

2:0
    A Williamsová bere soupeřce podání.

40-30
    Dlouhou výměnu zakončila úderem do sítě Kerberová. Brejkbol Williamsové.

15-0
    Williamsová ukazuje, co umí! Kerberovou dostala pod tlak tvrdými údery a smečí výměnu ukončila.

1:0
    Američanka zakončila první hru zápasu esem.

40-15
    Fiftýn i pro Kerberovou.

40-0
    Williamsová je zatím suverénní. Teď napálila míček do nekryté části kurtu. Kerberová se jen dívala.

30-0
    Přímý bod ze druhého podání.

15-0
    Williamsová musela jít na druhý servis, ale první fiftýn získala.

0:0
    Na podání jde Američanka.

0:0

Hráčky se již rozcvičují na kurtu. Utkání by mělo odstartovat za několik minut.

Výsledek úvodního utkání Turnaje mistryň nepotěší české fanoušky. Petra Kvitová totiž podlehla Agnieszce Radwaňské 3:6 a 2:6 a vykročila za obhajobou titulu špatnou nohou. Nyní již čekáme na příchod aktérek dalšího utkání mezi Williamsovou a Kerberovou.

Utkání bude zahájeno po skončení úvodního duelu turnaje mezi Polkou Radwaňskou a Petrou Kvitovou. První set získala poměrem 6:3 polská tenistka.

Přestože velkou favoritkou utkání bude Williamsová, vzájemná bilance obou hráček je vyrovnaná. Dosud se utkaly pouze dvakrát a každá z nich se radovala z vítězství jednou. K prvnímu setkání došlo už v roce 2007 na US Open, kde domácí tenistka přehrála tehdy mladičkou soupeřku poměrně hladce 6:3 a 7:5. Letos v Cincinnati však byla po setech dvakrát 6:4 úspěšnější Kerberová.

Serena Williamsová je jednatřicetiletá americká tenistka, která se nachází na třetí příčce aktuálního žebříčku WTA. Turnaj mistryň vyhrála dvakrát v letech 2001 a 2009 a letos má velkou šanci přidat třetí triumf. V této sezóně je Williamsová jen těžko k zastavení, o čemž svědčí i to, že ovládla Wimbledon, US Open a také Olympijské hry v Londýně hranné na wimbledonské trávě. Američanka letos na okruhu prohrála jen 4 z 57 zápasů.

Čtyřiadvacetiletá Angelique Kerberová se může těšit na svůj první start na Turnaji mistryň. Rodačka z Brém letos zažívá výtečnou sezónu a v žebříčku se posunula až na pátou pozici, což je pro ni nejlepší umístění v kariéře. Rok 2012 jí také vynesl první dva tituly na okruhu WTA, které získala v Paříži a v Kodani. Za zmínku jistě stojí i semifinále Wimbledonu, mezi nejlepší čtyři na Grand Slamech se však poprvé probojovala už o rok dříve, kdy si statečně razila cestu pavoukem na US Open. Kerberová se v této sezóně může pyšnit bilancí 60-19.

Vítám zde všechny příznivce kvalitního ženského tenisu. V Istanbulu v úterý startuje prestižní Turnaj mistryň, tedy klání osmi nejúspěšnějších tenistek letošní sezóny. V tomto on-line přenosu Vás provedu utkáním „Červené skupiny“ mezi největší favoritkou turnaje Serenou Williamsovou a Němkou Angelique Kerberovou, pro kterou to bude premiérová účast na tomto podniku. Kromě těchto dvou hráček tvoří „Červenou skupinu“ ještě Číňanka Na Li a Běloruska Viktoria Azarenková.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.