Havířov – Prostějov 4:3 (po s.n.) | Frýdek-M. – Přerov 4:10 (kon.) | Opava – Vsetín 7:3 (kon.)
Karviná (Baník) – Nový Jičín 4:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Poruba 2011 2:5 (kon.) | Technika Brno – Pelhřimov 5:2 (kon.)
Břeclav – Chotěboř 9:1 (kon.) | Bílina – Sokolov 3:1 (kon.) | Milevsko – Řisuty 6:4 (kon.)
Jablonec n/N – Děčín 2:5 (kon.) | Kobra – Klatovy 5:3 (kon.) | Jindř. Hradec – Mor. Budějovice 4:5 (kon.)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
4:5 (3:2, 1:0, 0:3)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Sobota 27.10.2012, 18:002. liga skupina Střed (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sobota 27. října přinese tři zápasy desátého kola druholigové skupiny Střed. Jedním z nich bude souboj aktuálně posledního Vajgaru s pátým týmem tabulky z Moravských Budějovic.

Jihočeši již šest kol nebodovali a s pěti body se krčí na posledním místě. Nováček z Moravských Budějovic musí být se vstupem do druholigové společnosti spokojen, s dvanácti body jsou na pátém místě. Oba týmy mají o co hrát. Vajgar bude chtít přetrhnout černou sérii, hosté z jihu Moravy zase rozšířit svůj tříbodový zisk z kluzišť soupeřů.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš, Krásný - Procházka, Maryška, Tržil, Tupý, Chmel, Popelka - Mazanec, Skokan, Jasanský, Kupec, Dvořák, Gurka, Tomšík, Mařík, Matějka, Turek, Javůrek.

HC Moravské Budějovice 2005: Boška, Kousal - Bulička, Sechovec, Kún, Prkna, Vlašín, Latner, Bula, Zahradník, Křenek, Barták, Kovalský, Jánský, Kundela, Dostál, Sobotka, Telesz, Müller, Oliva.

Rozhodčí: Vokřál - Nepomucký, Žemlička.

Hradecký stadion není dvakrát zaplněn, ale kromě souboje na kluzišti budeme svědky i souboje v ochozech, z Budějovic dorazila početná skupinka příznivců.

Domácí již nastupují na led. A vidíme i hosty.

Do branky Vajgaru se staví Tomáš Kubeš, do té moravskobudějovické pak Roman Boška.

00:01

01:11
    Mařík nepustil Dostála ke střele, poté hosté vyhazují puk přes všechny čáry a vhazuje se po pravici Romana Bošky,

01:29
    Budějovický icing ještě jednou.

02:11
    Matějka pálil vedle.

02:34
    Telesz se na druhé straně marně natahoval po puku ve slušné šanci.

03:30
    Dvořák tečoval Kupcovo nahození.

04:15
    Buličkova střela od modré sražena mimo branku Vajgaru.

04:39
    Lukáš Sobotka v úmyslném ofsajdu.

05:46
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku! Domácí obrana nedostala puk ze třetiny, JAN BULA se ho zmocnil, z mezikruží si sjel blíže k brance a forhendovou kličkou překonal Kubeše. Asistence Křenek a Zahradník.

08:00
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku! Hosté sehráli velmi aktivně svou přesilovku, Křenek našel před brankou PETRA ZAHRADNÍKA, jehož klička před brankářem přináší hostům dvoubrankové vedení. Asistence Křenek.

09:27
    Turkovu ránu Boška viděl a bez problémů lapil do své rukavice.

09:33
    Eddie Turek vyhrál pro sebe buly, jeho rychlý výpad Boška chytá v leže kousek před brankovou čárou.

09:57
    Vajgar si zahraje přesilovku, Matějku v tutové šanci fauloval Boris Kún, dvě minuty za hákování.

10:27
    Po střelách Gurky a Procházky Kupec na ledě, dvě minuty za vražení na hrazení pro Pavla Buličku.

10:37
    Vajgar právě vstřelil branku!
    Boška neudržel dělovku Tomáše Tupého a ALEŠ SKOKAN uklidil puk pod horní tyčku Boškovy branky. Asistence Josef Mazanec a Tomáš Tupý.

11:39
    Vajgar využil i druhé vyloučení hostů a srovnává stav utkání. MAREK DVOŘÁK z metru vyrovnal, když Boška nebyl v ideálním postoji. Asistence David Kupec a Robert Procházka.

11:50
    Puk se po střele jednoho z domácích málem doklouzal do branky. Boška ho dle sudích zastavil včas.

12:09
    Josef Mazanec dvě minuty za podražení.

13:00
    V oslabení ujel EDDIE TUREK a jeho bekend zapadl přesně do levého horního růžku Boškovy branky. Asistence Filip Matějka.

14:00
    Devět vteřin před návratem Josefa Mazance do hry vyfasoval Aleš Skokan dvě minuty za hákování. Sudí Vokřal byl asi jediný, kdo ten faul viděl.

14:09
    Vajgar ve čtyřech.

14:48
    Mařík málem vyslal Josefa Mazance do brejku.

15:19
    Marek Dvořák vyhazuje.

15:38
    Dvaadvacet vteřin před Skokanovým návratem do hry puk v ochranné síti za Tomášem Kubešem.

15:59
    Hostující Vlašín v tutovce, Kubeš bravurně v letu puk zastavil a zasloužil si ovace fanoušků. Vajgar je kompletní.

16:37
    Skokan dle sudích v ofsajdu.

17:40
    Maryška po Procházkově nahození minul z mezikruží.

18:17
    Matějka na trestné lavici, po zákroku na Bulu. Hostující forvard tomu upřímně trochu pomohl.

19:17
    Puk mimo hrací plochu. Předtím Tupý v obětavém pádu zabranil nebezpečné ráně jednoho z hostů.

20:00

První třetina přinesla mnoho zajímavého, Hosté z Moravských Budějovic vedli rychle o dva góly. Jenže pak Vajgar dokázal využít dvojnásobnou přesilovku a i následnou pěti proti čtyřem. Rozdílový gól vstřelil v hradeckém oslabení Eddie Turek. Druhá třetina začne cca v 18:50.

Hosté mají před sebou 17 vteřin početní výhody.

20:01

20:17

20:41
    Jánský se protáhl kolem Procházky, střelu lapil Kubeš, ale hostující forvard si neodpustil seknout hradeckého brankáře.

21:13
    Důrazný Josef Mazanec se natlačil před Bošku, ale jeho zakončení nebylo ideální. Neměl prostor ani čas.

21:36
    Hosté zatím Vajgar do tlaku nepustili.

22:11
    Po Dvořákově zavezení hosté opět vyhazují.

22:41

22:52
    Gurka po ráně od modré nemířil z ostrého úhlu přesně.

23:31
    Hosté jsou momentálně aktivnější.

23:59
    Turkův brejk Boška ještě udržel, ale ALEŠ SKOKAN zametl puk za bezmocného Bošku, kterého střídá Roman Kousal. Asistence Eddie Turek.

30:12
    Icing Vajgaru, Matějkovi k puku scházely dva kroky.

10:59
    Mazancova teč Turkovy střely jen o fous minula branku hostů.

31:34
    Faul na Martina Maříka, krosček v podání Michala Telesze.

31:44
    Před Kundelou s Müllerem Kubeš raději schoval nahozený puk do své výstroje.

32:11
    Dvořákovi sjel puk při zakončení z hole a hosté vyhazují.

32:48
    Síly na ledě se srovnají, Marek Dvořák dvě minuty za hákování.

33:09
    Faul na Tomáše Tupého, Prkna dvě minuty za vysokou hůl. Faul to byl, ale rozhodně ne vysokou holí.

33:36
    Hosté ve čtyřech.

33:52
    Po icingu se vše stěhuje před Romana Kousala.

34:42
    Kovalského rána od modré neměla šanci na úspěch.

34:50

35:10

35:37
    Zahradník nedosáhl na dlouhý pas a hosté zahráli icing.

36:35
    Sobotka nevyužil zaváhání hradecké obrany a jeho chytrá střela minula hradeckou branku.

37:16
    Branka hostů se nekoná, pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

37:45
    Robert Procházka dvě minuty za faul kolenem.

38:23
    Skokan vyhazuje.

38:47
    To samé v podání Ondřeje Chmela.

39:07
    Kúnova střela je v lapačce Tomáše Kubeše.

39:49

40:00

Hosté budou mít v úvodu třetí třetiny možnost přesilové hry, Tomáš Tupý dostal dvě minuty za hákování.

Vajgar navýšil ve druhém dějství svůj náskok, když se prosadil Aleš Skokan. Moravské Budějovice docílily v závěru třetiny branky, ale kvůli postavení hráče v brankovišti sudí gól neuznali. Třetí třetina a přesilovka hostů začne cca v 19:40.

40:01

40:26
    Bulova střela přes obránce.

21:09
    Vajgar překazil budějovické snažení a vyhazuje.

21:36
    Mařík vypíchl hostům kotouč a jel sám na Kousala, ale ten jeho zakončení udržel před brankovou čárou.

22:00

43:43
    Ostrý zákrok na Gurku zůstal bez potrestání.

44:11
    Maříkova šance končí u Kousala.

44:35
    Milimetrový ofsajd Vajgaru.

44:53
    Hradecký icing, vhazuje se po levé ruce Tomáše Kubeše.

46:05
    Hra vysokou holí v podání Moravských Budějovic.

47:27
    Hosté jsou aktivní, mají šance, na druhé straně zahrozil brejkem Eddie Turek, jehož střelu Kousal vytáhl ramenem.

47:47
    Ondřej Chmel dvě minuty hákování.

47:58
    Kubeš dobře zasáhl po střele od modré. Puk je v obranném pásmu hostů.

48:52
    Hosté ostřelují branku Vajgaru. Pěknou příležitost měl Marek Kundela.

49:42
    Skokan vyhazuje, Chmel na ledě.

50:05
    Brejk dvou na jednoho, Mařík střílel, možná měl přihrát Skokanovi.

50:47
    Další vyloučení na straně Vajgaru, krosček Filipa Matějky.

51:12
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku! Posunutá branka, ale i tak branka platí. Autorem přesilovkové trefy hostů je PETR VLAŠÍN. Asistence Petr Zahradník.

51:47
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku! A je srovnáno, když střela po ledě LUKÁŠE SOBOTKY zapadla k levé tyčce Kubešovy branky. Asistence Kundela a Jánský.

53:14
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku! A je to špatné. PETR ZAHRADNÍK udeřil do opařené hradecké obrany a hosté otáčejí kormidlem zápasu. Asistence Barták.

53:31
    Icing hostů.

54:12
    Kupcovo nahození adresáta nenašlo.

56:09
    Zahradník po střele zase zbytečně seknul do Kubeše, Tupý mu vysvětlil, kam patří.

56:09
    Vylučovat se bude na obou stranách, krosček pro Tupého, hrubost pro Sobotku. Sudí zaměnili Sobotku za Zahradníka, který měl putovat na trestnou lavici.

56:42
    Jiří Prkna dvě minuty za držení Marka Dvořáka. Oddechový čas pro domácí.

57:00
    Procházka pálil.

57:31
    Procházka vyslal další pumelici od modré, Kupec se natahoval po dorážce, ale byl zpacifikován hostující obranou.

57:53
    Zákrok na Kupce bez potrestání. Sudí Vokřál byl asi před zápase na cirkusovém představení v šapitó, co stojí vedle hradeckého zimáku.

58:10
    Kousal chytá další střelu Procházky. Hraje se pět na čtyři.

58:43

59:41
    Vajgar bez brankáře, Kousal se pokusil vstřelit branku, ale minul asi o půl metru.

59:41
    Oddechový čas pro hosty.

60:00

Spravedlnost je slepá, s tímto se s vámi loučím. Hezký večer od Vajgaru přeje Honza Wirkner. (20:18:26)

Jan Wirkner

Branky a nahrávky: 11. Skokan (Mazanec, Tupý), 12. Dvořák (Kupec, Procházka), 13. Turek (Matějka), 24. Skokan (Turek) - 6. Bula (Křenek, Zahradník), 8. Zahradník (Křenek), 52. Vlašín (Zahradník), 52. Sobotka (Kundela, Jánský), 54. Zahradník (Barták)

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Boška, Kousal - Bulička, Sechovec, Kún, Prkna, Vlašín, Latner, Bula, Zahradník, Křenek, Barták, Kovalský, Jánský, Kundela, Dostál, Sobotka, Telesz, Müller, Oliva.

Rozhodčí: Vokřál - Nepomucký, Žemlička