Hr. Králové – Jihlava 5:2 (kon.) | Havířov – Poruba 2011 0:3 (kon.) | HC Plzeň – Hvězda Praha 11:0 (kon.)
Warriors Brno – Vítkovice 2:4 (kon.) | Olomouc – Opava 1:3 (kon.) | Slavia – PZ Kladno 4:3 (po pr.)

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice opět využívají brejku 2 na 1. Branku vstřelil Slánský, asistence Spratek.

53:50
    Warrior Brno právě vstřelili branku!
    Těsně po vypršení trestu hostujícího hráče dává domácím naději Petr Lainka, který dorazil Padrnosovo nahození.

53:47

51:47
    Za podražení vyloučen hráč hostí.

51:14
    V stoprocentní šanci sám před golmanem Šendera, leč přestřelil.

48:07

46:07
    Za vysokou hůl potrestán menším trestem domácí Paulík.

46:01

44:01
    Za držení vyloučen hostující Šendera.

40:22
    Domácí zaspali hned v úvodu třetiny a odražený puk dopravil pohotově do branky Malina.

40:01

Obraz hry se v 2. části hry mírně vyrovnal, brankáři však byli pozorní a prosadil se pouze Nossek pohotovou dorážkou.

Začátek 3. třetiny očekávejme v 18:53.

40:00

38:48

38:23

36:48
    Síly na ledě se vyrovnají. Menším trestem za napadení je potrestán hostující Spratek, který se trestu hodně diví.

36:33
    Menší trest za podražení obdržel domácí Roubal.

33:28
    Do šance se teď natlačil Tondl, při zakončení však byl tvrdě atakován a nepříjemně z blízka se potkal se zadním mantinelem za Zavadilovou brankou.

32:58
    Bekhendový pokus hostujícího Rašky, který se uvolnil z rohu, ale Gerža dobře povyjel a přerušuje hru.

32:25
    Ošklivě se teď narazil střelec druhé branky Hartmann, odjíždí na hráčskou lavici a jeho levá ruka je v péči lékaře.

32:06
    Domácí jsou teď o poznání aktivnější než v 1. třetině.

30:58
    V dobré příležitosti Tomaník, ale střelou doprostřed branky dnes Geržu asi neohrozí.

30:07
    Poté co Paulík středem hřiště dosleva vlétl mezi hostující beky si odražený kotouč našel jako první Nossek a snižuje tak na rozdíl jediné branky.

28:09
    Trošku se nám přiostřuje, zatím v mezích pravidel.

26:00
    Hra vysokou holí, vhazuje se po pravici hostujícího Zavadila.

25:21
    Gerža v součinnosti s pravou tyčí chytil bekhendový blafák.

25:21
    Bylo nařízeno trestné střílení po faulu na pronikajícího Malinu.

25:08
    Čároví rozhodčí jsou dnes milimetrově přesní a pískají důsledně zaázaná uvolnění.

22:52
    Krenželok skočil z trestné lavice přímo do brejku 2 na 1, nachystal puk Hartmannovi, toho ale nadvakrát vychytal pozorný Gerža.

22:47

21:17
    Roubal střílel z pravého křídla, ale Zavadil vyhlavičkoval mimo plochu.

20:47
    Domácí vlétli do druhé části hry, Nossek vyzkoušel Zavadila střelou přes obránce a následně na něm vybojoval faul. Menší trest za hákování odpyká Krenželok.

20:01

První třetina byla poznamenána spoustou vyloučení. Do lepších střeleckých příležitostí se dostávali především hosté a po zásluze vedou dvoubrankovým rozdílem.

2. třetina by měla být zahájena přibližně v 18:04.

20:00

18:22
    Ukázkové řešení situace 2 na 1 teď předvedli hosté. Střelou mezi betony Gerži zvýšil na 0:2 HARTMANN. Asistence: Spratek.

17:39

15:39
    Domácí špatně vystřídali a bylo jich na ledě příliš. Trest pro hráčskou lavici odpyká Filip Roubal.

15:26

14:53
    Gerža teď chytil tvrdou ránu Šendery a zůstal chvíli otřesen ve svém brankovišti.

13:26
    V momentě faulu bylo navíc domácích na ledě víc než dovolují pravidla, bude se tak hrát 3 proti 5.

13:26
    Důraz v napadání teď přehnal domácí Roubal a putuje na trestnou lavici za vysokou hůl.

10:58
    Po zmatku před domácí brankou vstřelili Vítkovice poněkud laciný gól.

10:05
    Nossek se tlačil zpoza branky do šance, ale v tísni zakončil nad.

09:03

08:24

08:05
    Hraje se 4 na 4.

07:03
    A bude se hrát dokonce 3 na 3, za faul kolenem vyloučen domácí Lejska.

06:24
    Za podražení vyloučen hostující Krčmář, somácí mají dlouhou přesilovku 4 na 3.

06:05
    Síly se vyrovnají, hostující Spratek vyloučen na 2 minuty za krosček.

05:46
    Tomáš Petrla vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

04:35

04:25
    Vítkovičtí zamčeli domácí čtveřici ve třetině, jejich ostřelování je však marné.

02:34
    Domácí Nossek si za malý háček v útočném pásmu odsedí dvě minuty...

01:09
    Hraje zatím plná nepřesností na obou stranách.

00:01

HCM Warrior Brno: Gerža (Čáp) - Petrla, Kunst, Svoboda, Padrnos, Tondl, Kůst, Hussein, Jarolím, Lecián, Zelinka, Mudrych, Roubal, Haman, Nossek, Hladký, Paulík, Lainka, Lejska, Vágner

HC Vítkovice Steel: Zavadil (Kováč) - Vermířovský, Šendera, Halška, Čechman, Slánský, Maxner, Slíž, Spratek, Malina, Franz, Raška, Stupka, Hartmann, Korec, Krenželok, Tomaník, Bartek, Šala, Krčmář, Hill

Rozhodčí: Coufal P. - Otáhal, Bernard.

V dnešním zápase uvidíme souboj 5. (Warrior) s 1. (Vítkovice) týmem tabulky. Vítkovice jsou zatím venku téměř stoprocentní, neboť z 6 dosavadních utkání na ledě soupeře dokázali 5x vyhrát za 3 body a jednou za 2. Domácí na svém stadionu dokázali zatím vyhrát 3x, jednou urvali bodík za prohru v prodloužení a dvakrát zůstali bez bodu.

Dobrý večer z brněnské haly Úvoz. Hráči obou týmu právě vyjeli na rozbruslení, utkání bude zahájeno v 17:15.

Magdalena Malá

Branky a nahrávky: 31. Nossek (Paulík), 54. Lainka (Padrnos) - 11. Hill (Tomaník), 19. Hartmann (Spratek), 41. Malina, 59. Slánský (Spratek)

HCM Warriors Brno: Gerža (Čáp) - Petrla, Kunst, Svoboda, Padrnos, Tondl, Kůst, Hussein, Jarolím, Lecián, Zelinka, Mudrych, Roubal, Haman, Nossek, Hladký, Paulík, Lainka, Lejska, Vágner
    HC Vítkovice Ridera: Zavadil (Kováč) - Vermířovský, Šendera, Halška, Čechman, Slánský, Maxner, Slíž, Spratek, Malina, Franz, Raška, Stupka, Hartmann, Korec, Krenželok, Tomaník, Bartek, Šala, Krčmář, Hill

Rozhodčí: Coufal P. - Otáhal, Bernard