Nymburk – BC Budivelnik Kyjev 91:78 (kon.)
ERA Basketball Nymburk
91:78 (19:15, 48:34, 74:53)
BC Budivelnik Kyjev
Středa 07.11.2012, 18:00 • ČEZ Aréna, Pardubice • Eurocup

Zápas nyní skončil, Nymburk po pohodlném výkonu poráží kyjevský tým 91:78, o své výhře rozhodl zejména ve druhé čtvrtině. Z ČEZ Arény se loučí Petr Dejnožka. (19:42:51)

40:00
    Konec zápasu. (91:78)

39:57
    Poslední koš zaznamenává precizní trojkou Herasymčuk. (91:78)

39:36
    Trojka pro Tomáše Pomikálka. (91:75)

39:18
    Krivcov dal koš s faulem, následný trestný hod ale neproměnil. (88:75)

39:03
    Burenko si ještě navýší svůj osobní bodový zisk z dnešního mače. (88:73)

38:45
    Houška dává své premiérové body v EuroCupu! (88:71)

38:38
    Nyní je to o patnáct bodů, o což se postaral Gorbenko. (86:71)

37:41
    Burenko stihl za třicet vteřin osm bodů a snižuje již na 86:69. (86:69)

37:30
    A o několik vteřin později přišla naprosto totožná situace. (86:67)

37:01
    Burenko ale nezahálí a trefuje za tři body. (86:61)

36:41
    Domácí si mohou závěr zápasu jen a jen užívat. Další body přidává do kasičky Vojtěch Hruban. (86:61)

36:17
    Tomáš Pomichálek přesným tříbodovým pokusem opět rozjásal ČEZ Arénu. (84:61)

35:54
    Za hosty se velmi daří Anisivovovi, který snižuje na rozdíl dvaceti bodů. (81:61)

35:17
    Palyza dnes dává jen a jen trojky, díky kterým překonává hranici osmdesáti dosažených bodů domácího týmu. (81:59)

34:28
    Na druhé straně si stejně dobře vede Salenga. (78:59)

34:06
    Vojtěch Hruban se také nemýlil. (78:57)

32:33
    První body Nymburka ve čtvrté čtvrtině střílí z trestných hodů Jiří Welsch. (76:57)

31:29
    Delaney proměnil další dva trestné hody, úvod čtvrté čtvrtiny patří Kyjevu. (74:57)

31:07
    V první minutě se ani jeden z týmů neprosadil, podařilo se to až Burenkovi. (74:55)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (74:53)

Po třech čtvrtinách je zápas již rozhodnutý, hraje se jen o to, jakým rozdílem. Dokáže to Nymburk dotáhnout až k magické stobodové hranici? Uvidíme.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (74:53)

29:58
    Na poslední chvíli se ještě prosazuje Naymick. (74:53)

29:27
    Delaney jeho práci posléze napravuje. (72:53)

29:16
    Burenko proměňuje opět jen jeden nařízený trestný hod. (72:51)

29:07
    Nymburk si již zápas užívá. Tohle již není v silách Kyjeva, aby zápas otočil. (72:50)

28:39
    Jiří Welsch se z rychlého protiútoku nemýlí. (70:49)

27:21
    Salenga snižuje z trestného hodu. (68:49)

26:54
    A opět se mezi střelce hlouběji zarývá Cincadze, rozdíl se ale stále motá kolem dvaceti bodů. (68:48)

26:26
    Cincadze jako jeden z mála proměňuje oba trestné hody. (68:46)

26:05
    A právě Naymick se ihned zapisuje do střelecké listiny. (68:44)

25:27
    Ne, ne. Nymburk hraje v obrovské pohodě a Kyjev na něj dnes prostě nemá. Ve skvělé formě je zejména Petr Benda, kterého nyní střídá Naymick. (66:44)

24:49
    Přece jen dvacetibodový náskok již něco znamená... (64:44)

24:38
    Pokud chce Budivelnik ještě pomýšlet na nějaký obrat, měl by rozhodně zabrat. Jinak si myslím, že je rozhodnuto. (62:44)

24:23
    To ale již neplatí, Benda zaúřadoval z území za dva body. (62:41)

23:41
    Rančík se také zapisuje do střelecké listiny a zaokrouhluje účet Nymburka na šedesát bodů. (60:41)

23:08
    Anisimov doslova dotlačil míč do koše, velká změna ve skóre to ale není. (58:39)

22:41
    Taylor dosáhl pěti osobních chyb a v dnešním utkání tak končí. (58:37)

22:25
    Ale Taylor se na začátku třetí čtvrtiny opravdu rozehrál a zvyšuje již na 58:37. (58:37)

22:02
    Taylor reaguje na jeden proměněný trestný hod Delaneyho. (56:35)

21:48
    Náskok se nyní vyšplhal až na dvacet bodů! Kyjev bude mít s obracením těžkou práci! (54:34)

20:57
    Benda a Pavkovič velmi rychle navyšují vedení Nymburka. (52:34)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (48:34)

První a druhá čtvrtina tedy ukázala, jak na tom který tým je. Nymburk vede 48:34 a má nakročeno k celkovému vítězství. Je ale teprve v polovině, uvidíme, co s tím Budivelnik udělá.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (48:34)

19:59
    V poslední možné vteřině se prosazuje Taylor tříbodovým hodem a je to mnohem veselejší! (48:34)

19:46
    Cincadze dává jeden z posledních košů druhé čtvrtiny. Následně si domácí kouč bere oddechový čas a bude se snažit ještě něco vymyslet. (45:34)

19:11
    Jiří Welsch pokračuje v tradici proměňování jednoho trestného hodu. (45:32)

18:48
    Palyza se opravdu rozstřílel, dává čtvrtou trojku dnešního klání a navyšuje již na 44:32! (44:32)

18:27
    Tomáš Pomichálek ze dvou trestných hodů naopak Nymburk uklidňuje. (41:32)

18:18
    Malcolm Delaney dvěma přesnými trefami dává Budivelniku ještě chvíli před závěrem druhé čtvrtin naději. (39:32)

17:20
    Jiří Welsh proměnil pouze jeden ze dvou trestných hodů, přesto náskok Nymburka roste. (39:30)

16:45
    Radkovi Nečasovi se dnes v tříbodové koncovce příliš nedaří, ale to již neplatí. Doufejme, že nyní protrhl střeleckou smůlu a bude to jen a jen lepší. (38:30)

16:30
    Benda se vrací do své staré formy a svůj účet navyšuje na deset bodů. (35:30)

03:51
    Jeden ze dvou trestných hodů proměnil Delaney. (33:30)

15:56
    Vedle Bendy se nejlepším střelcem Nymburku stává Lukáš Palyza, jenž třetí trojkou sráží sebevědomí Kyjeva! (33:29)

15:06
    Po dlouhé době se ukázal také Cincadze, který povedenou trojkou snižuje na rozdíl dvou bodů. (30:29)

14:20
    Pokud se bude nadále dařit v tříbodových střelách, tak nemám strach. První body si v dnešním zápase připisuje Pavkovič a hned velmi důležité. (30:26)

13:47
    Palyza však zaznamenává dnešní druhou trojku, díky které se do vedení opět dostává ČEZ Basketbal Nymburk. (27:26)

13:10
    A Krivcov strhává vedení na stranu Kyjeva! (24:26)

12:37
    Nymburský kouč si vyžádal oddechový čas. (24:24)

12:37
    Ale nyní se Krivcovovi podařila střela za tři body, která znamená smazání nymburského vedení. Dnešní zápas bude ještě velmi zajímavý. (24:24)

11:55
    Krivcov vystřídal svého spoluhráče a po deseti vteřinách na hřišti si připisuje útočný faul. Tím tedy kazí útok Budivelniku. (24:21)

11:38
    Burenko dostal až příliš mnoho času pod nymburským košem a mohl si zvolit cestu z několika možností. Vybral tu nejrychlejší a vyplatilo se mu to. (24:21)

11:14
    Oba celky se nám v úvodu druhé desetiminutovky rozstřílely, na branku Salengy odpověděl Jiří Welsch. (24:19)

10:51
    První trojku dnešní zápasu střílí Palyza! (22:17)

10:29
    Michail Anisimov se otočil kolem bránícího hráče a protlačil míč sítí. (19:17)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (19:15)

Zatím sledujeme poměrně vyrovnaný zápas, domácí mají navrch zejména díky přesný trefám Petra Bendy. Náskok čtyř bodů jim ale nic nezajišťuje. Druhá čtvrtina začne co nevidět.

10:00
    První čtvrtina skončila. (19:15)

09:52
    Když ale Kyjev nemůže, vytasí se s přesným zakončení Delaney. Více se již v úvodní čtvrtině nestane. (19:15)

09:22
    A i ten domácí hráč proměňuje, nyní vidíme nejvyšší náskok v dnešním zápase. (19:13)

09:22
    Naymick vystřídal Bendu a zaznamenal koš s faulem. Znamená to, že ještě bude házet trestný hod. (18:13)

08:51
    Salenga si vzal na starosti trestné hody a oba bez problémů proměnil. (16:13)

08:45
    Nymburk má však Petra Bendu, který se zjevil pod košem a se štěstím zavěsil. Vstřelil již osm bodů, což je přesná polovina svého týmu. (16:11)

08:07
    Anisimov bleskově snižuje. (14:11)

08:00
    A o několik sekund později opět dostal míč obručí Petr Benda, zatím je to jeho zápas. (14:9)

07:31
    Na druhé straně se ke skvělému výkonu rozehrává Petr Benda, který nyní navyšuje náskok Nymburka na tři body. (12:9)

07:07
    Po faulu se na trestné hody postavil Delaney, ale měl padesátiprocentní úspěšnost. (10:9)

06:58
    Petr Benda však opět strhává náskok na stranu domácích, Nymburk nyní vede 10:8. (10:8)

06:40
    Anisimov a Delaney avšak předvedli rychlé akce, po kterých se náskok českého celku rozplynul v prach. (8:8)

05:16
    Poslední šedesátivteřinovka jednoznačně patřila domácím basketbalistů. Taylor zaznamená sedmý a osmý bod Nymburku. (8:4)

04:44
    A o několik sekund později zaúřadoval Jiří Welsh, po jehož střele se Nymburk poprvé v zápase dostává do vedení! (6:4)

04:05
    Obrana Kyjeva neuhlídala Vojtěcha Hrubana, který po krásné individuální maže náskok ukrajinského týmu. (4:4)

03:29
    Lyons pokusem na hranici tříbodové hranice trefuje přesně. Sudí nakonec ukázal, že se koš bude počítat "pouze" za dva body. (2:4)

02:47
    Tříbodový pokus Sokolovského nebyl úspěšný, Nečas se následně dopustil útočného faulu. (2:2)

02:23
    Darius Salenga faulem zastavil protiútok domácích a připisuje si tak první osobních chybu v dnešním utkání. (2:2)

02:01
    Po skvělém obranném zákroku Petra Bendy se dopředu vydal Taylor a srovnává tím bodový účet zápasu. (2:2)

00:56
    Prvním úspěšným střelcem je hostující Cincadze, který dostal až moc času v pokošovém prostoru. (0:2)

00:18
    Souboj o první míč vyhráli hosté, z jejich útoku se ale skóre nemění. Šanci má Nymburk. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

V hale právě dozněla hymna Nymburka, hráči dokončují svoji závěrečnou rozcvičku. Nový ročník Euro Cupu každou chvíli začne.

ČEZ Nymburk: Benda, Sokolovský, Tot, Hruban, Abrams, Welsch, Houska, Palyza, Nečas, Rančík, Taylor, Naymick, Pavkovič, Pomikálek

BC Budivelnik Kyjev: Lyons, Herasymčuk, Cincadze, Drozdov, Gorbenko, Anisimov, Salenga, Delaney, Krivcov, Burenko

Rozhodčí: Halliko, Aare (Estonsko).

Klubový web Nymburku poté podrobněji hovoří o účasti Kyjevu. Celkem z 15 zemí byli naši soupeři v Eurocupu nebo ULEB Cupu (jak se v prvním roce našeho působení tato soutěž jmenovala). Ukrajina mezi nimi až do letošního roku chyběla. Budivelnik na sebe strhl pozornost vedení VTB ligy, když jen pár hodin před losováním požadoval za účast v této lize peníze. A to i přesto, že se před sezonou spekulovalo o velké finanční síle klubu. Sergej Ivanov, prezident ligy, se při losu do ukrajinského vedení opřel slovy: " Budivelnik požadoval za účast ve VTB lize částku 300 000 dolarů. Takové podmínky jsme nemohli akceptovat, více mi to připadá jako vydírání.“ Budivelnik tedy ve VTB lize nestartuje a může se tak naplno věnovat jen dvěma soutěžím.

I přesto, že domácí basketbalisté jsou před zápasem favorizováni, Budivelnik však svými výsledky v nejvyšší ukrajinské soutěži může budit respekt. S evropskými poháry však Kyjevští příliš zkušenosti nemají, účastnili se pouze loni. Dokázali se dostat až do čtvrtfinále, kde podlehli španělskému Cajasolu.

Příjemný podvečer z pardubické ČEZ Arény! Dnešním dnem startuje basketbalový EURO Cup, ve kterém je i jeden český zástupce a to ČEZ Nymburk. V prvním zápase se mu postaví ukrajinský celek z Kyjeva a bude to opravdu špičková basketbalová podívaná.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Petr Dejnožka

ERA Basketball Nymburk: Benda, Sokolovský, Tot, Hruban, Abrams, Welsch, Houska, Palyza, Nečas, Rančík, Taylor, Naymick, Pavkovič, Pomikálek

Rozhodčí: Halliko, Aare (Estonsko)