Šafářová – Ivanovićová 2:0 (kon.) | Kvitová – Jankovičová 2:0 (kon.)
Jelena Jankovičová
0
4 1
Sobota 03.11.2012, 15:55Pohár Billie Jean Kingové

Skončilo dnešní utkání mezi Petrou Kvitovou a Jelenou Jankovičovou, které dopadlo dobře pro české barvy. Tímto utkáním, v němž byla česká hráčka jednoznačně lepší, končí zároveň první hrací den finále Fed Cupu 2012 mezi Českem a Srbskem a stav po dvou prvních dvouhrách je 2:0 pro obhájce titulu, týmu České republiky! (17:19:13)

Konec zápasu

6:1
    Je to tady! Od půlky prnvího setu to byl zápas "na jednu branku" a od stavu 2:4 v prvním setu je z toho nakonec hladké a jednoznačné vítězství Petry Kvitové a hlavně stav finálového utkání Česko - Srbsko je po první dnu 2:0!

40-30
    Dvojchyba, ještě jeden mečbol musí Srbka odvrátit, chce-li dál bojovat o naději v tomto utkání.

40-15
    Dva mečboly pro českou tenistku na bývalou světovou jedničku, Jelenu Jankovičovou!

30-15
    První zkažený míček české tenistky, trefený rámem "nové" rakety.

30-0
    Znamenitý servis... co dodat?

15-0
    Dobrá volba strany, Kvitová si počkala, kam se pohne Jankovičová a je z toho první fiftýn v možná rozhodující sedmé hře!

5:1
    Čistou hrou se to nakonec podařilo, ale Češku toto nemůže rozhodit, znepokojit... Kvitová si jde pro novou raketu a hala doufá, že to bude raketa vítězná!

0-40
    Rychlé nohy Jankovičové, doběhnutý "kraťas" a jsou z toho tři gemboly a hlavně možnost snížit na 1:5 a odvrátit hrozbu "kanára"!

0-30
    Slušný první servis Srbky ven z kurtu.

0-15
    Dlouhá výměna končí nepovedeným míčkem Kvitové, Jankovičová vstupuje lépe do šesté hry druhého setu.

5:0
    Bývalá hráčka číslo jedna bude odvracet při svém servisu nepopulárního "kanára"!

5:0
    Konec přestávky, podávat bude Jelena Jankovičová.

5:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:0
    Neuvěřitelné - druhý servis, ostřejší a rychlejší než ten první a Jankovičová je v němém úžasu! Za pětadvacet minut hry ve druhém setu je stav 0:5 z pohledu srbské tenistky, Česko směřuje ke druhému bodu!

40-30
    Teď to vyřešila srbská tenistka skvěle, výborným bekhendem si připravila pozici na síti, kde volejem s nápřahem posílá míček do rohu odkryté strany kurtu.